Doğuma Hazırlık Yeni doğacak bebişler için alınması gerekenler nelerdir?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
merhaba arkadaşlar.
doğumda hastanede dagıtmak için şeker almak istiyorum.ümraniye taraflarında uygun alabilceğim yer varmı.bilginiz var olup cevaplarsanız memnun olurum.
eminönü uygun oldugunu söylüyorlar fakat oraya gidemem uzak çok fazla ayakda durunca sancım oluyor..

merhaba hanımlar benim ilk bebeğim doğum çantasında öncelikli olanları aldım normal doğum yapınca tabi benimki henüz belli değil ama çokmu kanam oluyor sonrasında

[

merhaba hanımlar benim ilk bebeğim doğum çantasında öncelikli olanları aldım normal doğum yapınca tabi benimki henüz belli değil ama çokmu kanam oluyor sonrasında
sezeryanla doğum yaptım...ama doğum sonrası öyle aman aman bi kanama olmuyor..sadece adet kanmasının biraz daha yoğunu...oda ilk günler..:)

kızlar doğum yapalı 6 aya yakın oldu sizlere deneyimlerimi anlatmak gerekirse...
emzirme koltuğuna gerek yok..
pişik kremi ve şampuan olarak ilk aylar en iyisi sebamed.

çıtıtlı badilerde ay kavramına fazla önem vermeyin...2 tane yeni doğan alabilirsiniz diğerlerini büyük alın...yada almak için bekleyin..oğlum 6 aylık ama 18 aylık badileri çok rahat oluyor:) bebekler bir anda öyle bir boy atıyolar ki şaşırıp kalıyosunuz..
patikli altlar çok işinize yarıyor..
alt değiştirme bezi olarak canbebenin 8 li pakaetleri var onlardan almanızı tavsiye ederim..daha kullanışlı
biberon hastaneye giderken yanınızda bulundurunn...

gögüs pedi işinize çok yarıycak..
emzirme südyeni 1 tane işinizi görürür..şuanda düşünüyorumda aslında ona bile gerek yokmuş:)
bebek yastıklarından aldım ama inanın bebeğe destek yapmaktan başka hiçbişeye yaramıyor...şu anda normal yastıklarda yatırıyorum...
yan yatırma yastığına hiç gerek yokm uş...

biberon temizleme fırçaları çok işe yarıyor..
boydan tulumlar ilk aylar çok kullanışı oluyor..
nevresim takımı şimdilik 2 tane yetrli..
ağız mendilleri çok işe yarıyor
mama önlüğü olarak boğazdan geçirmeliler daha kullanışlı
ateş ölçer

Sizlere en çok lazım olabilecek bazı ürünler için önerilerim var hanımlar.Islak mendil olarak kesinlikle unibaby yenidoğan tavsiye ediyorum.Alerjen madde içermiyor.Diğerleri kokulu olanlar alerji yapabilir. Bebek bezi prima yenidoğan almıştık doğumda.Oğlum 6.5 aylık hala prima kullanıyorum.Canbebenin alt açma bezleri çok kullanışlı. Zıbın takımı fazla almadım 2 takım yetti.Onun dışında patikli pantolonlar ilk aylarda çok lazım olacak. Küçük kıyafet fazla almamanızı öneririm.Sağlıkla büyütün bebişlerinizi inş.Hayırlı doğumlar.
Göğüs pedi olarak ben chicco kullanıyorum aylardır çok memnunum. Chicconun pişik kremi çok iyi.sebamed şampuan ve nemlendiricisi de çok iyi.

