Yazılım bölümünde kız var mıdır?

Eskide kaldı kız sayısı az muhabbetleri. Mühendisliklerde sayı bayağı artıyor artık. Bizim sınıfta 12 kız, 85-90 erkek vardı ama takılma bunlara o kadar da mühim değil.

Yazılım seviyorum hatta üniversite gidiceğim bu sene ama takıldığım bir şey var yazılım bölümünde çok kız var mıdır? Stajı uzaktan yapabilir miyim?
Mühendiklik bölümlerinde en çok bilgisayarda kız vardı benim okuduğum üniversitede. Bilgisayarın yarısından fazlası kızdı.

Yavrum makine mühendisliğinde bile bir sürü kadın öğrenci var. Yazılımda her türlü olur. Bilgisayar başında yapılan bir iş. Kadınlar için tercih sebebidir genelde.
Stajı neden uzaktan yapmaya bu kadar meraklısın?
Tanıdığın yanında naylon staj yaparsın en kötü.

Yavrum makine mühendisliğinde bile bir sürü kadın öğrenci var. Yazılımda her türlü olur. Bilgisayar başında yapılan bir iş. Kadınlar için tercih sebebidir genelde.
Peki sen ne okuyorsun?

Şimdi bile açıktayım okulda sorunlarım oldu çoğunlukla stres yapıyorum o yüzden ve siz hangi bölümdesiniz

Benim zamanımda 8 kız vardı :) 65-70 erkek vardı sanırım. Okul en rahat iletişim dönemi, asıl sorun sektörde erkek egemenliğine maruz kalmak.

Kız olması şart mı? Erkeklerden de dost, arkadaş olabiliyor. İlla haremlik selamlık olmak zorunda değil tabi sizin tercihiniz ama. Ben bir bölüm seçerken cinsiyet yoğunluğuna bakmazdım açıkcası. Gelecekteki imkanlarına ve mesleki tatmin açısından hayallerimi karşılayıp karşılamadığına bakardım.

Yazılım seviyorum hatta üniversite gidiceğim bu sene ama takıldığım bir şey var yazılım bölümünde çok kız var mıdır? Stajı uzaktan yapabilir miyim?
var tabiki neden olmasın ki? hiçbir meslekte kız erkek ayırımı yapılmıyor artık anca araba tamirinde filan :)

X