Cuma Zayıflama Yarışması Mezunları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

seaBahAR

Nosce Te İpsum
Pro Üye
13 Nisan 2007
15.555
36.068
18 Mayıs 2007 tarihinde başlayan Cuma Zayıflama Yarışmasına katılıp, hedeflediği kilonun %80 ine ulaşan yarışmacılarımız karne almaya hak kazanmıştır.

Karneler, yarışmacı ile ilgili detay bilgileri içermektedir.

Yarışmacılarımızın uyguladıkları yöntemler ise başka bir başlık altında derlenmiştir:

Son düzenleyen: Moderatör:
:nazar:beyaz-26 nın (Girlrose) Cuma Yarışması Karnesi: :nazar:

Bugüne Kadar Verilen Kilo Bilgisi
Mayıs / 4,1
Haziran / 4,5
Temmuz / 0,9
Ağustos / 0,5
Eylül / İZİNLİ
Ekim / 3
Kasım / -0,5
Aralık / 1,7
Ocak / 3,8

Bu verilere göre oranlar şöyle:
Başlangıç Kilosu ( 71 )
36. Etap Bitiş Kilosu ( 53 )
Verilen Toplam Kilo ( 18 )
Yüzde Olarak Toplam Kayıp ( 25,35% )
Toplam Süre ( 36 Hafta )
Ortalama Haftalık Kayıp ( 0,70% )
Ortalama Haftalık Kayıp/gr ( 500 )

Yorum : sevgili beyaz-26 (nam-ı diğer Girlrose) 18 Mayıs 2007 tarihinde ve 71 kiloyla başladığı Cuma Yarışması'ndan, 25 Ocak 2008 tarihinde toplam 18 kilo vermiş ve hedefine ulaşmış olarak, başarıyla mezun olmuştur.

Mezun olduğu tarihte, Cuma Yarışmacılarının, başlangıçtan bugüne vermiş oldukları toplam kiloya göre sıralandıkları listede birinci pozisyondadır.
Kendisini başarıları nedeniyle tebrik eder, yarışmadan bulunduğu sürece gerek üyesi olduğu 9. Takıma, gerekse Cuma Yarışması'na katkılarından ötürü teşekkür ederiz. a.s.

:nazar:lacey' in Cuma Yarışması Karnesi: :nazar:

Mayıs / 2
Haziran / 4
Temmuz / 0
Ağustos / 3,5
Eylül / 0,7
Ekim / 1,8
Kasım / 1,6
Aralık / -0,6
Ocak / 3,1

Başlangıç Kilosu ( 71 )
36. Etap Bitiş Kilosu ( 54,9 )
Verilen Toplam Kilo ( 16,1 )
Yüzde Olarak Toplam Kayıp ( 22,68% )
Toplam Süre ( 37 Hafta )
Ortalama Haftalık Kayıp ( 0,61% )
Ortalama Haftalık Kayıp/gr ( 435,14 )

Yorum : sevgili lacey, 18 Mayıs 2007 tarihinde ve 71 kiloyla başladığı Cuma Yarışması'ndan, 1 Şubat 2008 tarihinde toplam 16.1 kilo vermiş ve hedefine ulaşmış olarak, başarıyla mezun olmuştur.
Mezun olduğu tarihte, Cuma Yarışmacılarının, başlangıçtan bugüne vermiş oldukları toplam kiloya göre sıralandıkları listede birinci pozisyondadır.
Kendisini başarıları nedeniyle tebrik eder, yarışmadan bulunduğu sürece gerek üyesi olduğu 9. Takıma, gerekse Cuma Yarışması'na katkılarından ötürü teşekkür ederiz. a.s.

