Yenidoğan bebekle sığınma evinde kalan yapabilen kadinlar bu gruptami?

Emziren bir anne neden psikiyatri ile görüşür? Psikolog deseniz bir nebze anlarım da, psikiyatri ilaçları kullanarak umarım o bebeğinizi emzirmiyorsunuzdur!!!
Önceki postlarınızı biliyorum ben bebeği canlı kanlı görmüş anneanne/babaanneye 40ı çıkınca fotoğraf atsam nazar değer mi? Gibi uçuk, absürt, tuhaf mentaliteye sahipsiniz. Kesinlikle siz kadın sığınma vs değil psikiyatri kliniğine yatarak tedavi görmelisiniz anlattığınız hiç birşeyde mantık yok düşünce yapınız hiç sağlıklı değil çok üzgünüm..
Hem ilaç almayın diyorsunuz hem yatın diyosunuz cocuga kim bakcak kaynanami

Emziren bir anne neden psikiyatri ile görüşür? Psikolog deseniz bir nebze anlarım da, psikiyatri ilaçları kullanarak umarım o bebeğinizi emzirmiyorsunuzdur!!!
Önceki postlarınızı biliyorum ben bebeği canlı kanlı görmüş anneanne/babaanneye 40ı çıkınca fotoğraf atsam nazar değer mi? Gibi uçuk, absürt, tuhaf mentaliteye sahipsiniz. Kesinlikle siz kadın sığınma vs değil psikiyatri kliniğine yatarak tedavi görmelisiniz anlattığınız hiç birşeyde mantık yok düşünce yapınız hiç sağlıklı değil çok üzgünüm..
Bn nazar olayini başkalarına ayarla medyada paylaşırsa dedim anlamadan neden yorum yapma hakkini kendinizde görüyorsunuz

Sosyal medyada paylaşma ihtimaline karşı dedim kendimi iyi ifade edemedim sırf bu yuzden psikiyatride yatilmaz bnce

Burda üzgün olan bir anneye bu nasıl bir yorum böyle. Bir insanın hastanede yatarak psikolojik desteğe ihtiyacı olsa bile buna doktor karar verir o da bu şekilde söylemez hastasına. İki cümleyle karar verip üçüncüde hastaneye yatırdınız bravo atamanizi gerceklestireyim ufurukten teyyare ruh ve sinir hastalıkları.
Konu sahibi size gelecek olursak, travmatik bir cocuklugunuz var sanırım biyolojik annenizle buyumemissiniz. Ama olsun herkesin annesi mükemmel iyi değil zaten bu hayatta. Lakin siz niye mükemmel anne olmayasınız bebeginize? Bebeğinizin hep yanında duran güçlü bir anne, eşiniz sizin yaninizda oluyor sanırım. Anı kararlar vermeyin, ya eşinizden boşanacaksaniz haklı sebebiniz varsa, eşiniz iyi biriyse de sırf kv için çocuğunuzu babadan ayrı evde buyutemezsiniz. Zamanla siz kv kendi evinizden uzaklastirin size karşı saygısız davranışları varsa. Eşinizle bir psikolog ve aile terapistine gidebilirsiniz ayrı ayrı devlette bu hizmetler ücretsiz

Burda üzgün olan bir anneye bu nasıl bir yorum böyle. Bir insanın hastanede yatarak psikolojik desteğe ihtiyacı olsa bile buna doktor karar verir o da bu şekilde söylemez hastasına. İki cümleyle karar verip üçüncüde hastaneye yatırdınız bravo atamanizi gerceklestireyim ufurukten teyyare ruh ve sinir hastalıkları.
Konu sahibi size gelecek olursak, travmatik bir cocuklugunuz var sanırım biyolojik annenizle buyumemissiniz. Ama olsun herkesin annesi mükemmel iyi değil zaten bu hayatta. Lakin siz niye mükemmel anne olmayasınız bebeginize? Bebeğinizin hep yanında duran güçlü bir anne, eşiniz sizin yaninizda oluyor sanırım. Anı kararlar vermeyin, ya eşinizden boşanacaksaniz haklı sebebiniz varsa, eşiniz iyi biriyse de sırf kv için çocuğunuzu babadan ayrı evde buyutemezsiniz. Zamanla siz kv kendi evinizden uzaklastirin size karşı saygısız davranışları varsa. Eşinizle bir psikolog ve aile terapistine gidebilirsiniz ayrı ayrı devlette bu hizmetler ücretsiz
Allah razı olsun beni Anladınız icin dediklerinizi harfiyen uyguluycam çok teşekkür ederim 🙏

