Zayıflamayı İstediğim İçin Neler Yaptım?

kilo vermenin tek bir yolu var aç kalmak,
55 kilolardan 41 kilolara kadar inmeyi başarmış bir insan olarak şunu söyleyebilirim.
ne yazık ki yediklerimizi kuş kadar yapmadan zayıflayamıyoruz. spor da olsa, egzersiz de, içecekler, otlar da olsa...

bu cümle ile yazısına başlayan biri bana ab-ı hayat suyunun formülünü bile verse dikkate almam, lütfen sözlerimize dikkat edelim. Aç kalarak kilo verme düşünceleri hayatımızdan çıkalı yıllar oldu.

Bu söze inanıp da aç kalarak kilo vermeye çalışan genç kızlarımıza tek lafım var. Dikkat edin, aç kalarak kilo vermeye çalışmak beyinde hasarlara neden olur, iki lafınız birbirini tutmaz yerimseniben Kaslarınızı bol bol eritirsiniz, yağ torbası olarak ortada dolanırsınız :CüvCüv:

Arkadaşım, arkadaşın yazdığı şeylerin çoğunu, zaten günümüzde birçok doktor, sadece zayıflamak için değil aynı zamanda sağlıklı yaşamak için de öneriyor..Belki 1-2 madde gereksiz diyebiliriz ama tepkisinizi fazla buldum.

Ben burda sağlığa aykırı bir madde göremedim..

ben cok sagliksiz buldum, bu maddeler gibi maddelere uyan bir kuzenimin nerdeyse ölümüne sebep oluyordu cünkü böyle bir durum.

Ben hicbir doktorun böyle önerilerde bulunacagini sanmiyorum, tabi kisi obez degilse!

zeytinyagi/veya cicek yaginda 188kalori oldugunu ve bunun cok oldugunu söylemek istiyor, sagliga zarar vermedigi sürece yag da lazim vücudumuza..

Bence cok abartilmis bir liste, kimsenin kuzenim gibi olmasini istemem acikcasi.. istedigim kadarda tepki verebilirim ayrica:kahve:

ben cok sagliksiz buldum, bu maddeler gibi maddelere uyan bir kuzenimin nerdeyse ölümüne sebep oluyordu cünkü böyle bir durum.

Ben hicbir doktorun böyle önerilerde bulunacagini sanmiyorum, tabi kisi obez degilse!

zeytinyagi/veya cicek yaginda 188kalori oldugunu ve bunun cok oldugunu söylemek istiyor, sagliga zarar vermedigi sürece yag da lazim vücudumuza..

Bence cok abartilmis bir liste, kimsenin kuzenim gibi olmasini istemem acikcasi.. istedigim kadarda tepki verebilirim ayrica:kahve:

Kuzeninin durumuna gerçekten üzüldüm canım. Ne olur sa olsun her şeyin fazlası zararlı.
Vücudun her şeye ihtiyacı var. Ama önemli olan miktarı doğru ayarlamak...
Şeniz

Kuzeninin durumuna gerçekten üzüldüm canım. Ne olur sa olsun her şeyin fazlası zararlı.
Vücudun her şeye ihtiyacı var. Ama önemli olan miktarı doğru ayarlamak...
Şeniz

Evet canim söylemeye calistigim bu. a.s

Şunu demek istedim ki, genel anlamda;
kırmızı et değil, beyaz eti tercih edin,
hayatınızdan 3 beyazı çıkarın (un, tuz , şeker),
esmer ekmek tercih edin,
abur cuburu evinize sokmayın,
sebze bol bol yeyin vs. vs..bu tarz şeyleri doktorların da söylediğini duymadın mı gerçekten?:uhm:

Listede de buna benzer maddeler var, hemen hemen aynı tavsiyeler demek istedim, yani ölüme götürecek madde var mı aralarnda bilemem..

Kuzeniniz için üzüldüm ama ölüme kadar götücerek şok diyet falan mı yaptı acaba? Geçmiş olsun neyse ben de fikrimi söyledim..a.s

Bu arada İstediğiniz kadar da tepki verebilirsiniz tabii, buyrun devamm:kahve:

kilo vermenin tek bir yolu var aç kalmak,
55 kilolardan 41 kilolara kadar inmeyi başarmış bir insan olarak şunu söyleyebilirim.
ne yazık ki yediklerimizi kuş kadar yapmadan zayıflayamıyoruz. spor da olsa, egzersiz de, içecekler, otlar da olsa...

ama yıllara dökülmüş bir diet alışkanlığı için birkaç öneri verebilirim.

