Zayıflıyorum ama mutsuzum

Tulpar16

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2018
340
452
26
Merhabalar
Ben 18 yaşında çocukluk dönemini obez geçirmiş biriyim. Çocukken aldığım kontrolsüz ve ani kilolardan dolayı çatlaklarım çok fazla ve göbeğim zayıflayınca çok sarktı. Doğum yapmış gibi alt göbeğim var ve asla düzelmeyeceğini biliyorum çünkü artık imkansız. İleride ameliyat olmak istiyorum ama çocuk doğurduktan sonra yaptırmamın daha mantıklı olduğunu söylediler. Biri göbeğimi görecek diye çok korkuyorum. Sevgilim henüz görmedi ama görse tepkisi ne olur bilmiyorum çünkü çok kötü görünüyor. Böyle olunca kilo vermenin de anlamı kayboluyor çünkü mutsuzlaşıyorum kilo versem bile o göbeğin hep kaldığını görünce. Tek tesellim bedenimin küçükmesi eski kıyafetlere girebilmem...

Merhaba karın için pilates var, ben de sezaryen doğum yaptım düzenli yapmadım ama düzenli yapmayı düşünüyorum. Ebru Şallı’nın sadece karın için pilates DVD’si var, ilk çocuğumda almıştım ama normal doğum yaptığım için göbek kalmamıştı, yıllar sonra sezaryen olunca ihtiyaç oldu.

Aynı durum bende de var 28 kilo verdim . Bende ameliyat olmak istiyorum ama meme hem dr karın . Ama sana dedikleri şeyi bana da söylüyorlar, doğumdan sonra tekrar karın sarkacak... karnımdan utanmıyorum hatta o benim gururum . Çok zorlu bir süreçten geçti deforme olması çok normal. Sağlık açısında hak veriyorum endişenize ama sevgiliniz görse bile eminim o da gurur duyacaktır . Kolay olmadığını görecektir . Sağlıklı günler diliyorum

X