yine bir ev arkadaşı sorunsalı

Sizin arkadaşınız hakkında bilmemesi gereken bişey mi biliyor bu kız ???

Neden bu kadar çekiniyor ?

Arkadaşım bu kıza hiç bir koz vermez kıza güvenmiyor ama kız olmayan şeyi koz olarak görecek bir potansiyele sahip. Kızın çirkinleşebilme ihtimali var demiştim ama ne kadar yer yanar diye eklemiştim aslında bunu açarsam sorunuza cevap olur, yani kız hırslanabilir iftira atabilir çevresine karşı zor durumda bırakabilir yani benim arkadaşımı tanıyan tanıyor böyle bir şey yaparsa istediği sonucu alamaz ama bu sorun demek. sinekte ufaktır ama mide bulandırır derler ya o misal.

Benim hayatta bir felsefem var. Beni böyle durumlarda hep o kurtarır. Kimse yalan söylemek zorunda kalacağım kadar çekinmem gereken insanlar değil. Arkadaşınızın da öyle. Sorun sevmem deyip yalan yolunu seçerse kendi bilir ama hep bu yolu seçerse daha fazla sorunu olacak önünde belliki
Yani aynen öyle, sorunları yalanla kapatıp durmak ileride tekrar bir şekilde önüne çıkmasına sebep olabilir ama dürüst olmakta insanların zoruna gidiyor ve çirkinleşiyorlar maalesef

Hem konuyu hem de yorumları okudum. Bu arkadaş iftira atacak potansiyelde biriyse dürüstçe sorunu anlatıp yolları ayırdıktan sonra da atar ki, nedir yani? Siz hangi seçeneği seçerseniz seçin hamurunda fesatlık varsa yine yapar yapacağını.
Ben olsam eğer karşımda dürüstçe konuştuğumda anlayamayacak ve üste çıkmaya çalışacak biri olduğunu düşündüğüm bir insan varsa, en kısa yoldan bir bahane bulup yollarım evden. Arkadaşınız "ablam gelecek" derse, gelip gelmediğini nasıl anlayacak her gün gelip evi kontrol edemez ya? Ola ki fark etse bile "haftanın belli günleri geliyor" diyip geçilebilir gayet. Ya da "apartman şikayette bulunmuş artık tek yaşamam gerekiyor ailemin kulağına gitmiş onlarla da aramın açılmasını istemiyorum" da denebilir.

Arkadaşım bu kıza hiç bir koz vermez kıza güvenmiyor ama kız olmayan şeyi koz olarak görecek bir potansiyele sahip. Kızın çirkinleşebilme ihtimali var demiştim ama ne kadar yer yanar diye eklemiştim aslında bunu açarsam sorunuza cevap olur, yani kız hırslanabilir iftira atabilir çevresine karşı zor durumda bırakabilir yani benim arkadaşımı tanıyan tanıyor böyle bir şey yaparsa istediği sonucu alamaz ama bu sorun demek. sinekte ufaktır ama mide bulandırır derler ya o misal.
O zaman sanırım hoş ayrılık arkadaşınızın çevresindeki duruşunu zedelememesi için daha mantıklı. Şu durumda 2 seçenekte sıkıntı. Allah iyi insanlarla karşılaştırsın dileğinden öteye geçemedim

