Yumurta tembelliği olup hamile kalanlar

burciut

Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2022
109
41
Merabalar kızlar. Düzenli adet olan biriydim. Korunmayı bıraktıktan sonra 4 aydır ilaçsız adet olamıyorum. Doktora gittim yumurta tembelliği var dedi. Ama yumurtaların fazla dedi. Sizce hamile kalmak için me yapmalıyım. Öyle olup hamile kalan var mu aranjzda

Bendede yumurta tembelligi vardı kilomdan dolayi olustugunu soylemisti doktorum bana bazı ilaclar yazdı 1 haftaya kalmaz gebe kalmistim su an 8 bucuk aylik olucak oglum insallah

Merabalar kızlar. Düzenli adet olan biriydim. Korunmayı bıraktıktan sonra 4 aydır ilaçsız adet olamıyorum. Doktora gittim yumurta tembelliği var dedi. Ama yumurtaların fazla dedi. Sizce hamile kalmak için me yapmalıyım. Öyle olup hamile kalan var mu aranjzda
Ovulasyon kiti ile yumurtlamani takip et ve o zamanları degerlendir. Malesef pcos olarak biraz zor hamile kalinabiliyor. Öncelikle ne zaman yumurtladigini öğrenmen lazım. Bu şekilde deneyip gebelik elde edemiyorsan doktora görün belki yumurtlayamiyosundur ilaç tedavisi başlaması lazım o zaman.

Bendede yumurta tembelligi vardı kilomdan dolayi olustugunu soylemisti doktorum bana bazı ilaclar yazdı 1 haftaya kalmaz gebe kalmistim su an 8 bucuk aylik olucak oglum insallah
Ayy çok sevindim yaa bana da hormonlara bakıp ilaçlara başlıcak. İnşallah bende hamile kalabilirim ya. Geçici birşeye benziyor dedi ama genede korkuyorum. Kilo verdiniz mi

Ovulasyon kiti ile yumurtlamani takip et ve o zamanları degerlendir. Malesef pcos olarak biraz zor hamile kalinabiliyor. Öncelikle ne zaman yumurtladigini öğrenmen lazım. Bu şekilde deneyip gebelik elde edemiyorsan doktora görün belki yumurtlayamiyosundur ilaç tedavisi başlaması lazım o zaman.
İlaçlara başlıcak yumurta fazla ama tembel dedi. Büyümüyolar bakalım umarım hemen hamile kalabilirim

İlaçlara başlıcak yumurta fazla ama tembel dedi. Büyümüyolar bakalım umarım hemen hamile kalabilirim
Tamam işte ona polikistikover sendromu diyorlar :) benimde adetlerim çok duzenliydi korunduktan sonra duzensizlesti. Sana dediklerinin aynısını bana da dediler. Yumurta tembelliği, yumurta çokluğu, ultrasonda inci gibi dizili yumurtalar vs. Adetlerim önce 40 günde sonra 45 sonra bildiğin 3 ay gelmediği oluyordu mecbur ilaçla sokturuyordum her seferinde. 40 günde bir oluyorsan bile ovulasyon takibi olur ama daha uzun sürüyosa ya da olamiyorsan ilaçla tedavi baslayabilirsin. Adet olmamak gebelik için büyük problem. Kilo problemin varsa biraz verince biraz daha erken regl olabilir. O zamanlar yumurtlama görebilirsin.

Tamam işte ona polikistikover sendromu diyorlar :) benimde adetlerim çok duzenliydi korunduktan sonra duzensizlesti. Sana dediklerinin aynısını bana da dediler. Yumurta tembelliği, yumurta çokluğu, ultrasonda inci gibi dizili yumurtalar vs. Adetlerim önce 40 günde sonra 45 sonra bildiğin 3 ay gelmediği oluyordu mecbur ilaçla sokturuyordum her seferinde. 40 günde bir oluyorsan bile ovulasyon takibi olur ama daha uzun sürüyosa ya da olamiyorsan ilaçla tedavi baslayabilirsin. Adet olmamak gebelik için büyük problem. Kilo problemin varsa biraz verince biraz daha erken regl olabilir. O zamanlar yumurtlama görebilirsin.
Kilom normal . Benim düzwnliyrdi 35 günde bir olurdu ama korunmayı bırakınca gelmemeye başladı. İşte şuan 15 gün geçti hala adet olamadım. Siz kaç ay oldu teşhis konalı. Şuan hamile misiniz

Kilom normal . Benim düzwnliyrdi 35 günde bir olurdu ama korunmayı bırakınca gelmemeye başladı. İşte şuan 15 gün geçti hala adet olamadım. Siz kaç ay oldu teşhis konalı. Şuan hamile misiniz
3 yıl once kondu bu tanı. Bende 32 günde bir falan olurdum ne bileyim böyle bir şey olacağını hiç gecikmem olmadı o zamana kadar. Ben tüp bebekle hamile kaldım canım. Ama aşılama ile de kalan arkadasim vardı, normal şekilde de :) Nasip yani

