Yazlık arsa için "YER" kararsızlığı!!

Sarımsaklıyı öneren çok olmuş ama bence Türkiyedeki en kötü beldelerden biri. Plajda kumdan çok izmarit var yoğun aylarda. Şezlonglar dip dibe dizili, gerinseniz yandakine değiyorsunuz. Kuma yüzüstü uzanıp kız kesen tuhaf yaratıklar cabası. Deniz de eh işte, mükemmel denecek bi deniz değil bence. Ayvalık ve cunda da öyle. Bütün yazı vıcık vıcık insan kalabalığında geçirmek istiyorsanız şahane beldeler.

Dikiliyi ben sevmem ama sarımsaklıya göre daha sakindir. Denizi de fena sayılmaz yine eh işte. Genelde bolca yazlık olduğu için günübirlikçisi çok olmaz, yazlıkçılar takılır. Bademli tarafını daha çok seviyorum ben.

Balıkesir tarafı hakkında pek bilgim yok. Ayvalıktan aşağı doğru sideye kadar aklınızda olan bir yerler varsa yardımcı olabilirim. Kuzeyi pek bilmiyorum.
Açıklayıcı yorum için teşekkür ederim.
İstanbul'da olduğum için çok uzak olmasın diye o tarafları seçtik. Birde Akdeniz güney ege maddi olarak bizi aşar.. ama yine de önerileri alayım araştırma yaparım..belki bütçeye uygun bulurum.

Cunda nın arkalarında bulabilirseniz çok güzel yerler var ama cidden çokkkkkkkkkk pahalı

bir de imar izni olmayan yerler var

mesela geçen yazların birince gittiğimiz bir yer vardı

sabancı üniversitesi köyü almış vs

sabancılardan birinin taş evi var uyanında da yine oralı bir doktorun evi varmış

kapalı evler önünde oturduk vs

sonra düşündüm yazık dedim binlerce lira gömülüyor oralara yani en yüksek sezon gittiğimiz zaman bayram tatili idi

o tarihlerde dahi boş evler

eğer uzun zaman geçiremeyecekseniz parayı gömmek de sıkıntılı diyeceğim :)))))

ama yukarıda ilk yorumum var

bol rüzgar var orada haliyle de dalga

yani o ponçik ponçik denize girelim çocuklar kıyıda oynasın mod değil

mesela ARTUR var çok büyük lüks eski bir site onun çevresine yeni villa siteleri yapıyor meblağlar deli

onun dışındaki yerler de zeytinlik ama bakmak lazım

mesela ben arabaya binip denize gidilecek yazlık istemiyorum

yani yürüyüp gitmeliyim

ama bademli önermişler oralarda duydum sizin istediğiniz tarz yerleri bir bakın derim
Cunda nın arkalarında bulabilirseniz çok güzel yerler var ama cidden çokkkkkkkkkk pahalı

bir de imar izni olmayan yerler var

mesela geçen yazların birince gittiğimiz bir yer vardı

sabancı üniversitesi köyü almış vs

sabancılardan birinin taş evi var uyanında da yine oralı bir doktorun evi varmış

kapalı evler önünde oturduk vs

sonra düşündüm yazık dedim binlerce lira gömülüyor oralara yani en yüksek sezon gittiğimiz zaman bayram tatili idi

o tarihlerde dahi boş evler

eğer uzun zaman geçiremeyecekseniz parayı gömmek de sıkıntılı diyeceğim :)))))
Ya benim hatırlarsanız 8 buçuk yaşında kızım var..en çok onun için istiyorum okul tatil oldu mu gitsin kalsın orda doya doya eğlensin.
Haklısınız evleri kapalı tutmak da kötü 😔

Benim çok yakın bir akrabam yaptırdı arsa alıp ev balikesirde. Denize 200 metre anca. Çok da uyguna geldi bence onun için ama onlar 6 ay kalıyorlar en az. Yani mantıklı ama 2 ay için bilemiyorum çok para harcamaya gerek var mı? DDenize çok yakın olmasına gerek yok derseniz muğla ilçelerinden de bakabilirsiniz uyguna bulabilirsiniz. Bir arkadaş da Marmaristen almıştı. O da uygundu o içine hazır ve koydurdu. 50metrekarelik. 85bine geldi toplam arsa ve ev mesela. Kısa süreler için yeterli bence. Tabii dediğim 2 sene önce. Tam 2 sebe de olmadi.

