yurtdisindaki avukat arkadaslara bi sorum var...

E

Elis

Ziyaretçi
ben 11 senelik evliyim ve biri 8 digeri 2 yasinda iki cocugum var.yeni izinden geldik ama esim izini burnumda getirdi benim ve ailemin....hep boyle yapiyo her seferinde zaten 11 senede 4 kez gittim trye.esim asabi biri herseye bagiran ,beni konusturmayan arasirada evi dagitip kirip doken biri,,beni cok uzuyo,,izinde hep agladim zaten.bende anneyim ben evladimi boyle gorsem olurum............annem babam nasi dayansin onlarin uzuntusune bi o kadar daha uzuldum,akillari hep bende biliyorum...esim hep boyleydi ama 2. cocugumuzdan sonra dahada kotulesti..........yazacak cok sey var amasizleri bunaltmak istemiyorum....ayriligi su son senelerde cok dusunmeye basladim,,,ama cocuklarim...cocuk olunca insanin eli ayagi baglaniyo,,bosanirsam beni neler bekliyo,cocuklarim bana verilirmi..bilmiyorum onlar adina cok korkuyorum onlarin uzuntusunu,bi gozyaslarini gordukce keske oturup cekseydim hic degilse onlar mutlu olurdu dermiyim acaba pisman olurmuyum........ne yapmaliyim bilmiyorum...bilgilendirin beni ne olur,,deliricem artik....:çok üzgünüm:

Ablacim cok üzüldüm ya senağlamasenağlama

Böyle erkekleri alacaksin camdan atacaksin ya.. olacak sey mi..

avukat degilim fakat almanyada bir avukatin yaninda staj gördüm.. ve izin verirsen sunlari sormak istiyorum: sen calisiyormusun?

Esin calisiyor mu?

ve sen tr de mi kalmayi düsünüyorsun bosandiktan sonra? Onu tam anlayamadim..

Umarim hayirlisi ne ise o olur ablacim, cok üzüldüm ya kiyamam size
senağlama

handi ülkedesiniz bilmiorum ama ben almanyaya gezmeye gitmiştim 2 sene önce ve orda şunu görmüştüm devlet kadına çok sahip çıkıyor.eğer siz eşinizi mahkemeye verir ve yaptıklarını ispatlarsanız zaten çocukları size vereceklerdir.kalacak yeri falan olmayanlarada ev tutup döşeyip aylık düzenli bi maaş bağlıyorlar.böyle bi kadın tanımıştım oğluyla geçinip gidiyordu.devlet evini tutmuş döşemiş.maaşınıda alıyordu.bunun haricinde hiçbi bilgim yok.allah yardımcınız olsun.ama böyle bi adam için hayatınızı mantar etmeyin

handi ülkedesiniz bilmiorum ama ben almanyaya gezmeye gitmiştim 2 sene önce ve orda şunu görmüştüm devlet kadına çok sahip çıkıyor.eğer siz eşinizi mahkemeye verir ve yaptıklarını ispatlarsanız zaten çocukları size vereceklerdir.kalacak yeri falan olmayanlarada ev tutup döşeyip aylık düzenli bi maaş bağlıyorlar.böyle bi kadın tanımıştım oğluyla geçinip gidiyordu.devlet evini tutmuş döşemiş.maaşınıda alıyordu.bunun haricinde hiçbi bilgim yok.allah yardımcınız olsun.ama böyle bi adam için hayatınızı mantar etmeyin

ilgin icin cok tesekkur ederim,,allah herkese iyi kismetler yazsin..........:1hug:

Ablacim cok üzüldüm ya senağlamasenağlama

Böyle erkekleri alacaksin camdan atacaksin ya.. olacak sey mi..

avukat degilim fakat almanyada bir avukatin yaninda staj gördüm.. ve izin verirsen sunlari sormak istiyorum: sen calisiyormusun?

Esin calisiyor mu?

ve sen tr de mi kalmayi düsünüyorsun bosandiktan sonra? Onu tam anlayamadim..

Umarim hayirlisi ne ise o olur ablacim, cok üzüldüm ya kiyamam size
senağlama

cok tesekkur ederim ilgine kardesim....sorularini cevapliyim tek tek....ben calismiyorum hicde calismadim ogrenim durumum belli ortaokul mezunuyum ailemin durumundan sebeb okuyamadim maalesef,esim calisiyor...dilelimki turkiyeye yerlestim orda yasasam bile buradanin devletinden bi yardim gorebilirmiyim............cocuklarim icin hangisi daha hayirli bilmiyorum ki:çok üzgünüm:

Avukat degilim ama bunlari yasamis biriyim...

Biz Almanyada yasiyoruz...annem ve babam ben daha ücüncü
sinifdayken bosandilar....
Annemde Babamda ikiside calisiyorlardi....

Beni anneme verdiler, sordular bana kimi istiyorsun diye...
Ztn babamda hic sorun cikarmadi...

Inan bana ablacim, onlarin ayirlmasi benim icin cok daha iyi oldu...
Düsün...eger ayrilmasalardi ben o agresif, bozuk vs. ortamin
icinde yetisecekdim...o zmn benim o cocuk yasdaki psikolojim nolacakdi...?

Babasiz büyümekde kolay degil, onuda söyleyim.....

Avukat degilim ama bunlari yasamis biriyim...

Biz Almanyada yasiyoruz...annem ve babam ben daha ücüncü
sinifdayken bosandilar....
Annemde Babamda ikiside calisiyorlardi....

Beni anneme verdiler, sordular bana kimi istiyorsun diye...
Ztn babamda hic sorun cikarmadi...

