Çocuk Hastalıkları Yuksek ateş

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
geçmiş olsun

çiş için neden sonda vs zorlamışlar ki

takıyorsun idrar alma torbasını

içiriyorsun suyu memeyi ne varsa açıyorsun musluğu da yanında yapıyor çocuk

çocuk doktoruna götürün bir de o kontrol etsin antibiyotiği vs de gerekirse değiştirir

Bugun özeldeki kendi çocuk doktorumuza götürdük ikisinide. Sonda takılan bebeğim antibiyotikten sonra iyi gibi fakat boğaz enfeksiyonuda varmış. Antibiyotiğe devam ediyorum. Diğer bebegimin ateşi hep 38 üstu bugün iki gündür. Doktorumuz belirtileri el ağız ayak hastalığına benziyor dedi 2 gün bekleyelim antibiyotik için dedi ilk defa duyuyorum el ayak ağız hastalığını😑

Yorumlarinız cok iyi geldi tesekkur ederim herkese. Bu arada bebeğime sonda takan o doktor bozuntusu gerekli yerlere sikayet edildi ve avukata verdim diğer çocukların canı yanmasın diye umarım hakettiği dersi ve cezayı alir

Öncelikle geçmiş olsun. Augmentin ve klamoks aynı ilaç aslında fakat firmalar farklı olduğu için isimleri farklı içlerinde ki özellikler aynı. İdrar almak için sonda takmaya çalışması tam bir saçmalık idrar torbası var bebekler için bantlı ve erkek bebeklerde bunu kullanarak almak çok basit. Bu antibiyotikler vücuttaki neredeyse birçok yerin enfeksiyonuna iyi gelen antibiyotiklerdir. Diğer ikizi kardeşinden enfeksiyonu kapmış olabilir bu da gayet normal. Ateşleri için ateş düşürücü kullanmaya devam edin soğuk uygulama ve ılık duş aldırın. Ayakları üşümüş gibi hissedebilirsiniz vücudunda ateş olsa da size tavsiyem çorap giydirmeyin kesinlikle çünkü ısıyı ayaktan daha çabuk alırlar. Birkaç gün ateşleri devam edebilir o yüzden endişelenip telaş etmenize gerek yok. Hiç düşüremezseniz ateşini o zaman bi acile götürün ateşinin düşürülmesi için. Şimdiden çok geçmiş olsun umarım diğer bebeğe antibiyotik başlanması gerekmeden toparlayabilirler. Bu arada iştahlarının kesilmesi de normal bilginiz olsun. Şöyle düşünün biz yetişkinler olarak bile hastalandığımız zaman canımız hiç birşey istemez yemek yemek istemeyiz. Onlarda hasta iştahlarının kesilmesi hastalık döneminde normal kabul edilir. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Canım Öncelikle geçmiş olsun Augmentin ve Klamoks antibiyotikler iki farklı firmanın aynı içerikli ilaçları yani ikisinin de içeriği aynı rahatlıkla kullanabilirsin Hatta Google'dan içeriklerine bakabilirsin İkisi de geniş spektrumlu antibiyotik

Site yöneticilerine rica ediyorum lütfen konumu bdvden taşımayın cevap alana kadar çok zor durumda olan ve tecrübesiz üzgün bir annenin ricasıdır😔 konuyu dün ilgili topiğe yazdım fakat cevap gelmeyince mecbur kaldım.
Kızlar ikiz bebeklerimden biri 3 gün önce ateşi yükseldi düşürmeye çalıştık calpol verdim 4 saat arayla bu arada 10 aylıklar ikiside erkek . Acile götürdük çocuğumu perişan ettiler ilk önce idrar verdik sonuç normal çıktı biz ısrar edince kan aldılar sonucu normal çıktı. Ateşi yükselip durdu 38 den aşağı inmiyordu sonra kulaklarına baktı enfeksiyon var dendi. Sonra tecrübesiz bir doktor (!) bile demek istemiyorum sondayla idrar çekmeye çalıştı sondayı taktı idrar gelmedi o gün hiç bise yememişti ama çok su içmisti. Idrar yok dedi çocuğumu çığlık kıyamet ateşler içinde nasıl ağlıyor derken odadan çıktı bebeğim çişini yaptı sondanin dışından aktı çiş hep. Sonra ben bunu çağırdım çocuk dışarı işedi boşuna mı çekti bunca eziyeti dedim büyük ihtimalle sondayı yanlış yere taktı ikinci denemesinde yarim yamalak ıdrar aldı ve çocuğumun canını çok acıttı. Sonuç idrar yolunda enfeksiyon başlangıcı dendi neyse klomeks antibiyotik yazdı eve geldik çocuğum uyuduğu sırada sanki yere düşmüş gibi atılıp bacaklarını birbirine değdirip kıvranmaya başladı bezini açtım iki damla çiş. Pipiside şişmiş sonra hemen cocugumuda alip o doktorun yanina gittim üstüne bile mal etmedi ateşten kivraniyodur dedi şişlikte normalmiş baaakkk çamura yatmaya bak! bi mahcupluk bile yok tabi tartıstik o doktoru dava edicem bu arada.baslaticam islemleri. Başka hastaneye gittik sondayı takan çok acemiymiş içeride cizik oluşturmuş büyük ihtimalle dedi ve çok zorlamış bi kaç gün idrarını yaparken ağrı ve yanma olucak dedi ve o iki gün bize ve bebeğime cehennem oldu😣 Sondayı takan doktora ısrarla sordum ilk idrarı niye aldınız o zaman geveleyip durdu mantıklı bi açıklama yapamadı. Allah bin belasını versin insallah kendime çok kızdım niye izin verdim diye. Neyse antibiyotik veriyorum iki gündür enfeksiyonu icin. Iyi gibi ama toparlanması uzun sürücek gibi. İkiside hiç birşey yemiyor sadece su ve mama içiyorlar Bugünde diğer bebeğimin ateşi yükseldi aynı şekilde ılık dus ateş düşürücü verdim uyuyor şimdi ikiside hiç diş çıkarmadılar alt damakları beyazlaşmış çok fazla salya var. Size sormak istediğim şu klomeks antibiyotik kullanan oldumu kulak enfeksiyonu ve ıdrsr yolu iltihabi olan bebelerinize nasıl tedavi uygulandı. Niye aqumentin antibiyotik yazmadı acaba? Bu sonradan aklıma geldi. Antbyotigi 10 gün kullan dedi fakat çok uzun ben en fazla 5 gün kullanılması taraftarıyım ve sizce diş cikarmaninda etkisi varmı
Not. 4 gündür 5 saatlik uykuyla serseme dönmüş bir annenin kafa karışıklığı ve endişeleri lütfen benide teselli edin çok ihtiyacım var😥

