yaşayan bilen varsa akıl verin kzılar

tatli.cadi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2008
542
1
43
mrb kızlar ben bu ay ikinci kez klomen kullandım geçen ay yumurtalıklarım ii gelişmişti ama bu ay klomen bende kistcikler yapmış...dr um bana düzenli ilişkiye girin belki önümüzdeki ay hamile kalabilirsin dedi sizler arasın da bu konuyu bilen yada başına gelen varmı?gerçekden önümüzdeki ay bebiş olurmu ben yumurtladığım günü nasıl bilicem kist adeti bozmayacakmı kızlar bilgilerinize ihtiyacım var.....:uhm:

valla bekarım keşke bilgim olsa arkdasım yardımcı olmak isterdim.artık ilerde senin bana bir yardımın olur belki...İnşallah hayırlısıyla bir bebişin olur canım...

valla bekarım keşke bilgim olsa arkdasım yardımcı olmak isterdim.artık ilerde senin bana bir yardımın olur belki...İnşallah hayırlısıyla bir bebişin olur canım...

aminnnn saol bitanem saol allah sanada hayırlı evlilikler nasip etsin cnm sonrada bebiş tabiki elimden gelen bişey varsa ve olursa yardım ederimmma.s.

kistler adeti bozmaz diiye biliyorum..kistin bulunduğu bölge hamile kalmanız için önemli sanırım..ve ilaçtan dolayımı oldu kesin araştırmanızı tavsiye ederim...
sevgiler..

kistler adeti bozmaz diiye biliyorum..kistin bulunduğu bölge hamile kalmanız için önemli sanırım..ve ilaçtan dolayımı oldu kesin araştırmanızı tavsiye ederim...
sevgiler..

evet ilaçdan olmuş dr um söyledi 6 gün önce herşey çok iyiydi 6gün sonra kistcikler çıktı ultrasonda ama çalışmalara devam et dedi bilmiyorum valla sizlerden yardım bekliyorum:)

Benim klomenden dolayı kistlerim oluşmuştu. Adet ile atamadım ve boşaltma işlemi ile onlardan kurtuldum. Ama genelde bu tür kistler adet döneminde atılıyor ve önemsiz kistler olduğu için doktorun önemsememiş. O kistler ile de hamile kalabilirsin.

mrb kızlar ben bu ay ikinci kez klomen kullandım geçen ay yumurtalıklarım ii gelişmişti ama bu ay klomen bende kistcikler yapmış...dr um bana düzenli ilişkiye girin belki önümüzdeki ay hamile kalabilirsin dedi sizler arasın da bu konuyu bilen yada başına gelen varmı?gerçekden önümüzdeki ay bebiş olurmu ben yumurtladığım günü nasıl bilicem kist adeti bozmayacakmı kızlar bilgilerinize ihtiyacım var.....:uhm:

canım öncelikle geçmiş olsun.
Önemli olan kistlerin yoğunluğu canım eğer kistlerin çok az ve ufacıksa adetini etkileyeceğini sanmam etkilemez
ama kistelrin yoğunsa fazlalaşırsa adetinde gecikmeler hatta adet olamama gibi durumlar yaşayabilirsin.Ve buda gebeliğe engel tabi.
Sanırım senin kistlerin ufak ve az.Bi sorun olsaydı sanırım dr ün söylerdi
Aslında mantıklı olanı kistlerin yok edilmesidir..

Klomenle hamile kalanı pek duymadım ama (bende kullandım hemde 4 defa) hiç belli olmaz bakarsın inşallah hamile kalırsın.Burada önemli olan gebeliği önleyen sorununuzun ne olduğu açıkcası.

Yumurtlama zamanına gelincede;Benim doktorum bana Adetinden 14. gün sonra gebelik şansı daha yüksek oluyor dedi
Yani adet olduğun günüde sayarak 14. gün hangi güne denk geliyorsa 14. gün ve sonrasındaki 10 gün gebe kalmak için daha fazla şansınız olur demişdi..
Çünkü adetin son günlerine doğru yumurtlama olayı başlayıp 14. günü falan tam olgunluğa erişiyormuş.
Yardımcı olabildiysem sevinirim canım Allah yardımcın olsuna.s.

Bu tür ilaçlar kist yapıyor ve genellikle regl döneminde atılıyor. Hamileliğide engel değil diye biliyorum. İlişki zamanına gelince bunu genlede doktor söylüyor ama söylemediyse gün aşırı tavsiye ediliyor. Sevgiler...

alin -mavi ay ve beyaz hepinize tşk ederim kistlerim şu ebatta aynen dr un yazdığı şekilde sağover 38*25mm boyutunda mm kistler solover 40*25mm boyutunda mm kistler mevcut büyükmü küçükmü bilmiyorum valla yazan bu bende biraz önce hayıt tohumu aldım içmeye başladım sizce bana yumurlamama yardımcı olurmu?tok karnına günde 2 kere içicem zararı olmaz demi?kızlar iyiki varsınız sağolun tekrar

alin -mavi ay ve beyaz hepinize tşk ederim kistlerim şu ebatta aynen dr un yazdığı şekilde sağover 38*25mm boyutunda mm kistler solover 40*25mm boyutunda mm kistler mevcut büyükmü küçükmü bilmiyorum valla yazan bu bende biraz önce hayıt tohumu aldım içmeye başladım sizce bana yumurlamama yardımcı olurmu?tok karnına günde 2 kere içicem zararı olmaz demi?kızlar iyiki varsınız sağolun tekrar

