Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
canım bende ilk başladığımda kanamam çok uzun sürdü davem ettikçe ordan kalktı. bu genellikle görülen birşey. meraklanma derim 1 kaç ay izle bakalım

nihayet yasmin ilk kutum bitti.doktora gittim.ilacımı değiştirdi.şimdi rahatım 4 5 gündür tertemiz..yasmin neydi öyle,,her gün bi damla bi damla..yaşasın :):)

Okuduğum kadarıyla Jasmin den memnun kalan benden başka kimse yok. Ben yaklaşık 3 yıl kullandım ve ara kanamalarım dışında hiç bir şikayetim olmadı. Kilo aldığını söyleyen arkadaşların aksine ben Jasmnini kullandığım süre zarfında yaptığım diyetle 10 kilo verdim. Göğsümde şişlik ya da vücudumda su tutma ya da stres gibi hiç bir sorunum olmadı. Ara kanamalar konusunda da doktor doğum kontrol haplarının uzun süre kullanımından kaynaklandığını söyledi. Bir kaç ay ara verip yeniden başlamamı tavsiye etti. Genel olarak Jasmin den oldukça memnun kaldığımı söyleyrebilirim . Çünkü hormonlarımı dengeye soktu, cildimdeki sivilceler kayboldu, saçlarım çok çabuk yağlanır ve hemen önükleşirdi, ilacı kullanmaya başlayınca bu tip şikayetlerim kalmadı. Ama etkileri kişiden kişiye değişiyor. Mutlaka doktor kontrolünde kullanılmalı.

kızlar yasminimi önerirsiniz yoksa bu saglık ocagında dagıtılan microgynon mu?

yasmin ve microgynon kıyaslanamaz bence yasmini kesinlikle öneririm yan etkisi olmayan tek korunma hapı çünkü..fakat microgynon her insan da farklı bi durum gösterebiliyor kimisine fazla kilo aldırıyor kimisine kilo kaybettiriyor gögüslerde çok fazla şişme yapma olasılıgı var baş agrısı yapabiliyor sinir yapabiliyor bunlar sadece benim çalıştıgım dönemde bana gelne şikayetlerdi fakat yasmin için hiç şikayete gelen olmadı fiyatından hariç:) sevgiler cnm.....

bişey sorucam arkadaşlar ilk kutumun son hapını yarın alıcam sonra 7 gün ara vermem gerekiomuş sanırım hangi gün tekrar alıcam hapı bide siz kutu bittikten sonra kaçıncı gün adet oluyosunuz

bişey sorucam arkadaşlar ilk kutumun son hapını yarın alıcam sonra 7 gün ara vermem gerekiomuş sanırım hangi gün tekrar alıcam hapı bide siz kutu bittikten sonra kaçıncı gün adet oluyosunuz

7 gün ara verip 8.gün diğer kutuya başlıcaksın canım yani sen haftaya c.tesi yeni kutuya başlamalısın....ben kutu bittikten sonra 4.-5. gün oluyorum zaten adet döngüm 28 gün 5.gün de tam 28. güne denk geliyoa.s herşey gönlünce olsuna.s.

dr da yan etkisi en az oldugu için yasmin vermişdi maşşaallaahh baya azmış etkileri benim 75 lik göğüsler oldu 90 birde 10 kilo aldırdı topu topu 3 ay kullandım bakım olucak gibi degil korunma işini eşime paslamışdım....

7 gün ara verip 8.gün diğer kutuya başlıcaksın canım yani sen haftaya c.tesi yeni kutuya başlamalısın....ben kutu bittikten sonra 4.-5. gün oluyorum zaten adet döngüm 28 gün 5.gün de tam 28. güne denk geliyoa.s herşey gönlünce olsuna.s.

canım çok saol içimi rahatlattın bugün son ilacı aldım işte diyorum nniye hala adet olmadım fazla acelec,y,m sanırım :)

ben bu hapımız sayesinde 4 ay da 4 kilo aldım. Doku bozukluğu adı altında selülitler çıkmaya başladı. En güzeli göğüslerim bomba gibiydi ve cildim süper di ama göğüslerim büyük olacak diye selülitli ve kilolu dolaşamazdım :) bırakalı 7 ay oldu 4 kilomu verdim selülitlerimden de kurtuldum.

