Yardımcı olur musunuz

rudrunner

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2024
29
16
30
Kizlar ikinci hamileliğimin başındayım. İlk gebeliğim çok rahat geçmişti bitek aylarca süren bulantım olmuştu onun dışında çok rahattım ödemim falan hiç olmadı. Şu an 6. Haftamin içindeyim ve çok yorgunluk hissediyorum aşırı şişkinligum var. Sürekli uyumak istiyorum başımı koydugum yerde uyumak istiyorum hiç bir iş yapasim yok ne yemek ne temizlik. Gün içinde sık sık kasik ağrılarım oluyo. Sağdan soldan batmalarim oluyo. Bacaklarımın üst kısmında hafif kasılmalar oldu. Çok endişelendim dusukmu olacak acaba diye rüyalarımda kaç geldiğini gördüm o kadar etkilendim yani. Birde çok kiloluyum 83 kilo. Bu sene astım çıktı birde. Astiminda etkisiyle nefes darligim geceleri sanki 9 aylık hamileymisim gibi uyutmuyo. Bı tane oğlum var. Diyorum buda kız mi beni şimdiden yordu nazlandirdi😂😂 gebelikte diyet uygulayan varmı? Olanlar listesini rica edebilir miyim?

Ben de ikinci gebeliğimde, hic sekerli hamurlu sey yemedim mesela. Bu sene doğdu kizim:) Seker çok onemli. Bazı sorunlarinizi seker yuksekligi ve fazla kilo tetikliyor. Oncelik beslenme olsun. Bazi kasılmalar normal. Magnezyum spreyi sıkıyordum ben bacaklarima iyi geliyordu. Vucut sağliksiz bebegi zaten atar. Bu çok onemli bir mekanizma.dusuk mu olacak diye bebege stres göndermeyin.. Spor ve nefes egzersizleri bircok sorunu rahatlatıyor. Yasadiklarinizin cogu olabilecek seyler. Ama lutfen beslenme ve şeker yememeye dikkat edin. Saglikla dogsun insallah.

X