Yeni doğan erkek bebek hemen sünnet edilmeli mi?

meraklianne39

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2024
119
140
36
Merhabalar
Hamileyim ve erkek çocuğum olacak.acaba doğumdan hemen sonra mi sünnet ettirmek daha iyi yoksa ettirmemek mi?
Yaptıran ya da yaptırmayı düşünenler yardımcı olabilir mi?

Ben hamileyken kendi doktoruma tavsiyesi ne diye sormuştum 4. aydan sonra demişti. Doğduktan sonra bebeğimin kendi doktoruna sordum o da 4.aydan sonra dedi. Bugün 4 aylık oldu bu ara yaptırcaz inşallah bakalım

Suan 12 yasinda olan oglumu 24 saati dolinca hastaneden cikmadan sunnet ettirdik. Kucuk oglum 3.5 yasinda 3.5 aylikken sunnet ettjrdik. Kucuk olanda yapisma sorunu yasadik ama buyugumde hic bir sorun olmadi.

Suan 12 yasinda olan oglumu 24 saati dolinca hastaneden cikmadan sunnet ettirdik. Kucuk oglum 3.5 yasinda 3.5 aylikken sunnet ettjrdik. Kucuk olanda yapisma sorunu yasadik ama buyugumde hic bir sorun olmadi.
Yapışma sorununu bende duydum çok korktum. Birde sunetten sonra bezli olacağı için acaba mikrop kapar mi falan diye çok kararsız kaldım.

2 oğlum da 20 günlüklerdi sünnet ettirdiğimizde. Cem Kara’ya yaptırdık biz sağolsun. Hiç hissetmediler bile çok rahattı. Sünnet derisini de veriyor bu arada.

X