Yeni evliyim ama eşimden soğudum

Huzunkovankusu13

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2019
76
14
41
merhaba, daha 3 aylık evliyim ve hamileyim. Eşim evlenene kadar beni ikna etmek için bir sürü vaadlerde bulundu bazı haftalar her gün çiçek yolladı vs. Evlenince balkabağına dönen bir kocam var. Verdiği sözleri tutmuyor söz verdin deyince de hemen ben söz vermedim onlar söz değildi gibi açıklamalarla geriliyor, inanılmaz düşüncesiz, sorumsuz ve kadın ruhundan zerre kadar anlamıyor. Öncesinde de anlamıyor olsa birşey demeyeceğim o süprizleri yapan adam gitti, ben şöyle romantiğim böyleyim dedi ve fos çıktı. Ağlıyorum dönüp arkasını uyuyor umrunda bile değil. Bir sürü olayda geçti aramızda bu sorumsuzluğu ve söz tutmamasıyla ilgili önceleri güzellikle anlatıyordum özür diliyordu ama hiç değişmeden aynen devam ediyordu. Artık bende sabredemediğim için bağırıp çağırıyorum hatta bazen canım çok yanıyor yüzüne karşı beddua da ediyorum ama dalga geçer gibi tavırlarıyla an bile beni daha da çileden çıkarmayı başarıyor. Birlikte olmak onu görmek bile istemiyorum çocuğum ona benzesin bile istemiyorum. Çocuk neden yaptın hemen diyeceksiniz ben kesinlikle istemiyordum ama yaptı! Ne yapacağımı bilmiyorum ya oyun oynayıp çocuk için mutlu gibi gözüküp susup sinip devam edicem. Ya da boşanıcam. İşin kötüsü onun yüzünden 4 yıldır çok severek çalıştığım işimden de çıktım. Saat şuan sabaha karşı 5, sinirden uyuyamadım ama o yanımda horluyor. Okadar hayat dolu bir insandım şuan dışarı çıkasım bile yok hayattan soğudum. O ise kırgınsam bile üzdüyse de bile bile eve geliyor ve yakınlaşıp sadece cinsellik ve istemediğimi açık açık belli ediyorum hareket etmeden duruyorum, hatta ağlıyorum ama yok sonra da hiçbirşey yapmamış gibi noldu ki neden ağlıyorsun ki diyor, bu kadar hödük. Erkekler neden hayalkırıklığı ???Bir çıkış yolu yok mudur?

Son düzenleme:
Ben hamilelik hormonlarıyla abarttığınızı düşünüyorum.
Evlilik, bir ilişkinin ilerleyen boyutu değildir.
Gerçek yaşamın paylaşılmasıdır.
Yani beklediğiniz romantizm, süprizler falan biraz abartı değil mi?
Özel günlerde, baş başa kendi ilişkiniz için ayırdığınız saatlerde neyse de, sürekli öyle bir hayat yok yani.
Ayrıca söz derken, büyük şeylerden mi bahsediyorsunuz yoksa, plan program tarzı şeyler mi?
İşinizden çıkmanız büyük hata, kendim de yaptım aynısını.
Üslubunuz sert, ileride aynı sertlikte cevap alırsanız kaldırabilecek misiniz, bunu bir düşünün.

Bu anlattığınız kadarıyla boşanılacak bir şey yok.

Son düzenleme:
Ben hamilelik hormonlarıyla abarttığınızı düşünüyorum.
Evlilik, bir ilişkinin ilerleyen boyutu değildir.
Gerçek yaşamın paylaşılmasıdır.
Yani beklediğiniz romantizm, süprizler falan biraz abartı değil mi?
Özel günlerde, baş başa kendi ilişkiniz için ayırdığınız saatlerde neyse de, sürekli öyle bir hayat yok yani.
Ayrıca söz derken, büyük şeylerden mi bahsediyorsunuz yoksa, plan program tarzı şeyler mi?
İşinizden çıkmanız büyük hata, kendim de yaptım aynısını.
Üslubunuz sert, ileride aynı sertlikte cevap alırsanız kaldırabilecek misiniz, bunu bir düşünün.