1- kesinlikle eve, tatlı, şekerli şeyler, cipsler abur cuburlar sokmayın. tatlı kriziniz gelirse diye light çikolata alabilirsiniz, mavi-yeşil lightın, sütlü çikolataları var ben onlardan yiyorum, 7 parça var 40 gr ve paketi sadece 194 kalori,
2-tercih edebileceğiniz her şeyin light ve düşük kalorilisini tercih edin, light süt, light yoğurt,
3- kırmızı eti tercih etmeyin, et yiyecekseniz, yağsız tavuk, fırında balık veya hindi yiyin,
4 eğer ızgara yapacaksanız yağsız tavaya bir parmak su koyup suyu çektirerek tavuk vs pişirin, 100 gram zeytinyağı 888 kalori!!
5- tuzu hayatınızdan çıkartırsanız vücudunuzdaki suyu atarsınız, yağ fln değildir o zayıflamazsınız yani kilo olarak az çıksa da bir şy değişmez
6- eğer karbonhidrat yoksa, yağlar vücudunuza bağ kuramaz. karbonhidratı tamamen keserseniz kilo almanız mümkün değil
7- beyaz şeker yemeyin asla, tatlıyı sadece meyvelerdeki şekerden alın :/ şeker çok kilo aldırır.
8- meyve suları aslında felaket kalorili şeyler ve kilo aldırıyorlar
9- çay ve kahveye koyduğunuz şeker bile günlük ihtiyacınızdan fazlası olabilir
10 domates, salatalık marul, vs sevdiğiniz az kalorili şeyleri seçin acıkınca bol bol yiyin bunlardan evet bu sizin en azından gerçek yemeği daha az yemenize sebep oluyor
11 süt kilo vermenizi kolaylaştırıyor neden bilmiyorum
12 diyet yapıyorsanız mutlaka mutlaka multivitamin için, yoksa saçlarınız dökülür, cansızlaşır, dişleriniz çürür, vücudunuz erken yaşlanır
13 ekmek, pilav, bulgur, pirinç, un vs olmadan yaşayın aslında hayat kolay
14 ben kendime atıştırmalık esmer ekmek ve bir dilim hindi fümeli sandiviç yapıyordum. çok hafif ve tok tutuyor hem de lezzetli
15 haftada bir gün kendinize ödül verin, o gün istediğiniz bir şeyi yiyin, iskender, kumpir ne isterseniz, böylece diyeti bozmadan istediğinizi yiyorsunuz hem, hem de o günü düşünüp kendinizi diğer yiyeceklerden alıkoyuyorsunuz.
16 ha bir de kuruyemiş yok, atın hayatınızdan

Bu bence de yanlış ama belki de arkadaş, aç kalmak değil de yediklerinizi azaltmak demek yerine yanlış bir kelime kullandı çünkü aşağıda verdiği listede açlık gerektiren birşey yok..a.s

benim tepkim tabiki sebzeye degil, hatta ergenlik dönemini gecmis insana hic degil ne isterse yapar! ama bu tarz seyler etkiliyor ergen kizlari..

Psikolojik olarakta etkiliyor ayrica, spor ile zayiflanmadigini sadece ac kalmakla kilo verildigini belirtmis 41kiloya inmenin marifetmis gibi anlatilmasi beni cok sasirtti acikcasi..

Neyse canim banane baskasinin kilosundan, Kuzenimin olayi geldi aklima okuyunca, o yasta kizlar bir delilik etmesin diye silinse iyi olur diye düsündüm:1closedeyes:

Bu bence de yanlış ama belki de arkadaş, aç kalmak değil de yediklerinizi azaltmak demek yerine yanlış bir kelime kullandı çünkü aşağıda verdiği listede açlık gerektiren birşey yok..a.s

Evet canım liste bana da sağlıksız gelmedi, zaten hep konuşulan genel diyet listesi, güzel de bi liste.....
41 kilo olmak konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim maleseffff...
a.s.

