Yoruldum 😔

Hangi ilçedesiniz? Biz İslahiyedeydik. Aynı şekilde müstakil harici bütün binalar yıkıldı. Konteyner kentte kalıyorduk. O kadar küçüktü ki.. 5 ay sonra taşındık. Ama depremden beri düzgün bir evim yuvam olmadı. Oradan oraya sürüklendik. Seni çok iyi anlıyorum. Bazen depremde yıkılan evimizde çekilen videolara bakıp o huzurlu düzenli hayatımızı özlüyorum ağlıyorum.

Ben pek inanmıyorum ya şehir kötü durumda olsaydı her yer pislik içinde filan olsaydı seçimden o sonuçlar çıkmazdı
Deprem bölgesi halinden gayet memnun haberlerde de hep görüyoruz konutlar hızla yapılıyor
Umarim basiniza gelmez ama siyaset yapacak baska yer bulamadiniz mi? Cogunlugun verdigi oyu bir kisiye nasil mal edersiniz? Herkes evinden oldu yapilacak konut 1000 adet kime yetecek? rahat yerinizde otururken nelerle ugrastigini bilmediginiz insanlari yargilamak kolay olsa gerek

Son düzenleme:
Hangi ilçedesiniz? Biz İslahiyedeydik. Aynı şekilde müstakil harici bütün binalar yıkıldı. Konteyner kentte kalıyorduk. O kadar küçüktü ki.. 5 ay sonra taşındık. Ama depremden beri düzgün bir evim yuvam olmadı. Oradan oraya sürüklendik. Seni çok iyi anlıyorum. Bazen depremde yıkılan evimizde çekilen videolara bakıp o huzurlu düzenli hayatımızı özlüyorum ağlıyorum.
Cok gecmis olsun hepimize. Nurdagindayim burayi da biliyorsunuzdur yuksek ihtimalle. Ben hergun cocuklarimi okula gotururken evimin yikintisindan geciyorum maalesef ve hic aklimdan cikmiyor

Cok tesekkur edrim size de gecmis olsun. Ilac kullanmak istemiyorum acikcasi bi sure de deprem korkusu nedeniyle destek aldim ama artik korkmuyorum sadece bulundugumuz ortam ve hayat kosullari beni yoruyor. 33 yasinda evliyim, 2 cocugum var. Dogru duzgun ne bi temizlik ne kendime ne de eve bakiyorum. Onceden boyle degildim. Surekli bir yerim agriyor sanki ayakta duramiyorum. Icimden de gelmiyor acikcasi
Sizin psikolojik olarak sorun daha fazla sanki; sırf ev ,çevre sorunu gibi görünmüyor.

Cok tesekkur ederim. Ne yazik ki bireysel olarak kimsenin yapabilecegi birsey yok. Herkes elinden geleni yapti deprem zamani Allah hepsinden razı olsun. Insallah kisa surede hersey toparlanir yoksa bizler toparlanamiyoruz.

Umarım. Deprem sonrası göç alan bir şehirdeyiz. Ki depremde yıkım, vefat vs süreçleri yaşamış yakınlarımda oldu. Dolayısıyla acılarınıza şahidiz. Şehirlerin düzelmesi için bekliyorlar bazıları burada hayatlarını idame ettirmek için uğraşıyorlar. Ne kendi şehirlerinde ne de yerleştikleri yerlerde düzen kurmak kolay olmuyor. Tüm dertleriniz, tasalarınız, yeni yaşam alanlarınız eskisinden daha iyi yerlere getirsin sizi. 🤲🏻💕

Cok gecmis olsun hepimize. Nurdagindayim burayi da biliyorsunuzdur yuksek ihtimalle. Ben hergun cocuklarimi okula gotururken evimin yikintisindan geciyorum maalesef ve hic aklimdan cikmiyor
Evet Nurdağına da çok gittim. Zaten asıl merkez üssü Nurdağıydı. Taş üstünde taş kalmamış. Çok geçmiş olsun hepimize. Ben kitap okuyup kendi gerçekliğimden koparak rahatlıyordum.

Evet Nurdağına da çok gittim. Zaten asıl merkez üssü Nurdağıydı. Taş üstünde taş kalmamış. Çok geçmiş olsun hepimize. Ben kitap okuyup kendi gerçekliğimden koparak rahatlıyordum.
tesekkur ederim 🤗 bende kitap okuyorum ama bazen o da icimden gelmiyor 😬
Maalesef ki hali ortada buranin herkes konteyner da. Bizim ciftligimiz var duzeni olan da bi evim vardi suan oradayim cok sukur ki cogu insana gore de iyiyim bununda farkindayim ama burasi benim psikolojimi bozuyor maalesef.
Siz nereye tasindiniz?

tesekkur ederim 🤗 bende kitap okuyorum ama bazen o da icimden gelmiyor 😬
Maalesef ki hali ortada buranin herkes konteyner da. Bizim ciftligimiz var duzeni olan da bi evim vardi suan oradayim cok sukur ki cogu insana gore de iyiyim bununda farkindayim ama burasi benim psikolojimi bozuyor maalesef.
Siz nereye tasindiniz?
Biz önce Kayseri'ye taşındık, sonra Kayseri içi bir daha taşındık, 3 ay önce Amasya'ya geldik şimdi tekrar Kayseri'ye taşınacağız. Göçebe gibiyiz. Ev yarım yamalak. Dolap falan yok. Çok özlüyorum düzenli evimi