bende hedefine ulaşan çıtırlardanımjeyyar
57 kiloluk bi çıtır :roflol: 67 kilodan 57 kiloya indim, kasım ayında başladığım bu çikolatasız hayata şubat ortasından beri az çikolatalı olarak devam ediyorum:icecream:
3.5 ayda verdim 10 kiloyu ilk 4 kilomu grupsuz olarak sitedeki tavsiyelerle verdim sonrada 13.grupla yoluma devam ettim....
ilk 4 kilomun çoğunu lahana çorbası diyetiyle verdim bu beni motive etme açısından süperdi ama sonucunda lahanadan iğrendimKötü Kazen
haftasonları benim için en zorlandığım günlerdi eşimle hep dışarda sürtmekten abur cubur yemekten alamıyodum kendimi onun için haftasonlarını özgür ilan ettik ama engeç 17.00 da yemeğe son vererek hamburgerimide yedim pizzamıda :içelim:
ayda 1 sefer lapa günü yaptım kendimi özellikle kilo vermemin durduğu zamanlarda hiç beni hüsrana uğratmadı en kötü sonucum yarım kiloydu
ve hergün enaz 2 fincan yeşilçayımı içtim ve hala içiyorum:kahve:
tam bi çikolata manyağı olarak çok zorlandım tatlı krizlerimi danotte yiyerek geçiştirdim 136 kalori var bi kutusunda ama sütlü olduğu için vucuttan atılması daha kolay olduğu için tercihim bu yönde oldu
benim en kötü yönüm hiç spor yapmamamdı spor yapsaydım bu süreç daha hızlı olabilirdi ama malesef :eek:
bide aklıma geldikçe metabolizma hızlandırmak için elma+limon+karanfil+kabuk tarçın kaynatıp içiyordum
şimdilik aklıma gelenler bunlar herkese çabucak fazlalarından kurtulmayı diliyorum ama çok kafanıza takmadan a.s.a.s.a.s.

MERHABA KIZLAR;

BEN HİPOTİROİT HASTASI OLARAK ÇOK ZOR KİLO VEREN BİRİYİM.
BİRDE BUNUN ÜZERİNE DAMAR TIKANIKLIĞI ÇIKINCA(HAREKET TAMAMEN YASAKLANINCA)KİLO ALMAM HIZLANDI.

DR. "KİLO VERMEK ZORUNDASIN 1 KİLO DAMARLARA 3 KİLO OLARAK BASKI YAPIYOR LÜTFEN 3 KİLO VER" DİYE YALVARDI.
KİLO VERECEĞİM YA DR. İSTİYORYA KIZLAR BİR TÜRLÜ VEREMİYORUM, AKSİNE KİLO ALMAYA BAŞLADIM.

19.07.2007 DR.DAYIM VE BENİ FIRÇALADI "KİLO VERECEKSİN 3 KİLO" ASLINDA ADAM BENDEN FAZLA BİR ŞEY İSTEMİYOR 3 KİLO DİYOR AMA OLMUYOR.(BU ARADA SPORUMUDA YAPIYORUM HAFTADA 3 SAAT AMA OLMUYOR OLMUYOR)

VEEE BİR SABAH KALTIM 72 KİLO OLMUŞUM :1shok:ACİL KİLO VERECEKSİN DEDİM KENDİME BEYNİMDE BU İŞİ BİTİRDİM VE BAŞLADIM ARAŞTIRMALARA
İLK ÖNCE İSVEÇ DİYETİNİ YAPTIM 3 KİLO VERDİM, SONRA KK DA DİYET GRUPLARINDA SEVGİLİ PÜSKÜÜTLE TANIŞTIM.

YANILMIYORSAM 13.ETAPDAN BERİ YARIŞIYORUM ŞU AN 60.0(ASLINDA 59.9 AMA DÜZ HESAP)HEDEFİME ÇOK AZ KALDI 2 KİLO KADAR

HAFTANIN 4 GÜNÜ DİYET YAPTIM 3 GÜN SERBEST(AMA AŞIRIYA KAÇMADAN)
ŞUANDA 38 BEDENE GİRİYORUM ARKADAŞLAR İNANAMIYORUM.
SAĞOL KOMUTANIM(PÜSKÜÜTÜM)SAYENDEa.s.

Son düzenleme:
Merhaba canlarım nihayet hedef kiloma ulaştım cuma günü son kilo bildirimimi yaptım.

Ama takımım liderleri olarak kalmamı istedi püsküütcüğüm de kabul etti sağolsun ben de takımımdan ayrılmamış oldum.