doktor kadar bildiğinizi dusunmuyorum.
tedavi suresine, şekline (hangi antibiyotik vs)vs karışma cesareti bence doktor hariç kimsede olmamalı.

Istanbul'da size çok iyi bir dr önerebilirim. Iki.cocugumu da ona goturuyorum. Hem ilgisi hem bilgisi derman oluyor. Kucukcekmece'de Doğan Hastenesi Dr Metin Bicer. Kimselerin geçiremediği alerjik bronşiti 10 günde çözdü. Çocuğun genel durumunu çok iyi okuyor.

Sebnem1453 canım kusura bakma dikkate almayabilirsin yazdıklarımı istersen ben tecrübelerime dayanarak sana yardımcı olmak istedim. Ama görünen o ki bazı kişilerin daha fazla bilgisi var ya da insanların bilgilerini küçük görüyor. Ayrıca sana bi antibiyotik önerisinde bulunduğumu sanmıyorum. Bu söylediklerimi gidip hekimlerinden teyit edebilirsin. Hiç kimse söylediklerimin aksini söyleyeceğini sanmıyorum. Doğru diyeceklerdir. Siz diğer değerli arkadaşlar da eğer ki verilen bilgileri önemsemiyor ya da umursamayacaksınız bilgimizi sorgulayacaksanız eğer boşu boşuna bu tür şeyler yazmayın ya da ilgilenmeyin. Haklısınız onlarca hekim var elini sakladığında hekime değiyor zaten. O yüzden buralarda vakit harcamayın. Burda biz birbirimizle bilgilerimi paylaşmak yardımlaşmak dertleşmek vb sebeplerden dolayı konuşuyoruz sanıyordum ama demek ki meslek atışması ya da bilgi atışması yapılıyormuş

1. si 30 yıl okumuyorlar
2. si kimse doktorculuk yapmıyor
3. sü konuştuğumuz şey bir kişinin evladı canı saçma sapan bilmeden bilgi veripte o kişinin evladıyla canıyla hastalığıyla oyun oynayamaz.
Bende dönüpte bilmeden kalkıp yorum yapacak birşey söyleyecek biri değilim zaten. Tanımıyor olabilirsin eyvallah. Sana tavsiyem git profilime bak bakalım ben neymişim ne kadar okumuşum neden böyle konuşuyorum. Ayrıca antibiyotik kullanımını hekim önermiş sadece söylediği antibiyotikle hekimin yazdığı antibiyotiğin aynı olduğunu ifade etmeye çalıştım ve ateşlerini düşürmesi ayrıca iştahları ile ilgili bilgi verdim. Nasıl bir edayla okuduysan yazdıklarımı bilmiyorum. Konuyu açan arkadaş senin gibi bir tavır takınmadı

Lütfen başka bir doktora gidin burdan duyduklarınızla hareket etmeyin. Dönüşümlü ateş düşürücü verin demişler toksit etki yarattığı kanıtlanmış, istenmeyen bir şey bu.. sondayla idrar alınmasına laf etmişler işin ehli bir doktor olduktan sonra makul bir yöntem. Diğer türlü alındığında idrar, sağa sola değiyor, enfeksiyon var gibi görünüyor. Bunun en sağlam yolu sonda. Bebegim 3 aylıkken bile aldirttik bu şekilde ama doktor iyiydi ağlatmadı bile. Üç gun ates yaşamıştık biz klamer vermişti antibiyotik. Çok iyi geldi. Ama bu enfeksiyonun yerine durumuna göre değişecektir.
Burdan bir şeyler duymayı beklemenizi anlıyorum ama en güzel yolu iyi bir doktora gitmek, geçmiş olsun.

1. si 30 yıl okumuyorlar
2. si kimse doktorculuk yapmıyor
3. sü konuştuğumuz şey bir kişinin evladı canı saçma sapan bilmeden bilgi veripte o kişinin evladıyla canıyla hastalığıyla oyun oynayamaz.
Bende dönüpte bilmeden kalkıp yorum yapacak birşey söyleyecek biri değilim zaten. Tanımıyor olabilirsin eyvallah. Sana tavsiyem git profilime bak bakalım ben neymişim ne kadar okumuşum neden böyle konuşuyorum. Ayrıca antibiyotik kullanımını hekim önermiş sadece söylediği antibiyotikle hekimin yazdığı antibiyotiğin aynı olduğunu ifade etmeye çalıştım ve ateşlerini düşürmesi ayrıca iştahları ile ilgili bilgi verdim. Nasıl bir edayla okuduysan yazdıklarımı bilmiyorum. Konuyu açan arkadaş senin gibi bir tavır takınmadı

beni anlamak istemediğinizden eminim,iyi akşamlar, en sevdiğim huyum boşuna çenemi yormamamdır.

X