Biz önce Kayseri'ye taşındık, sonra Kayseri içi bir daha taşındık, 3 ay önce Amasya'ya geldik şimdi tekrar Kayseri'ye taşınacağız. Göçebe gibiyiz. Ev yarım yamalak. Dolap falan yok. Çok özlüyorum düzenli evimi
Duzen bir kere bozulmasin. Bende ayniyim herseyim var ama evimi ozluyorum. Siz islahiyeli miydiniz? Insallah daha guzel duzenimiz olacak

Çok geçmiş olsun😔😢. Çok normal duygular içindesiniz onca acı, düzenin bozulması çok zor😔. Rabbim yeni kuracağınız düzene yardım etsin inşallah. Bir yardım alabilseniz keşke yaşadıklarınız çok ağır. Belki düşük doz bir ilaç iyi gelebilir. Rabbim yardımcınız olsun. Unutmadık inşallah yaralarınızı sarar şifalanırsınız.

Umut sanki cok uzakta gibi. Oldugum ilceyi komple yikma karari aldilar. Deprem de bile cikmadim buradan apartmandan cikar cikmaz ciftligimize geldik halen burdayim. Bi yere gidemedim esimin isinden dolayi. Planlarimiz tutarsa bu yil bitmeden komple tasinacagim ama hic umudum yok

Ben de taşının yazacaktım böyle olayı sürekli hatırlayacaksınız, bana kalırsa başka bir şehre toptan taşının gidin.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaslar. Artik yavas yavas cöktüğumü hissediyorum. Depremzedeyim, yasadik bitti demek isterdim ama hersey yeni basliyor sanki gercekten yıldım. Yasadigim ilce berbat halde saglam mustakil evler haric tum apartmanlar yikildi. Heryer pislik icinde. Giden gitti kalan Sehrin %80i konteyner kentte. Cok sukur basimi sokacak kucukde olsa ciftligimizde evimiz var. Depremden sonra buraya yerlestik ama sehir yok, duzen yok artik okacagina dair umudum da yok. Bi kac parca toki yapiliyor o da kime yeterse imkani yok ki tum insanlara verilsin. Yerinde donusum icin de herkesin gucu yetecegine inanmiyorum fiyatlari fahis boyutta. Psikolojik olarak cöküntüdeyim artik. Elim kolum yerinden kalkmiyor, yasama dair hic umudum kalmadi. Nasil duzelirim ne yaparim bilmiyorum
Depremde adıyamandaydık 2.günü şehri terk ederken Nurdağından geçtik ve 😔 o kadar kötüydü ki orası aklımdan bir an olsun çıkmıyor. Ayakta tek bir bina bile yoktu. Sizi çok iyi anlıyorum ben de benzer durumdayım. Düzelemeyecek gibi geliyor. Umarım iyileşiriz.

Umarım. Deprem sonrası göç alan bir şehirdeyiz. Ki depremde yıkım, vefat vs süreçleri yaşamış yakınlarımda oldu. Dolayısıyla acılarınıza şahidiz. Şehirlerin düzelmesi için bekliyorlar bazıları burada hayatlarını idame ettirmek için uğraşıyorlar. Ne kendi şehirlerinde ne de yerleştikleri yerlerde düzen kurmak kolay olmuyor. Tüm dertleriniz, tasalarınız, yeni yaşam alanlarınız eskisinden daha iyi yerlere getirsin sizi. 🤲🏻💕
Insallah. Hersey gibi unutuldu ama yasayan biliyor suan herkes adapte olma surecinde ama ne yazik ki olunmiyor keyfi degil de mecburi bir goc oldugu icin

Çok geçmiş olsun😔😢. Çok normal duygular içindesiniz onca acı, düzenin bozulması çok zor😔. Rabbim yeni kuracağınız düzene yardım etsin inşallah. Bir yardım alabilseniz keşke yaşadıklarınız çok ağır. Belki düşük doz bir ilaç iyi gelebilir. Rabbim yardımcınız olsun. Unutmadık inşallah yaralarınızı sarar şifalanırsınız.
Cok tesekkur ederim. Kesinlikle ilac kullanmak istemiyorum. Uyku yapan hic bir ilac kullanmiyorum.

Ben de taşının yazacaktım böyle olayı sürekli hatırlayacaksınız, bana kalırsa başka bir şehre toptan taşının gidin.
Bekledigimiz konular var o yuzden buradayim. Ilk etapta kiraya gidebilirdim ama iki is olsun istemedim cunku bi bardagim bile yok mecburen temin etmem gerekiyordu. Ayrica esimin isi nedeniyle oturcak evde varken ilk olarak is yerini duzene koymak onceligimiz oldu. Idare ederiz dedik ama bu kadar zor olacagini tahmin etmemistim

X