Anlatamadım Badavut çok soğuk demek istedim, virgül koymamışım yani "Badavut mu, buzzzzz !!!!" olacaktı

Sarmısaklı bir soğuk ise Badavut 5 soğuk :))))
😁😁 bende mu ekini görünce tam tersini anladım
O zaman dikili tarafları biraz daha mı sıcak 🤔

Açıklayıcı yorum için teşekkür ederim.
İstanbul'da olduğum için çok uzak olmasın diye o tarafları seçtik. Birde Akdeniz güney ege maddi olarak bizi aşar.. ama yine de önerileri alayım araştırma yaparım..belki bütçeye uygun bulurum.

Foçayı çok severim ben, ha ayvalık/dikili ha foça uzaklık olarak çok bişey farkettirmez ama suyu soğuktur. Denizi güzeldir, temizdir aşırı kalabalık olmaz. Hafif merkez dışına doğru çıkarsanız uygun fiyatlı arsalar var, denize biraz uzak olur. Yeni foça daha ucuz ve denizi bir tık daha sıcak. Ama eski foça daha hareketli, daha güzel.

Milas akbük, şimdiye kadar gittiğim koyların en güzeli diyebilirim. Deniz efsane. Tek tük ev var genelde çadırcılar, karavancılar gelir. Haftasonu günübirlikçilerden dolayı kalabalık olabiliyor. Ama yolu pek kötü. Arsalar çok ucuzdu ama malum saraydan dolayı biraz arttı diyorlar. İmar izni sıkıntı yaratabilir belki o kısmı tam bilmiyorum. Çok doğal bir yer çünkü.

yine milas ören. Akbüke göre daha kalabalık, daha çok bilinen, biraz daha pahalı bir yer ama denizi yine çok çok iyidir. Şehir dışına doğru kayarsasız uygun fiyatlı arsalar bulunur.

Dalyan ve kayaköy var bi de ama oralar fiyatlar açısından çok uygun olmaz sanıyorum. O yüzden es geçtim ama bir araştırılabilir.

Ya benim hatırlarsanız 8 buçuk yaşında kızım var..en çok onun için istiyorum okul tatil oldu mu gitsin kalsın orda doya doya eğlensin.
Haklısınız evleri kapalı tutmak da kötü 😔

kiminle gidecek

yan, açıkçası ben home ofis yaşama alıştım gidelim zaten okul bile yok modundayız ama yine de zor geliyor aylarca yaşamak

hani emekliler vs Mayıs başı gidip Ekim sonu geliyor da çalışma hayatında zor

geçen eşim diyor birisi ile görüşmüş Altınoluk tarafında yazlıkalrı var kimse şehre gitmedi diyormuş

Benim çok yakın bir akrabam yaptırdı arsa alıp ev balikesirde. Denize 200 metre anca. Çok da uyguna geldi bence onun için ama onlar 6 ay kalıyorlar en az. Yani mantıklı ama 2 ay için bilemiyorum çok para harcamaya gerek var mı? DDenize çok yakın olmasına gerek yok derseniz muğla ilçelerinden de bakabilirsiniz uyguna bulabilirsiniz. Bir arkadaş da Marmaristen almıştı. O da uygundu o içine hazır ve koydurdu. 50metrekarelik. 85bine geldi toplam arsa ve ev mesela. Kısa süreler için yeterli bence. Tabii dediğim 2 sene önce. Tam 2 sebe de olmadi.
Ya iki ay için değil daha uzun süre kalınacak.
Tam olarak Muğla ya bağlı yerleri gezemedim. Ama fikriniz varsa araştırma yapabilirim.