merhaba kızlar. bu sefer benimle alakalı olan bir şey değil ama çok yakın bir arkadaşım için bu konuyu açıyorum ve yardımınızı istiyoruz. arkadasımın evi kendinin, kira değil ve tek yaşıyordu yıllardır. ekonomik sıkıntılar nedeniyle ev arkadaşı almak zorunda kaldı. size biraz aldığı o kızdan bahsedeyim. özünde iyi kalpli birisi gibi ama çok çocuksu bir yapıya sahip. aşırı duyarsız, kıskanç ve en kötüsü çok amaa çook alıngan. arkadaşımla ben bu kızı yıllardır tanıyoruz ama bu kadar yakından değildi tabi. neyse kızla cok uzun bir süre sonra bir mekanda karşılaştık tek oturuyordu. selamlaştık ve yanımıza davet ettik. iyiliğimin dokunduğu bi konu vardı ben unutmuşum o unutmamış teşekkür falan etti. biraz hayatından bahsetti her şeyi çok değişmiş. ailesi ile arası bozulmuş, evi terk etmiş, bir yerde çalışıp bir pansiyonda kalıyormuş. o sıra benim yakın arkadaşımda ev arkadaşı arıyordu. kız telefonla konuşmaya gitti. bende yakın arkadaşıma isterseniz ev hakkında konuşun iyi bir kız belliki zor durumda, birbirinize destek olursunuz dedim. arkadaşıma mantıklı geldi en azından tanıdık birisi bir zararını görmedik işitmedik bak kaç sene önce yapılan iyiliği bile unutmamış dedi. kızla bu konuyu konuştular kız ise bu teklifi kabul etti kaldığı yere göre her açıdan uygun ve karlı diye. kuralları falan belirlediler. iki hafta sonra taşınacaktı. bu süre icerisinde daha iyi tanıma amaçlı bir kaç kez buluştuk kızda gelip bi evi gördü. iki hafta geçince kızın taşınmasına yardım ettik kız yerleşti. ilk başlarda iyiydiler bir sorun yoktu. fakat yakın arkadaşım biraz tutucu birisi kız ise rahat yapıda. yani arkadaşım her konuda çok esnek davrandı uyum olması için, gelenine gidenine karışmadı, özel hayatına laf etmedi. kızla arkadaşlık bağını geliştirdi kızın hiç arkadaşı yoktu ve cok zor şeyler yaşamış içine kapanmış, kendi arkadaşlarıyla tanıştırdı hatta hayatında bir şeyleri düzeltmesi icin emek verdi bile diyebilirim. çok olumlu katkıları oldu. kız zaman geçtikçe tuhaflaştı. hem arkadasımın arkadasları ile gayet oturup takılıyor hem de herkese bir kulp takıyor. veya insanlara terbiyesizce davranıyor. arkadaşım sürekli ortamı yumuşatmaya çalışan kişi oluyor. sosyal becerileri zaten aşırı zayıf ve yanlış ifade ediyor kendini. ev içinde temizliğe dikkat etmiyor. arkadaşım aile apartmanında yaşıyor ve kıza dikkat etmesi gereken şeyler sürekli söylendiği halde tamam diyip etmiyor. sürekli sevgilisini getiriyor falan. arkadaşımın özel hayatınada meraklı ve ilgili haddini aşıyor fark etmeden. ev içinde cok sorumsuz hiç bir işin ucundan tutmuyor. özel alana bile saygısı yok. yani kısacası işin cılkı çıkmış durumda. arkadaşım çok kez güzelce uyardı konuştu şöyle yapmayalım böyle yapmayalım gibisinden. sert konuştu yine anlamadı. kız yapacağından geri kalmıyor. her şeyi yazsam veya şahit oldugum nankörlüklerini falan çok daha uzun sürer. mesela ben ayağımı kestim evden sırf o kızın triplerini çekmemek için. iki şaka yapıyoruz kendiyle alakası yokken bi pay çıkarıp alınıyor. son gidişimde salonda uyudugumu biliyor gecenin 4-5inde erkek arkadaşıyla kahkahalarla eve giriyor ışıkları açıyor kapıları çarpıyor vs… ben misafirim diye ses etmedim fakat bence daha dikkatli olabilirdi benim arkadaşım onun misafirlerine saygılı cunku. hatta gece arkadasımda uyanmış sesine hep böyleymiş. kız çalıştığı yerden artık daha fazla para alıyor durumunu düzeltti ve rahatlıkla gidip kendine ev tutabilir. bu yüzden artık gitmesinde bir sakınca yok. tek sorun arkadaşımın bu kıza bu konuyu nasıl açacağı. kız öyle biriki hemen kendini savunmaya geçiyor haksız olduğunu kabul etmiyor aşırı alıngan her şeye bir bahanesi var. insanı bu yapısı bile mental olarak yoruyor bir de aynı evde yaşadığınızı düşünün. keşke ilk başlardada bu yüzünü gösterseydi.

her neyse aslında iki seçenek var, dürüst olup rahatsızlık duyulan her şeyi açıklamak. ister anlar, dinler, isterse iddiaları kabul etmez bu kararı keyfi veya bahane olarak görür kendi bilir. ( işte bu olursa gerilim olur, konu sakız gibi uzar arkadaşımda hiç sevmez böyle tatsız konuşmaları)

ikinci seçenek ise uğraşmamak için direkt yalan söylemek, ablam gelecek bana yerleşecek o yüzden başka eve çıkmalısın gibisinden. Sonuç olarak durumu iyi olsada ev bulup taşınmak kolay bir şey değil belli bir zaman gerekiyor ve arkadaşım ona o müddetide sağlayacak. Tabi bu sürecide başı ağrımadan geçirmek istiyor arası bozulsun istemiyor aynı evin içindeler çünkü. Ben dürüst olması taraftarıyım çünkü olurda bir şekilde yalan olduğunu anlarsa veya gittikten sonra öğrenirse ablasının yerlesmedigini cidden çirkinleşebilecek potansiyeli görüyorum ben o kızda. ne kadar yer yanar gerçi ama sorun sorundur yani. ama arkadasım dürüst olursada süreç ister istemez yorucu olacak. siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında sizce evden gitmesi nasıl söylenir böyle birine? sorunsuz nasıl atlatılır bu süreç?

İki seçenekte mantıklı. Bi
An önce kurtulursunuz inşallah. siz acımışsınız ama o size hiç acımıyor.

