Yardım edin çıldıracağım aile hekimi bebeğe enfeksiyon bulastirdi.

kubbbbb06

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2023
25
0
28
Arkadaşlar bebegim 1 aylıkken aile hekimi muayene etti ve elleriyle göz muayenesi yaptı ondan sonra çocuğumun gözleri sürekli sulandı durdu capaklandi vs çocuk 4 aylık oldu birçok göz doktoruna götürdüm yaramiyor hiç bişey . Gozlerini kasimaktan artk mahvoldu çocuğum bağıra bağıra kasıyor Allah aşkına ne yapmalıyım başına gelen var mı Cok kötüyüm bunun yanında bide gözünü durmadan kirpistiryor kaç doktora götürdüm maalesef bı çözüm olmadı

Arkadaşlar bebegim 1 aylıkken aile hekimi muayene etti ve elleriyle göz muayenesi yaptı ondan sonra çocuğumun gözleri sürekli sulandı durdu capaklandi vs çocuk 4 aylık oldu birçok göz doktoruna götürdüm yaramiyor hiç bişey . Gozlerini kasimaktan artk mahvoldu çocuğum bağıra bağıra kasıyor Allah aşkına ne yapmalıyım başına gelen var mı Cok kötüyüm bunun yanında bide gözünü durmadan kirpistiryor kaç doktora götürdüm maalesef bı çözüm olmadı
Gittiğiniz hekimler size hiç göz yaşı kanalı tukanıklığı ihtimalinden bahsettiler mi ? Bazı bebeklerde olabiliyor bazen masajla açılabiliyor bazen çok minik bir operasyonla düzeliyor. Tıkanıklık geçmeyen enfeksiyonlara neden olabiliyor.

Damağı düşmüşte olabilir aç olduğu zaman iki kaşının arasından başına doğru masaj yap kaşlarını kaldır rahatlasın çocuk birde sallama çay varsa demle poşet çayın poşetini suyunu biraz sıktıktan sonra gözlerini sil üstünde beklet geçer inşallah alır enfeksiyon varsa

4 aylik ise gözyaşı dokerek aglamaya baslamis olmasi gerekiyor.

Ağlarken gozyasi doktugunu gozlemlemediyseniz muhtemelen kanal tikanikligi var. Bu kadar niye telaslandiniz, gittiginiz doktorlar kimdi? Ornegin goz doktoruna gittiniz ve enfeksiyon diye tutturdu mu?
Enfeksiyonsa da antibiyotikli goz damlalari ve gozyasi damlasiyla kisa surede toparlayacaktir. Sizde ara ara serum fizyolojikle temizleyeceksiniz oldu bitti.

Bir enfeksiyon varsa sizs ilaç verilmiş olmalı kullanmanıza rağmen mi geçmedi öyleyse başka bir göz doktoruna ya da doktorunuza bu ilacın işe yaramsdığını söyleyin. Parmaklarınızla masaj yapabilirsiniz göz kapağından burnuna doğru hafif sert bi şekilde ılık su ile temizleyenilşrsiniz. Bir de bebekler uykusu gelincede gözlerini kaşır kırpıştırır. Tam net anlatamamışsınız ya da ben anlayamadım

X