Bu anlattığınız kadarıyla boşanılacak bir şey yok.
Ön

Öncelikle cevap için teşekkürler ama bu sözler öyle küçük meseleler değil sadece küçük bir örnek vereceğim eşim yurtdışında ve bende yurtdışında yaşayacağım ama 3 aydır türkiyede yeni evliyim hamileyimve yalnızım nedeni ise evlenmeden yaşadığı ülkede ben yabancı olacağım ve işimi ailemi bırakıp çeşitli fedakarlıklar yapıp gideceğim için istediğin şehirde yaşarız önemli olan senin iyi hissetmen diyen adam yaşadığı küçücük yerden ev aradığı ve tabiki bulamadığı için ben yalnızım. Sebebi de iş yerine yakın olmak istemesi ben kalkıp burdan gidiyorum hemde işimi bırakıp ama o 15 dk mesafeden bile ev bakmıyor ki işe yakın olmalıymış 15 dk bile çokmuş.

Öncelikle cevap için teşekkürler ama bu sözler öyle küçük meseleler değil sadece küçük bir örnek vereceğim eşim yurtdışında ve bende yurtdışında yaşayacağım ama 3 aydır türkiyede yeni evliyim hamileyimve yalnızım nedeni ise evlenmeden yaşadığı ülkede ben yabancı olacağım ve işimi ailemi bırakıp çeşitli fedakarlıklar yapıp gideceğim için istediğin şehirde yaşarız önemli olan senin iyi hissetmen diyen adam yaşadığı küçücük yerden ev aradığı ve tabiki bulamadığı için ben yalnızım. Sebebi de iş yerine yakın olmak istemesi ben kalkıp burdan gidiyorum hemde işimi bırakıp ama o 15 dk mesafeden bile ev bakmıyor ki işe yakın olmalıymış 15 dk bile çokmuş. Romantizm den kastımda nişanlılık aşamasında yaptığı gibi her gün çiçek ve hediyeler değil, nişanlılıkta böyle olan adam Doğum günümü bile kutlamadı/QUOTE]

Bunlar büyük sorun değil demiş arkadaşın biri çok şaşırdım bi insan neden yoksayilarak yaşasın neden tek frdarligı yapan o olsun ki bence çokta büyük sorunlar tabi ne yapılmasına siz karar vereceksiniz benim esimde ilk evlendigimiz sene öyle olmuştu hemde ben hamile kaldıktan sonra onun sebebi aile işinden ayrılıp işsiz kalmasiydi maddi zorluktu anlayabiliyordum ama kaldiramiyordum aldım bebegimide gittim babamın evine kv kp hepsi konuşmuş birazda bizden ayrı kalınca düzeldi suan çok iyi çok sükür umarım esinizde geçici bişey dir birdede oluyor ara ara çocuk yükü ev işleri filan ama erkekler zaten çok takmiyorlar. Ya sizde takmadan hayat enerjinizi2geri kazanıp fedakarlık yapmadan yaşayın yada bitirin

Bunlar büyük sorun değil demiş arkadaşın biri çok şaşırdım bi insan neden yoksayilarak yaşasın neden tek frdarligı yapan o olsun ki bence çokta büyük sorunlar tabi ne yapılmasına siz karar vereceksiniz benim esimde ilk evlendigimiz sene öyle olmuştu hemde ben hamile kaldıktan sonra onun sebebi aile işinden ayrılıp işsiz kalmasiydi maddi zorluktu anlayabiliyordum ama kaldiramiyordum aldım bebegimide gittim babamın evine kv kp hepsi konuşmuş birazda bizden ayrı kalınca düzeldi suan çok iyi çok sükür umarım esinizde geçici bişey dir birdede oluyor ara ara çocuk yükü ev işleri filan ama erkekler zaten çok takmiyorlar. Ya sizde takmadan hayat enerjinizi2geri kazanıp fedakarlık yapmadan yaşayın yada bitirin