Inan bana ablacim, onlarin ayirlmasi benim icin cok daha iyi oldu...
Düsün...eger ayrilmasalardi ben o agresif, bozuk vs. ortamin
icinde yetisecekdim...o zmn benim o cocuk yasdaki psikolojim nolacakdi...?

Babasiz büyümekde kolay degil, onuda söyleyim.....
sagol ablam,,,ilgin icin gercekten....benimde anne babam ben bildim bileli hep kavga gurultu ben o ortamda buyudum kardeslerimde,,,bizim icin katlanmis hep...bende derimki keske zamaninda bosansaydin biz dahada mutlu olurduk,,hic degilse seni birakip buralara gelirken gozum arkada kalmazdi...............ama benim cocuklarimda oyle dermi dersin,,,ya beni suclarlarsa ilerde..............ooof ya biktim be kardesim inan biktim..neden geldimki bu dunyaya....

peki süresiz oturumu olmayipta,bosanmak isteyenlerin haklari nelerdir?(cocuk yok,6 yildir almanyada ve calisiyor)
yardimci olursaniz sevinirim.,sevgiler...a.s.

simdi ilk önce konuyu acan arkadasa.....
eger boosandiktan sonra türkiye ye dönersen haklarindan pek yararlanamazsin.cocuklarida büyük bi ihtimalle sana verirler ama bu cok karmasik bir konu.eger bir engelin varsa(hastalik gibi,almanca bilmemek gibi)cocuklarin büyük olasilikla babaya verilir.yani kisacasi cocuklarinla ilgilenebilecegini,bir engelin olmadigini ispatlaman lazim.cocuklari sana verirlerse maddi olarak hic korkma kocan cocuklarina maddi olarak bakmak zorunda.mahkemenin uygun gördügü miktar seni rahatca gecindirir.olurda esin cocuklari alirsa bile devlet sana maddi olarak yardimci olacaktir.ama türkiyeye dönmeni tavsiye etmem.

ebruli hayat sende yasal olarak calisiyosan ve 6 yildir da almanyadaymisssin oturum alabilirsin,hatta alman vatandasligina gecis bile yapabilirsin.

simdi ilk önce konuyu acan arkadasa.....
eger boosandiktan sonra türkiye ye dönersen haklarindan pek yararlanamazsin.cocuklarida büyük bi ihtimalle sana verirler ama bu cok karmasik bir konu.eger bir engelin varsa(hastalik gibi,almanca bilmemek gibi)cocuklarin büyük olasilikla babaya verilir.yani kisacasi cocuklarinla ilgilenebilecegini,bir engelin olmadigini ispatlaman lazim.cocuklari sana verirlerse maddi olarak hic korkma kocan cocuklarina maddi olarak bakmak zorunda.mahkemenin uygun gördügü miktar seni rahatca gecindirir.olurda esin cocuklari alirsa bile devlet sana maddi olarak yardimci olacaktir.ama türkiyeye dönmeni tavsiye etmem.

ebruli hayat sende yasal olarak calisiyosan ve 6 yildir da almanyadaymisssin oturum alabilirsin,hatta alman vatandasligina gecis bile yapabilirsin.

cok tesekkur edrim biraz gec yanitladim ama..dediklerin inan icime su serpti,,,,,,,sagolasina.s.

bogurtlenn arkadasim sana ozelden yazabilirmiyim denedim ama ozelin acik degil sanirsan,bi bakarmisin yada benmi beceremedim acaba...............

canim sana elimden geldigincce yardim etmek isterim.ama özelden nasi msj atiliyo,daha dogrusu orasi nasil aciliyo hic bir fikrim yok.:uhm:

soruyu sormaktan vazgectim arkadas siteye ugramiyo herhalde

Son düzenleme:
bende gecde olsa tesekkur ederim cok saol ilgin icin.evet yasal olarak calisiyorum ama malesef gecici yakinda 2 senem doluyor ve yine buyuk ihtimal issizim.saglik olsun hepimiz icin hakkimizda hayirlisi..

benim de bi sorum olacak...bi türlü cevap bulamıyorum...
erkek arkadaşım finlandiya da çalışıyor...önümüzdeki aylarda evlenmeyi planlıyoruz ama oraya gidiş sürem nedir bilemiyoruz..onun orada biraz vergi borcu var onu takside bağlayacaklar yanii maaşından kesecekler...böyle bi durumda sen bakamazsın bu maaşla deyip de benim gidişimi reddetme ihtimalleri var mı? ola ki böyle bişey oldu ben nikahtan sonra oraya giriş çıkış yapabilirmiyim??? rica etsem bana biraz fikir verebilirmisiniz...

selam, ben Hollandada ailemin yaninda kaliyorum iki sene once Turkiyedeki esimle evlendim bir oglumuz var bir yasinda. Bosanmayi dusunuyorum kendisi bize bakamadi borc ustune borc yapti bileziklerimi bozdurdu benden izinsiz evden disari cikamadim kendime ogluma bisey alamadim ayda yilda harclik istiyordum mizmizlanarak veriyordu. Ailesi yuzunden yaptigi 10500tl borcunu benim uzerime yikmaya calisiyor. Ben yakinda burda calisacagim eger bosanirsam tazminat odermi bana? Sonucta aileme yuk oluyorum ve cok zor gunler gecirdim ihtiyaclarimi karsilamayi birakin tehditler uzerime borc yikmalar. Bileziklerimi ben izin vermedigim halde gitti bozdurdu ve borc verdi birisine o da dolandirdi. Bilezikler kadinin hakkidir hem dinimize gore hemde hukuken. Cocugumda kucuk oldugundan ve hala emdiginden dolayi velayeti bende olurmu? Bosanmaya kalksak kac ay surer acaba?

X