Foçayı çok severim ben, ha ayvalık/dikili ha foça uzaklık olarak çok bişey farkettirmez ama suyu soğuktur. Denizi güzeldir, temizdir aşırı kalabalık olmaz. Hafif merkez dışına doğru çıkarsanız uygun fiyatlı arsalar var, denize biraz uzak olur. Yeni foça daha ucuz ve denizi bir tık daha sıcak. Ama eski foça daha hareketli, daha güzel.

Milas akbük, şimdiye kadar gittiğim koyların en güzeli diyebilirim. Deniz efsane. Tek tük ev var genelde çadırcılar, karavancılar gelir. Haftasonu günübirlikçilerden dolayı kalabalık olabiliyor. Ama yolu pek kötü. Arsalar çok ucuzdu ama malum saraydan dolayı biraz arttı diyorlar. İmar izni sıkıntı yaratabilir belki o kısmı tam bilmiyorum. Çok doğal bir yer çünkü.

yine milas ören. Akbüke göre daha kalabalık, daha çok bilinen, biraz daha pahalı bir yer ama denizi yine çok çok iyidir. Şehir dışına doğru kayarsasız uygun fiyatlı arsalar bulunur.

Dalyan ve kayaköy var bi de ama oralar fiyatlar açısından çok uygun olmaz sanıyorum. O yüzden es geçtim ama bir araştırılabilir.
Uzun uzun yazmışsınız çok teşekkür ederim 😊
Bi ara Dalyan'a karar verdik sonra olumsuz yorumlardan sonra vazgeçtik. İşte bütçe açısından köylerde daha uygun olur diye düşündük birde denize çok da yakın olmak istemiyorum daha sessiz ortam ama yerleşik bir yer olsun cok tenha yerde de korkarım 😁

Ya iki ay için değil daha uzun süre kalınacak.
Tam olarak Muğla ya bağlı yerleri gezemedim. Ama fikriniz varsa araştırma yapabilirim.
Arsa alacak ya da fıkır verecek kadar bilgim yok ama ben Fethiyeyi baya beğeniyorum. Böyle çok yakında merkeze yani koyları var. Gidiyosun kimse yok. Biz gittiğimizde bir aile vardı. Etrafında evler de vardı mesela ama direkt yanında değil sanırım köydü orası. Yani bence iyice araştırmak lazım

Uzun uzun yazmışsınız çok teşekkür ederim 😊
Bi ara Dalyan'a karar verdik sonra olumsuz yorumlardan sonra vazgeçtik. İşte bütçe açısından köylerde daha uygun olur diye düşündük birde denize çok da yakın olmak istemiyorum daha sessiz ortam ama yerleşik bir yer olsun cok tenha yerde de korkarım 😁

Dalyanda olumsuz ne bulmuşlar acaba 😂 Yaşlanınca dalyana yerleşmek gibi hayallerim var da benim 😂

O zaman foça köyleri size uygun olur bence. İzmire çok yakın, trenle bile ulaşım var, arabayla 15-20 dakikada denize ulaşırsınız. Issız olmaz korkmazsınız 😂 ama su soğuk maalesef.

Dalyanda olumsuz ne bulmuşlar acaba 😂 Yaşlanınca dalyana yerleşmek gibi hayallerim var da benim 😂

O zaman foça köyleri size uygun olur bence. İzmire çok yakın, trenle bile ulaşım var, arabayla 15-20 dakikada denize ulaşırsınız. Issız olmaz korkmazsınız 😂 ama su soğuk maalesef.

Foça da da su buz gibi özellikle de o Fransız tatil köyü denilen mevkiide

konu sahibi mi şanssız yoksa soğuk yerler mi nispeten güzel bilemedik valla 😂 😂 😂

bir de oralar da organzie sanayilere rafineri petrokimya vs fabrikalara çok yakın bu nedenle pek tercih edilmemeli bence

X