yarın "evim şahane" programı deneme çekimlerine gidiyorum! :)))

bu programdan bizlere tek ders , ilerde evlerimizi değiştirrken fikir olur işte bazı şeyler , gerisi hikaye :)

Zaten programın amacı da o sanırım yoksa zaten iyi olan evleri seçmezlerdi. ihtiyacı olanlara yönelik olduğunu sanmıyorum bu programın, mimarlar da değerlendirirken hayalgüçlerine uyan ya da ellerindeki imkanlarla en çok farkı yaratabilecekleri evleri seçiyolardır. eminim onları da sınırlayan şeyler vardır maliyet, model sınırlaması vs. o da işin bizim bilmediğimiz iç yüzü :KK34:

adamları savunduğumdan değil de kendinizi üzüp sinirlenmeyin diye bi de bu tarafı var demek istedim :KK1:

Duvar kağıdı aldıkları firmada benim arkadaşımın kocası çalışıyor. 3 gün dedikleri ev tadilatı 1 hafta sürüyormuş + mesela 300 liralık duvar kağıdına 700 800 diyorlarmış. üstünü geri alıyormuş. zaten dikkat ederseniz sürekli aynı firmalara gidiyorlar. Ama ümraniyede bir aksesuarcıya gidiyorlar karşıya geçince bende uğrucam oraya.

evet bugün hayret ki ne hayret şimdiye kadarki izlediğim "en gerçekten değişine ihityacı olan ev". orta halli insanlar muhitleri de ortadirek ailelerin muhitlerinden sayılır. ama dikkat ettinizmi kadın herşeyini ikeadan alıyor. yani aldırıyorlar.diğer izlediklerimde hep farklı mağazalardan lüks dükkanlardan pahalı pahalı aksesuarlar avizeler abajurlar seçiyorlardı. ya da kendi tasarım taş duvarlı üniteler falan baya uğraşıyorlardı.

evet benimde dikkatimi çekmişti hep aynı yerlere gidiyorlar .
bu günki kadının gerçekten ihtiyacı vardı.ne güzel ya valla alış veriş parasınıda onlar veriyo.

bu günkü güzeldi hakkaten işte böyle olmalı yaa ne o öyle varlıklı tipler çogu kendileri de pekala mimar getirip yapar o yapılanları önemli olan alamayan insanlara yardım amaçlı yapılmalı..

Önceki perdelerin filan kesilmesi israf değil mi daha yeni yazık bence ya o stor perdeler ne kadar pahalı..

hakkaten yaa adama yenilerini alırken eskilerini de yırtmak kırmak zorundalar mı gider başka odasında kullanır ya da birine verir amaaan hepsi reyting amaçlı eften püften işler kadının banyosuna parke ve duvar kağıdı yaptılar sonrasında bikaç yıl sonra nasıl diye bi kamera alıp çekmek lazım kullanışı düşünen yok...östelik 10 milyar para harcadılar ufacık banyoyu yenilemeye neymiş efendim venedik desenli granit kaplamaymış yazık valla israf...

hakkaten yaa adama yenilerini alırken eskilerini de yırtmak kırmak zorundalar mı gider başka odasında kullanır ya da birine verir amaaan hepsi reyting amaçlı eften püften işler kadının banyosuna parke ve duvar kağıdı yaptılar sonrasında bikaç yıl sonra nasıl diye bi kamera alıp çekmek lazım kullanışı düşünen yok...östelik 10 milyar para harcadılar ufacık banyoyu yenilemeye neymiş efendim venedik desenli granit kaplamaymış yazık valla israf...

evet ya ben de izledim o bölümü. ama fayansı ben beğendim. insan kuvete bi duşa kabin takardı.havalı olsun diye öylece bıraktılar. bi de yerler ahşap. düşünsene banyo yap şar şar suları akıta akıta. direk ahşap zemine sular sıçrasın..sonra da uzun ömürle kullan. eminim o kadın ertesi gün ilk işi gidip duşa kabin yaptırmıştır:))

Zaten bu programda sponsorlarından almak zorunlu. Adamlar boşamı sponsor oluyorlar ürün satmak için. 5 liralık malıda 25 lira diyorlarmış bunlara.

çekime gittim kızlar! bakalım... 15 güne yada önümüzdeki hatfa olumlu olursa döneceklermiş.. pek olumlu geçtimi derseniz... bilemem.. oğluşum henüz 4 yaşında onu besleme, bakımı falan nereye bırakacağım nasıl yaparız gibi konular biraz düşündürdü beni.. 3 gün eve girmiyormuşsun ve 3 gün benimle çekim halinde olacaklarmış...bakalım.. hayırlısı..

Deneme cekiminin icerigini anlatit misiniz :)

nasıl ya değiştircekleri odaya onlar mı karar veriyor.. çok saçma ne anlamı kalıyor ki.. birde aksesuarları biz alıyoruz gibi bişey yazılmış doğru mu bu ? :26: herşey onlardan değil miydi ?

vay be neler dönüyormuş evim şahanede
geçenlerde mutfağı yapılan kadın ne kadar aç gözlüydü
mutfak yapılıyor tırdan koltuk alıyor bütün aksesuarları topladı
öyle insanları çıkartacaklarına gerçekten ihtiyacı olan evleri yenileseler
yada evlenmek üzere olan maddi durumu olmayan çiftlere hiç değilse 1 oda döşeseler
zenginlerin evlerini iyice düzelteceklerine:KK36:

X