Popüler Konu Z kuşağı kabusu ! Film ismi gibi oldu !

2 tane Z kusagi var bizim evde
Oglan 10 yasinda daha normal ama kizim 2.5 ve gercekten mutant
Bazen uzayli diyorum bazen bu dunyaya milyon kere daha geldi herhalde her halti biliyor diyorum
Cocuk olayina tovbe ettirdi bizi , cok acaip cok
ya o kizin 2010 modeli bende var aynisi ama 2006 li oglum var ama kizim olinca farkrttim daha once ben cocuk bakmamisim meger

Benimde 2002oglu var manicraft oynuyor :rolleyes:şimdide sürpriz :emir_bebek:bebegimiz var 2018 doğumlu bakalım bu nasıl teknoloji manyakgı olacak:KK9::KK71:

Bu sihirli bir formül değil ki , bütün anne ve babaların , çocuklarına sunması gereken besinler soğan , sarımsak. , roka bütün yeşilikler :))
Sunmak ayri bir olay yedirmeyi basarmak ayri bir olay
Bende sunuyorum herseyi ama yemiyor , yalvariyoruz , pazarlik yapiyoruz en azindan bir kere tadina baksin diye
Yesil birsey gordu mu yuzunu eksitip iyyy diyor ki bu cocuk 2 yasindayken restorana gittigimizde baska cocuklar pizza yerken haslanmis brokoli yiyen cocuktu

Bende sunuyorum herseyi ama yemiyor , yalvariyoruz , pazarlik yapiyoruz en azindan bir kere tadina baksin diye
Yesil birsey gordu mu yuzunu eksitip iyyy diyor ki bu cocuk 2 yasindayken restorana gittigimizde baska cocuklar pizza yerken haslanmis brokoli yiyen cocuktu
Benimkilerde ayrı olay biri yumurta ve süt sever , biri ayran çok sever sütten ve yumurtadan nefret eder . Ne yapıyorum yumurtayı sevmeyene omlet , çılbır :) menemen , haşlanmış yumurta ya da omlet 👍 ortayı bulduk sonunda ben de yumurta konusunda çözümler tükenmez :)) brokoliden nefret ediyorlardı, okulda haşlanmış yiyorlar.
Haşlayıp sarımsak bol limon ve zeytin yagı karışımı sevdiler :)

[/QUOT
bizimkiler de çok o tür seyleri yiyen çocuklar değil, ama biz onlara gösteriyoruz yerken sofraya bol yeşillik koyuyoruz,( Esiim :) onlarda taze soğanı cıtır cıtır yiyorlar :)

bizimkiler de çok o tür seyleri yiyen çocuklar değil, ama biz onlara gösteriyoruz yerken sofraya bol yeşillik koyuyoruz,( Esiim :) onlarda taze soğanı cıtır cıtır yiyorlar :)
Masallah diyelim , benim oglum agzina surmez , kizim ise masada camur olsa onu da yer
Benim felsefem saglikli olsunlar da artik umursamiyorum ne yedikleri noktasina evrildi son senelerde 😂😂

Neler başarı?
Sınıfı yüksek ortalamayla geçmek başarı.
Peki sinav notunun yüksek olması başarı mi?
Satranç turnuvasında derece yapmak başarı,
Peki babasını satrançta yenmesi başarı mı?
Hee şeyi olan insan sıkıntıdır.
Hiç bir şeyi elde etme motivasyonu kalmaz bir yerden sonra.
Hayat gayesi yavaş yavaş tüketmek üzerine kayar.
Zaman geçirmek için oyun tüketmek,
Sınıf geçmek için bilgiyi tüketmek,
Faaliyet olsun diye sanat tüketmek,
Insan tüketmek.. gider bu.
Sadece para ile satın alma anlamında değil bu tüketmek.
Her şeyi olmasın. kimsenin her seye ihtiyaci olmaz.
Yada cok istiyorsa baska seylerden vazgecsin.
Yer gok ikinci el pazari oldu.
Çocuklara oyuncak alırken önce elimizdekileri satiyoruz.
Bir şey elde ederken bir şeyden vazgeçmesi gerekiyor
Hepsini alabilirim. ama o kalabaligi sevmiyorum. Onlarin da alismasini istemiyorum.

Bu arada 1 tanesi feleğini şaşırtmış, bende 3 var 🤣

Doğru, katılıyorum.
Ve sana bir soru soracağım çok merak ediyorum acaba sebebini bilecek misin.
Ben her istediği anında yapılan bir çocuktum, ne dur'dan anlardım ne yok'tan.
Bir oyuncakçının önünden geçerken mesela, serili oyuncaklardan istediğimi alır, dükkan sahibine, 3-4 metre arkamda bana yetişmek için koşuşturan anne babamı işaret ederek "Amca babam ödeyecek, alıyorum ben bunu" deyip basıp gider, koşardım ki yakalayabilene, oyuncağı elimden alabilene aşkolsun.