Ben diyete başladığım da 1 Ekim 2007 de 69 kiloydum. Hayatımda bu kadar kilolu olmamıştım. En kısa zamanda bu kilolardan kurtulmak istiyordum.
Yapılan reklemlere aldanarak ti-ji zayıflama bantlarından aldım ve 1 ay kullandım diyet yaparak 2,5 kilo verdim.

25.Etapta diyet grubum olan 12.Takım kuruldu ve böylece aranıza katılmış oldum.

5 ayda 14 kilo verdim ama çok zorlandım. İlk iki ay tatlı hiç bir şey yemedim.
Diyet çukulata bile yemedim.

hafta içi sabah kahvaltılarımı ya form müsli ile yada form konfleksle yaptım.
yaşil çay içtim ilk zamanlar günde 3 kupa bardak içiyordum ama bunu çok fazla olduğunu öğrenince günde 2 kupa bardağa indirdim.
çünkü yeşil çay günde 3 su bardağı kadar tüketilmesi gerekiyormuş fazlası vücuda zararlıymış.

öyle diyet listeleriyle diyet asla yapmadım ben kendime göre diyet yaptım.
günlük yemek yiyeceğim saatlerin çizelgesini yaptım ve o saatleri asla bozmadım.

ama hafta sonları biraz esnek davrandım resmen haftada 2 gün kendime izin veriyordum.
haftasonu kahvaltılarda simit mutlaka oluyordu. her çeşit kahvaltılık salam da dahil (tavuk ya da hindi salamı)

patates haşlaması çok yedim aslında patates haşlamasına borçluyum verdiğim kiloları desem yeridir.
bol salata yaptım makarna saltası da dahil olmak üzere her çeşit salata yedim.
pilav ve makarna hiç yemedim.
yani söyle anlatayım pilav istediğim zaman lapa yaptım yanında mutlaka patates haşlaması ya da söğüş tavuk oluyordum.

makarna istediğimde de form makarna yapıyordum ama hiç yağ koymuyordum.

hayatımdan kızartmayı ve fazla yağı çıkarttım. zeytin yağ kullanıyorum.
şimdi bile çok az yağ kullanıyorum artık yağsız yemeye alıştım.
salatayı bile bol limonlu ama yağsız yapıyorum hala aynı şekilde devam ediyor eşimi de alıştırdım yağsız salataya....

elmalı tarçınlı metabolizma çayı yaptım ama midemde gastrit olduğu için ancak bir defa yapabildim sonra midem çok ağrıyınca bıraktım.

mate çayı aldım tadı çok şekerliydi 1 paketi zor bitirdim. ben çay ve kahvede hiç şeker kullanmadığım için zor içtim ve hiç bir yararını da görmedim metabozmamda hiç bir değişiklik olmadı.

diyet başladıktan 2 ay sonra bel fıtığı çıktı spor yapamadım uzun yol yürüyemedim ancak egzersiz yaptım ama onu da sık olarak yaptım günde 3 defa 10 ar dakika yaptım. bu sayede göbek bölgem tamamın eridi.
Şu an seneler sonra yeniden 36 beden oldum.
kendimi çok mutlu hissediyorum.

umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir.

Sevgilerimle...

a.s.a.s.:nazar:

aerandir' in Cuma Yarışması Karnesi:

Aralık / 4,5
Ocak / 9,3
Şubat / 2,1

Başlangıç Kilosu ( 72 )
39. Etap Bitiş Kilosu ( 56,1 )
Verilen Toplam Kilo ( 15,9 )
Yüzde Olarak Toplam Kayıp ( 22,08% )
Toplam Süre ( 11 Hafta )
Ortalama Haftalık Kayıp / % ( 2,01% )
Ortalama Haftalık Kayıp / gr ( 1.445 )

Yorum : sevgili aerandir, 30 Kasım 2007 tarihinde ve 72 kiloyla başladığı Cuma Yarışması'ndan, 15 Şubat 2008 tarihinde toplam 15.9 kilo vermiş ve hedefine ulaşmış olarak, başarıyla mezun olmuştur.

Mezun olduğu tarihte, Cuma Yarışmacılarının, başlangıçtan bugüne vermiş oldukları toplam kiloya göre sıralandıkları listede birinci (1/ 118) pozisyondadır.

