Aile Planlaması Yasmini 1 gün kullanmayi unutmak?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Yildiztozu93

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2021
274
109
31
Merhabalar 9 aydır düzenli yasmin kullanıyorum. 7 günlük aradan sonra pazar günü tekrar başladım. Bugün cuma 6 ilac icmem gerekiyordu birde baktım 5 hap içmişim gebelik riski çok mu fazla moralim çok bozuldu :KK43:

Neden 7 gun ara verdiniz ki?
Ayrica hap kullaniyorsunuz diye korunmasiz iliski yasiyorsaniz yine her turlu risk var.

Neden 7 gun ara verdiniz ki?
Ayrica hap kullaniyorsunuz diye korunmasiz iliski yasiyorsaniz yine her turlu risk var.
7 gunluk ara yasmin hapinda zaten oluyor. O arada adet basliyor. Konu sahibi hangi gun icmeyi unuttugunuz belli mi? Prospektusunde almayi unuttugunuzda yapilacaklar tek tek aciklanmis orayi okuyun.

7 gunluk ara yasmin hapinda zaten oluyor. O arada adet basliyor. Konu sahibi hangi gun icmeyi unuttugunuz belli mi? Prospektusunde almayi unuttugunuzda yapilacaklar tek tek aciklanmis orayi okuyun.
Aaa hiç bakmadım ona hemen bakiyim teşekkürler. Ya regl bittiği gün yada sonraki gün net hatirlamiyorum

Dogum kontrol haplari zaten 99% korur, hic bir zaman kesin korumaz zaten. Ve evet hamile kalmis olabilirsiniz. Olan olmus yinede ilaciniza devam edin ama hamile olabileceginiz icin ona göre baska ilaclarda dikkat edin. Olan oluyor caninizi sIkmayin hayirlisi olsun sizin icin. Insallah istediginiz zaman hamile olursunuz.

Ben senelerdir yasmin kullanıyorum ve bu ay benim de kafam karışmış hata yaptım. Cuma günü son ilacı içtim pazartesi regl oldum sonra çarşamba günü oldu bir anda aaaaa ben ilacımı içmedim dedim ve saçma sapan ilaç içtim . Sonra aslında cumartesi içmem gerektiğini fark ettim öylece yeni paketten 1 ilaç eksik olmuş oldu . Bende yeni paket alıp diğer paketi atacağım eksik kaldığı için. O kadar saçma bir durum yaşadım ki senelerdir kullanıyorum ve bu ilk kez oldu

X