Bilemiyorum hiç ne yapacağımı verdiği ve tutmadığı sözler bir kenara sorumsuzluğu bir kenara. Evleneceğimiz zaman bile ben bir yandan çalışıyor bir yandan da düğün yeri düğünde dağıtacağı hediyelerin peşinden ben koşuyordum. Meraklı ya da dominant olduğum için değil, ilgilenmeyip sen bul dediği için ve bu adam küçük değil benden de yaşça baya büyük. Üzüntü mutsuzluk daha yeni hamileyim ağlamalar çocuğa birşey olacak diye korkuyorum. Keşke evlenmeseydim tanıştığım güne bile pişmanım

Bilemiyorum hiç ne yapacağımı verdiği ve tutmadığı sözler bir kenara sorumsuzluğu bir kenara. Evleneceğimiz zaman bile ben bir yandan çalışıyor bir yandan da düğün yeri düğünde dağıtacağı hediyelerin peşinden ben koşuyordum. Meraklı ya da dominant olduğum için değil, ilgilenmeyip sen bul dediği için ve bu adam küçük değil benden de yaşça baya büyük. Üzüntü mutsuzluk daha yeni hamileyim ağlamalar çocuğa birşey olacak diye korkuyorum. Keşke evlenmeseydim tanıştığım güne bile pişmanım
Uzulmeyi bırak lütfen yazık sanada cocugada ozman sende onu yok say o yokmuş gibi davran çık gez kendi kendine mutlu ol. Eşine ona bagimliymissin gibi gostermissin kendini oda bunun bilinciyle daha çok azitmis işini yemeğini yap al telefonu eline uzan başka odada ona yüz verme sende

Uzulmeyi bırak lütfen yazık sanada cocugada ozman sende onu yok say o yokmuş gibi davran çık gez kendi kendine mutlu ol. Eşine ona bagimliymissin gibi gostermissin kendini oda bunun bilinciyle daha çok azitmis işini yemeğini yap al telefonu eline uzan başka odada ona yüz verme sende[/QUOTE. Denedim ama sanırım bunalımdayım evde hiç durmayan ben günlerce evden çıkmıyorum hamileyim yemek bile yiyemiyorum üzüntüden ve kilo veriyorum bu iyi birşey gerçi:) onu sallamazsam o daha da çok beni sallamıyor. Hayatımı sevgisiz ilgisiz geçiremem ki ben aldatma işleri de asla bana göre değil daha önceki eşi aldatmış kendisini, ilk duyduğumda kadına kızmıştım. Şimdi ise haklı buluyorum, Allah korkusu yoksa ilgisiz sevgisiz kaldıysa sevgiyi başka yerde arayıp birine sığınmış. Allah bana yardım etsin

işe yakın olmak istemesi normal. Her gün gidip gelecek sonuçta. Ama bunu baştan söylemesi lazımdı tabi. Kandırma gibi olmuş. Boşanma sebebi değil bunlar

işe yakın olmak istemesi normal. Her gün gidip gelecek sonuçta. Ama bunu baştan söylemesi lazımdı tabi. Kandırma gibi olmuş. Boşanma sebebi değil bunlar
Yahu yakınlık derken arabayla 15 dk iyi bile uzak buluyor bu adam ve oyüzden de ev bulamıyor ve ben yalnızım bu yüzden, ben hergün 1 saatlik yol gidiyordum iş için, az fedakar olunmalı. Ben ailemi bırakıcam burda arkadaşlrımı, işimi bıraktım dilini bile bilmediğim bi yere gidicem ve bir an evvel çocuk doğmadan gidip dil öğrenip oturum hakkı almam lazımdı çocuk doğunca hiç gibi yapılmaz