Kendisini başarıları nedeniyle tebrik eder, yarışmadan bulunduğu sürece gerek üyesi olduğu 13. Takıma, gerekse Cuma Yarışması'na katkılarından ötürü teşekkür ederiz. a.s.

köfte' nin Cuma Yarışması Karnesi:

Aralık / 3
Ocak / 1,5
Şubat / 1

Başlangıç Kilosu ( 62,5 )
39. Etap Bitiş Kilosu ( 57 )
Verilen Toplam Kilo ( 5,5 )
Yüzde Olarak Toplam Kayıp ( 8,80% )
Toplam Süre ( 11 Hafta )
Ortalama Haftalık Kayıp / % ( 0,80% )
Ortalama Haftalık Kayıp / gr ( 500 )

Yorum : sevgili aerandir, 30 Kasım 2007 tarihinde ve 62.5 kiloyla başladığı Cuma Yarışması'ndan, 15 Şubat 2008 tarihinde toplam 5.5 kilo vermiş ve hedefine ulaşmış olarak, başarıyla mezun olmuştur.

Mezun olduğu tarihte, Cuma Yarışmacılarının, başlangıçtan bugüne vermiş oldukları toplam kiloya göre sıralandıkları listede yirmidokuzuncu (29/118) pozisyondadır.

Kendisini başarıları nedeniyle tebrik eder, yarışmadan bulunduğu sürece gerek üyesi olduğu 13. Takıma, gerekse Cuma Yarışması'na katkılarından ötürü teşekkür ederiz. a.s.

Che'nin Cuma Yarışması Karnesi:

Kasım / 3
Aralık / 3,6
Ocak / 2
Şubat / 2

Başlangıç Kilosu ( 65,6 )
41. Etap Bitiş Kilosu ( 55 )
Verilen Toplam Kilo ( 10,6 )
Yüzde Olarak Toplam Kayıp ( 16,16% )
Toplam Süre ( 17 Hafta )
Ortalama Haftalık Kayıp / % ( 0,95% )
Ortalama Haftalık Kayıp / gr ( 624 )

Yorum : sevgili Che, 2 Kasım 2007 tarihinde ve 65.6 kiloyla başladığı Cuma Yarışması'ndan, 3 Mart 2008 tarihinde toplam 10.6 kilo vermiş ve hedefine ulaşmış olarak, başarıyla mezun olmuştur.
Mezun olduğu tarihte, Cuma Yarışmacılarının, başlangıçtan bugüne vermiş oldukları toplam kiloya göre sıralandıkları listede altıncı (6/109) pozisyondadır.

Kendisini başarıları nedeniyle tebrik eder, yarışmadan bulunduğu sürece gerek lideri olduğu 12. Takıma, gerekse Cuma Yarışması'na katkılarından ötürü teşekkür ederiz. a.s.

fullya' nın Cuma Yarışması Karnesi:

Haziran / 1
Temmuz / 0,5
Ağustos / -0,4
Eylül / 0,4
Ekim / -0,5
Kasım / 2
Aralık / -1,5
Ocak / 0,8
Şubat / 0,7
Mart / 1,5

Başlangıç Kilosu ( 55 )
41. Etap Bitiş Kilosu ( 50,5 )
Verilen Toplam Kilo ( 4,5 )
Yüzde Olarak Toplam Kayıp ( 8,18% )
Toplam Süre ( 37 Hafta )
Ortalama Haftalık Kayıp / % ( 0,22% )
Ortalama Haftalık Kayıp / gr ( 122 )

Yorum : Sevgili fullya, 22 Haziran 2007 tarihinde ve 55 kiloyla başladığı Cuma Yarışması'ndan, 7 Mart 2008 tarihinde toplam 4.5 kilo vermiş ve hedefine ulaşmış olarak, başarıyla mezun olmuştur.

Mezun olduğu dönemde, Cuma Yarışmacılarının, başlangıçtan bugüne vermiş oldukları toplam kiloya göre sıralandıkları listede otuzyedinci (37/106) pozisyondadır.

