Bebek Beslenmesi Yenidoğan için en iyi gaz yapmayan mama hangisi ?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
therealsinner therealsinner canımmm, sabahtan ağrım oldu. Ancak kendime gelebildim. Ben doğumhaneye girerken biraz ağladım. Çok uğraştım bebek sahibi olabilmek için. Çok bekledim, sabrettim. Keşke rahmetli babamda görebilseydi. 🙁
Biz iyiyiz çok şükür. Derin uyumlu bir bebek. 🧿 Memeyi emdi. Çiş, kaka yaptı. Rabbim isteyen herkese bu duyguları nasip etsin. 🙏🏻

Eklentiler

• 9489318C-F39E-4A7F-B25D-D2580CD6711C.jpeg
    9489318C-F39E-4A7F-B25D-D2580CD6711C.jpeg
    80 KB · Görüntüleme: 69
Merhaba arkadaşlar, bebeğim 25 günlük ve 25.gün doktor tarafından kolik bebek olduğu tanısı konuldu ,biz zaten doğduğu günden beri anlamış gibiydik günlük en az 4 saat bitmeyen ağlamalar ,uykuya gecememeler gaz sancısından ötürü kivranmalar derken en uzun saatler 10-15 saate dek vardı . Bebeğim sezeryanla dünyaya geldi ve sütüm gelmediğinden mama ile besledik dr.onerisi ile Aptamil kullandık ama şuan araştırdığıma göre Aptamil bayağı gaz yapıyormuş.

Sizden ricam deneyimlerinize göre bana onerebileceğiniz en az gaz yapan mama hangisi acaba ? Teşekkür ederim 🙏🏻 şimdiden
Aptamil conformil kullanın. Aptamilin kolik bebekler için maması. Oğlum için kullandık.

therealsinner therealsinner canımmm, sabahtan ağrım oldu. Ancak kendime gelebildim. Ben doğumhaneye girerken biraz ağladım. Çok uğraştım bebek sahibi olabilmek için. Çok bekledim, sabrettim. Keşke rahmetli babamda görebilseydi. 🙁
Biz iyiyiz çok şükür. Derin uyumlu bir bebek. 🧿 Memeyi emdi. Çiş, kaka yaptı. Rabbim isteyen herkese bu duyguları nasip etsin. 🙏🏻
Canimmmm hayırlı uğurlu olsunnn😍😍😍😍duygusallık olur Nihalcim çok normal.Bi bebeğin var artık😍😍😍oh oh emsin annesini kuzucuk.Tekrar hayırlı uğurlu olsun bitanem.Gule güle büyütün güzel kızınızı😍😍😍❤️❤️

Benim sütüm az gelince bebeğimde ilk 5 gün içerisinde 300 gr kilo kaybedince doktor mama takviyesi önerdi. 🙁 Aptamil Conformil, Sma Optipro ve Golden Goat’tan birini alabilirsin dedi. Anne sütüne en yakın süt keçi sütüymüş. O yüzden Golden Goat düşünüyorum.

Benim sütüm az gelince bebeğimde ilk 5 gün içerisinde 300 gr kilo kaybedince doktor mama takviyesi önerdi. 🙁 Aptamil Conformil, Sma Optipro ve Golden Goat’tan birini alabilirsin dedi. Anne sütüne en yakın süt keçi sütüymüş. O yüzden Golden Goat düşünüyorum.
Benimki kolik bebek canım her mama gaz yapıyor anne sütünün gaz yaptığı gibi + gaz olmayan bir mama.arama peşinde idim ama bıraktım çünkü Aptamil , sma optipro kullandık aynı durumlar şimdide bebelac kullanıyorum ama aynı hepsi . Sadece sma optipro nun tadını beğenmedi 30 ml koyduğumu bile 10 mlmini tüketmiştir.

O mamayi bende bir dönem kullandım bebeklerime gelmedi. Kilo alımları biraz düştü.

Bende yorumlara baktım. Aptamil Comfort hakkında daha olumlu konuşmuşlar. Keçi sütlü mama pek yaygın değil sanırım 🤷🏻‍♀️
Hani öyle aman aman bir fark olmadı bizde. Bende keçi sütü olsun diye aldım. Hem çok sevmediler hem besin değeri daha azdı. Kızım Aptamil ar kullandı reflü dolayısıyla. Oğlumda conformil. 6 aydan sonra bebelac s geçtim

Ben hipp organik combiotic kullanıyorum, kilo alımı gayet güzel, yazdıklarından değil ama yine de söyleyeyim dedim.Aptamil kullandım (conformil değil) onda gaz daha çok oldu.Sağlıkla büyüt kuzunu 🙏🏻

