İğneli Epilasyon Yüz bölgesine iğneli epilasyon yaptıranlar

dudak üstü filan çok acıyor ama ya ne yapacağımı şaşırdım. bütün tüylerim ince ince lazer görmüyor ama sadece dudak üstümdekiler kalın baya lazerin görebilceği şekilde. ne yapayım bilemedim... :KK43:
Bıyık bölgesi tüyleriniz çok kalınsa bir kaç seans lazerle incelttikten sonra iğneli ile devam edebilirsiniz. iğnelide canınız çok acıyorsa Emla kremi yarım saat önceden kullanabilirsiniz. Kesinlikle iğneli epilasyona lokal anestezi ile (iğne ile uyuşturma) uyuşturma önermiyorum.buyrunnnnnnnnn

adela otel şirinevlerde sevim hanım var iki kez gittim ama sanırım bana çok şiddetli akım verdi, 2- 3 hafta şiş bir suratla gezdim geçen sene. ve son derece kabuklanma ve uzun aylar süren izler oldu , sonra geçti alllahdan
ama ben esmer tenliyim ondanda olabilir

adela otel şirinevlerde sevim hanım var iki kez gittim ama sanırım bana çok şiddetli akım verdi, 2- 3 hafta şiş bir suratla gezdim geçen sene. ve son derece kabuklanma ve uzun aylar süren izler oldu , sonra geçti alllahdan
ama ben esmer tenliyim ondanda olabilir

Çok geçmiş olsun. Çok sert kıllarda şişme gibi reaksiyonlar olur ama 1 hafta da geçer. Kabuklanma ise kesinlikle olmaması gereken bir durumdur. İğne tam olarak kıl kökünü bulamadığı durumda verilen akımla ciltte yanar ve buna bağlı kabuk oluşur. Sanırım cildiniz işlemden cildiniz yandığı için şişlik de bu kadar uzun sürmüş. Neyseki lekeleriniz kalıcı olmamış.

Çok geçmiş olsun. Çok sert kıllarda şişme gibi reaksiyonlar olur ama 1 hafta da geçer. Kabuklanma ise kesinlikle olmaması gereken bir durumdur. İğne tam olarak kıl kökünü bulamadığı durumda verilen akımla ciltte yanar ve buna bağlı kabuk oluşur. Sanırım cildiniz işlemden cildiniz yandığı için şişlik de bu kadar uzun sürmüş. Neyseki lekeleriniz kalıcı olmamış.

ben bubu anlatmaya çalışıyorum arkadaşlara kabuklanma olmaması gerek diye ama arkadaşlar o kadar alışmışlarki kabuklara bi türlü kabullenmiyorlar kabuklanmamayı belki size inanırlar doktor olduğunuz için teşekkür ederim bu bilginiz için

ben bubu anlatmaya çalışıyorum arkadaşlara kabuklanma olmaması gerek diye ama arkadaşlar o kadar alışmışlarki kabuklara bi türlü kabullenmiyorlar kabuklanmamayı belki size inanırlar doktor olduğunuz için teşekkür ederim bu bilginiz için

Doktor hanımın yazdıkları benimde dikkatimi çekti ve kendisine özelden bu konuyu sordum. Mutlaka kendiside burada bu konuyu açıklayacaktır ancak şu an sitede olmadığı için bana özelden yazdıklarını sizlerle paylaşmak isterim. Düşüncesi şu şekilde:'' Benim şahsi görüşüm bu işi yıllardır ve itinayla yapan kişilerin çok başarılı olduğu yönünde. Ama bu sektörde o kadar azsınız ki. Keşke hepsi sizin gibi duyarlı ve itinalı olsa. Bir de şu düşüncem var, cihazlar her sene yenileniyor ama daha iyi olacağına bence kötüleşiyorlar. Şöyleki; yeni cihazları daha az yan etki yapacak şekilde üretiyorlar dolayısıyla da tedavide başarı oranı düşse de ciltte yanıklar olmuyor. Bu iyi mi kötü mü tartışılır. Ama sonuç vermeyecek iş için de o çile çekilir mi tartışılır. Dolayısıyla bence bunda cihazdansa kesinlikle kullanıcı çok önemli. tecrübeli ve itinalı kullanıcı hertürlü cihazla başarılı olur. '' herkese sağlıklı günler dilerim.

Doktor hanımın yazdıkları benimde dikkatimi çekti ve kendisine özelden bu konuyu sordum. Mutlaka kendiside burada bu konuyu açıklayacaktır ancak şu an sitede olmadığı için bana özelden yazdıklarını sizlerle paylaşmak isterim. Düşüncesi şu şekilde:'' Benim şahsi görüşüm bu işi yıllardır ve itinayla yapan kişilerin çok başarılı olduğu yönünde. Ama bu sektörde o kadar azsınız ki. Keşke hepsi sizin gibi duyarlı ve itinalı olsa. Bir de şu düşüncem var, cihazlar her sene yenileniyor ama daha iyi olacağına bence kötüleşiyorlar. Şöyleki; yeni cihazları daha az yan etki yapacak şekilde üretiyorlar dolayısıyla da tedavide başarı oranı düşse de ciltte yanıklar olmuyor. Bu iyi mi kötü mü tartışılır. Ama sonuç vermeyecek iş için de o çile çekilir mi tartışılır. Dolayısıyla bence bunda cihazdansa kesinlikle kullanıcı çok önemli. tecrübeli ve itinalı kullanıcı hertürlü cihazla başarılı olur. '' herkese sağlıklı günler dilerim.