Kendisini başarıları nedeniyle tebrik eder, yarışmadan bulunduğu sürece gerek lideri olduğu 1. Takıma, gerekse Cuma Yarışması'na katkılarından ötürü teşekkür ederiz. a.s.

kardelen5270' in Cuma Yarışması Karnesi:

Temmuz / 0,4
Ağustos / 1,6
Eylül / 2,4
Ekim / 1,5
Kasım / 0,5
Aralık / -0,8
Ocak / 1
Şubat / -0,2
Mart / 0,8

Başlangıç Kilosu ( 62 )
42. Etap Bitiş Kilosu ( 54,8 )
Verilen Toplam Kilo ( 7,2 )
Yüzde Olarak Toplam Kayıp ( 11,61% )
Toplam Süre ( 34 Hafta )
Ortalama Haftalık Kayıp / % ( 0,34% )
Ortalama Haftalık Kayıp / gr ( 212 )

Yorum : Sevgili kardelen5270, 20 Temmuz 2007 tarihinde ve 62 kiloyla başladığı Cuma Yarışması'ndan, 14 Mart 2008 tarihinde toplam 7.2 kilo vermiş ve hedefine ulaşmış olarak, başarıyla mezun olmuştur.

Mezun olduğu dönemde, Cuma Yarışmacılarının, başlangıçtan bugüne vermiş oldukları toplam kiloya göre sıralandıkları listede yirmibirinci (21/106) pozisyondadır.

Kendisini başarıları nedeniyle tebrik eder, yarışmadan bulunduğu sürece gerek üyesi olduğu 4. Takıma, gerekse Cuma Yarışması'na katkılarından ötürü teşekkür ederiz. a.s.

CANIM ARKADAŞLARIM,,,,,
CUMA YARIŞMASI 3.TAKIM ÜYELERİNDEN BEYAZ MELEK BEN...
SÜREKLİ SAĞLIKLI BESLENME FELSEFESİNİ BENİMSEDİĞİM YAŞAM TARZIMDA BEN İDEAL KİLOMA ULAŞMIŞ DURUMDAYIM.ŞU AN 48 KİLOYLA BU MAROTONU NOKTALAMIŞ DURUMDAYIM.BUNUN İÇİN BOL MEYVE SEBZE,,BOL SU AZ VE SIK BESLENMEYE ,YİYECEKLERİ YAVAŞ YAVAŞ YEMEYE KÜÇÜK LOKMALAR HALİNDE BESLENMEYE DİKKAT ETTİM.ŞEKER,TUZ,HAMURİŞİ,EKMEK,PASTA,BÖREK ,ÇÖREKTEN DE HEPP KAÇTIM.TABİİ ARDA İSTİSNALAR OLMA DI DA DEĞİL AMA BUNLARIN KALORİSİNİ DE HEP ATTIM ÜZERİMDEN.
ÖNCELİKLE 3.TAKIM LİDERİMİZ NAM ABLAMA VE DİĞER TAKIM ARKADAŞLARIMA VEEE EMEĞİ GEÇEN HERKEZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.
HERKEZİN İDEAL KİLOSUNA ULAŞMASI DİLEĞİYLE SAĞLIKLA KALINa.s.

beyaz melek'' in Cuma Yarışması Karnesi:

Ocak / 0,2
Şubat / 0,8
Mart / 1,3
Nisan / 0,7

Başlangıç Kilosu ( 51 )
49. Etap Bitiş Kilosu ( 48 )
Verilen Toplam Kilo ( 3 )
Yüzde Olarak Toplam Kayıp ( 5,88% )
Toplam Süre ( 15 Hafta )
Ortalama Haftalık Kayıp / % ( 0,39% )
Ortalama Haftalık Kayıp / gr ( 200 )

Yorum : Sevgili beyaz melek 25 Ocak 2007 tarihinde ve 51 kiloyla başladığı Cuma Yarışması'ndan, 25 Nisan 2008 tarihinde toplam 3 kilo vermiş ve hedefine ulaşmış olarak, başarıyla mezun olmuştur.

Yarışmacılarının bireysel derecelerini gösteren son listede, başlangıçtan bugüne vermiş oldukları toplam kiloya göre sıralandıkları listede ellisekizinci (58/84) sıradadır.

Kendisini başarıları nedeniyle tebrik eder, yarışmadan bulunduğu sürece gerek üyesi olduğu 3. Takıma, gerekse Cuma Yarışması'na katkılarından ötürü teşekkür ederiz. a.s.