Sence bunu neden yapardım ki annem-babam kaç kere önüne alıp konuşmuştur, kaç kere anlatmıştır, kural da getirmiştir. Sence neden?
Kazen Kazen , bir baba olarak bence dikkatinizi çekecek bu nokta.

Masallah diyelim , benim oglum agzina surmez , kizim ise masada camur olsa onu da yer
Benim felsefem saglikli olsunlar da artik umursamiyorum ne yedikleri noktasina evrildi son senelerde 😂😂
Yedikleri sebzeleri ben anlatıyorum ne kadar yararlı , hatta ıspanağı alıştırmak icin çizgi filmini izlettirirdim , Brokoli firinda salmon patates salatasi en sevdikleri yemek oldu artik alistirdim:)

Buyudukce yemediklerini begenmediklerini , yiyorlar fazla umusama su anda dedigin gibi :)

Benim kızımda gayet avokado yiyordu, haşlanmış brokoli yiyordu. Sanki bir şeyleri idrak ettikçe inatlaşmak uğruna yemiyor gibi hissediyorum. Rüştünü ispat etme çabası, bir nevi erken ergenlik gibi.🙈😂

Tam bir kabus, derslerde başarılıyım, Türkiye Satranç finallerinden namağlup döndüm, 2. dönem notlarımı 1 puan daha yükselttim gibi cümlelerden bıktım !

Tek yedikleri et yemekleri, 13 yaşında 185 boyu var ama bu yaşına kadar ağzına sebze yemeği koymadı. Şaka değil gerçek.

Bu akşam söylemesi ayıp tuttuğum balıkları yerken yanında benim soğan yediğimi görünce denemek istiyorum dedi. Sanırsın ben viski içiyorum da adam denemek istiyor. Adam 13 yaşına gelmiş kuru soğan yememiş ?

Yine bugün aynı gün adamı Türkiye Drone yarışması finallerine Assos'a götürdüm, kafasını telefona gömdü ve izlemedi yarışmayı. 50 kez baba ne zaman eve döneceğiz diye sordu. Beni, babam böyle bir aktiviteye götürecek 10 sene sırtımda taşırdım herhalde...

LOL denen neidüğü belirsiz boktan bir oyun oynuyor oğlum lütfen yeter dediğimde eğitim hayatında ki başarılarını yüzünüze vuruyor (gerçi benim yüzüme vurması biraz maça ister). Oğlum ortaokulda bizde öyleydik üniversite de görelim diyorum. Adamın soru sen ne yaptın ? Ulan sıpa ben İTÜ gibi bir okulda 96 ile derece ile mezun oldum dediğimde yeme beni okulun son sınıfında yıllarca ara vermişsin cevabını yapıştırıyor.
Yalniz olmadiğima sevindim.çünkü yillarca bizim 2003 lü niye farkli.niye normal değil diye üzülüyordum.
Tabi 2017 li daha fena çikti o başka.sanirsin anne karninda ilkokulu bitirip mezun oluyorlar.oyle doğuyorlar.
Hatta bazen anne,baba siz M.Ö. mi doğdunuz sonra mi diyor. 7-8 yaşlarindayken bunu bilinçli söylüyordu s.pa.

Teknoloji çocukları😃

IMG_20190701_024606_721.jpg

Doğru, katılıyorum.
Ve sana bir soru soracağım çok merak ediyorum acaba sebebini bilecek misin.
Ben her istediği anında yapılan bir çocuktum, ne dur'dan anlardım ne yok'tan.
Bir oyuncakçının önünden geçerken mesela, serili oyuncaklardan istediğimi alır, dükkan sahibine, 3-4 metre arkamda bana yetişmek için koşuşturan anne babamı işaret ederek "Amca babam ödeyecek, alıyorum ben bunu" deyip basıp gider, koşardım ki yakalayabilene, oyuncağı elimden alabilene aşkolsun.

Sence bunu neden yapardım ki annem-babam kaç kere önüne alıp konuşmuştur, kaç kere anlatmıştır, kural da getirmiştir. Sence neden?
Kazen Kazen , bir baba olarak bence dikkatinizi çekecek bu nokta.

Yaptırım uygulamadıkları icin mi?
Sonunda evet diyeceklerini ve bir sey kaybetmeyecegini biliyorsun.
Oyuncagin bedeli biraz fırça yerken hali deseni izlemekse, neden olmasın?

X