merhaba, daha 3 aylık evliyim ve hamileyim. Eşim evlenene kadar beni ikna etmek için bir sürü vaadlerde bulundu bazı haftalar her gün çiçek yolladı vs. Evlenince balkabağına dönen bir kocam var. Verdiği sözleri tutmuyor söz verdin deyince de hemen ben söz vermedim onlar söz değildi gibi açıklamalarla geriliyor, inanılmaz düşüncesiz, sorumsuz ve kadın ruhundan zerre kadar anlamıyor. Öncesinde de anlamıyor olsa birşey demeyeceğim o süprizleri yapan adam gitti, ben şöyle romantiğim böyleyim dedi ve fos çıktı. Ağlıyorum dönüp arkasını uyuyor umrunda bile değil. Bir sürü olayda geçti aramızda bu sorumsuzluğu ve söz tutmamasıyla ilgili önceleri güzellikle anlatıyordum özür diliyordu ama hiç değişmeden aynen devam ediyordu. Artık bende sabredemediğim için bağırıp çağırıyorum hatta bazen canım çok yanıyor yüzüne karşı beddua da ediyorum ama dalga geçer gibi tavırlarıyla an bile beni daha da çileden çıkarmayı başarıyor. Birlikte olmak onu görmek bile istemiyorum çocuğum ona benzesin bile istemiyorum. Çocuk neden yaptın hemen diyeceksiniz ben kesinlikle istemiyordum ama yaptı! Ne yapacağımı bilmiyorum ya oyun oynayıp çocuk için mutlu gibi gözüküp susup sinip devam edicem. Ya da boşanıcam. İşin kötüsü onun yüzünden 4 yıldır çok severek çalıştığım işimden de çıktım. Saat şuan sabaha karşı 5, sinirden uyuyamadım ama o yanımda horluyor. Okadar hayat dolu bir insandım şuan dışarı çıkasım bile yok hayattan soğudum. O ise kırgınsam bile üzdüyse de bile bile eve geliyor ve yakınlaşıp sadece cinsellik ve istemediğimi açık açık belli ediyorum hareket etmeden duruyorum, hatta ağlıyorum ama yok sonra da hiçbirşey yapmamış gibi noldu ki neden ağlıyorsun ki diyor, bu kadar hödük. Erkekler neden hayalkırıklığı ???Bir çıkış yolu yok mudur?

Ayni durumj bende yasiyorum 9 aylik evliyim cok severek evlendik hatta kendisi evlenmek icin yirtti kendini resmen .. evlendigimden beri anlattiginiz seylrri ben de yasadim ve yasiyorum da artik canima tak etti napcagimi da bilmiyorum sanki karsisinda karisi yok da 3 yasindaki cocuk varmis gibi dinliyor sonra dalga gecer gibi takmiyor yuzume gülüyor gercekten karsisindaki insanin hele ki esin ise seni takmamasi cok zoruna giden bir durum

Erkeklerin bazısı rol yapıyor.Evleninceye kadar.Kesinlikle işinize dönün.Asla da paranızı, kartınızı kaptırmayın.2 .çocuğu da inan ki yaptırır.Dikkatli olun.Bebeğin aldırma vakti de geçmiş.Kanınızdan, canınızdan birş çocuğunuza baksın.Paranızı da çocuğunuzun eğitimi için biriktirin.Ona da söylemeyin.Güvenilir bir bankaya yatırın.Altın hesabı da olabilir.

'Eşim evlenene kadar beni ikna etmek için bir sürü vaadlerde bulundu' demişsiniz. Eşiniz sizi ikna ettiği için mi evlendiniz yoksa siz istediğiniz için mi evlendiniz? Önce bunu sorgulayın bence. 'Çocuğum ona benzesin bile istemiyorum' demişsiniz. Siz eşinizi sevmiyorsunuz. Sadece bir mutluluk masalı düşleyip evlenmişsiniz ve yeni yeni sorgulamaya başlamışsınız ben bu adamı seviyor muyum diye? Ama sevmediğinizi kendinize de itiraf edemiyorsunuz.