Benimde en çok komiğime giden şey spor yapmanın kadınlar tarafından sadece zayıflama aracı olarak görülmesi..spor yapmak sağlıklı olmanın en baş etmenidir,sağlıklı bir vücut sağlıklı bir kafa,beyin..ama ne yazıkki bayanlar önce haplara,sağlıksız diyetlere vb. bi sürü şeye başvuruyorlar,ama nihayetinde anlıyorlarki zayıflamak için en basit iki şey kendini afrikalılar gibi gün boyu aç bırakmak değil,dengeli beslenmek (proteinden vitaminden karbonhidrattan hepsinden olması gerektiği kadar beslenmek..) ve spor yapmak.. :mymeka:

(hanımlar "mankenler gibi zayıf olacağım" diyerek kendinize eziyet etmeyin,mankenler gibi angelina jolie'ler jennifer lopez'ler gibi güzel görünmek ve sağlıklı olmak için spor yapıp,düzenli besleneceğim diyin..)
yerimseniben
erenimm sana katılıyorum bu konuda şunuda eklemek istiyorum ben 1.60 boy 49 kiloyum ve kilom en fazla 53 olur daha fazla kiloya asla çıkmamışımdır.benim hayatım tamamen spor'durkaydirigubbakcemile2 ve yaşamak için yerim yemek için yaşamama.s kızlar herkes zayıf veya ince olmak zorunda değil fakat sağlıklı olmak için dengeli beslenip spor yapmak yaşam kalitemizi yükseltir.hepinize sağlıklı ve günler dilerima.s.

yok canım o kadarda değil hihoyyyt ama genede biraz daha küçük olsun isterdim popom bile kalsa tereki şu yağlarım gitsinkafamçokkarıştı

canım poponun küçülmesi için sana bir hareket öneririm bu hareketi sabah ve akşam 15 er kere üç set halinde yaparsan bir ayda nasıl değiştiğini gözlemleyebilisin.bir sandalyeyi al ayak parmakların birbirine paralel olsun biri önde biri geride olmasın sandalyenin üzerine oturur gibi yap fakat oturmak yokyasakkelime üç 15 erlik set olarak dene. bu hareketi aynı zamanda ayakta altında sandalye yokkende varmış gibi yapabilirsin.yalnız istikrarlı bir şekilde devam etmen gerekiyor yoksa sonuç alamazsın.umarım denersin ve bana dua edersin. denemek isteyen bütün arkadaşlara şimdiden kolay gelsin kaydirigubbakcemile5

pahalı diyet listeleri ve ürünleri hepsi bahane bizler diyeti bikaç aylık zaman dilimi gibi görüp sonrasında bırakıncada tekrar geri alıyoruz diyeti tüm yaşamımıza sığdırıp hiçte zorlanmadan ideal ölçülerde olabiliriz önemli olan neyi nekadar yediğimiz ve hangi aralıklarda yıllardır yapmadığım diyet kalmadı en pahalısını bile uyguladım verilen kiloları zamanla geri aldım çünkü diyet bitince herşey yedim eee ne oldu aylarca tatlı yememiştim ama şimdi yiyorum önce yaşam felsefesi haline getirmeli öğünleri azaltmalı ve sporu bırakmamalıyız

şişmanlığın genetik olduğuna inananlardanım...

anne tarafımda baba tarafımda maşallah kilolu...

hayatım boyunca kilolu olmamak için mücaadele ettim...38 bedenin üstüne çıkmadım...

kendin için zayıflamak ne demek bilmem ... beğenilmek için zayıf kalmak istedim...bu beni mutlu ettiğine göre kendim için mi istemişim zayıflığı?

sağlık için istemek bunu hiç düşünmedim...sağlığım için gerekli olsaydı eğer kesin isterdim fakat çok şükür gerekli olmadı...kilo almadığım için gerekli olmadı mı bilmiyorum ama eğer öyleyse 1 taşla 2 kuş tuttum....

ne yerse anında kiloya dönüşen ben zayıf kalmayı nasıl başardım...

aç yaşayarak...aslında aç yaşamak denmez ya...hani doktorların diyabetlilere verdiği diyet listesi...işte onları yedim ama aç kaldım...

dönem dönem tabiki kilo aldım...spor yapmaktan nefret ettiğim içinde masaj kemeri aldım...kilo aldığım dönemlerde hemen karnım ve popom büyür...günde yarım saat hiç ara vermeden karnıma...yarım saatte popoma takarım masaj kemerimi....yemeyi de kısınca bir hafta da toparlarım kontrol altına alırım kilomu...

