Yeni evlenip borç içinde olan var mı?..:(

:KK43:()

Üzüldüm canım da artık evlenmişsiniz.Şimdi önemli olan,

birbirinize destek olup;gece gündüz çalışarak 2-3 sene zorluğa

göğüs germeniz ve borçları ödemenizdir.

Zaten bu zamanda borcu olmayan insana pek az rastlanır.

Belki şimdi zorlanacak dışarıda yemek yemeyi erteleceksin;ama

birkaç yıl sonra rahat bir nefes alacaksınız.

Ancak bu sıkıntıdayken lütfen bebek yapmayın.İşler daha da

kötü gitmesin.

Canim, once bi sakin ol.
Bizim de borçlarimiz var. nisanlimin ailesi bi igne dahi almadi ve dunyanin borcunu uzerimize biraktilar. ama en azindan ilerde bizde sunu size yaptik diyemicekler boyle luksleri olmayacak.
o eskiden idi erkek tarafi masraflari karsiliyordu ogullarini evlendiriyorlardi simdi ki zamanda ya evlenenen çift borçlu oluyor yada kizin ailesi daha çok masraf yapiyor.
taksite baglayin. yavas yavas odeyin.
simdi disarda yiyemiyorsaniz bile, ilerde yersiniz.
borç yuzunden mutsuz hale getirmeyin evliliginizi. yazik olur inan bana.
biz ev tuttuk, alisveris yaptik, dugun yapacagiz hep ikimizin cebinden vede borcumuz var birde
ama ikimiz deli gibi çalisip tutumlu olacagiz ve allah'in izniyle odeyecegiz yavas yavas.
umutlu ol esine morel ver, sakin kendini birakma.

Canım bugün daha iyi olmana çok sevindim allah herzaman sıkışan kuluna yardım ediyor ne demişler kul sıkışmayınca hızır yetişmez.bizde yeni evliyiz canım bizim bütün masrafımız 5 bin tuttu 20 bin çok fazla ama vardır bi bildiğiniz benim beyaz eşyam önceden alınmışdı ama allah annemden ve kayınvaldemden razı olsun bu konuda ıvır zıvır eşyanı çalışırken taksitle aldım.eşimde mobilyadan bana bişiy aldırmadı hani yatak odası kızın derler ya eşim bana aldırmadı sağolsun annem alacakdı yoksa.Eşimin aileside bana birtek takıları aldılar mobilyaya karışmadılar ama heryerde çocuk evlendirdik diyorlar insan buna üzülüyor işde çok şükür şuanda eşya borcumuz yok çekimizi ödedik son olarak :Saruboceq:ama eşim başına gelecekleri bildiği için 5 ay içerden maaşını çekmedi vermiyorlar diye kandırdı ailesini çekde çalışdığı şirketindi çekin günü gelince eşimin hesabından aktarıp ödediler biraz kendimizi düşünmeliyiz dimi ama çokda eşya almadık ayağımızı yorganımıza göre uzattık.Canım üzülme borç ödenir biz daha bekarken eşim askerken abisi ortak işlerini batırdı iflas etti 50 milyar borç vardı allahın izni ile hepsi ödendi bitti allah yanında ve yarattığı kullarını asla unutmaz içini ferah tut herşey düzelecek mümkün olduğunca evde bu konuları konuşmayın.Ay çok yazdım kafanız şişti hakkınızı helal edin :1hug:Şeniza.s.

canım ya üzülme! biz de evlenirken eşimin 2000 ytl kredi kartı borcu vardı. üstelik evlilikle ilgili harcamalar da değil di. evimizde yatak odası ve vitrin dışında hiçbir büyük eşyamız yoktu. beyaz eşyam bile yoktu. annemin çeyizleri dışında. üstelik eşim tek başına çalışıyordu ve evimiz kiraydı. 5 senede eşyelarımızı aldık yavaş yavaş tamamlandı nerdeyse. şimdi bile borcumuz var nasıl öderiz diyoruz ama Allah veriyor inan. eşin ile elele verip sabırla ödersin. bozma moralini. Gündoğmadan neler doğar.

dün yeni konu açmıştım kızlar borcum olduğuna ve yeni evli olduğuma dair...eksik olyaın çok destek oldunuz içim rahatladı...bugün daha keyifli uyandım yataktan...hatta bugün yazanlarada daha ii olduğumu söledim...ancak öğleden sonrası itibariyle artık işsiz bi kocam var...ne yapıcam ben şimdi...ağlamaktan gözlerim şişti nasıl ayakta duruyorum bi ben bi allah biliyo...ne olur ya dua edin bizim için...