Merabalar bugün doktora gittim hormon testi yaptı herşey normal çıktı . Daha önce yumurta tembelliği var demişti. İlaç falan vermedi biraz kilo ver dedi hamile kalırsın sizinde öyle miydi

Merabalar hormonlar normal çıkımca doktor ilaç tedavisine başlamadı herşey normal gözüküyor dedi. Folikasit d viramini falan verdi. Doğal yollarla kalırsın dedi 4 5 ay dene olmazsa ilaç tedavisine başlarız dedi

Ovulasyon kiti ile yumurtlamani takip et ve o zamanları degerlendir. Malesef pcos olarak biraz zor hamile kalinabiliyor. Öncelikle ne zaman yumurtladigini öğrenmen lazım. Bu şekilde deneyip gebelik elde edemiyorsan doktora görün belki yumurtlayamiyosundur ilaç tedavisi başlaması lazım

Merhabalar ovülasyon testinin adet gecikmesi zamanı pozitif göstermesi normal mi? şunu da söylemek istiyorum ki adet düzensizliğim var 45 günde bir oluyorum. Aslında adetim düzene girmişti 3.04 gün gecikmeyle oluyordu ama son üç ayda 10-15 gün gecikiyor.

Merhabalar ovülasyon testinin adet gecikmesi zamanı pozitif göstermesi normal mi? şunu da söylemek istiyorum ki adet düzensizliğim var 45 günde bir oluyorum. Aslında adetim düzene girmişti 3.04 gün gecikmeyle oluyordu ama son üç ayda 10-15 gün gecikiyor.
Yumurtluyor olabilirsiniz eğer pozitif çıkıyorsa. 15 gün gecikme de oluyosa demek ki adet döngünüz uzamış. Bazı arkadaşlar adete bir kaç gün kala hamilelik öğreniyorlar bu şekilde. Öyle bir ihtimalde vardır belki bir test yapmakta fayda var :)

Yumurtluyor olabilirsiniz eğer pozitif çıkıyorsa. 15 gün gecikme de oluyosa demek ki adet döngünüz uzamış. Bazı arkadaşlar adete bir kaç gün kala hamilelik öğreniyorlar bu şekilde. Öyle bir ihtimalde vardır belki bir test yapmakta fayda var :)
2 gun önce test yapmisim ama negatif cikmisti.((

bir sey sorcam. bilgisi olanlar yardım ederse çok memnun olurum. bende pcos var 2018 yılından beri biliyorum. doktorum bana yumurtalıkların fonksiyonunda bir sorun yok ama çok fazla yumurta atıldığı için istenildiği gibi büyüyemiyorlar veya çatlayanıyorlar diye anlattı hastalığımı.
ablama da 2019 yılında pcos teshisi koyuldu. benim reglim düzenlidir ama anlamın aylarca regl olamadığı oluyordu. 2023 yılında ablamla gittiğimiz check-upta ablama yumurta tembelliğin var dendi. bu pcosla aynı sey mi? çünkü önceki teşhisi pcosdu. check uptaki doktor böyle bir sey söyleyip direkt doğum kontrol hapı başladı (ablam bekar, ben evliyim) ablam doğum kontrol hapı istemedi ve o doktorun tavrını beğenmeyince benim rutin kontrollerimi yapan kadın doğumcuma gittik. ben bebek istediğim için bana duphaston basladı. ablama ise ilaç kullanmasını önermedi. ablam çok zayıftı önceden ve 5 kilo falan aldıktan sonra regli düzene girmişti çünkü. bence kullanmana gerek yok reglin gecikince adet söktürücü veririz dedi ona. ve yumurta tembelliğini sormayı unuttuk biz o zaman. hatta ultrason görüntüsüne baktığında benim pcosun ablamdan daha ileri seviye olduğunu söyledi. aynen söyle dedi ‘bu hastalık sınıflara ayrılsa sen 4.sınıf olurdun, ablan 3.sınıf’
ne uzun anlattım 😂 sonuc olarak pcos ile yumurta tembelliği aynı sey mi? aynı sey olsa doktorum neden bana yumurtalıkların çalışma fonksiyonunda bir sorun yok dedi? farklı seylerse ultrason görüntülerimiz neden aynı?

Bende de vardı yumurtlama tembelliği. 35 yaşımda hamile kaldım iki üç aylık denemeden sonra. Ben hiç ilaç kullanmadım. Fazla kilonuz olmamalı, hareketli olmalı ve doğal beslenmeye çalışmalısınız. Ben bu şekilde hamile kaldığımı düşünüyorum. Bir de Allahın takdiri ve izniyle tabiki oldu

X