Otra boyutta aslında çok çok da küçük değil.Bu verdiğin mm lik ölçüler senin yumurtalıklarının ölçüsü gibi geldi bana
Eğer adetle atılmassa ilaç takviyesi yapmak gerekir..Hormon takviyesi yapılması gerekir.
Sonuçta yumurtlama gerçekleşirse gebe kalmana engel olmaz.
Hayıt tohumu demişsin Bu tohumu kullanırken klomen de kullanacakmısın.Eğer öleyse dr lar başka bir şey önermiyor hatta bu tarz bitkisel lerin hormonlar üzerinde etkisi olabileceğini ve yumurtlamayı daha doğrusu oluşan yumurtanın gelişimini etkilediğini düşünüyorlar..
Bence bu tohum olayını doktoruna sor.Bende başka bir şey kullanıyorum sordum doktoruma kullanma demişdi ama benimki bu tohumdan değildi.

yok artık klomen kullanmıyorum p.tesi bitti şimdi diğer adetime kadar ilaç kullanmayacağım sence hayıt tohumu zarar verebilirmi ne dersin kullanmayayımmı?olmazsa akşam bide dr ma sorayım...sen ne kullanıyordun işe yaradımı?

klomenin adini bile duyunca tuylerim diken diken oluyor. gecen sene bir kere kullandim ve catlatma ignesine ragmen bende kist yapti. bir sonraki ay reglimle beraber attim ama regl duzenim bir daha kendine gelemedi. saat gibi isleyen bedenimin dengesi bozuldu ve simdide erken menopozla karsi karsiyayim.

umarim senin bebisinin gelmesine yardimci olur.a.s.

bu arada hayit tohumunu hormon bozuklugunda hormonlar dengelensin diye iciyoruz.
yumurta gelistirmek icin bal, corekotu ve tarcini karistirip her gun bir kasik ye. gerci ben yiyemiyorum bol su ile iciyorum.yerimseniben

klomenin adini bile duyunca tuylerim diken diken oluyor. gecen sene bir kere kullandim ve catlatma ignesine ragmen bende kist yapti. bir sonraki ay reglimle beraber attim ama regl duzenim bir daha kendine gelemedi. saat gibi isleyen bedenimin dengesi bozuldu ve simdide erken menopozla karsi karsiyayim.

umarim senin bebisinin gelmesine yardimci olur.a.s.

canım ya inan çok üzüldüm iide böyle bir tedbirsizlik nasıl olur genç bi kadının sağlığıyla bukadar kolay oynanabilirmi ya....bu ilacın bu denli yan etkileri madem var neden teste tabi tutmadan kullandırıyorlar anlayamıyorum cnm umarım korkulan olmaz a.s.

merhaba cnm aynı durumu ben tedavimin ikinci ayında yaşadım.ilk ayda 7 yumurtam oluşmuştu tabi tedavi iptal oldu.iknci ayda ise biri 5 biri 3cm kistlerim vardı.dr um moralini bozma bu tedavide olabilecek şeyler bu kistler hamileliğe engel değil gebelik oluşabilir demişti.benim olmadı ama senin neden olmasın.karamsarlığa kapılma diğer ay kistlerin adetle atılır zaten.

merhaba cnm aynı durumu ben tedavimin ikinci ayında yaşadım.ilk ayda 7 yumurtam oluşmuştu tabi tedavi iptal oldu.iknci ayda ise biri 5 biri 3cm kistlerim vardı.dr um moralini bozma bu tedavide olabilecek şeyler bu kistler hamileliğe engel değil gebelik oluşabilir demişti.benim olmadı ama senin neden olmasın.karamsarlığa kapılma diğer ay kistlerin adetle atılır zaten.

valla benimkiler kaç cm anlamadım 38*25mm ve 40*25mm yazılı kaç cm ise neyse anlamadım valla hayırlısı neyse o olsun cnm ya allah hepimize kısmet etsin o duyguyu yaşamayı inşallah...:1hug:

yok artık klomen kullanmıyorum p.tesi bitti şimdi diğer adetime kadar ilaç kullanmayacağım sence hayıt tohumu zarar verebilirmi ne dersin kullanmayayımmı?olmazsa akşam bide dr ma sorayım...sen ne kullanıyordun işe yaradımı?

yaradımı bilmiyorum doktorum kullanma dedi 2. günden sonra bıraktım
Doktoruna sor bence enazından için rahat olsun..
Kistlerin inşallah bu ayki adetinle atılırda seninde için rahat olur..

Sana tavsiyem kafana takma yani bebek olayını düşünme çünkü psikolojik kısırlıkda oluyor tatlım..Neden neden diye düşünüp durma çıkar aklından tabi kolay olmuyor ama
aklımızdan çıkaramıyoruz ama yinede stres yapma sakın herşeyi oluruna bırak bu ay

Allah hayırlıysa eğer vakti zamanı gelimişse mutlaka bizleride evlat sahibi yapar canım..

İnşallah dileğin olur canım ALlahım yardımcın olsun:1hug:

canim iyi aksamlar daha once benimde basima gelmisti galiba ikinci kullandigimdaydi ve kistler adetle birlikte atti kendini Allah'a sukur sonra donduncu kutuda hamile kalmistim.Insallah senin icinde hayirlisi olur.

X