Doğuma Hazırlık hamileliğin ilk aylarında beslenmede nelere dıkkat etmelıyız yardımcı olurmusnuz

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
yanlışın var cnm folik asit depolarının dolması için evt en az 3 ay önceden içilmesini tavsiye ediyor doktorlar ama hamile kaldıktan sonra içmenin anlamı yok demek doğru değil ben ilk 3 ay kullandım elimde fazlaca vardı dr bitene kadar birgün vitamiin al bir gün folik asit dedi doktorların kesmesinin nedeni nöral tüpün çok erken kapanması yani doktor kes dediğinde zaten nöral tüp kapanmış durumda folik asit almamızın nedeni spina bifida yani nöral tüp kapanmaması riskini elemek zaten fazlası vücuttan atılıyor

folik asitin icilme sebebiyle ilgili dediklerin tamamen dogru ama hamile kalmadan once baslamazsan da sonradan icmenin pek bir faydasi yok diyorlar... devam etmesinin sakincasi yok ama hamile kalmadan once baslamadiysa cogu doktor baslatmiyor folik asite... dedigin gibi noral tup erken kapaniyor ve daha once baslamadiysan foligi sonra icmek pek bir ise yaramiyor biliyorum..

Son düzenleme:
çok midesi bulananlar için tavsiyem tedirgin olmayın, dengeli beslenmeye çalışın ancak çok yiyemiyorsanız ya da su içemiyorsanız korkup kendinizi üzmeyin.tiksindiğiniz şeylere kendinizi sağlıklı diye zorlamayın.

dikkat edilmesi gereken şeyler, kimyasallar.Parfüm ve makyaj ürününden kaçabildiğiniz kadarıyla kaçın ilk üç ay.makyajı hafif yapın.Yiyeceklerde de doğal olmayan şeylerden kaçının.

Yeterince vitamin alamıyorum diye üzmeyin kendinizi çok, bebek ilk aylarda kendine gereken herşeyi anneden alır.ılk üç aydan sonra bulantılar azalınca daha düzenli bir şekilde yersiniz.
Ben yumurta ve et yiyemiyorum diye çok üzülünce doktorum demişti.

julıette chocuk tşk ederım arkadslar

ya benım 2-3 gundur cok kotu mıdem bulanmaya basladı onceden hıc olmuyordu yumurta kokusundan tıksındım o gun bugundur bulantım var arkadslar:KK43:

ayy canim allah yardimcin olsun...hepsi normal bunlarin
bi de sana yazmayi unutmusum ilk 3 ay nane ve maydanozu fazla tuketmemek lazimmis,sokturucu etkileri oldugu icin dusuge sebep olabiliyorlarmis..
bu arada cocugun dedigi gibi tenine mecbur kalmadikca kimyasal hic bisey surme catlak kremleri de dahil canim

ay cnm lınomu sevmem zaten cok sukur o sorun olmadı ama bırde su bulantılarım gecse ınan baska bısı ıstemıcem

arkadaslar canım cok kotu ciğ köfte istedi ne yapmalıyım kızlar zararlı çiğ et bılıyorum ama cokda canım cektı ufff:KK43:

arkadaslar canım cok kotu ciğ köfte istedi ne yapmalıyım kızlar zararlı çiğ et bılıyorum ama cokda canım cektı ufff:KK43:

cnm etsiz çiğ köfte var komagenede yada mercimekli köfte yaparsın iyice yuğurursun gönlün geçer bence ne olur ne olmaz etlisinden yeme

Benimde 10.haftaya kadar çok mide bulantım olmuştu,yediğim hiçbirşey midemde durmuyordu buda haliyle insana vicdan azabı olarak geri dönüyor,ama şimdi 12.haftadayım yavaş yavaş yemeye başladım,iştahım açılmaya başladı ama yinede eskisi gibi tıka basa yemek yiyemiyorum :KK43: . Birde ben yumurtadan tiksindim her sabah bir adet haşlanmış yumurta yemen gerekiyor diyorlar ama ben kokusunu dahi duymak istemiyorum :KK43: şimdilik tek sorun bu. Bİrde hazır sütte light sütü tercih ediyorum,kabızlık problemi çekmemek için hergün kayısı ve incir yiyorum,günde mutlaka 1 adet elma yiyorum,ayrıca kivi,muz,portakal,mandalina,armut artık hangisini canım çektiyse en az ikisini yemeye çalışıyorum,birde günde bir adet hurma yiyorum :) ay ne çok şey yiyormuşum kaydirigubbakcemile3