Hem konuyu hem de yorumları okudum. Bu arkadaş iftira atacak potansiyelde biriyse dürüstçe sorunu anlatıp yolları ayırdıktan sonra da atar ki, nedir yani? Siz hangi seçeneği seçerseniz seçin hamurunda fesatlık varsa yine yapar yapacağını.
Ben olsam eğer karşımda dürüstçe konuştuğumda anlayamayacak ve üste çıkmaya çalışacak biri olduğunu düşündüğüm bir insan varsa, en kısa yoldan bir bahane bulup yollarım evden. Arkadaşınız "ablam gelecek" derse, gelip gelmediğini nasıl anlayacak her gün gelip evi kontrol edemez ya? Ola ki fark etse bile "haftanın belli günleri geliyor" diyip geçilebilir gayet. Ya da "apartman şikayette bulunmuş artık tek yaşamam gerekiyor ailemin kulağına gitmiş onlarla da aramın açılmasını istemiyorum" da denebilir.

Evet dediğiniz gibi aslında iki seçenektede bunu yapabilir hamurunda varsa. Fakat yalanı bir şekilde anlaması daha fazla hırslanması anlamına gelecek. bu bir şey yapacağı varsa yapacağı şeyin dozunu arttırır diye düşünüyorum. o yüzdende olabildiğince az zararla atlatmak için süreci en akla mantığa uyan şey neyse onu yapmak gerekiyor yorumlarıda okuyup derlemeye çalışıyoruz kafamızda en uygun yolu bulmak için

Bence 2
Kız çirkef çıkmıyorum gitmiyorum ayağı yapıp eve zarar verebilir ben uğraşmazdım
Yalan ortaya da çıkarsa vazgeçti ablam der geçerim hesap mı vercem evden çıkmış gitmiş olur zaten

Ay bu ne be. Ben eşyalarını valize koyar ve bol bi küfüle atardım :KK70:
Yapmışlığım da var valla. Kimse beni iyi galan bilmesin , bu çekilecek dert değil.
Ama konu arkadaşınız olunca bence 2. Seçenek ona çok uygun. Ortaya çıkarasa çıksın, bir an evvel defolup gitsin

Kızın çirkinleşebilme ihtimali var demiştim ama ne kadar yer yanar diye eklemiştim aslında bunu açarsam sorunuza cevap olur, yani kız hırslanabilir iftira atabilir çevresine karşı zor durumda bırakabilir yani benim arkadaşımı tanıyan tanıyor böyle bir şey yaparsa istediği sonucu alamaz ama bu sorun demek. sinekte ufaktır ama mide bulandırır derler ya o misal.
Çirfekfelişirse arar polisi, zorla mülküme giriyor der :KK70: hiç bir halt yapamaz. Ama siz neden bu kadar korktunuz anlayamadım.

açık açık konuşmalı sen evde birlikte yaşadığın insanı varlığını unutuyorsun tek başına gibi yaşıyorsun kaç kere uyardım anlamadın düzelme olmadı, daha kötü olmadan sen kendine ev bul desin

Bu süreç sorunsuz atlatılmaz. Bir tatsızlık olacak muhakkak. Ablam gelecek bahanesi süreci biraz daha yumuşatır gibime geliyor. Yalan olduğu ortaya çıkarsa kız çirkefleşir diyorsunuz. Doğruyu söyleseniz de kız hatasını kabul etmeyecek değişmeyecek. Neticede onu istemediğiniz için evden kovuyorsunuz olacak. Siz bilirsiniz. Eninde sonunda öyle ya da böyle o kız o evden gidecek ve muhtemelen (hatta diyebilirim ki eminim) o kızla sizin arkadaşınızın arkadaşlığı son bulacak. Bunun tatlısı tatsızı yok. Bir tatsızlık olacak bunu da kızın evden gitmesi için göze almak lazım.

arkadasin kiz ayrildiktan sonra evin kilidini degistirmeyi unutmasin .
tek demeai gereken sana 1 ay /2 hafta sure veriyorum ve evi bosaltmani istiyorum diyecek .ev onunsa aciklama yapmasına bile gerek yok .
verdigi tarihte evden cikmazsa evin kilidini degistirip kaoiyi ona acmayacak ve esyalarini kapinin onune koyacak .
fazla iyi niyetli olamyin bu ev arkadasligi isleri boyledir uzulursunuz

Aslinda burdan bakinca ev kizin, seninle kalmak istemiyorum şu şu nedenle 2- 3 hafta icinde kendine yer bul bu kadar. Ama siz baya korkmussunuz.
Benim bi arkadasimda bir ara ev arkadasiyla kalmis. Kiz evi otel gibi kullanıyormus. Artık arkadasim baska bir arkadasinin evinde kalmaya baslamis. Konuşmus çık demiş ama ağırdan alıyormuş. En son arkadaşımın cevval bir arkadaşı bavulla gelip hadi çık bu eve ben taşıncam diyince kız aynı gün gitmiş:)

Kovması gerekirken birde şık mı belirliyor arkadaşın?
Ben kovarım açık ve net. 2hafta içinde yallah derdim. Siz nekadar karşısında ezilip bükülürseniz o da okadar kendini önemli sayar. Açık ve net olsun.

X