Zor gelen gebelik sıkıntılı hamilelik umut olsun Size

Princess Serenity

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2019
26
46
Merhabalar herkese

Hamilelik sonunda bebeğimi kucağıma alınca yazacaktım ama kısmet bugüneymiş.
Yıl 2020 tam 1 yıl boyunca bebek istemiştik. Olmamıştı...
Bütün testler iyi hem benim hem eşimin. Ama ne hikmetse bir türlü bebiş olmuyordu. Doktor stres kaynaklı olabilir ama bir usg de çekelim dedi.
Ben usg yi Ocak ayında çekerim diye düşünüp çektirmedim. O zamana kadar da kendime mühlet verdim doğal yollar denemek için.
Burada süt maydonoz kürü görmüştüm yumurtlama gününe kadar 2-3 kere yaptım. 1 kg süt 1 demet maydanoz kaynatıp buharına oturdum. Ovulasyon gelince bıraktım. O ay yaptığım tek farklı şey buydu bir de takılmamak hiç bir şeye...
Ay sonu hamile olduğunu öğrendim hemde çok zor bir dönemdi benim için ama mucize gibi gelmişti işte.
İlk 22 hafta çok güzel geçti testler vs herşey yolundaydı. Ancak 22 haftada düzenli kasılmalar gelmeye başladı.
5 dk da bir kasılma yaşıyordum. Çok korktuk. Erken doğum riski vardı. Doktorum sen artık yatalak bir hastasın dedi progestan iğne ve hap verdi ayrıca endol diye bir fitil.
Kasılmalarımı bir tek endol kesti. Ama bir yandan da kullanmaya çook korkuyordum bebeğime zarar verir mi diye. Bunu özellikle yazıyorum çünkü o zaman internete pek kullanan bulamamıştım bu fitili ve içim içimi yiyordu. 3 trimester da kullanılmıyor sadece 2. de diyerek doktorum beni rahatlatmaya çalıştı ama annelik girmişti bi kere içime çok korkuyordum. Aynı zamanda tansiyon hapı da verdi doktor adını hatırlamıyorum ama ben da kasılmalara iyi geliyormuş.
Öyle böyle 34 haftalık oldu bebeğim bu sefer de kilo alamadı. 3 hafta geriye düşünce acil sezeryan oldum.
Bebeğim küçücük doğdu :KK43:
25 gün küvez de kaldı.
Çok zor zamanlar yaşadık ama şimdi 15 aylık. Çok tatlı bir oğlan.
Bunu paylaşmak istedim çünkü ben o kadar araştırdım ki bu haftalarda kasılmaları gelen var mı? bu fitili kullanan var mı diye. Hiç birşey bulamadım ve ben yazacağım dedim. Belki gören olur umut olur diye.
Burayı okuyorsan sevgili kız kardeşim her şeyin yolunda gidebileceğini bil...
Moralini bozma. Ben hamileliği kendime zehir ettim ama sen etme.
Şu anda emzirip yatırdım hepsi geçecek inan buna.
Kalın sağlıcakla...

Merhaba paylaştığınız icin teşekkür ederim bende benzer süreçlerden geciyorum. 21.haftamda 120'ye vuran sancilarimla acilde yatıyordum. Perinatologla yoluma devam ediyorum bende yatarak geciriyorum. Zor ve sıkıcı ama hastanede olmaktan iyidir,oğlumun erken doğmasından iyidir diyerek motive ediyorum kendimi. 30+3'e geldi oğlum bende sizin gibi endol kullanmaya elim gitmiyor. Progestaran kullaniyorum ama endoldan korkuyorum😭 bir de üçüncü tremistirdayim artik doktorunuz ikide bir ssy olmaz demis sanirim.
Benimde kasilmalarim çok sık ve sancim var hala nstde 60'a vuruyor sancilarim. Haftada bir kontrole gidiyorum. Endol kasilmalari kesiyor mu kullanmali miyim sizce?

X