Benimde 10.haftaya kadar çok mide bulantım olmuştu,yediğim hiçbirşey midemde durmuyordu buda haliyle insana vicdan azabı olarak geri dönüyor,ama şimdi 12.haftadayım yavaş yavaş yemeye başladım,iştahım açılmaya başladı ama yinede eskisi gibi tıka basa yemek yiyemiyorum :KK43: . Birde ben yumurtadan tiksindim her sabah bir adet haşlanmış yumurta yemen gerekiyor diyorlar ama ben kokusunu dahi duymak istemiyorum :KK43: şimdilik tek sorun bu. Bİrde hazır sütte light sütü tercih ediyorum,kabızlık problemi çekmemek için hergün kayısı ve incir yiyorum,günde mutlaka 1 adet elma yiyorum,ayrıca kivi,muz,portakal,mandalina,armut artık hangisini canım çektiyse en az ikisini yemeye çalışıyorum,birde günde bir adet hurma yiyorum :) ay ne çok şey yiyormuşum kaydirigubbakcemile3

ay cnm sende ben gıbıymısn:)ama benım 9 cu haftaya kadar cokcok azdı bulantım sıdı ıse bırden arttı o yumurta konusu nedense mıdemı alt ust ettı halada duzelemdm.yemem normal cok sukursut bıle ıcer oldum.meyveyıde kocısım sağolsun ısrarla yedırıyor ama bırde bulantım gecseydı ay cok kotu oldum evden cıkamz oldum cnm..:KK43:

süt olmadı yoğurt

bol bol meyve..

mide bulantısına iyi gelenler ise sabah yataktan kalkmadan bi kaç tane beyaz leblebi

alternatifi çubuk kraker, balık kraker..

bide ekşi yeşil elma mide bulantısını bastırmaya birebir

9 aydir asagi yukari hergun sabah yumurta yedim:KK43:(
heralde 1 sene falan yumurta yemem :)
yumurtadan nefrettttt ettimm sutten deee
zaten sevmezdim ama bebek icin ictim :KK43:

sonbahar41 tşk ederım cnm
ozellıkle beyaz leblebi ekşi yeşil elma hemen denemeye basşlıyorum cnm

9 aydir asagi yukari hergun sabah yumurta yedim:KK43:(
heralde 1 sene falan yumurta yemem :)
yumurtadan nefrettttt ettimm sutten deee
zaten sevmezdim ama bebek icin ictim :KK43:

ay bende sutu pek ıcmezdım mecburen ıcıyorum yumurta aynı ama bebeğim ıcın yemeğe calışıyorum ıkımıznde sıkıntısı aynıymıs cnm ayyy ne zor ısmıs anne olma ya annemın kıymetı daha bır arttı desem yalan olmaz:)

ilk aylarda mide yanması olmaması için gazlı içeceklerden,kahve,çay gibi kafein içeren içeceklerden de uzak kalmak gerekiyor.mideni çok yormayacak, yemekte zorlanmadığın şeyleri ye aksi taktirde kusmalar olabilir buda seni çok rahatsız eder.bol bol meyve ye.kalsiyum almaya dikkat et.günde 2 bardak süt iç,peynir,yoğurt ye.her sabah bir tane pişmiş yumurta mutlaka yemelisin.az pişmiş yada pişmemiş gıdalardan uzak dur.çubuk kraker ve beyaz leblebi varsa mide bulantına süper bi çözüm oluyor.ben 3 ay boyunca hergün yediğim için artık kraker görmek istemiyorumkaydirigubbakcemile3 zaten zaman ilerledikçe doktorun neler yemen gerektiği konusunda seni bilgilendiriyor.bebişine ve kendine çok iyi bak bol bol dinlen.

ilk aylarda mide yanması olmaması için gazlı içeceklerden,kahve,çay gibi kafein içeren içeceklerden de uzak kalmak gerekiyor.mideni çok yormayacak, yemekte zorlanmadığın şeyleri ye aksi taktirde kusmalar olabilir buda seni çok rahatsız eder.bol bol meyve ye.kalsiyum almaya dikkat et.günde 2 bardak süt iç,peynir,yoğurt ye.her sabah bir tane pişmiş yumurta mutlaka yemelisin.az pişmiş yada pişmemiş gıdalardan uzak dur.çubuk kraker ve beyaz leblebi varsa mide bulantına süper bi çözüm oluyor.ben 3 ay boyunca hergün yediğim için artık kraker görmek istemiyorumkaydirigubbakcemile3 zaten zaman ilerledikçe doktorun neler yemen gerektiği konusunda seni bilgilendiriyor.bebişine ve kendine çok iyi bak bol bol dinlen.

cnm cok tşk ederım. ozellıkle beyaz leblebı cokk super bısıymıs:)allah razı olsun tşk kızlar cok ıyısınız

Beyaz leblebiyi bilseydim bende yerdim ne çektim sabah bulantılarından :) . Ama eşim sağolsun ben kalmadan beyaz peynir ve ekmek getirdi baş ucuma. Saolsun bir kere bile üff demedi . ama şimdi çok şükür çok iyiyim.Süte,peynire,ayrana,yoğurta devam ama yumurta yine yok . :sinifsinif: ama dün bebişimi gördüm ultrasonda 12+2 günlük olması gerekirken 13+1 günlük çıktı. doktor iyi bakmışsın aferin dedi zemuszemus çok çok sevindim. ınşallah çarşamba günü 2'li testimin sonuçlarıda güzel çıkacak ve çok çok çok daha mutlu olacağız.

ben normalde haslanmış yumurtayı zaten yiyemiyorum. hamile kaldım kalalı çok az yağda pişiriyorum yumurtyı acaba onunda faydası olurmu?

X