Ben hipp organik combiotic kullanıyorum, kilo alımı gayet güzel, yazdıklarından değil ama yine de söyleyeyim dedim.Aptamil kullandım (conformil değil) onda gaz daha çok oldu.Sağlıkla büyüt kuzunu 🙏🏻
Hipp combiotic almış eşim. Markette çok bir seçenek yokmuş. Tadı Aptamil kadar tatlı değil ama kızım yedi. İnşAllah kabızlık, gaz gibi sorunlar yaşamayız. 🙏🏻

Buarada nereye gittiysem Aptamil comformil bulamadım 😐 bugün her yere baktım
Baharcim İstanbul'da misin?Bizim İstanbul'da aramadigimiz yer kalmadı yok bulamadık.İnternette var.Yilbasinda yedegimiz olsun diye Hipp ararken bizim burdaki bı eczanede Conformil gördüm bı tane.Sasirmistim.Mall Of İstanbul'daki eczacı temin etmekte güçlük çekiyoruz demişti.

Baharcim İstanbul'da misin?Bizim İstanbul'da aramadigimiz yer kalmadı yok bulamadık.İnternette var.Yilbasinda yedegimiz olsun diye Hipp ararken bizim burdaki bı eczanede Conformil gördüm bı tane.Sasirmistim.Mall Of İstanbul'daki eczacı temin etmekte güçlük çekiyoruz demişti.
İstanbul'da değilim canım Erzurum'dayim . Burada her yere baktım yok maalesef , kızım yeni doğduğu zaman sütüm gelmeyince aptamile başlattı doktorum ancak zaten kolik olduğundan iyice arttı 2 paket bitirdik , sma optipro aldim onu hiç begenmedi bir Aptamil gibi asla içmedi ben günde 2 öğün sabah akşam 60 ml veriyorum ,60 değil 30 u bile bitirmedi ve kivrandi durdu ama kivranmasini su mama bu mama diyemem şuan 3 mama da da kivrandigini görüyorum bence kendi fizyolojik problemi nedeniyle mamalara kabahat bulmayayim . Ama Aptamil comformil yok burada olmasa bende netten getirteyim canım . Aldınız mı peki comformil i ?

M Mevsim hep bahar almadık canım.Bi ara kızım ağlama krizlerine giriodu sabaha kadar.Doktorumuz kontrolde gazi var diyip Conformil ve Bliss Grip Water reçete etti.İkisini de bulamadık İstanbul'da.İnternette bulduk.Ama bebeğimin o ağlama krizleri geçmişti.Gecince krizler biz de değiştirmeyelim mamayı dedik.

Merhaba arkadaşlar, bebeğim 25 günlük ve 25.gün doktor tarafından kolik bebek olduğu tanısı konuldu ,biz zaten doğduğu günden beri anlamış gibiydik günlük en az 4 saat bitmeyen ağlamalar ,uykuya gecememeler gaz sancısından ötürü kivranmalar derken en uzun saatler 10-15 saate dek vardı . Bebeğim sezeryanla dünyaya geldi ve sütüm gelmediğinden mama ile besledik dr.onerisi ile Aptamil kullandık ama şuan araştırdığıma göre Aptamil bayağı gaz yapıyormuş.

Sizden ricam deneyimlerinize göre bana onerebileceğiniz en az gaz yapan mama hangisi acaba ? Teşekkür ederim 🙏🏻
Kızımda Aptamil gaz ve kabızlık yapıyordu SMA kullanmıştım.Hipp de yine hazmı kolay mamalardan ama tok tutmuyor diyorlar.

İstanbul'da değilim canım Erzurum'dayim . Burada her yere baktım yok maalesef , kızım yeni doğduğu zaman sütüm gelmeyince aptamile başlattı doktorum ancak zaten kolik olduğundan iyice arttı 2 paket bitirdik , sma optipro aldim onu hiç begenmedi bir Aptamil gibi asla içmedi ben günde 2 öğün sabah akşam 60 ml veriyorum ,60 değil 30 u bile bitirmedi ve kivrandi durdu ama kivranmasini su mama bu mama diyemem şuan 3 mama da da kivrandigini görüyorum bence kendi fizyolojik problemi nedeniyle mamalara kabahat bulmayayim . Ama Aptamil comformil yok burada olmasa bende netten getirteyim canım . Aldınız mı peki comformil i ?
Bir de marketten almayın mamaları eczaneden alın.Market ve eczane arasındaki mamada dahi fark gördüm.Sahtesini de yapabiliyorlarmış.

Bebek zaten emiyormuş boşuna mama vermeyin. Günde 2 kere veriyorsanız kademeli olarak azaltarak bırakabilirsiniz. Pat diye kesilmez ama. Mama gaz ilacı değil ki. Çişli bezleri ve kilo alımı da iyi diyorsunuz.

X