yumurtalık kisti-yumurtalık alınıcak-bilgilerinizi esirgemeyin

çok geçmiş olsun ALAH ŞİFA VERSİN ben 20ysndayım geeçtiğimiz temmuz ayında aynı vakka benimde basımda vardı 3.5cm capındaydı 7.8 ay tedavisi sürdü 3doktor değiştidim önce hormon haplarıyla seviyeyi yükseltiler sonra doğum kontrol hapı ama ben bu arada adacayı içtim soğan suyu içtim aaaa en önemlisi kesinlikle doktor korunmamı söyledi hepsini uyguladım en son gittiğimde geçtiğini söylediler kesinlikle stres yapmadım 0 birde kan seviyene baktırmanı öneririm

Merhaba Arkadaşlar ,

Benle aynı sorunu yaşıyan arkadaşlara ne kadar yardımcı olabilirim bilmiyorum fakat kısaca sunları söylemek istiyorum ...

Yaklaşık 2o gun önce adet düzensizliği nedeniyle Dr ye gittim ... Sağ yumurtalığımda 9 cm lık dermoit kist olduğunu ameliyat olmam gerektiğini sağ yumurtalığımı alıcagını söyledi..
Farklı bi dr ye gitme kararı aldım ... 2.gittiğim Dr yumurtalıgın alınıp alınmayacagına anca ameliyat sırasında karar verilebilcegini çok gerekmedikçe yumurtalıga dokunulmaması gerektigini soyledı ...

Bi arkadasımın tavsiyesi uzerıne 3. bi dr ye gıtme kararı aldım ...Kendisi prof ilk ıkı gittigim doktor opr dr idi ... Kistimi yumurtalıgıma zarar vermeden sorunsuz alabılıcegını kendinden emin bir dille söyledi .. O kadar kendinden emindin ki ameliyat kendisiyle olma kararı aldım o an o dk ..

Bu arada prof lar daha ucuk fiyatlarla bu ameliyatı gerçekleştiriyo .. Eğer basınıza bole bi durum gelırse asla bir iki doktorun sozuyle ameliyat masasına yatmayın .. Arastırın ... Maddı gucunuz varsa prof olan dr lere gidin ...

16.04 de ameliyatı alıcam ... Acık ameliyat mı laparoskopi mi yaptırsam bu konuda kararsızım .. Umarım doktorumun dedigi gibi hersey yolunda gider bi aksilik olmaz ..

Hoscakalın ...

merhabalar.. ben 20 yaşındayım kurban bayramında yaklaşık 3 ay once buyuk bır ağrıyla acile gıttım yumurtalık kıstımın oldugunu ogrendım (7cm) dogum kontrol hapı kullanmaya basladım duzenlı olarak kontrole gttım ama her seferınde bıraz daha buyudu suan 10cm bir portakal kadar doktor amelıyat olmamı soyledı pazartesi gunu amelıyat olucam ama hala kararsızım...
eger laparoskopyle olursam göbegımde iz kalacagını ve eger cıkaramazlarsa bıraz daha kesılecegını soyledıler bende açık amelıyat olucam sizce ne yapmalıyım ?

Soğan kürü ve doğum kontrol haplarının yumurtalıklardaki kistleri yok ettiği söyleniyor acaba doğru mu?

Merhaba Arkadaşlar ,

Benle aynı sorunu yaşıyan arkadaşlara ne kadar yardımcı olabilirim bilmiyorum fakat kısaca sunları söylemek istiyorum ...

Yaklaşık 2o gun önce adet düzensizliği nedeniyle Dr ye gittim ... Sağ yumurtalığımda 9 cm lık dermoit kist olduğunu ameliyat olmam gerektiğini sağ yumurtalığımı alıcagını söyledi..
Farklı bi dr ye gitme kararı aldım ... 2.gittiğim Dr yumurtalıgın alınıp alınmayacagına anca ameliyat sırasında karar verilebilcegini çok gerekmedikçe yumurtalıga dokunulmaması gerektigini soyledı ...

Bi arkadasımın tavsiyesi uzerıne 3. bi dr ye gıtme kararı aldım ...Kendisi prof ilk ıkı gittigim doktor opr dr idi ... Kistimi yumurtalıgıma zarar vermeden sorunsuz alabılıcegını kendinden emin bir dille söyledi .. O kadar kendinden emindin ki ameliyat kendisiyle olma kararı aldım o an o dk ..

Bu arada prof lar daha ucuk fiyatlarla bu ameliyatı gerçekleştiriyo .. Eğer basınıza bole bi durum gelırse asla bir iki doktorun sozuyle ameliyat masasına yatmayın .. Arastırın ... Maddı gucunuz varsa prof olan dr lere gidin ...

16.04 de ameliyatı alıcam ... Acık ameliyat mı laparoskopi mi yaptırsam bu konuda kararsızım .. Umarım doktorumun dedigi gibi hersey yolunda gider bi aksilik olmaz ..

Hoscakalın ...

canm bende ameliyat oldum hatta bu yazıdan etkilenerek pr doktora oldum fakat şuan fsh şım yükselmiş çocuğum olmuo senin bebişin varmı

Merhaba,dermoit kistim olduğu teşhis edildi. Henüz çocuk sahibi değilim, bekarım. O nedenle yumurtalığımın alınması riski beni korkutuyor. Tavsiye edebileceğiniz doktor var mı? İstanbul'da oturuyorum. Fiyat konusunda bilgi verebilir misiniz?

X