Yenidoğan Bebeğe Sünnet

kızlar burda yazılanlar banada cesaret verdi..bizimde inş şubatta bi oğlumuz olacak..bende bebekken sünnet olsun hatırlamasın çok istiyorum....eşimin bi kaç tanıdığı iyi değil günah bebekken yaptırma bi kendine gelsin demiş...ama ben büyüdüklerinde daha zor ve bu durumu izah etmenin daha zor olacağı kanaatindeyim..allah nasip ederse sağ sağlim yavrumu kucağıma alırsam inş doğum doktorumuz sayesinde sünnet uzmanından bu konuda bilgi alacağım...inş yaptırıp bende rahatlarım oda..bazı sitelerde saçma sapan bunu savunmasız çocuğa yapmayın gibi şeyler yazılmış...savunabilir yaşa geldiklerinde asıl bunu kabul ettirmek ve o travvayı önlemek daha zor..sünnet müslümanlığın dinin bi emri...herkesin kendi seçimi yaptırmak yada yaptırmamak ama kim oğluna sünnetsiz denmesinden hoşlanabilirki..bi doğsundakuzum en ii olanı araştıracağız inş..

Merhaba, ben oğlum Serhan Ege'yi ( şu an 16 aylık)yenidoğan sünneti yaptırdık.( Babası özellikle istedi) Gece 2 de doğdu gündüz 4 de sünnet oldu.Hiç acısınıda duymamış, ben görmedim bile,doktor plastik eldiveni şişirmiş onunla oyalarken kesmiş.Yalnız bi daha oğlum olsa 4-5 gün sonra yaptırırdım.Çünkü kan kaybı olduğundan (beni de yeterince emememiş göğüs ucum yoktu,silikon başlıkla emzirdim hep) normal doğum sonrası eve geldik akşamına havale geçirdi 7 gün yoğun bakımda yattı. O günleri hala unutamıyorum:KK50:sünneti çabuk iyileşti (3 günde) göbek bağı bile 20 günde düştü. O yüzden biraz alışşsın derim ben anneye..

merhaba arkadaslar,
banada yenidogan sunnetini tavsiye edenler cok oldu.fakat bende bu konuda icine sinmeyenlerdenim.daha o cok kucuk zamani gelince olmasi taraftariyim.ayrica bebeginiz cani yandigi icinmi aciktigi icinmi vs. ne icin agladigini anlayamazsiniz sonucta o yeni bir bebek ve sizde dahil olmak uzre kimse bebeginizi tanimiyor.sonucta sikintini size nasil anlatacak .hersey zamaninda guzrl bence

peygamberimiz 7. gün sünnet yapılmasını tavsiye etmiş... dinende bunun hikmetlerinden faydalanmak için en uygun vakit bizlere bildirilmiştir diye düşünüyorum

7. gün bebeğe yapılması gerekenler

1- kirden arındırılması ( bebeğin yıkanması)
2- adının koyulması
3- akika kurbanının kesilmesi
4- kız ise kulağının delinmesi, erkek ise SÜNNET EDİLMESİ
5- bebeğe hayır duada bulunulması için kesilen kurbanla yemek daveti verilmesi..

X