Yaza 4 ay var! 10-12 KİLO FAZLASI OLANLAR! Yardımlaşıp kurtulalım!

Ben 6 7 yıl önce 64 kilodan 51 kiloya düşmüştüm. 54 kilo ile evlendim ama evlendikten sonra 6 7 ay içinde tekrar 61 kilo oldum:KK43:( Bakalım hayırlısı elimde olan listeler var yapmaya çalışacağım ama arada kaçamaklar olsa da önemli olan devam etmek....Bu sefer bir kere yemin ettim ki dönemem..:)

Haydi bakalım! :) İnşallah canım, inşallah bu yaza en az 50 ile gireriz tek temennim :) Ben de kendime söz verdim bu sefer.

Merhaba herkese,

Benim elimde 14 haftalık bir diyet programım var zor ama elimden geldiğinde uymaya çalışıcağım...

Sabah: 1 su bardağı ev kefiri+1 portakal

ara: yeşil çay

ara: 3 tane eti form

öğle: 1 su bardağı kefir+2 portakal

ara: 3 etiform

ara: 3 etiform mısır pirinç patlağı

akşam: salata içine bulgur yada kepekli pirinç

gece: 1 su bardağı ev kefiri

Hanımlar merhaba! :) Benim boyum 1.70 ve kilom 61,5. Aslında ideal kilom 60 ama bende kas yok yağdan oluşuyorum :KK14: Üst tarafım harika omuzlarım geniş zayıf ama basen, kalça ve bacak üçlüsü beni geniş gösteriyor :KK43: 10 gündür yediklerime dikkat ederek 3 kilo verdim yani aslında 64,5 kiloydum. 65'e çıktığım da oluyordu.. Spora başlıyorum bugün, evimin yanında spor salonu var ona yazıldım. Squat yapacağım önerebileceğiniz bir site var mı? Bu arada ben tatlıyı tamamen kestim. Size katılmak istiyorum kızlar yaz geliyor tam 5 düğün var katılmam gereken :18: Spor hocamdan da tüyolar alıp size aktaracağım bu akşam :)

Vucüt ölçüsü aldım şuan bel: 73 , göğüs: 85, kalça: 97. Squat yapmadan önce ısınma hareketleri yapmıyorum canım ama sabah yeni kalktığım için bir iki esniyorum boynumu falan kollarımı bacaklarımı açıyorum sonra hemen başlıyorum. Squat yaparken govde dik olmalı eğilirken 90 derece acı yapılmalı çok çökmek gerekmiyor bacaklarla popo 90 derece açı yapacak o zaman fena yanıyor ve sıkılaşıyor zaten hissediyor insan. Squat yaparken ellerını uzatırsan öne doğru çömelirken daha kolay oluyor eğilip kalkması, kalkarken ellerini geri çekceksin çömelirken uzatcaksın. Ben böyle yapıyorum geçen sene hemen hemen tüm selülitlerim bu sayede gitmişti.

Bence sen onlara işkence yapmamak için değil de kendine işkence yapmamak için diyete başlamıyorsun :KK20: Çünkü ayrı pişirmen gerekecek ve onlar yerken sen yiyemiceksin. Ben de eşime ayrı pişircem ama napalım çekmek zorundayım istediğimi almak için zaten 4cü evrede haftanın iki günü istediğin yemekleri yiyebiliyorsun. Bakalım ben dayanmaya çalışıcam bi de benimki hafta sonları pizza mizza söler benim halim daha beter ama başarıcam inat ettim :)

istediğim vucüt böyle birşey: https://www.facebook.com/yeahshesqu...81868_n.jpg&size=612,612&fbid=663009120437958

ben de eskiden böyle bir fiziğe sahiptim şimdi ise göbeğim var biraz ve kalçamda selülit var çok dağınık duruyor. Kollarım kalınlaştı. 10 kilo bu kadar değiştiriyor işte görün. Ama bu facebooktaki fotoda popo squat eseri. Gerçekten işe yarıyor. Aşağıdaki resim de benim popom geçen sene squat programından sonra bu kadar toplamıştı ve squat acaip kaldırıyor popoyu. Yine böyle olsun diye tekrar başladım bakalım.

Eki Görüntüle 1090765

Bence isterseniz her sabah aynı egzersizleri yapalım bitince burdan yazışalım hem motive oluruz hem de egzersiz arkadaşı :))

Nihayet geldim,bir kac gun kayinvalideme gitmistim.Yazamadim.Kendimi sampiyon gibi hissediyorum cunku her ne zaman kayinvalideme gitsem diyet hikaye olurdu,cesit cesit yemekler,tatlilar.Ama bu sefer karsi koydum enfes gorunselerde,kokusuyla beni mest etselerde.

Bende de ayni sorun var.Haftasonu esim mutlaka disariya cikalim der.ben de karsi koyamam ve sushi ciye gideriz ben ne var ne yok hop mideye.japon mutfagi yagli agir olmadigi icin orayi tercih ediyorum ama ordada cok pirinc var.Sonra tum hafta onlari yakmaya calisyorum.Ama artik buna bir son vermek gerekti ve artik ayda bir kere disarda yemeye karar verdik.