Boşanmaktan söz edebildiğine göre maddi manevi güce sahipsin?
3 ayda bu kadar nefret ettiğin bir adamla hala evli kalmayı düşünüyor olman enteresan geldi bana. Bi ihtimaldir ki , belki 30 , belki 40 sene sürecek evliliğiniz farkında mısın? Susup oturayımla geçer mi bu kadar zaman daha çok yeni evlisin.
Hiçe sayılıp önemsenmiyorsan ve daha 3. ayda bu hep böyle gider emin ol. Çok üzgünüm gerçekten...
Ve eklemek isterim ki; çocuk dediğin şey tek başına yapılmıyor, bir çaresine bakabilirdin

İlk başta erkeklere sorumluluk ağır geliyo bekar bir adamken şimdi geçindirmesi gereken bir ev var eşi var kendi ailesinden ayrılmış bide bu kadar kısa zamanda bebek sorumluluğu belki bunlardan dolayı değiştirmiştir.hayat çok zor geçim sıkıntısı sorumluluk bazen hamilelik dönemindede eşler değişebiliyo belki geçici bir durumdur pozitif olmaya çalışın derim .Hamileykn herşey göze 5 kat fazla batıyo buda var tabi hormonlar .boşanmak hiç kolay değil bide kucağında bebekle hiç biyere sığamazsan baba evi dahil.

Öncelikle cevap için teşekkürler ama bu sözler öyle küçük meseleler değil sadece küçük bir örnek vereceğim eşim yurtdışında ve bende yurtdışında yaşayacağım ama 3 aydır türkiyede yeni evliyim hamileyimve yalnızım nedeni ise evlenmeden yaşadığı ülkede ben yabancı olacağım ve işimi ailemi bırakıp çeşitli fedakarlıklar yapıp gideceğim için istediğin şehirde yaşarız önemli olan senin iyi hissetmen diyen adam yaşadığı küçücük yerden ev aradığı ve tabiki bulamadığı için ben yalnızım. Sebebi de iş yerine yakın olmak istemesi ben kalkıp burdan gidiyorum hemde işimi bırakıp ama o 15 dk mesafeden bile ev bakmıyor ki işe yakın olmalıymış 15 dk bile çokmuş.

Bende yurtdışına gelin geldim. Banada bi akıl verin lütfen. O senin verdiğin küçücük örneneğin misliyle fazlasını yaşadım. Evledim. Üçüncü gününde işi sebebiyle yurtdışına geri gitti. 4 ay sonra geldi. Bir haftalığına işi sebebiyle. Sonra bir sene hiç gelmedi. Ayda bir iki ulaşabilirsem konuşuyorduk. Bizimde sıkıntılarımız vardı. Evliliğime nişanlanmamdan itibaren aileler hep müdahale etti. Halada ediyorlar. Neyse ben yanına yurtdışına geldim. Ailesiyle birlikte yaşıyorum. Aynı evin içinde. 6-7 ay oldu. Dil kursuna gitmedim. Herşey çok zor. Türkiye’de öğretmedim. Ama burda dağdan inmiş salak yerine koyuluyorum. Hiç bişey bilmiyormuşum gibi davranıyorlar. Şöyle bir örnekle ifade edeyim. Tencere nasıl yerleştirilirmiş onu bile. Sana tavsiyem çok kötü bir evliliğin varsa sakın gelme. Değmiyor gelmene. Herşey zor burda. Allah kolaylık versin. Herşey gönlünce olsun

Yurt dışında nereye gideceksin..? Moraliki bozmak gibi olmasinda arkadasin dediği gibi yurt dışına gittiğinde daha zorlanabilirsin nereye gitsen dil olmadığı icin yaninda birisinin olmasi gerekecek cok dikkat et gidersen anlamadigin şeylere imza falan atma...
Eşin burada bu kadar rahat davraniyorsa yurt dışına gittiğinizde daha da rahat olacak kimsen olmadığı icin ona muhtac olacaksın... İnşallah hakkında hayırlısı olsun... Bebek icin stresten uzak dur...:KK69:

X