Yardım lütfen

elitt555

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2023
16
1
24
Arkadaşlar merhaba bugün 37+2 de (32-37 arası çalışabilir raporu almıştım) doktora tekrar rapor almaya gittim ancak 32. Haftada çalışabilir raporunda izine ayrılacağım tarih 22 Ocak pzt yazdığı için yeni rapor verilmediği sistem tarafından 37 den itibaren izinli sayıldığım söylendi ve rapor vermedi. Bugün de işe gitmedim raporu yarın gidip çalıştığım yerle görüşeceğim bugün işe gitmediğim için sorun olur mu ? Sisteme doktor eski raporu verdi tekrardan onu yükledim. Ama doğru olan hangisi bilemedim 37. De tekrar çalışamaz alınmalı mı ?

Arkadaşlar merhaba bugün 37+2 de (32-37 arası çalışabilir raporu almıştım) doktora tekrar rapor almaya gittim ancak 32. Haftada çalışabilir raporunda izine ayrılacağım tarih 22 Ocak pzt yazdığı için yeni rapor verilmediği sistem tarafından 37 den itibaren izinli sayıldığım söylendi ve rapor vermedi. Bugün de işe gitmedim raporu yarın gidip çalıştığım yerle görüşeceğim bugün işe gitmediğim için sorun olur mu ? Sisteme doktor eski raporu verdi tekrardan onu yükledim. Ama doğru olan hangisi bilemedim 37. De tekrar çalışamaz alınmalı mı ?
okadar karışık anlatmışsın ki anlaşılması bi hayli zor bugün zaten raporlusun işe gitmediğin için sorun olmaz rapor Alman gerekiyorsa yarın tekrar kontrol açtırıp raporunu yenilenebilirsin ayrıca doğum öncesi 8 doğum sonrası 8 toplamda 16 hafta izin hakkın var istediğin zaman kullanabilirsin şuan kaç haftalık anlamadım ama 37. Hafta dan sonra rapor almanıza gerek yok zaten sistem otomatik olarak kaydediyor doğumdan sonra işleniyor hepsi rapora

37 den itibaren otomatik izinli sayılıyorum doğru mu anladım sağolun işe gitmediğim için stres olmuştum

Hastanenin uygulamış olduğu prosedür doğru, 32. haftada sizin gebeliğin kaçıncı haftasına kadar çalışabileceğinize dair raporu başarılı kaydettiyse ayrıca 37. haftada çalışamaz raporu vermesine gerek yok(ki zaten sistem de kabul etmiyor). Sistem 37. haftadan sonraçalışamaz olduğunu otomatik kabul ediyor ve doğum sonrası analıkraporu verildiğinde bu süreyi göz önüne alarak işe başlama tarihinde hesaplama yapıyor. Sizin bu aşamada yapmanız gereken bir şey yok, sadece 37. haftaya kadar çalışamaz olarak kaydedilen doğum öncesi analık raporunun birformalite nüshasıyla işyerinize bilgilendirmede bulunabilrisiniz, çünkü hastane e-rapor olarak kaydettiği bir raporu ayrıca resmi belge olarak tekrar veremiyor.

X