Evet ben de dediklerimi teyit ediyorum. ığneli epilasyon uygulamalarında iğne tam olarak kıl köküne girdiği zaman akım verilirse hem tüylerin yok edilmesinde kesin sonuç sağlanır hem de yan etkiler engellenmiş olur. Eğer ki iğne tam olarak kıl köküne girmez cildin herhengi bir tarafında kalırsa akım verildiği zaman o bölgede hangi dokular varsa onlar akımdan etkilenecek ve akımın şiddetine bağlı olarak da yanacaktır. Bu kesinlikle olmaması gereken bir durumdur.Özellikle derine kadar ulaşan yanıklarda yanığın şiddetine bağlı olarak kabuklanma olabilecektir. Bu kabuklar kendileri düşene kadar bol bol kremlenmezse ciltte nokta nokta çöküntüler halinde izler kalacaktır. Bu durum kişilerin cilt yapısına ,uygulama yapılan alanın derinliği ve verilen akımın şiddetine bağlı olarak değişecektir. Bazı uygulamalardan sonra oluşan minik kahverengi renkli kabuk gibi görünen şeyler ise iğnenin giriş yaptığı yerdeki cilt reaksiyonları olup bir kaç günlük özel bakımlardan sonra kendiliğinden düzelir.
Yani lafın kısası siz siz olun bu işi mulaka yıllardır tecrübesi olan kişilere yaptırın. Çünkü kılın derinliği, iğnenin hangi bölgede ne kadar derine sokulacağı ve ne kadar akım verileceği tamamen tecrübe ile edinilen bir durumdur.

Bu arada benim iş yerimde ticari amaçla iğneli epilasyon yapılmamaktadır. Sadece lazerde sorun yaşayıp bana başvuran hastalara ya da kendi kliniğimde yüzdeki tüyleri lazerle incelip artık sonuç alamadığım hastalarda uyguluyorum. Bunu yazmamın sebebi, verdiğim bilgilerin sdece bilgi amaçlı olup ticari bir kaygı gözetmediğimi ifade etmek içindir.:umursamaz:

bende bunu söylüyordum sürekli ama insanlar gerçek uzmanlara değer vermiyorlar burda onu gördüm burda gerçekten işini iyi yapan bi kaç uzmana rasladım bi taneside izmirden uzun yılların tecrübesi olan ayseli epilasyon kendisini tanımasamda işinde gerçekten çok başarılı olduğuna inanıyorum benim uzmanımda aynı ayarda bir uzman işi yapan ilk önce uzmandır makina değil herşey yılların tecrübesiyle olur buna inanıyorum insanların iğneli epilasyonu işin gerçek uzmanına yaptırmasını tavsiye ediyorum.insan gerçekten uzmansa işini her türlü makinada yapar yeni makinalarda sadece acı ayarı biraz daha az oluyor yoksa herşey uzmana bağlı.

bende bunu söylüyordum sürekli ama insanlar gerçek uzmanlara değer vermiyorlar burda onu gördüm burda gerçekten işini iyi yapan bi kaç uzmana rasladım bi taneside izmirden uzun yılların tecrübesi olan ayseli epilasyon kendisini tanımasamda işinde gerçekten çok başarılı olduğuna inanıyorum benim uzmanımda aynı ayarda bir uzman işi yapan ilk önce uzmandır makina değil herşey yılların tecrübesiyle olur buna inanıyorum insanların iğneli epilasyonu işin gerçek uzmanına yaptırmasını tavsiye ediyorum.insan gerçekten uzmansa işini her türlü makinada yapar yeni makinalarda sadece acı ayarı biraz daha az oluyor yoksa herşey uzmana bağlı.

alkisalkisalkis alkisalkisalkis alkisalkisalkis :içelim:

Canım memnun kalmış gözükoyosun. Nerde yaptırdın acaba, özelden msj atabilir misin?a.s. Her yer lazerci dolu ama iğneli yok sanki...

mrb ben yüzüme iğneli epilasyon yaptırmak istiyorum,diyabetl olduğum için riskli ve seanslar biraz uzayacak gibi..sizden ricam acaba tek bir seans ücreti max. ne kadar olur..acil cevaplarsanız çok sevinirim:)

Sen kaÇ dakıka yaptırırsan o kadar para verırsın dakıka Ücretıde ortalama 1 ytl

he bide aklıma takıla şu var,,yüzde kızarıklık,izler ve sivilce gibi şişikler kalıcı mı kalıcı riski var mı..???

yapan kişi profosyenelse 2 saat içinde kızarıklık gidiyo en fazla 1 günde usta değilse iz bile kalır

Arkadaşlar mersinde iğneli epilasyon yaptırp da memnun kalan varsa bana acil yazabilir mi?

X