Yeni doğan emzirmek için nasıl uyandırılır???

Birkediannesii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2022
1.596
799
Kızlar cuma günü sezeryan doğum yaptım fakat bebeğimin enfeksiyon ile doğduğu için süt ciğerine kaçmış ve yoğun bakımda yatıyor 😔 sadece emzirmek içim girebiliyorum fakat emmek için uyandıramıyorum hemşireler de ayağına vuruyor burnunu sıkıyor canı acıyor yavrumun..canını acıtmadan kendim nasıl uyandırabilirim?

2 saatte bir ayak topugunu sıkarak yanaklarını sıkıp uyararak sarsmadan hemşireler öyle yapmışlardı canı acımıyor uyarılıyor aslında

Burnunu hafif sık,topuklarını sık kucağına al memeyi ağzına ver emmiyorsa ayaklarının altını gıdıkla veya yavaş yavaş poposuna vur, Doktorlar 2 saatte bir diyor ama 2 saat uzun bi süre,daha sık emzir hem sarılık olmaz hem daha iyi gelişir

Burnunu hafif sık,topuklarını sık kucağına al memeyi ağzına ver emmiyorsa ayaklarının altını gıdıkla veya yavaş yavaş poposuna vur, Doktorlar 2 saatte bir diyor ama 2 saat uzun bi süre,daha sık emzir hem sarılık olmaz hem daha iyi gelişir
Malesef ayak altına çok sık vurdukları için artık ayak altından gıdıklayınca tepki vermiyor 🤦🏼‍♀️ beni 3 saatte bir emzirmeye çağırıyorlar ondada iki saate yakın memede kalıyoruz çok şükür açlık çekmiyormuş kızım

Canı acıyor diye düşünmeyin daha hafif uyarıyla başlayın onunla uyanmazsa mecnur uyanacak bir şekilde ki sarılık olmasın, toparlansın. Sağlıkla taburculuğu nasip olsun :)

Kızlar cuma günü sezeryan doğum yaptım fakat bebeğimin enfeksiyon ile doğduğu için süt ciğerine kaçmış ve yoğun bakımda yatıyor 😔 sadece emzirmek içim girebiliyorum fakat emmek için uyandıramıyorum hemşireler de ayağına vuruyor burnunu sıkıyor canı acıyor yavrumun..canını acıtmadan kendim nasıl uyandırabilirim?
Bı emzirme danışmanı paylaşmıştı sütünü akıtıp göğsüne sür iyice sütlensin her yeri kokusunu alınca ağzına alıp uyanıyor demişlerdi. Ama benim bebeğimde zor uyaniyordu zaten sarılık olmuştu.

Islak mendili ayaklarına, dizlerinin arkasına dokundurun. Ayak sıkma vs benimkinde işe yaramıyordu.

Canı acıyor diye düşünmeyin daha hafif uyarıyla başlayın onunla uyanmazsa mecnur uyanacak bir şekilde ki sarılık olmasın, toparlansın. Sağlıkla taburculuğu nasip olsun :)
Amin çok sağolun ne olur kızımı dualarınızda eksik etmeyin mübarek ramazan ayındayız😔 rabbim ordaki yatan diğer bebeklere de acil şifalar versin inşallah 😔

Bı emzirme danışmanı paylaşmıştı sütünü akıtıp göğsüne sür iyice sütlensin her yeri kokusunu alınca ağzına alıp uyanıyor demişlerdi. Ama benim bebeğimde zor uyaniyordu zaten sarılık olmuştu.
aslında onu bende düşündüm ama meme ucum olmadığı için kızım tutamıyor ve silikon meme ucu kullanıyoruz.. olmazsa bugün de silikonu süte bulayıp vermeyi deneyeyim

Canım bir yerlerini sıkarak uyandıramıyordum ben, bezini açınca uyanıyordu deneyebilirsin

Malesef ayak altına çok sık vurdukları için artık ayak altından gıdıklayınca tepki vermiyor 🤦🏼‍♀️ beni 3 saatte bir emzirmeye çağırıyorlar ondada iki saate yakın memede kalıyoruz çok şükür açlık çekmiyormuş kızım
Yeni doğmuş bebeği hayatta tutmaya çalışan insanlar falakaya yatırmış işkence ediyormuş gibi davranmayın ya bebeğin canını niye yaksın bu insanlar bir bildikleri var
Vura vura nasır tuttu bebeğin ayak tabanı daha gıdıklandığını hissetmiyor tövbe tövbe

Anne yüreği kıyamıyor… ama öyle zannettiğin gibi acımıyodur acısa uyumaya devam etmez ağlar.
Umarım en kısa vakitte kavuşursunuz yavrunla 🤲🏻🤲🏻

Ah ilk zamanlar ne çektim o uyandırma muhabbetinden. Daha ilk gün hastanede uyandiramiyoruz diye odaya hemşire çağırmıştık beceremediniz mi edalarinda gelmişti odaya ve kendi de uyandırmamıştı 😒 topuk vs hiç işe yaramıyor bence. Bizde burnunu sıkmak biraz etkili olmuştu bir de uyusa bile memeyi ağzına dayamak. En yakın zamanda sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah.

X