Zeka geriliği nasil anlasilir

antep27277

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2024
20
0
37
Merhabalar 9aylik bebegim var bazen seslendigimizde bakiyor bazen bakmıyor otizm değil metobolik hastalık çıkmadı nöroloji mr ve eeg testinde de bisey çıkmadı daha önce böyle sorun yaşayan varmi zeka geriligi olsa goz takibi yapar mı göz takibi iyi ama algı zayıf biraz zeka geriligi yasayan ailelerin bebeklik dönemleri nasıl geçti ogrenebilirmiyim

Çok az ses çıkarıyor ama hala surunme yok kollar çok zayıf fizyoterapist geliyor haftanın uc günü aktif değil canlı değil anlamadim zeka ile ilgili bisey olabilirmi yasayan varmi lütfen bana cvp verebilir mi

Doktorlar bir şey yok demiş. Ayriyeten bebekler 9 ay ve sonrasinda emeklemeye başlıyorlar.
Bizim durum biraz farklı 4 ay uyudu 2 ay öyle kuvezde 2 ay da evde kalkmamaya uyudu biz çok yerlere gittik dr çocukta birsey oldugunu ama bulamadıkları ni soylediler şu an kalkıyor ama eline nesne almak veya tutmak yok maalesef sadece goz kontrolü çok iyi ama ismini seslendigimizde dönüp bakmıyor o yüzden sordum zeka ile ilgili bir problem.olabilirmi

Hep uyuduğu için.kuvezde 2 ay hiç kalkmamak üzere kaldı evde de biz uyandıracak kalktı kendiliğinden uyanmadı banyo yaptırarak elini ayağını yıkayarak öyle kaldırdık bisey bulunamadi

Hep uyuduğu için.kuvezde 2 ay hiç kalkmamak üzere kaldı evde de biz uyandıracak kalktı kendiliğinden uyanmadı banyo yaptırarak elini ayağını yıkayarak öyle kaldırdık bisey bulunamadi
Anlam veremedim uyududan kastınız nedir, gözü kapalı uyudu mu yoksa uzandı mı? Sürekli yere koyun fizyoterapist de geliyormuş. Otizm belki olabilir onun bir testi yok anlaşılmaz. Ama gelişimi geç geliyor da olabilir. Siz sürekli bir şeyler öğretmeye bakın. Gözlerinize renkli süslü şeyler takın seslendiğinizde de her ismini söylediğinizde düdük çalın. İlgisini çekip bakar isminize de gözünüze de. İnsanların kuzen vs içine koyun. Benim bebeğim 4,5 aylık anneeannesine gittik kuzenlerinin içinde resmen konuşmayı öğrendi anne aguu bilmem ne nasıl anlatıyor. Çok insanlarla iletişim halinde olsun. Çok şey görsün. Ekran değil insan görsün.

Bu yazdığınız tam anlaşılmıyor. Kuvezde 2 ay hiç kalkmamak üzere kaldı ne demek?

Anlam veremedim uyududan kastınız nedir, gözü kapalı uyudu mu yoksa uzandı mı? Sürekli yere koyun fizyoterapist de geliyormuş. Otizm belki olabilir onun bir testi yok anlaşılmaz. Ama gelişimi geç geliyor da olabilir. Siz sürekli bir şeyler öğretmeye bakın. Gözlerinize renkli süslü şeyler takın seslendiğinizde de her ismini söylediğinizde düdük çalın. İlgisini çekip bakar isminize de gözünüze de. İnsanların kuzen vs içine koyun. Benim bebeğim 4,5 aylık anneeannesine gittik kuzenlerinin içinde resmen konuşmayı öğrendi anne aguu bilmem ne nasıl anlatıyor. Çok insanlarla iletişim halinde olsun. Çok şey görsün. Ekran değil insan görsün.
2ay hiç gözlerini açmamak üzere uyudu acıkma hissi dahi yoktu uykudan alamadığı için og ile beslendi eve çıkardık 2ay da biz kendimiz uyandırmak şartı ile az bisey uyanırdı otizm değil gibi dedi doktor çünkü göz takibi iyi yalnız algı yok yarı yarıya seslenildiginde bir bakiyor bir bakmıyor

X