Önceki konunuzu okumak zorunda değiliz. Konuyu neden tam açıklayıcı bir şekilde yazmıyorsunuz? Kvden kaçmak için çokla tek başınızıa k sığınma evine gitmek istiyorsunuz ? Kocanızdanda boşanacakmısınız ?
Siz şiddet gordunuz yerde durmak istermisin8z mesele kaçmak değil çok şükür Allahtan başka kimseden korkum yok mesele bu ortamda cocugumu büyütmek istemiyorum

Aynen travmatik sadece büyüten baba sevgisi aldim

Evet şiddet gordum
Bence kendinize ulaşılabilir hedefler koyun. Bugün sadece eşim ve bebeğimle/çekirdek ailemle ilgileneceğim, onları düşüneceğim, önceliğim onlar ve kendim olacak. Sonra bu hafta, bu ay derken kayınvalideniz yokmuş gibi yaşamayı deneyin eşinizle de zamanla birikim yapıp oradan ayrılabilirsiniz. Kayınvalideniz sizi çok etkiliyor ama hayat şartları diye bir gerçek de var ve bulunmak istemediğiniz bir yerde yaşamak zorunda kalıyorsunuz. Bence ilk önce bunu kabul edin. Ben sizle empati yapıyorum ben de kv ile yakın olmak falan istemem. Ama durum bu ve başka bir çareniz yok bebeginiz çok küçük bakacak biri de yok sanırım çalışma hayatına girseniz. Bakıcı tutsanız aylığınız ona gider. Kreş zamanına kadar bebeğinizle, eşinizle mutlu olmaya bakın sonra çocuğunuzu kreşe başlatıp siz de çalışın ikiniz birlikte bir ev tutmak, almak çok daha mümkün. Tek maaşla bir yere kadar adama da hak verin. Annesine karşı sizi ezdirmemesini beklediginizi söyleyin. Umarım her şey hepimiz için çok güzel olur

Kusura bakma ama neden herkes doğurmamalı sorusuna cevap resmen. Para desen yok, huzur desem yok, psikoloji desen yok..
Senin kocandan da bir cacık olmaz. Ordan da ayrılamayacaksın. Yapacağın tek şey kalıyo o zaman, delireceksin. Kaynanan mı huysuzlanıyor, delir bağır kovala. Dişli ol. O senden korksun. Pısıp durma

Uzaklaştırma çıkarman gerekiyor. Küçük bebekle sığınma evi çözüm değil. Kocanla evliliği devam ettireceksen sığınma evinde ne işin var? Bence olmaz. Eve alma duymazdan görmezden gelmeye çalış. Çocukla zaten aynı ortamda bırakma. Kocan anasını özlerse annesini görmeye gitsin al karşına konuş durumunu anlat. Ayrı ev olayını evlenmeden önce söylemen gerekirdi. Daha sonra bunu değiştiremezsin. Bunu geç yani.