Canım bugün daha iyi olmana çok sevindim allah herzaman sıkışan kuluna yardım ediyor ne demişler kul sıkışmayınca hızır yetişmez.bizde yeni evliyiz canım bizim bütün masrafımız 5 bin tuttu 20 bin çok fazla ama vardır bi bildiğiniz benim beyaz eşyam önceden alınmışdı ama allah annemden ve kayınvaldemden razı olsun bu konuda ıvır zıvır eşyanı çalışırken taksitle aldım.eşimde mobilyadan bana bişiy aldırmadı hani yatak odası kızın derler ya eşim bana aldırmadı sağolsun annem alacakdı yoksa.Eşimin aileside bana birtek takıları aldılar mobilyaya karışmadılar ama heryerde çocuk evlendirdik diyorlar insan buna üzülüyor işde çok şükür şuanda eşya borcumuz yok çekimizi ödedik son olarak :Saruboceq:ama eşim başına gelecekleri bildiği için 5 ay içerden maaşını çekmedi vermiyorlar diye kandırdı ailesini çekde çalışdığı şirketindi çekin günü gelince eşimin hesabından aktarıp ödediler biraz kendimizi düşünmeliyiz dimi ama çokda eşya almadık ayağımızı yorganımıza göre uzattık.Canım üzülme borç ödenir biz daha bekarken eşim askerken abisi ortak işlerini batırdı iflas etti 50 milyar borç vardı allahın izni ile hepsi ödendi bitti allah yanında ve yarattığı kullarını asla unutmaz içini ferah tut herşey düzelecek mümkün olduğunca evde bu konuları konuşmayın.Ay çok yazdım kafanız şişti hakkınızı helal edin :1hug:Şeniza.s.
eşim artık işsiz.....senağlama

AA CANIM ÇOK ÜZÜLDÜM YAAAAA :KK43: CANIM HEEMEN destekkariyer.com ,yenibiriş.net ve secretcv.com buralra eşinin cv'lerini yolla eşinin mesleğine uygun olan bölümleree

ay canım benim ya..sakin ol birden üzme kendini. önce bi anlat bakalım ne oldu niye cıktı işten. başka biyerde iş bulma imkanı yok mu?

canım üzüldüm ya
ama Allah büyük bi kapıyı kapatır diğer kapıyı açar:Saruboceq::Saruboceq:
buda sizin sınavınız
Allah kimseye kaldıramayacağı yük vermez
isyan etme sakın

ay canım benim ya..sakin ol birden üzme kendini. önce bi anlat bakalım ne oldu niye cıktı işten. başka biyerde iş bulma imkanı yok mu?

kızlar benim eşim babasıyla çalışıyodu...inşaatlara taşeronluk yapıyolardı komple binayı fabrikayı yada siteyi neyse işte alıp bütün su ve ısıtma tesisatlarını yapıyolar...pazartesiden beri babası gelme diodu işi yok çünkü piyasa berbat...biz geçici bi dönem die düşündük...hatta dün annemde kaldım dedimki bir sürü insan var çok borcu olup bide işsiz kalan sağlık olsun...derken bugün benim başıma geldi...babası demişki bikaç ay başka bi iş bul kendine...işin kötü tarafı ne biliomusun yinede kendi işiydi haftalığından fazla alıyodu...ben maaşımı alır almaz kirayı ve krediiyi veriyodum...onunkiylede hem geçinip hem diğer borçları ödüyoduk...şimdi napıcaz bilmiyorum...piyasa berbat...napıcam ben ya nolur dua edin bizim için...:çok üzgünüm:

Canım bi müddet ailenizden destek almanız lazım. Ailenle paylaş hemen bu durumu. İnşallah kısa zamanda düzlüğe çıkarsınız.

arkadasımın dedı sıteler basvursun allahtan senın maasın var bunada şükret dua et dualarını eksık etme en kısa zamanda ıns bulur ıs esın 4444 dusasını oku allaha sıgın hakkınızda hayırlsı olsun cnm dualarım sızınle

Ailenin gücü varsa bikaç ay ailen yardım eder sonra da baktınız düze çıkamıycaksınız kayınpederlerin evine falan taşınırsınız 1 yıllığına falan. Borçlar bitince kendi evinize geçersiniz.

bi mesleği varnı eşinin canım??dediğim sitelere bi göz at cv yolla bi kapıyı kapatan RABBİM diğer kapıyı açar şu 3 aylarda şu mübarek günlerde dua et bol bol canımm..hayatım sakın eşin üzüntünü sıkıntını belli etme sakın bak o sendende kötü haldedir şuan sakın iğneleyici laflar kullanmaherzaman yanında olduğunu hissettir ona

tekrar yazıyorum canım destekkariyer.com ,yenibiriş.net ve secretcv.com buralara eşinin cv'lerini yolla eşinin mesleğine uygun olan bölümlere

X