Yenidoğan bebeğime Mama vermek ve lohusa psikolojisi

simays

Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2021
40
37
34
Merhabalar 15 gün önce 2 . Bebeğimin doğumu gerçekleşti. İlk doğumumda az gelen sütüm emziricem diye aç bıraktığım sürekli ağlayan kızımla birlikte cok zor ve kötü hatırlayacagım tecrübeler yaşadım. Yemediğim içmediğim kalmadı sağma vs denedim ama olmadı sütüm artmadı. Bebeğime sarıldıgımda kızım 4 aylıktı. Ben bu 4 ayı sürekli ağlayarak süt sağarak ve emzirmeye çalısarak geçirmiştim. Kızımın şekeri düştü düştükçe uyudu kilo verdi vs vs. Sonra Bi şekilde mamayla büyüdü.büyütürken bütün ilgi odagım oydu ekran tv yok sürekli organik beslendi şimdi 2,5 yasında boyu kilosu yerinde 1,5 yasında konusmaya basladı hastalık nedir çok şükür bilmez aşırı akıllı uyumlu bir çocuk oldu kendisi. Bende bunu örnek alarak 2 . Dogumumda aynı psikolojiye kendimi sokmayacagıma sütüm olmazsa mama ile devam edeceğime ve anın tadını cıkaracagıma söz vermiştim. Gelin görünki lohusa psikolojimle beraber yine aynı moda girmek ğzereyim. Kendimi sütüm az olduğu ve çoğaltamadığım için eksik ve yetersiz hissediyorum. Süt arttırma önerileri işe yaramıyor sadece biraz dertleşmek benim gibi olan mama veren anneler varsa paylaşmak istedim:KK43:

Bebişlerinizi Allah bağışlasın🌸 Maşallah diyelim, vücut yapısı demek ki stres de etkiliyordur. Takip eden bilinçli bir annesiniz endişelenmeniz normal, bence öncekinden daha kısa sürede bu süreci atlatacaksınız hiç üzmeyin kendinizi🤍

Canım hayırlı olsun öncelikle bebişin. Analı babalı büyüsün inşallah ☺️
Ben de aynı şeyleri yaşadım, yaşıyorum. Benim kızım da 3 aylık. Sadece emmek istiyor ama sütüm yetmiyor. Bir de üstüne biberon, emzik, bütün mamaları hatta sağdığım sütü dahi içmiyor. Çok zorlanıyorum. Hala daha her mama verişimde çok fazla ağlıyor ve su gibi terliyor çocuk. Lakin yapacak bir şey var mı, yok. Ne çocuklar var ful mamayla büyüyor, anne bırakıp camilerde orda burda gidiyor. Bizimkiler gene kokumuzu alıyor, az çok emiyor. Elimizden geleni yapıyoruz… mama da öcü değil yani sadece mamayla büyüyen binlerce çocuk var. Onlar da sağlıklılar. Hiç canını sıkma. Kendi yetemediğini değil, bebişinin fazla iştahlı olduğunu düşün☺️ gene karnı doyuyor mu, doyuyor. Kendince en iyi mamaları , en iyi imkanları sunduğuna eminim. Önceden mamalar yokmuş da insanlar unlu suyla bebek beslemeye uğraşırmış. Öyle bir zamanda yaşamıyoruz çok şükür. Anne sütü kadar olmasa da mamaların içinde de bebeğin ihtiyaçlarını giderecek her şey var. Mama alıyor musun, alıyorsun. Emziriyor musun emziriyorsun. Boşver gerisini. Ya mama alacak paran olmasaydı o zaman ne yapacaktın öyle düşün… zaten birkaç ay böyle gider. Sonrasında ek gıdası vs sadece mideye mama girmediği için içini de rahatlatır senin de… ben öyle yapıyorum şahsen. Geçici bir süreç olduğunu, çocuğun açlıktan ölmeyeceğini, onun için en iyi olduğunu düşündüğüm mamayı aldığımı ve bebeğin mama verdiğimde değil vermediğimde hasta olacağını kendime hatırlatıyorum. Öyle böyle derken 3 ay geçti bile. Bak senin öbürü 2.5 yaşına gelmiş. Onun da türlü problemleri olmadı mı ? Oldu. Ama şimdi sağlıklı mı ? Çok şükür. Hiç kendini suçlama kızım

