Gebeliğe Hazırlık Yardiminiza ihtiyacim var 😔

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

EmiraH0310

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2019
74
44
27
Merhaba arkadaşlar.
Biraz benim hikayemi anlatmak istiyorum ve yardiminiza ihtiyacim var.
Yurt dişinda yaşıyorum ve evdendiğimde 17 yaşındaydım eşimde 19 yaşinda. Evliliğimizin başımdan berli cocuk düşünmüyorduk ama yinede korunmadık. 1,5 sene geçtikten sonra düşünmeye başladik çocuk istemeye ama olmadı. Doktora gittik ve onlar özel bir kliniğe gönderdiler. Testler yapildi ve eşimde spermen sayısi az dedi ama aşilama yaptirmaya yeterli. 6 defa aşilama yaptirdim ama sonu hüsran 😔
Neyse bizi tüp bebek yaptirmaya gönderdiler devlet hastanesine. Yumurta rezervi hiç bir sorun yok.
1. deneme 2 blastosist oluştu ikisindede sonuç negatif.
2. Deneme blastosist oluşmadığı için tedavi iptal oldu
3. Deneme blastosist oluşmadığı için tedavi iptal oldu
4. Deneme 27 embriyodan 1 blastosist oldu ve onu dondurdular ve sonuç pozitif. Kızımız olacaktı ama 5. ayımda servikal yetmezliğinden kızımızı Emira yı kaybettik 😢😔 eşiğim çikmadiği için ameliyat aldilar. Her ıkındığımda kan geliyordu. Yaklaşik 2 litre kan kaybettim. Evimiz resmen hem sevinçli hemde cenaze eviydi çünkü biz 3 Ekim 2018 kızımızı kaybettik ve Görümcem 4 Ekim 2018 oğlunu kucağına aldı. Ne düşüneceğimizi ne yapacağımızı bilemedik resmen.
5. Deneme blastosist oluşmadığı için tedavi iptal oldu
6. Denemede Antalya Tüp Bebek Merkeziye başvurduk. 27 yumurta toplanildi, 22 Olgun çiktı ama hiç biri blastosist olmadi. dedilerki embriyo gelişimi çok yavaş ve iyi birşey olamadığını söylediler.
histeroskopi ameliyatı Oldum, bir düzeltme yapacagim dedi doktor bey rahimimden ve yapti sorunsuz.
Rahim filmi çekilti ve tüpler açık.
Şimdik 22 yaşindayim ve çok yoruldum ama pes etmiyeceğiz. Evimizin neşeleri gelene kadar mücadele vereçegiz.
Bir iki ay beklemek istiyoruz ve Kayseri’de denemek istiyoruz hayirlisiyla.
O kadar zor ki ben hamileyken çevremde hiç kimse hamile değildi ama kaybettiğim günden beri sanki hepsi hamile kaldilar. Canim çok yanıyor 😔
Benim durumda olan kimse varmı? Embriyolar daha normal bir şekilde gelişmesi ve kaliteli olması için ne yapttınız/içtiniz veya ne kürü yaptınız.
Bugün Çörek Otu Bal Tarçın kürüne başladım adetimin 2. Günü bugün.
Başka birşey ne yapmamı önerirsiniz?

Neden Ankara gibi her türlü donanıma sahip bir yer varken Kayseri canım.?
Ankara'da yaptırın bence:)

2. olarak yumurta kalitesi için ben de baltarçın çörekotu duydum canım başka incir-havuç kürü var amaprolaktin hormonun yüksekse incir önerilmiyor:)

Evimiz var Kayseride ve eşimin kuzeni Kayseri memorial hastanesinde tedavi oldu ve memnun kaldi, dondurulmuş 6 yumurtası ilk tedavisinden.
Kan sonuçlarim hepsi normal çikti orda bir problem yok.
Sen Çörek Otu Bal Tarçın karışımı denedinmi?

İnşallah inşallah inşallah en kısa sürede hayırlısıyla Rabbim nasip etsin sana dua edicem 🤲🏻

Bir senedir deniyorum yeni aşılama oldum sonuç bekliyorum kendi yorgunluğumdan utandım :KK43: rabbim yar yardımcın olsun polen bal karışımları da deneyebilirsiniz Saraçoğlu kürlerine bak bide istersen

Bir senedir deniyorum yeni aşılama oldum sonuç bekliyorum kendi yorgunluğumdan utandım :KK43: rabbim yar yardımcın olsun polen bal karışımları da deneyebilirsiniz Saraçoğlu kürlerine bak bide istersen
Allah hepimizin yardimcisi olsun insallah - insallah en yakin zamanda hayirli Haberler alirsin canim benim! ❤️🤲🏻
Bir araştırıyım o kürü - sağol canım 😘

Bende Almanya Bochum da yaşıyorum ve çok övündükleri Avrupa sağlık konusunda daha bebek teknoloji açısından gelişmiş olabilirler fakat teknoloji maalesef sağlık konusunda pekte o kadar yararlı olmuyor. Gelelim konuna bende tüp bebek yaptırım transferimin 2.günü rabbim inşallah ellerimi boş bırakmaz İstanbulda filiz tosuna gel medamerikanda kendisi cok ilgili başından savmıyor.sakın kayseri yok ankara uğraşma ayrıca imkanın var ise test sonuçlarını al Zeynep kamilde yaptır benim özelde yaptırmamın nedeni almanyaya acil dönüş yapmam gerektiği icindi devlet hastanesi diyip geçmeyin Türkiyede en iyi doktorlar devlet hastanesinden cıkıyor benim bi ablam 10 yıldır hamile kalamıyordu ve senin eşinin aynı problemi o ablamın eşinde vardı sana yemin ederim 3 özel klinikte kalamadı en sonunda Zeynep kamilde kaldı

X