Kusura bakma ama neden herkes doğurmamalı sorusuna cevap resmen. Para desen yok, huzur desem yok, psikoloji desen yok..
Senin kocandan da bir cacık olmaz. Ordan da ayrılamayacaksın. Yapacağın tek şey kalıyo o zaman, delireceksin. Kaynanan mı huysuzlanıyor, delir bağır kovala. Dişli ol. O senden korksun. Pısıp durma

Uzaklaştırma çıkarman gerekiyor. Küçük bebekle sığınma evi çözüm değil. Kocanla evliliği devam ettireceksen sığınma evinde ne işin var? Bence olmaz. Eve alma duymazdan görmezden gelmeye çalış. Çocukla zaten aynı ortamda bırakma. Kocan anasını özlerse annesini görmeye gitsin al karşına konuş durumunu anlat. Ayrı ev olayını evlenmeden önce söylemen gerekirdi. Daha sonra bunu değiştiremezsin. Bunu geç yani.
Haklisiniz

Haklissini
Senin kocandan da bir cacık olmaz. Ordan da ayrılamayacaksın. Yapacağın tek şey kalıyo o zaman, delireceksin. Kaynanan mı huysuzlanıyor, delir bağır kovala. Dişli ol. O senden

İyide bunlar yüzünden bnm anne olmaya hakkim yokmuydu
Elimden geldigi kadar koymaya calisiyorum ama dogumgunleri bayrami davetler hic bitmiyo

Ben nazara inanmıyorum. Allah’ın adalet sisteminin böyle işleyeceğini düşünmüyorum. Birileri fotografını gördü diye 40 günlük bebeğin nazara gelip, başına kötü bir şeyler gelmesi benim inancımla örtüşmüyor.

Merhaba arkadaşlar kadin siginmaya gitmeye karar verdim ancak endişelerim var burda kayınvalide terörü yasiyorum annem almio ben çocuğunla sana bakamam diyor orda bebekleriyle kalıp başlarında baba olmadan yapabilen varmi birikimim de yok maddi olarak nasil bakabilirim cocuguma elimden alirlarmi orda ruh sagligim çok bozul degil ama düzenli psikiyatri çağırıyor hastaneler siginmaya yakin birde banyo sıkıntısı kendimin bebeğin nadil cozucem tek banyo yapilan yer var orda daha önce bebeksi gittim biliyorum bebek 2 aylik odada birakamam banyo yapmak istesem baska kadinlar oluo nasil guvencem vede bebegi nerde yikicam oraya küvette tasinmaz tavsiye verebilir misiniz Allah için evimde durdugum her vakit ölüm gibi bana burdan uzaklasmaliyim ki zaten 2 aylik bevegimde yakin zamanda hastanede yatti akut bronsitten hastanelerde merkezde devamli görmek istiyorlar bebeğimi birde bu yasadiklarimdan sonra bu evde cocuguma saglikli bir anne olamadigimi farkettim uykudan zor uyanıp emziriyorum desteğe de ihtitiyacim var evde hep eşim destek oluo ama burdada olmuo

İyi de sen kaynananla aynı evde yaşamıyorsun. Kapını kapat, otur evinde kocanla. Aynı evde yaşamadığın birinden bu şekilde kaçıp, çocuğu perişan etmen normal mi sence?

Buraya yazdıldığı gibi, eğer ilaç kullanıyorsan bebeği emzirme.

İyi de sen kaynananla aynı evde yaşamıyorsun. Kapını kapat, otur evinde kocanla. Aynı evde yaşamadığın birinden bu şekilde kaçıp, çocuğu perişan etmen normal mi sence?

Buraya yazdıldığı gibi, eğer ilaç kullanıyorsan bebeği emzirme.
Çocuğu emzirirken kullanabileceği psikiyatrik ilaçlar var. Psikiyatriye gidiyorsa ona göre ilaç vermiştir doktor. İlaç kısmına takılmanıza gerek yok bu kadar.

Konu sahibi ayrıca sığınma evindeki görevlilere ne diyeceksin? Kaynanamdan kaçtığım için çocuğu da aldım geldim mi diyeceksin? Saçma olur. Kayınvalidenle aynı evde yaşamıyorsun. Kapat kapını görüşme bitsin bu tantana. Kocanla sorunun yok ki. Ne alaka sığınma evi?

X