merhaba ..güzel öneriler var ama bazı listeler çok kalabalık..hastanede çok fazla kalmayacağız zaten(umarım öle olur)çok fazla eşyaya gerek yok bence..ben kendi fikrimi yazayım..bu üçüncü bebeğim bazı önerilerim var.. mutlaka yanınıza rezene çayı alın.. hem sizin hem bebeğin gazına iyi gelicektir..ayrıca sütünüzün gelmesini sağlar.hasta beziii.. diğer pedlerden daha iyi bence kendınızı güvende hissediyorsunuz.ama küçük boy alın çok kocamanlar.sezaryanda çok kanamanınız olmuyor.ancak normal doğumda hasta bezi çok işinize yarar.bebeğin hemen memeyi almama ihtimalini düşünerekçay bardağı ve çay kaşığı götürürsek biberona alışmamasını sağlarız.sütümüzü sağıp.kaşıkla verebiliriz.ayrıca bebeğinde çok fazla çamaşıra ihtiyacı olmuyor.2 takım yeterli bence..çoğu bebek ilk gün kaka bile yapmıyor.sadece kusma ihtimalıne karşı önlük ve ağız bezi bol olmalı.. emzirirken mutlaka çenesinin altına bez koyarsak ağzından akıttıkları üzerini kirletmez.ayy yazdıkca coştuum.. heycan sardı valla bi doğsaydı bebeişim.. özledim bebek kokusunu yaaaa

bir arkadaşımın doğumdan sonra sütü epey bir süre gelmedi bunun için kullanılacak neler var?

bir arkadaşımın doğumdan sonra sütü epey bir süre gelmedi bunun için kullanılacak neler var?

rezene çayını denediniz mi** bir çok dr daha hastanedeyken başlatıyor rezene ye... bol bol sıvı içmek gerek..aman ha şekerli şeylermiş..bulgurmuş soğanmış pekmezmiş denemeyin hiç bir bilimsel açıklaması yok(susatmak dışında) sadece kilo aldırıyor...
umarım sütü çoğalmıştır..sağlıklı bir bebişi olur arkadaşının..a.s.

Ne kadar çok alınacak şey var.Bir de hastane çantasına neler koydunuz?

dogumdan sonra süt gelmesi için hipp markasının organik çayı var arkadaşlar doğumdan 2 ay önce içmeye başlıyosunuz kuzenim denedi çok memnun kaldı şimdi bende denicem tavsiye ederim.

sağolun kızlar bu ikinici bebişim ama uzun süre oldu unutuyor insan...

ben şimdiden bebek bezi ıslak mendil alıp stoklamak istiyorum.çünkü doğum martta o zamana kadar bayağı alırım.bu benim ilk bebeğim.yeni doğan lar ilk 3 ayda aynı boy bezmi kullanıyor? ve kaçlık paketlerden almam lazım?
ve her ay ortalama bebekler kaç paket bez harcamaktadır?

yorganı-battaniyesi-pike ve tulum gibi ihtiyaçlarını aldım.eşim aralık mayıs arası asker doğumda ne yazık ki olamıyacak bebeğimiz plansız geldi.o yüzden şimdiden masraf yapmam lazım sonradan birikmişleri daha az harcamak için.ee malum özel sektör gelir gelmez iş bulamayabilir

ben şimdiden bebek bezi ıslak mendil alıp stoklamak istiyorum.çünkü doğum martta o zamana kadar bayağı alırım.bu benim ilk bebeğim.yeni doğan lar ilk 3 ayda aynı boy bezmi kullanıyor? ve kaçlık paketlerden almam lazım?
ve her ay ortalama bebekler kaç paket bez harcamaktadır?

yorganı-battaniyesi-pike ve tulum gibi ihtiyaçlarını aldım.eşim aralık mayıs arası asker doğumda ne yazık ki olamıyacak bebeğimiz plansız geldi.o yüzden şimdiden masraf yapmam lazım sonradan birikmişleri daha az harcamak için.ee malum özel sektör gelir gelmez iş bulamayabilir

önce çok erken başlıyosun almaya diyecektim ama sonunu okuyunca hak verdim.İlk üç ay kiloya göre değişiyo belli olmaz yani ama sen şimdiden düşünme oraları

bez almak yerine parasını bir kumbaraya atsanız
kaç numaradan kaç paket kullanılacağı belli olmuyor
bebeğe kilosuna gelişimine göre değişir

ben doğuma 1 ay kala hazırlamayı düşünüyorum...hali hazırda mutlaka çanta olmalıymış...son ana bıramamak lazım.

:eek:lmaz:arkadaşlar durun yavaş yavaş gelin.birden hepsi insanı heyecanlandırıyor.ben 5 aylık hamileyim.tek tek alayım

X