arkadaşlar peki bu yasmin cildi güzelleştiriyormuş die duydum ama bende sivilce çıktı
bu arada daha birinci kutum bile bitmedi ondanmıdır ?
yada tedavi sürecimi

slm arkadaşlar bende düğünümden bu yana 6 aydır kullanıyorum YASMİN i. Hiç kilo aldırma gibi bi problemi olmadı, adetim düzenli, cildimi güzelleştirdi, gögüslerimde şişkinlik oldu. Fakat size bi sorum olacak benimde YASMİN kullanan arkadaşlar ; sizde ilişki sırasında kuruluk oluyor mu ve azda olsa isteksizlik. Cevaplarınızı bekliyorum... Sağlıkla kalın :)

slm arkadaşlar bende düğünümden bu yana 6 aydır kullanıyorum YASMİN i. Hiç kilo aldırma gibi bi problemi olmadı, adetim düzenli, cildimi güzelleştirdi, gögüslerimde şişkinlik oldu. Fakat size bi sorum olacak benimde YASMİN kullanan arkadaşlar ; sizde ilişki sırasında kuruluk oluyor mu ve azda olsa isteksizlik. Cevaplarınızı bekliyorum... Sağlıkla kalın :)

Kesinlikle eveta.s isteksizlik+kuruluk=acı bendeki tablo bu malesefsenağlama hapın yan etkileri arasında var zaten bunlar.İsteksizlik için bişey yapamıyorum ama kuruluk için kayganlaştırıcı işine yarayabilir

tşk camdankalp38 kayganlaştırıcıyı reçete ile mi aldın yoksa ecz. gidip reçetesiz mi aldın daha acemiyiz bu konularda öğrenelim de bizde başkalarına yardımcı olalım süprizzzzz

bu şikayetleri olan başka arkadaşlar da var mı ? tecrübelerimizi paylaşalım arkadaşlara.s.a.s. :enbuyukkk:

Merhaba bayanlar ben 5 aydır yasmin dogum kontrol hapını kullanıyorum benim sorum özelgünümün birinci günü ilişkiye girdim ve partnerim içime boşaldı sizce hamile kalmışmıyımdır?

Merhaba bayanlar ben 5 aydır yasmin dogum kontrol hapını kullanıyorum benim sorum özelgünümün birinci günü ilişkiye girdim ve partnerim içime boşaldı sizce hamile kalmışmıyımdır? Bayanlar sizden ricam soruma acil cevap vermenizzzzzzzzzzzz

ben mayrolon kullanıyorum yaklaşık 7 aydır düzenli olarak geçen ay genel konturol amaçlı doktora gittiğimde bana yasmini önerdi ama mayrolon bu anlamda bende yan etki yapmadığı için kullanabileceğimi söyledi ama 2 seneden fazla önermiyoruz dedi...

Merhaba bayanlar ben 5 aydır yasmin dogum kontrol hapını kullanıyorum benim sorum özelgünümün birinci günü ilişkiye girdim ve partnerim içime boşaldı sizce hamile kalmışmıyımdır? Bayanlar sizden ricam soruma acil cevap vermenizzzzzzzzzzzz

Bu şekilde gebe kalmak imkansız gibi. Hem özel günündesin hemde düzenli hap kullanıyorsun milyonda bir çok düşük bir ihtimal canım.

meraba arkadaşlar ben yeni evlendim korunmak içinde doktorum bana doğum kontrol hapı verdi yasmin ama bende kuruluk ve isteksizlik oluyo bide doktor bi kutu bitsin adet olcaksın 2. günü 2. kutuya başlıcaksın demişti 2. kutuya başladığımda artık içime boşalabilirmi? açık oldu ama kusura bakmayın doktora sormayı unuttum, bide hep bölemi devam etcek kutu bitcek adet olcam 2. günü gene başlıcam??? eşimle beraber olduğumda sanki içim hava doluyomuş gibi oluyo zevk vs. hiçbişi yok ama kendimi tatmin ettiğimde orgazm oluyorum bu acemilikten mi?
uzun oldu kusura bakmayın

X