Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi yeni doğan sarılıgı

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
Bazi anneler bu konuda ne yazikki yeterince bilgiye sahip degil. Bebeklerdeki sarilik genelde anne sutu besleyici olmayan, az beslenen veya anne sutu az olan bebeklerde daha cok gorulur.

O yuzden yeni dogum yapmis anneler lutfen bebeginizi 2 en fazla 3 saatte bir uyandirip emzirin. Cunku yeni doganlar bitkinlik yorgunluk halsizlikten dolayi kendi uyanmiyabilir. O yuzden birak uyusun diyen cevreye kulak asmayin. Bebebeginiz kendini toparlayip guclenene kadar uyandirilip emzirilmesi lazim. Kendini toparlayinca zaten bebeginiz kendi uyanir veya biraz daha uzun uyuyabilir eger kilosu boyu yerindeyse.

Bazi anneler bu konuda ne yazikki yeterince bilgiye sahip degil. Bebeklerdeki sarilik genelde anne sutu besleyici olmayan, az beslenen veya anne sutu az olan bebeklerde daha cok gorulur.

O yuzden yeni dogum yapmis anneler lutfen bebeginizi 2 en fazla 3 saatte bir uyandirip emzirin. Cunku yeni doganlar bitkinlik yorgunluk halsizlikten dolayi kendi uyanmiyabilir. O yuzden birak uyusun diyen cevreye kulak asmayin. Bebebeginiz kendini toparlayip guclenene kadar uyandirilip emzirilmesi lazim. Kendini toparlayinca zaten bebeginiz kendi uyanir veya biraz daha uzun uyuyabilir eger kilosu boyu yerindeyse.
Fakat benim bebegim hem uyanik durdu hem bol bol emdi kakasinida normal yapiyordu gunde 4-5 defa falan sonucta 24.3 degerle hastneye yattik :KK43: yani galiba birazda bünye ile alakali yani her cocukta farkli olabiliyor

Fakat benim bebegim hem uyanik durdu hem bol bol emdi kakasinida normal yapiyordu gunde 4-5 defa falan sonucta 24.3 degerle hastneye yattik :KK43: yani galiba birazda bünye ile alakali yani her cocukta farkli olabiliyor

evet canim dogustan her bebegin kaninda belirli miktarda oluyor fakat iyi beslenmeme sonucu daha cabuk sarilik ortaya cikiyor. Tabi cocuktan cocuga fark var ama. Bazi annelerin sutu azdir ama yogun besleyicidir bazi annelerin sutu coktur ama besleyiciligi azdir bunuda goz onunde bulundurmak lazim. Istersen cocuk doktorunla konus bu konuda.

2 çocuğum var ve ikiside bebekken Allaha şükür sarılık olmadı.1.si sık sık süt olmasada emzirin. 2.hastanede asla lambaları söndürmüyorum beyaz ışık hep açık oluyor.Eve geçincede seyyar florasan yaptırdım gece gündüz bebeğe yakın olarak onu çalıştırıyorum.Beyaz ışık sarılığı alıyor.Riskli dönem geçinceye kadar devam ediyorum..Bilginiz olsun.

Sezeryanla dogum yaptim oglum dogdugunda sarilik yoktu bir gece sutum kesildi yavrum sabaha kadar ac kaldi gec vakitte hic acikyer yoktu hastane yakininda sabah doktor sarilik belirtisi basladigini soyledi iyi bakilmassa cocugu hastaneden alamayacagimi soyledi o anda basima kaynarsular dokuldu . hazir mama ile besledim 2_3 gun sonra sutum geldi ve sik sik emzirdim bir hafta sonra turp gibi aldu. Onemli olan iyi beslenmesi dikkat edersen hicbirseyi kalmaz

Emzirmek istiyorum ama surekli uyuyor kimisi uyandırma uyandıgı zaman emzir diyor kimisde uyandır emzzir diyor anlamadım ki ben ac kalmıyordur umarım kızım bugun 3 kere kakasını yaptı.
Canim kesinlikle 2 3 saatii gecirme hem ne kadar emzirirsen o kadar sut geliyor.benim kızım 19 la fototerapide yatti 12 olunca 1 hafta sonra ben gidip olcturdum 11 e dustu sonra 1 ay sonra gittik olcmeye gerek bile duymadi zaten anliyacaksin en son gozde varsa ordaki sarilik kayboluyor..

8 günlük kizim var sarilik değeri 14 du bugun 13e dusmus ama.nedwn.bi kadar yavas dusuyo ne yapabilirim bana yardim edin.lutfen

8 günlük kizim var sarilik değeri 14 du bugun 13e dusmus ama.nedwn.bi kadar yavas dusuyo ne yapabilirim bana yardim edin.lutfen
bol bol emzir canm biz bir gece yatmıştık 17 yle yattık 10 a düştü çıktık neredeyse 10 dkya bir emmişti o küvözde ağladıkça çıkarıp emzirdm uyudu tekrar yatırdm berbat bi geceydi tabi bu arada uzamış sarılıktı oğlumunki 3.ayda bitti

X