Yenidoğanda anüsün önde olması

zcnn09

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2023
20
6
28
Hanımlar merhaba. Bebeğim 18 günlük. Çocuk doktoruna gittiğimizde makatın vajinaya yakın olduğunu aralarındaki mesafenin kısa olduğunu söyledi. Kabızlık problemi yaşayabilir dedi. Myflor damla verdi. Günde 6 damla kullaniyor bebeğim. Verdiği günün akşamı yumuşak kıvamlı ve biraz pütürlü sarımsı bir diski yaptı ve baya da boldu. 2 bez degistirecek kadar. Ondan sonra bu gün 5.gun hala da diski yapmadı. Araştırınca bu anüsün önde olma durumu Anorektal bir anomaliymis onu öğrendim ve moralim çok bozuldu. Doğum sonrası ve hastane çıkışına kadar 2 tane 5 günlükken de normal çocuk doktoruna göründü kızım aynı hastanede hiç biri bu durumu bana bildirmedi. İçime sinmedigi için başka hastaneye gittim ve çocuk doktoru bana anüsün önde olduğunu söyledi. Benzer bir durumu yaşayan varsa bana yardımcı olabilir mi? Damla bitene kadar kullanacağım ve düzelmezse tekrar doktora gideceğim. Ama bir yandan da korkuyorum bebeğim için.. :KK43:

Hiçbir bilgim yok öncelikle geçmiş olsun
Anladığım şu anüs biraz daha önce doğru onu kontrol eden kaslar geride kaldığı için dışkılamada sorun yaşıyor
Ben de probiyotik kullanıyorum sizin kullandığınızdan öncelikle bebeklerin en son gelişen organları bağırsaklar 6.ayda düzene giriyor ve çoğu kişi probiyotik kullanıyor
Sizin ameliyatlık bir durum var mı yani ameliyatla düzeltilemez mi korkmayın lütfen çok kötü hastalıklar var bebeklerin 10 güne kadar kaka yapmamaları normal kabul ediliyor

Hiçbir bilgim yok öncelikle geçmiş olsun
Anladığım şu anüs biraz daha önce doğru onu kontrol eden kaslar geride kaldığı için dışkılamada sorun yaşıyor
Ben de probiyotik kullanıyorum sizin kullandığınızdan öncelikle bebeklerin en son gelişen organları bağırsaklar 6.ayda düzene giriyor ve çoğu kişi probiyotik kullanıyor
Sizin ameliyatlık bir durum var mı yani ameliyatla düzeltilemez mi korkmayın lütfen çok kötü hastalıklar var bebeklerin 10 güne kadar kaka yapmamaları normal kabul ediliyor
Doğduğundan beri 3-4 tane doktor gördü kimse bu manada bir sorun varmış gibi davranmadı. Sadece son doktor bana anüsün önde olduğunu mesafenin kısa olduğunu söyledi kabızlık sorunu yaşayabilir dedi probiyotik verdi. Ama sonuçta bu yapısal birşey yani çocuğum sürekli kabız mi olacak. Probiyotik ile mi kaka yapabilecek. Gerçekten endişe ediyorum. Acaba yeterince ilgilenmediler mi bebegimle. Çok teşekkür ederim bu arada 🙏🏻

Doğduğundan beri 3-4 tane doktor gördü kimse bu manada bir sorun varmış gibi davranmadı. Sadece son doktor bana anüsün önde olduğunu mesafenin kısa olduğunu söyledi kabızlık sorunu yaşayabilir dedi probiyotik verdi. Ama sonuçta bu yapısal birşey yani çocuğum sürekli kabız mi olacak. Probiyotik ile mi kaka yapabilecek. Gerçekten endişe ediyorum. Acaba yeterince ilgilenmediler mi bebegimle. Çok teşekkür ederim bu arada 🙏🏻
Sizin yerinizde olsam başka doktora daha götürürüm
Probiyotik bağırsakları düzenliyor ilk saman çok kabız olanda duydum Benimkide çok fazla yapıyordu mesela
Bence iyice araştır büyüdükce yoluna girer hee müdahale edilmesi gerekiyosa gereken tedaviyi yaptırırsın

Kaka problemi inanın bebeklerin pek çoğunda var. Prebiyotik herkes kullanıyor. Hatta yanına ekstra gaz damlası da kullanan çok kişi var.
Sizin durumunuzu bilemiyorum, isterseniz başka bir doktora daha götürün.

Anne sütü alan bebeklerin 10 güne kadar kaka yapmaması normal kabul ediliyor. Birçoğu da günlerce kaka yapamaz ilk aylarda bu normaldir. Belki de yaşamıcak böyle Bi sorun keşke probiyotikten önce Bi bekletip baksaydınız duruma. Diğer sorun hakkında bilgim yok ama iyi bir doktora daha gidip bilgi alabilirsiniz

X