En son yazistigimizdan beri bende squat yapiyorum.ilk baslarda 40-50 ama simdi su videoyu buldum http://www.youtube.com/watch?v=mGvzVjuY8SY&list=PLE3Tho-XbFmdtnzgYEcZkygar2UzjagKv kadinla beraber 100 tane yapiyorum .bazi yerlerde tikansamda izzleyerek,kadinin hareketlerini takip ederek yapmak iyi oluyor.
Squatdan sonrada gobek eritme yapiyorum.Gunde en az bir kac kere yurumeye calisyorum.

Gelelim rakamsal verilere.
Gogus 89
Bel 87
Karin 97 (Facia)
Basen 99

Persembe gunleri tartilma gunum ve kilom 57.200.Gecen hafta 59.300 du.Bu hafta cok fazla verdim cunku regl oldum.Hamilelikten ve dogumdan sonra ikinci regl olusumdu ve cok yogundu.

Bu arada yesil cay stogumu genislettim.Kendime degisik degisik yesil caylar ve antioksidan etkisi olan caylar aldim.

Simdilik benden haberler boyle ??Senin nasil gidiyor?Haftasonu geldi gardini al:KK1:

Hanımlar merhaba! :) Benim boyum 1.70 ve kilom 61,5. Aslında ideal kilom 60 ama bende kas yok yağdan oluşuyorum :KK14: Üst tarafım harika omuzlarım geniş zayıf ama basen, kalça ve bacak üçlüsü beni geniş gösteriyor :KK43: 10 gündür yediklerime dikkat ederek 3 kilo verdim yani aslında 64,5 kiloydum. 65'e çıktığım da oluyordu.. Spora başlıyorum bugün, evimin yanında spor salonu var ona yazıldım. Squat yapacağım önerebileceğiniz bir site var mı? Bu arada ben tatlıyı tamamen kestim. Size katılmak istiyorum kızlar yaz geliyor tam 5 düğün var katılmam gereken :18: Spor hocamdan da tüyolar alıp size aktaracağım bu akşam :)

Aramıza hoşgeldin! Umarım o yağlar erir gider ve taş gibi kasların olur! :) Herhangi bir site yok yardım alacağın ama youtube da squat ve egzersiz videoları vardır bi göz at derim :)

Nihayet geldim,bir kac gun kayinvalideme gitmistim.Yazamadim.Kendimi sampiyon gibi hissediyorum cunku her ne zaman kayinvalideme gitsem diyet hikaye olurdu,cesit cesit yemekler,tatlilar.Ama bu sefer karsi koydum enfes gorunselerde,kokusuyla beni mest etselerde.

Bende de ayni sorun var.Haftasonu esim mutlaka disariya cikalim der.ben de karsi koyamam ve sushi ciye gideriz ben ne var ne yok hop mideye.japon mutfagi yagli agir olmadigi icin orayi tercih ediyorum ama ordada cok pirinc var.Sonra tum hafta onlari yakmaya calisyorum.Ama artik buna bir son vermek gerekti ve artik ayda bir kere disarda yemeye karar verdik.

En son yazistigimizdan beri bende squat yapiyorum.ilk baslarda 40-50 ama simdi su videoyu buldum http://www.youtube.com/watch?v=mGvzVjuY8SY&list=PLE3Tho-XbFmdtnzgYEcZkygar2UzjagKv kadinla beraber 100 tane yapiyorum .bazi yerlerde tikansamda izzleyerek,kadinin hareketlerini takip ederek yapmak iyi oluyor.
Squatdan sonrada gobek eritme yapiyorum.Gunde en az bir kac kere yurumeye calisyorum.

Gelelim rakamsal verilere.
Gogus 89
Bel 87
Karin 97 (Facia)
Basen 99

Persembe gunleri tartilma gunum ve kilom 57.200.Gecen hafta 59.300 du.Bu hafta cok fazla verdim cunku regl oldum.Hamilelikten ve dogumdan sonra ikinci regl olusumdu ve cok yogundu.

Bu arada yesil cay stogumu genislettim.Kendime degisik degisik yesil caylar ve antioksidan etkisi olan caylar aldim.

Simdilik benden haberler boyle ??Senin nasil gidiyor?Haftasonu geldi gardini al:KK1:

Canım seni tebrik ederim yanilmemişsin kayınvalidende! :) Ben egzersizlere devam ediyorum anlattığım şekilde hiç bozmadım ama diyeti bozdum haftasonu misafir vardı ve Türk kahvesiyle diyetimi bozdum istemeyerek, Pazar günü de eşim zaten bozdun pizza söleyim sana da diye diye pizza yedim. Yarın tekrar başlıcam ve kendime söz verdim bir daha asla bozmıcam. Atak evresini 3 gün yapıcam cunku onu yapması zor sırf protein yeniliyor ve ben tek çeşit beslenmek istemiyorum zaten kilom suan 57, kitapta 10 kilo altı 3 gun yapsın yazıyor. Bakalım Salı-Çar-Per atak evresi sonra 36 gün seyir evrem başlıyor. Kendime cok kızdım bozdum diye ama birdaha asla olmıcak :) yine söylüyorum hedefim 50 kilo olmak. Yediğim pizza bana çok dokunmadı gibi egzersizleri yaptıgım icin birazını erittim sanırım tartıda bi artı görmedim ama diyetimi bozmaya yetti tabi. Yarın yeni baştan başlıyorum. :KK43:

X