Yüzsüz Eş Ailesi

Kendi yasadiklarimdan ornek vereyim. Eski esimin çıkarlarıyla ters dusen bir yorumum olsa mutlaka beni "bencil, maddiyatci vb." olmakla suclardi. Yani biseyi "canim, cicim" diyerek yaptıramıyosa boyle ağır ithamlarda bulup sessiz kalmami saglayarak yaptirmaya calisiyodu. Ben yeni yeni idrak ediyorum yasadiklarimi. Bisure sonra bu durum her konuya sirayet etmeye basliyor. Canim, cicimin yerini oyle aptalca suclamalar aliyor. Bu arada benim ex ayni sizin gibiydi. Altinda arabasi varsa benim ailemi fizana bile götürürdü. Boyle tipler o kadar paylasimci oluyoe ki bisure sonra "benim ailemede elinden geleni yapiyor, acaba ben cidden bencil miyim" diye kendini sorgulamaya basliyosunuz.

Cok uzun anlattim size tek tavsiyem şu olacak: surekli suçlanmaya ve omuzlarinizda yuk hissetmeye başladığınız anda bir psikologa gidip yasadiklarinizi anlatin. O zaman zaten buyuk bir aydinlanma yasayacaksiniz
Tavsiyenizi dikkate alacağım çok teşekkür ederim ben de aynı böyle düşünüyorum. Benim aileme de elinden geleni yapınca acaba gerçekten bencil miyim diye düşünüyorum ya ama benimkilere bir yapıyorsa kendi ailesine on yapıyor tabi
Sakin , kesinlikle, asla ve asla eş ailesine böyle bir cümle kurma korkarlar mi sanıyorsun aksine mutlu olup daha çok yaparlar. Her zaman sana değer veriyor asla kavga etmiyorsunuz çok mutlusunuz
Doğru söylüyorsun o zaman işlerimiz aksıyo derim
Ya kesinlikle çözümü bu bence. Bende ne zaman gerçekten evlilikten vazgeçecek aşamaya geldim eşim düzeldi evliliğimizin üçüncü ayıydı ondan sonra sorunlar olsa da her zaman benim yanımda oldu
Evet ama işte gerçek anlamda vazgeçecek seviyeye gelmeyince allahta getirmesin ama rol yapmak zor oluyo üzülüyorum doğal olarak üzülünce de blöf olduğu çok bariz anlaşılıyor🥺

Ya dark hanım konuyla ilgili tüm yorumlarınızı okudum da siz aşşşşırı sabırlı birisiniz bence . Ben su söylediklerinizin onda birine sabır edemem. Bence bu karakter meselesi biraz da.
Yaaa çok teşekkür ederim aslında kendimi sabırlı olarak görmem,sinirliyimdir bile bana göre. Ama sanırım benim evlilik anlayışım bu şekilde. Kimse kimseye karışmasın ama fikrini elbette söylesin istiyorum. Başka türlü nasıl oturacağız biz bu adamlarla 😂😂

Yaaa çok teşekkür ederim aslında kendimi sabırlı olarak görmem,sinirliyimdir bile bana göre. Ama sanırım benim evlilik anlayışım bu şekilde. Kimse kimseye karışmasın ama fikrini elbette söylesin istiyorum. Başka türlü nasıl oturacağız biz bu adamlarla 😂😂
Valla oturulmuyor doğru söylüyorsunuz ama gerçekten çok sabırlısınız ben de katılıyorum ve takdir ediyorum sizi. Sizdeki sabrın yarısı bende olsa her şey bambaşka olurdu :halay:

Vignette Vignette ;
şimdi burdan hareketle bir özgüvenle hareket edeceksiniz ama eşinizi tam olarak tanımıyoruz. Onu siz daha iyi bilirsiniz ve abisine düşkünlüğünü.. 'et tırnaktan ayrılmaz.'
Abisini bilmeyiz kalkar ağır sözler filan eder, kontrolü kaybetmeyin.

Eşimin her lafını kaldırıyorum da ondan başkası söyleyince çok dokunuyor şahsen bana.

Vignette Vignette ;
şimdi burdan hareketle bir özgüvenle hareket edeceksiniz ama eşinizi tam olarak tanımıyoruz. Onu siz daha iyi bilirsiniz ve abisine düşkünlüğünü.. 'et tırnaktan ayrılmaz.'
Abisini bilmeyiz kalkar ağır sözler filan eder, kontrolü kaybetmeyin.

