Yeni evli çiftlere çocuk muhabbeti yapmak ?

asudee11

Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2024
146
-279
27
1 yılı bile dolmamış bir evli çiftiz şuan çocuk istemiyoruz başka önceliklerimiz var ama neden her gören üstüne vazifeymiş gibi bebek yokmu neden yok gibi bir sürü saçma sapan muhabbetlere giriyor. Asla bu muhabbete girmek istemiyorum ama bazılarını lafını bilmiyorum ne diyeceğimide bilmiyorum. İnsanların mahremiyeti konuşmak bu kadar kolay olmamalı.

direk size ne ? diyebilirsiniz. gerçekten onlara ne? bence oralı bile olmayın duymazdan gelin. insanlar hayatlarımıza karılmaya bayılıyorlar. belki çocuk istemiyorsun belki istiyorsun olmuyor. bu kadar düşüncesiz yorum yapmalarına çok sinir oluyorum bunun tek çözümü açık açık konuşmak. bu konu hakkında konuşmak istemediğinizi dile getirin.

Kesinlikle. Geçenlerde kv eşimle telefonda konuşurken diyor ki madem çocuk yapmayacaktınız neden evlendiniz. Ne kadar ayıp ya

Kesinlikle. Geçenlerde kv eşimle telefonda konuşurken diyor ki madem çocuk yapmayacaktınız neden evlendiniz. Ne kadar ayıp ya
kayınvalideler bu tarz şeyleri konuşmayı çok sever zaten. dikkate almayın sonuçta istemiyorsanız sırf onlar söylüyor diye çocuk yapacak değilsiniz.

bunlar mahrem konular. Ne kadar edepsiz olduklarının farkında değiller. Ters cevap vermek gerekiyor maalesef.
Eşimle birlikte aynı evi paylaşmak için evlendim mesela. Bu mu geriyor seni diyeceksin kv ye.

bunlar mahrem konular. Ne kadar edepsiz olduklarının farkında değiller. Ters cevap vermek gerekiyor maalesef.
Eşimle birlikte aynı evi paylaşmak için evlendim mesela. Bu mu geriyor seni diyeceksin kv ye.
Keşke farkında olsunlar. Gerçekten ters cevaplardan vermek istemiyorum o konu açılınca ben utanıyorum

Çocuk yapana bu acımasız dünyaya çocuk mu getirilir derler hemen hamile kalana ne aceleniz vardı derler. İnsanların hepsini birden tatmin etmek mümkün değil. Ülkemizde cinsellik tabudur ama nedense rahatça çiftlere çocuk sorulur (çocuğun nasıl yapıldığı herkese malum) bir yılı dolmamış evliliğe de çocuk sormak vizyonsuzluğun kaçıncı seviyesi? Tek gayeleri evlenip çocuk yapmak ee malum gelişmiş bir ülke değiliz maalesef. Eğer öyle olsaydık sadece kendi işimize bakardık tek gayemiz de evlenip çocuk sahibi olmak olmazdı.

1 yılı bile dolmamış bir evli çiftiz şuan çocuk istemiyoruz başka önceliklerimiz var ama neden her gören üstüne vazifeymiş gibi bebek yokmu neden yok gibi bir sürü saçma sapan muhabbetlere giriyor. Asla bu muhabbete girmek istemiyorum ama bazılarını lafını bilmiyorum ne diyeceğimide bilmiyorum. İnsanların mahremiyeti konuşmak bu kadar kolay olmamalı.
Hayırlısı de geç. Çocuk olunca doğumu soracaklar doğumdan sonra luhusalik sonra uykusu dişi boyu konuşması vs vs vs sonra ikinci çocuk uzar da gider

Benim 2 evladım var 3 üde yaparsınız artık bu evlat sevgisiyle diyorlar arayi acma diyorlar milletin bu tarz konusmalari bitmez cevabi yapistiracakssiniz utanacak birsey yok bunda soran utansin

valla ben hayırlısı diyip geciyorum 😂 kaldı ki biz gebelik istiyoruz ama olmuyor. tedavi görüyoruz o yüzden çok daha hassasım bu konuda. hiç tanımadığım, görmediğim bir kadın bile otobüste ‘yüklü müsün?’ diye sordu. güya annemi tanırmış da bilmem ne. o an beynim duruyor resmen. çok yanlış bence. ben ‘hayırlısı, daha erken’ falan diyorum.

cahil insanlar sözlerine bakmayın, siz mutlu olduğunuz şekilde yaşayın kardeşim

X