Zor hamileliğim oldu diyenler yazabilir mi?

gebelik ketoztazinda belirtileriniz nelerxi ne gibi tedavi uygulandi?
kanda ALT- AST -BİLLİRUBİN -TOTAL BİLLİRUBİN VE SAFRA ASİTİ testlerinin değerleri yüksekti. Önce ALT AST ile başladı. Sonra diğerleri yükselti. Günde 2 kere ursactive diye bir ilaç içtim safra asitlerini düzenleyici tek tedavisi bu. Belirti kaşıntı oluyor. Ama bende olmadan teşhis kondu rutin kontrolde fark edildi. Ve 37+ 0 da dogum zorunlu. 37. Hafta geçilmiyor. bebeğin ani kalp durması ve kaka yemesi gibi allah korusun riskleri var. Safra asitleri strese sokuyor bebeği çünkü

gebelik ketoztazinda belirtileriniz nelerxi ne gibi tedavi uygulandi?
En en en büyük belirtisi kaşıntı kısacası ve anne ve bebek için cok riskli. Yüzde 70-80 ihtimal 2. Gebeliktede tekrarlıyor ve 30. Hadtadan sonra ortaya cıkıyor genelde. Bende 34 te cıktı ortaya🤍 36+3 te kesem delindi strese girmiş oglum karnımda 37 bile bekleyemedi . Korkudan kolestaz çilesini yaşarım diye tekrar 2. Bile düşünmek zor. Uyuz gibi kaşınılıyor ben yaşamadım cok tedavim erken başladı ama cok zor

kanda ALT- AST -BİLLİRUBİN -TOTAL BİLLİRUBİN VE SAFRA ASİTİ testlerinin değerleri yüksekti. Önce ALT AST ile başladı. Sonra diğerleri yükselti. Günde 2 kere ursactive diye bir ilaç içtim safra asitlerini düzenleyici tek tedavisi bu. Belirti kaşıntı oluyor. Ama bende olmadan teşhis kondu rutin kontrolde fark edildi. Ve 37+ 0 da dogum zorunlu. 37. Hafta geçilmiyor. bebeğin ani kalp durması ve kaka yemesi gibi allah korusun riskleri var. Safra asitleri strese sokuyor bebeği çünkü
Ya şu an bende safra asidi kullanıyorum. Bebeğim için sorun olur mu benim henuz 11.hftam :/ stresse neden sokuyor ki. Kalbine falan bisi olur mu ki?

benm ilk gebeliğimde oldu çok kaşinti ama doktorun hiç bişey yapmadi:KK43: şukur bir sorun yaşamadim ama inşallah bu gebelikte olmaz

X