Eşimin her lafını kaldırıyorum da ondan başkası söyleyince çok dokunuyor şahsen bana.
Şöyle ki benim zaten onları arabayla bir yere götürüp getirmesinden rahatsızlık duyduğumu abisi biliyor. Hatta eşime o buna karışamaz mecburen idare etmek zorunda vs dediğini biliyorum (mesajını gördüm). O yüzden asla susmıcak. Ben de o zaman bu isteğinin keyfi bir durum olduğunu, hastalık acil durum vb bir olayda zaten bizim de her şeyden önce insan olarak elimizden geleni yapacağımızı ama sırf onun canı istiyor diye kendimizi ona göre ayarlayamacağımızı anlatıcam. Baktım salak salak konuşuyor bu son konuşması olur zaten benimle :rolleyes:

Şöyle ki benim zaten onları arabayla bir yere götürüp getirmesinden rahatsızlık duyduğumu abisi biliyor. Hatta eşime o buna karışamaz mecburen idare etmek zorunda vs dediğini biliyorum (mesajını gördüm). O yüzden asla susmıcak. Ben de o zaman bu isteğinin keyfi bir durum olduğunu, hastalık acil durum vb bir olayda zaten bizim de her şeyden önce insan olarak elimizden geleni yapacağımızı ama sırf onun canı istiyor diye kendimizi ona göre ayarlayamacağımızı anlatıcam. Baktım salak salak konuşuyor bu son konuşması olur zaten benimle :rolleyes:
Eşine de bunu söylemen gerek çünkü emanet araba üzerinizdeki hem arabayı verdi mi bir yere ufak bir kaza bile olsa sorumluluk onda 3 yaşında değil ki bilmesi lazım
Ama değişeceğini sanmıyorum abisi sizi adam yerine bile koymuyor değeriniz yok gözlerinde

Ee goturdu mu? Bugun persembe 😁
Yukarıda birisine yazmıştım ama üstte kalmış. Dün ben baya rahatsızlandım acile gittik baş dönmem vardı. Neyse abisi aradı biz hastanedeyken o da ona vignette çok hasta birkaç gündür zaten biz de cuma gidicez bir gün için onu bırakamam dedi. Sonra ben de sanki bu götürme olayı hiç yaşanmamış gibi davrandım salağa yattım zaten konuşabilecek kadar iyi değildim.
Bugün konusu hiç açılmadı daha zaten işteyiz akşam olunca eğer konusunu açarsa böyle böyle diye konuşucam ama dediğim gibi hasta olduğum için gitmeyecek %90. Yarın da abisiyle birlikteyken muhtemelen pazar günü alma konusu açılır o zaman da abisine benim kocamla plan yapmayın artık, bu akşam bizimle dönücekseniz bırakalım pazar günü işimiz var ikimiz de çalışıyoruz anca zaman yaratıyoruz size göre ayarlayamayız kendimizi bizim bi düzenimiz var artık dicem şakayla karışık. Ordan zaten olay çıkar gibime geliyor.
Dediğim gibi acil durum, hastalık vb olsa okey ama keyfi olarak zaten bizim de katılacağımız bir etkinlikte sırf onun totişi daha fazla köyde durmak istiyor diye ben kendimden ödün verdirmicem

Eşine de bunu söylemen gerek çünkü emanet araba üzerinizdeki hem arabayı verdi mi bir yere ufak bir kaza bile olsa sorumluluk onda 3 yaşında değil ki bilmesi lazım
Ama değişeceğini sanmıyorum abisi sizi adam yerine bile koymuyor değeriniz yok gözlerinde
Abisi kendi karısını adam yerine koymuyor ki ben kimim? Ayıdan dayılık beklemiyorum sadece bizi etkileyen kararları kendi isteğine göre verip emrivaki yapamaz bunu anlasın yeter benim için

Yukarıda birisine yazmıştım ama üstte kalmış. Dün ben baya rahatsızlandım acile gittik baş dönmem vardı. Neyse abisi aradı biz hastanedeyken o da ona vignette çok hasta birkaç gündür zaten biz de cuma gidicez bir gün için onu bırakamam dedi. Sonra ben de sanki bu götürme olayı hiç yaşanmamış gibi davrandım salağa yattım zaten konuşabilecek kadar iyi değildim.
Bugün konusu hiç açılmadı daha zaten işteyiz akşam olunca eğer konusunu açarsa böyle böyle diye konuşucam ama dediğim gibi hasta olduğum için gitmeyecek %90. Yarın da abisiyle birlikteyken muhtemelen pazar günü alma konusu açılır o zaman da abisine benim kocamla plan yapmayın artık, bu akşam bizimle dönücekseniz bırakalım pazar günü işimiz var ikimiz de çalışıyoruz anca zaman yaratıyoruz size göre ayarlayamayız kendimizi bizim bi düzenimiz var artık dicem şakayla karışık. Ordan zaten olay çıkar gibime geliyor.
Dediğim gibi acil durum, hastalık vb olsa okey ama keyfi olarak zaten bizim de katılacağımız bir etkinlikte sırf onun totişi daha fazla köyde durmak istiyor diye ben kendimden ödün verdirmicem
Sakayla karisik deme
Dumduz de o laflari
Gecmis olsun bu arada
Eger olay cikarsa azcik bayilabilirsin 🤝

Gözünü seveyim sakayla karisi degil ciddi ciddi de

Yaaa biz ne fenayız ama hakediyorlar suç bizde değil :KK47:
Bi keresinde esim gitmek istemedigim bi yer icin israr ediyordu bende gelmicem diyordum gidiklamaya basladi kolumu tuttu hadi amaa falan derken aklima fikir geldi aa aa kolum dedim kolumu tutarak banyoya kostum orda bu yontemi denedim bak naptin falan dedim adam sok oldu sıkmadım ki falan dedi ama hakli gibi gozuktum kolumu tutarak oturdum yarim saate kizariklik gecmisti gerci ama gitmemistik neticede😅😅

X