YENİ EVLENİYORUM MASA ÖNERİSİ İMDAT

timeless777

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2023
8
2
25
Merhaba, ağustos gibi evleniyorum. Yeni zamlardan nasibimizi almamak için de mobilyalarımızı aldık sadece masa kaldı. Ben baştan beri tek bir masa olması gerektiğini düşünüyordum ama benim aklımdaki masa 6-8 kişilik açılan büyük bir masaydı. Fakat erkek arkadaşım tam tersi kapalı hali 120 açık hali 160 olacak şekilde 4-6 kişilik masalara baktırıyor beni sürekli. ailesi “zaten ne kadar misafir gelecek ki” vs diyerek bu fikri mantıklı buldurmuş. Ben düşünüp duruyorum ve bir karara varamıyorum. Biz konum olarak ailelerimize yakın oturacağız. Yani illaha gelip gidecekler. Bu konuda tecrübesi olan evli kişiler fikrini yazabilirse çok memnun olurum. Sizce tek bir tane büyük masa gerekli mi yoksa küçük masa da iş görür mü?

Masa modellerini görmeden gözümde canlandıramayacağım 😬

Sizin istediğiniz böyle mi?
images (8) (15).jpeg

Onların istediği de böyle mi?
images (8) (14).jpeg

images (8) (13).jpeg

Sondaki masalar bir tık daha küçük görünüyor ama uzatılınca ve zorlayınca 8 sandalye ile oturulabiliyor hatta çok zorlayınca 10 da oluyor 🤣 Sondaki gibiler bana daha hoş geliyor ve kaba değil. Masalar çoğu evde gereksiz yer kaplıyor.

Masa modellerini görmeden gözümde canlandıramayacağım 😬

Sizin istediğiniz böyle mi?
Eki Görüntüle 3360124

Onların istediği de böyle mi?
Eki Görüntüle 3360125

Eki Görüntüle 3360126

Sondaki masalar bir tık daha küçük görünüyor ama uzatılınca ve zorlayınca 8 sandalye ile oturulabiliyor hatta çok zorlayınca 10 da oluyor 🤣 Sondaki gibiler bana daha hoş geliyor ve kaba değil. Masalar çoğu evde gereksiz yer kaplıyor.
Benim istediğim böyle
IMG_4426.jpeg

Onların istediği bu
IMG_5068.png

Kısacası ben diyorum ki 6-8 kişilik masa alalım, onlar dyor ki 4-6 kişilik🥹

Açılabilir bakıyoruz zaten ama sizce maksimum 6 kişilik olan bir masa yeterli mi

Aileniz kaç kişi ? 4 kişiden fazla insan gelmeyecek mi ? 2 masa boyu arasında çok mu fiyat farkı var ? Sağlam bir masa yıllarca kullanılıyor. Kolay taşınabilen, dayanıklı ve sağlam bir modele bakın. Açılıp kapanan masa modellerinin bazıları çok dayanıksız oluyor.

Açılabilir bakıyoruz zaten ama sizce maksimum 6 kişilik olan bir masa yeterli mi
Yetersiz bence, siz de cok büyük bir masa istemiyorsunuz sonuçta ama onlarin istediği masa mutfak masasi gibi küçük.
Ailelerle ayni sehirdeymişsiniz, hesap edelim, davet etseniz, 2 anne 2 baba 2 siz etti 6, olur da olur birinizin kardesi gelse kenara köşeye tabure atıp sıkışacağı yer yok masada.
Onu da geçtim ortaya bir salata, 2 tabak yogurt, 2 meze sigdiramazsiniz insanlarin yemek yiyecegi tabaklarin arasina.

4 kişilik masalar çekirdek aileler için yani ekstra bir büyük masa daha gerekiyor misafirde yani ben olsam tek masa alınacaksa 6 kişilik alırım ki kapalı hali zaten çok büyük değil açılınca da misafir ağırlamayı kolaylaştırıyor benim mutfakta 4 kişilik var salonda 6 kişilik birini tercih edecek olsam 6 kişiliği çünkü çok işimi gördü görüyor yani hiç mi arkadaşlarınız gelmeyecek biz kalabalık masada arkadaşlarla hem yiyip hem sohbet ediyorduk siz onları dinlemeyin 6 kişilik alın.

Valla bizim aileler uzak oturuyor bize de aman aman kimse gelmez ama eş dost arkadaş illa ki geliyor. 8 kişilik açılan masalar daha mantikli. Vivenseden almıştım ben de. Hem kapalı haliyle yer kaplamiyor hem de nolur nolmaz misafir gelince iş görüyor.

Yetmez sen bana sor sığmıyo tabaklar masanın eni kaç? Benim servis tabaklarım devasa kenarlarını az çıkarttırıyorum masadan ortaya büyük salata tabağı koyabilmek için. Ki dünyanın en mutfak sevmeyen en yalın sofralarını kuran insanıyımdır yani.

Şu anki evinizdeki masaya çeyizden çıkarıp deneyin tabaklarınızı öyle karar verin bence.

Yerle alakalı bir durum bu. Benim evimde 12 kişilik masa var. Ama yerim olmasaydı akıllı sehpa bile alabilirdim. Sizde yerinize göre en büyük masayı seçin bence.