çaylar, otlar, mide de şişen tabletler, tok tutan jeller (en iğrenci buydu), hiç birisi ne tok tuttu ne de zayıflattı...zayıflamanın tek yolu bol su içmek az yemek spor yapmak...spor yapmasını sevmeyenlere mesaj kemerini tavsiye ederim.

ya arkadaşlar abartmayın lütfen kilo vermek için aç kalmaya gerek yok, sadece abartmadan yemek yemek ve bol kalorili yiyeceklerden uzak durmak lazım, özellkikle akşamları az yemeğe çalışmak akşamları ekmek yememek, günde yarım saat yürüyüş tamam işte, 2 haftada 2 kilo verdim inanın, 57 kiloydum 55 kiloya indim, birde gün içerisinde çok su içiyorum ve akşamlarıda yeşil çay içiyorum, burdaki arkadaşlar aç kalınmadan zayıflanmıyor falan yazmışlar insanları yanlış yönlendirmeyelim, spor yapmakta gerçekten çok önemli.

aynı yemekle doyulacağı veya aç kalınacağı kişiden kişiye değişir...

herkesin iştahı aynı değildir...

şu bir gerçek ki doktorların sağlıklı beslenme diyet listesi ile insanların %99 u aç yaşıyor.

bence herşey beyinde bitiyor arkadaşlar
ben 2 dğum yapmış birisiyim.57 kiloyla hamile kalıp 85 ile bitirdim her iki hamileliğimde de
ilk doğumdan sonra hızla verdim kilolarımı spor bile yapmadan
ama ikinciden sonra 10 kilo verip 75 de takıldım
bir süre kafama takmadım.ama çevremdeki insanlar bana şişman gözüyle bakmaya başlayınca
kendime ZAYIFLAMALISIN dedim ve herbalife ile tanıştım.
gerçi maması ile bütün gün aç kalıyosun ama
öyle böyle 6 kilo verdim bu ürünle.
sonra yeşil çaya başladım ve sabah yürüyüşüne.
solea kullandım
şimdi de elma krom kullanıyorum.
62 kilodayım
57 olsam havalara uçacağım ama
zamanla inşallah o da olur.
benim hikayem de bu.

is beyinde bitiyor bence de...
saglikli beslenmek adina mesela servis tabaginda yiyecegimize tatli tabaklarinda yesek,
3 dilim beyaz ekmek yerine 1 dilime indirsek,
cikolata tatli vs gidalari doyumluk degil tadimlik yesek
3 ögünde tika basa yemek yerine 5 ögün azar azar yesek
aralarda meyvemizi yada bikac findik ceviz yesek
3 litre suyumuzu icsek
günde en az yarim saat egzersizlerimizi yapsak
bence cokta güzel kilo veriliyor arkadaslar...
1 ayda 10 degil 3-4 kilo verirsiniz belki(bünyeyede bagli tabi) ama inanin en sagliklisida bu zaten...
hepimize bol sanslar...

Son düzenleme:
ben 10kg verdim
nelermi yaptim neler yapmadimki
haftalarca sadece corba ile beslendim
lahana corbasi ile
icim disim lahana oldu,

otla beslendim hep

aynı yemekle doyulacağı veya aç kalınacağı kişiden kişiye değişir...

herkesin iştahı aynı değildir...

şu bir gerçek ki doktorların sağlıklı beslenme diyet listesi ile insanların %99 u aç yaşıyor.

Kesinlikle katılıyorum...Hatta şöyle söyliyim kuzenim her zaman of çok yedim nefes alamıyorum der patlıcam der fena olur..Birgün onlara yemeğe gittik eşimle ayıptır söylemesi etli nohut ve pilav vardı..Karı koca nerdeyse tatlı tabağından daha küçük bir porsiyonda yediler ve sonrada ayyy naptık yaaa çok yedik falan dediler:bbo:Benim dişimin kovuğuna yetmez o yemek:içelim:
Bende hayatım boyunca kilo almamak için savaşa veren bir kadınım...
Hamileliğimde 25 kilo aldım ve şuan oğlum 7 ay 1o günlük ve ben 31 kilo verdim.kaydirigubbakcemile5
Açmıydın derseniz evet AÇTIM arkadaşlar...Bende kendi adıma söyleyim aç kalmadan kilo verebilceğime inanmayanlardanım:1no2:

41 kiloya düşen arkadaşa gelince onun boyunun kaç olduğunu bilmediğim için yorum yapamıcam belki buyu 1.45 demi???
Yalnız söylemek istediğim en önemli şey akşam yemeklerini en geç 6 da yemek ve sonrada hiçbirşey yememek inanılmaz zayıflattı beni arkadaşlar...

Sardunya Zakkum canım sana özel mesaj atmak istedım ama kapalı sanırım...Masaj kemeri hakkında bir kaç soru sorcaktımda mümkünse bana ulaşabilirmisin??

X