Çok güzel bir annesiniz. Ben de mamaci değilim ama ilk bebeğim gibi yapmadım ikincide uyumadan önce veya aç olduğunu hissettiğim zamanlar olsun biraz verdim. Bence aşırı stres olmaktansa biraz mamaa vermek iyidir. Toparlayinca mamayı kesersiniz belki sütünüz bu rahatlikla artar

Lohusalikta ilk çocuğunuzdaki aynı duyguları yaşadım. Sütüm artsın diye saçma sapan karışımlar kuruyemişler , anason çayları vs denemediğim kalmadı , mamaya başladık . Çocuk açlıktan sarılık oldu ilk 3 gün onun psikolojisinden çıkmam zaman aldı . Şu anda 15 aylık sağlıklı bir bebek. Boşuna kendinizi yorup en güzel zamanlarını kendinize zehir etmeyin . Bırakın mama da alsın

Canım hayırlı olsun öncelikle bebişin. Analı babalı büyüsün inşallah ☺️
Ben de aynı şeyleri yaşadım, yaşıyorum. Benim kızım da 3 aylık. Sadece emmek istiyor ama sütüm yetmiyor. Bir de üstüne biberon, emzik, bütün mamaları hatta sağdığım sütü dahi içmiyor. Çok zorlanıyorum. Hala daha her mama verişimde çok fazla ağlıyor ve su gibi terliyor çocuk. Lakin yapacak bir şey var mı, yok. Ne çocuklar var ful mamayla büyüyor, anne bırakıp camilerde orda burda gidiyor. Bizimkiler gene kokumuzu alıyor, az çok emiyor. Elimizden geleni yapıyoruz… mama da öcü değil yani sadece mamayla büyüyen binlerce çocuk var. Onlar da sağlıklılar. Hiç canını sıkma. Kendi yetemediğini değil, bebişinin fazla iştahlı olduğunu düşün☺️ gene karnı doyuyor mu, doyuyor. Kendince en iyi mamaları , en iyi imkanları sunduğuna eminim. Önceden mamalar yokmuş da insanlar unlu suyla bebek beslemeye uğraşırmış. Öyle bir zamanda yaşamıyoruz çok şükür. Anne sütü kadar olmasa da mamaların içinde de bebeğin ihtiyaçlarını giderecek her şey var. Mama alıyor musun, alıyorsun. Emziriyor musun emziriyorsun. Boşver gerisini. Ya mama alacak paran olmasaydı o zaman ne yapacaktın öyle düşün… zaten birkaç ay böyle gider. Sonrasında ek gıdası vs sadece mideye mama girmediği için içini de rahatlatır senin de… ben öyle yapıyorum şahsen. Geçici bir süreç olduğunu, çocuğun açlıktan ölmeyeceğini, onun için en iyi olduğunu düşündüğüm mamayı aldığımı ve bebeğin mama verdiğimde değil vermediğimde hasta olacağını kendime hatırlatıyorum. Öyle böyle derken 3 ay geçti bile. Bak senin öbürü 2.5 yaşına gelmiş. Onun da türlü problemleri olmadı mı ? Oldu. Ama şimdi sağlıklı mı ? Çok şükür. Hiç kendini suçlama kızım
🙏🙏 ah ne iyi geldi bunları duymak teşekkürler sizinde evladınızı Allah bağışlasın

Lohusalikta ilk çocuğunuzdaki aynı duyguları yaşadım. Sütüm artsın diye saçma sapan karışımlar kuruyemişler , anason çayları vs denemediğim kalmadı , mamaya başladık . Çocuk açlıktan sarılık oldu ilk 3 gün onun psikolojisinden çıkmam zaman aldı . Şu anda 15 aylık sağlıklı bir bebek. Boşuna kendinizi yorup en güzel zamanlarını kendinize zehir etmeyin . Bırakın mama da alsın
Bir ben değilmişim demek sağlıkla büyüsn evlatlarımız 🙏

Benimde 19 günlük bebegim var. Şuanlık sütüm yetiyor ama büyüorlar malum zamanla yetmeyebilir. Mama vericem çocugum ac kalmaktansa mama veririm.
arkadaşim ilk bir kaç gün kendi emzirdi sonra sadece mama verdi galiba çocuk emmedi memeyi. Gayette saglikli

Eve geldiğimiz ilk geceden beri mama verdim 6.aya kadar gece mama gündüz emzirdim şuan 2yaşında gayette sağlıklı. Mama ile büyüyen bir sürü bebek var bende annemi hiç emmemişim mama ile büyümüşüm gayette sağlıklıyım.

X