Kekler - Pastalar Zayıflatan Diyet Kek - DR.Oetker Şekerli Vanilin Sponsorluğunda

Feraceli

Nirvana
Pro Üye
9 Ocak 2015
19.037
79.049
Merhaba hanımlar gene bir diyet,sağlıklı beslenme tarifi daha. amacım birinci olmak değil ama ben çok keyif alıyorum yarışmalara katılmaktan herkese yarışmada başarılar kuzular

MALZEMELERİM
Yarım çay bardağı sıvı yağ
Yarım çay bardağı su
2.5 su bardağı kepekli un
3 adet yumurta
Yarım su bardağı şeker
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu
(İsteğe bağlı)
1 çay bardağı kuru üzüm

YAPILIŞI
Yumurtaları derin bir kaba kırın.
Sıvıyağ ilave edip çırpın.
Şeker ekleyin çırpın.
Su ekleyin tekrar çırpın.
Unu, kabartma tozunu,vanilyayı ekleyin ve kaşık yardımıyla malzemeleri karıştırın
Kek harcını önceden sağladığınız kek kalıbına boşaltın
Önceden ısıtılmış 180 C° fırında 25 dk pişirin

Kek Yapmanın Püf Noktaları
1.Kullandığınız malzemeler oda sıcaklığında olmalı
2. Un ve diğer kuru malzemeleri eleyerek kullanalım.
3. Keki hazırlarken 1 – 2 damla limon sıkarsanız kekin kabarmasında etkili olur.
4. Fırından çıkarınca kalıbı ters çevirip üzerine ıslak bez konularak 10 dakika bekletilirse kek kalıptan kolay çıkar.
5.Kekin üstü kızarırsa hemen folyo örtün

Afiyet olsun 2015-09-04_17.59.47.jpg

Sunum
IMG_20150904_164345.jpg

yaşasın diyet kekler:KK70: bende bunu tambuğday unu ve pekmezle olanını yapmıştımdiyet kek olarak o da güzel oluyor baya feraceli aklında olsun ama pekmezden dolayı biraz az kabarıyormuş o:KK51:
eline sağlık canım çekti iyi mi:KK70:başarılar canımm:KK60:

Ellerine sağlık ,çok hafif bir kek ,diyetteyken tatlı isteğine pratik bir çözüm olmuş. Ben kuru meyveleri haşlayıp,blenderlayıp,şeker yerine onları ekleyerek yaparım bazen,keçiboynuzu tozu eklerim kakao yerine ama bu tarifide deneyeceğim tatlı canavarı olarak. Yarışmada başarılar dilerim :KK200:

X