yorgunum, çok yorgun

irna

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2007
6.730
4
Dilimin ucuna gelen onca sözcük... Boğazıma diziliyor... Saygısızlık etmemek adına susuyorum

Yorgunum , çok yorgunum.

Üzgünüm , kırgınım.İçimde gittikçe büyüyen bir isyan var.

Kendimi tanıdıkça , isyanım büyüyor , bana sunulana baş kaldırıyorum. Benden beklenilenlerden usandım ,

Bütün olanlar için kızgınım.

Kendimi hapsetsem odalara,

Kulaklarımı tıkasam , duymasam , çıt çıkmasa

Kaybolup gitsem..Şahit olmasam çirkinliklere

Kendi zindanıma kendim söz geçirsem

Öfkelere maruz kalmasam.

Kini öfkeyi yıkayabilsem

Gözlerim çirkinliklere kapansa , karanlıklara ışık olsa

Yüreğim hissetmese sevgisizlikleri

Huzuru , ta içimde hissedebilsem

Kaygılardan , endişelerden , uzak kalabilsem

Günlerimi sakin durgun yaşaybilsem

Başkaları beni incitmese kanatmasa yüreğimi ,Çok şey mi istiyorum sizce ?

Dilimin ucuna gelen onca sözcük

Boğazıma diziliyor

Saygısızlık etmemek adına susuyorum.

Susmayı bana öğretmişler , susmazsan asi olursun.

Saygısız olursun

Susmak neyi değiştirecek , sadece başkalarının seni sindirdiğini düşünmesine yarayacak

Seni susturduğunu düşüneneler yüreğinide susturabilirlermi?

Ben artık susmak istemiyorum

Yeterince susmadım mı?

İçimdeki isyanı boğmaya çalışmak beni geriyor , mutsuz ediyor..

Susmak , nereye kadar , ne zamana kadar.

Başkalarını mutlu etmek adına , evet yada hayır demek zorunda değilim

Bunu anlatamıyorum , insanlara

Yoruldum. Kısır döngülerden, dediğim dedik söylemlerden..

Bugüne kadar bana kimse sormadı ? Sen ne istersin ne düşünürsün diye.

Yaşlanıyorum , bütün yapmak istediklerim tek tek aklımda

Kendi istediklerimi yapabilmek için fırsat istiyorum., yapmadıklarım için pişmanlık duymak istemiyorum artık.

Yüreğim zindan yeri , birçok yangından geriye soğumaya yüz tutmuş küller ya şimdi tutuşacak , kocaman bir alev olup beni ayakta tutacak yada küller bir daha tutuşmamak üzere sönecek ve yüreğimle birlikte sonsuza kadar susacak.

sürayya türkoğlu

Çok güzel bir yazı sanki beni anlatmış bende çok sustum ama artık susmuyorum kim beni üzdüyse haksızlık yaptıysa dan dan söylüyorum yüzüne :smiley-cool: böyle çok rahatım demekki istedikleri şey buymuş yola geliyolar böylelikle bazıları:smiley-cool:

Hep derler susmak erdemliktir diye..Ama ben daha çok zararını gördüm çoğu zaman.!! Hep içime attıklarımdı kendime vermiş olduğum zararlar..Sağol canım harika bi yazı yüreğine sağlık
:1hug:

susmak eskiden erdemmiş valla.şimdi susmak saflık diye düşünüyorum ben öyleyim şahsen hiçbir konu hakkında susmadım susmamda haklıyı savunurum haksızdan lafımı esirgemem.hayat ne gerektiriyorsa onu yapmak lazım.susup içimize atıp kendimizi yıpratıp daha sonra sevdiklerimize zarar vermektense susmadan devam etmek deşarj olmak en iyisi.

Vakti zamanında o kadar çok sustum ki... İnsanlar alıştılar galiba bu halime..benneyaptımki
Çünkü bakıyorum da şimdi,güzellikle anlatmaya çalışıyorum,duymuyorlar bile beni..:bbo:
Geç kaldım,farkındayım...:1closedeyes:

en güzel verilen cevap susmaktır diyorum bende
susmak bir çok şeyi anlatır

bazen susmak en büyük çığlıktır...susmak çoğu yerde kabul etmektir...ama hep susmak insanı çatlatır herhalde...susacağımız zamanı bilmemiz gerekiyor....siz sizin de olduğunuz hissettirin,eğer size düşünceniz,fikriniz sorulmuyorsa söylemek istediğiniz yerde sorulmadan söyleyin..belki hep sustuğunuz için çevrenizdeki insanlar sorma gereği duymuyorlardır...kendinizden emin olun ve herzaman susmayın....
sevgiler...

Susmak kolay değildir kimileri için. yerine göre susmak, yerine göre hakkımızı aramak en büyük haktır.
Susmaya alıştırırsak binerler tepemize inmemecesine. Hayatın ipleri onlarda sanabilirler

maalesef artık sustuğumuzda karşımızdakilerin bir şey anlamadığı, olayları kendi menfaatlerine göre şekillendirdikleri bir dünyada ya da çağda yaşadığımızı düşünüyorum.

Zamanında çok sustum. Ama başta ailemin bazı bireyleri olmak üzere hiç anlaşılmadığımı fark ettim. Aslında anlamak istememişlerdi, çünkü acıydı susarak anlatmak istediklerim.

Bir an geldi ki artık susmayı bırakmanın zamanı geldim. Ama tabii arada yine eski halime dönüyorum, sonra silkeleniyorum. Çünkü biliyorum ki yine anlamamazlıktan gelecekler.

güzel Yaziydi. Emeğine Yüreğine Sağlik Olsun.
Etkilendim

susmak yapımda yok benim,
bu iyi mi kötü mü bilmiyorum?
herşeyi söylemekten yanayım,
ne gerekiyorsa

Önceleri susardım terbiye gereği diye. Çünkü öyle öğretilmiştim. Ama baktım ki sustukça herkes tepende. Artık herkese gereken cevabı veriyorum ve böylece insanlar haddini biliyor. Hatta eşime bile susmuyorum artık..

Son düzenleme:
en güzel verilen cevap susmaktır diyorum bende
susmak bir çok şeyi anlatır

evet susmak bazen verilen en büyük cevap ama anlayana..anlamayanada bişey yaramıyor öldü sayacaksın anlamayanı o da zor..:çok üzgünüm:

emegıne saglık canım cok guzeldı susmak gercekten guzel ama bu devırde susarsan yandın malesef ınsanlar susmayı terbıye degıl salaklık olarak goruyor herkes okadar cırkef olmuskı

X