Tekrardan merhabalar ve hepinize sevgiler,,,,
Ben uzun bir aradan sonra tekrar döndüm gerçi bir yere gitmedim hep takipteydim ama şimdi bomba gibi aranızdayım.Aslında bende kılasik bir öykü anlatacağım belki ama küçük nüanslarda olsa belki faydalı olur.
Mayıs başlarında başladım bende geçen sene diyete ve internette gezinirken buldum kk yı ve hemen üye oldum derken kendimi 9. takımda buldum aslında takıma girmeden 78 kiloydum ve biraz çabalamayla 75 düştüm ama hep takip ediyor ve kimden ne duyuyorsam yapıyordum 71 kilo ile sanırım yarışmaya girdim. Bende önceleri bir xxxxxxxxxxx hapı aldım almamla hastalanmam bir oldu ve çöpe gitti.
9. takıma girip canım arkadaşım laceyin ve diğer arkadaşlarla beraber bir yola çıktık. Önce sağlıklı beslenmeyi öğrenmye başladım yaşili sevmeye aburcuburdan uzaklaşmaya başladım zaten şekerle aram yoktu ama tuz vazgeçilezimdi ve düşük tansiyon hastasıyım.
Kepek ekmeğine başladım akşam 6 engeç 7 den sonra birşey yememeye özen gösterdim. Birgün abarttıysam ertesi gün toparladım .Bu arada yeşil caya başladım bitki çayları içmeye başladım değişik markaların değişik ürünlerini kullandım hangisinin içimi kolay ve lezzetliyse ona devam ettim.
Yürüyüş yaptım evde spor yapmaya başladım.KK da sağlık adına ne okuduysam özellikle de Püsküütün tavsiyelerini hatta onu taklit bile ettiğim oldu.En önemlisi üç çocuğum için sağlıklı yaşamayı hayata pozitif bakmayı insanları anlamayı ve kendimi sevmeyi öğrendi. 35 yaşıma girdim şu an 53-54 arası gidip geliyorum ve koruma programına geçtim.Çok özel şeyler yapmıyorum.Yaz geliyor ve pazarlar yeşile kırmızıya bezendi ben meyveyi çok seviyorum ve bol bol tüketiyorum.Az yiyorum sık yiyorum hala yürüyüş yapıyorum 36-38 beden arası giyiyorum.
Sabah mutlaka erken kalkmaya ve erken kahvaltı yapmaya dikkat ediyorum. bol bol su içiyorum.3-3,5 litre kadar. Öğlen salatamın içine ton balığı ,tavuk veya haşlanmış et katarak yiyorum .Akşamları da evde ne varsa 2 kaşık yiyorum arada meyve ,leblebi,fındık ve bademi eksik etmiyorum. Yatarkende yağsız yoğurt yada süt içiyorum.

Veee bütün hedefine ulaşan arkadaşlarımı kutlar birdaha eski günlere dönmemelerini dilerim.Hedefine ulaşamayanlarında en kısa zamanda hedeflerine ulaşmalarını canı gönülde diliyorum.
Sevgiyle ve mutlu kalın.Hoşçakalın.

Emeği geçen bütün arkadaşlarımada saygılarımı gönderiyorum.Özellikle birine o kendini bilir.

MERHABA KIZLAR;

BEN HİPOTİROİT HASTASI OLARAK ÇOK ZOR KİLO VEREN BİRİYİM.
BİRDE BUNUN ÜZERİNE DAMAR TIKANIKLIĞI ÇIKINCA(HAREKET TAMAMEN YASAKLANINCA)KİLO ALMAM HIZLANDI.

DR. "KİLO VERMEK ZORUNDASIN 1 KİLO DAMARLARA 3 KİLO OLARAK BASKI YAPIYOR LÜTFEN 3 KİLO VER" DİYE YALVARDI.
KİLO VERECEĞİM YA DR. İSTİYORYA KIZLAR BİR TÜRLÜ VEREMİYORUM, AKSİNE KİLO ALMAYA BAŞLADIM.

19.07.2007 DR.DAYIM VE BENİ FIRÇALADI "KİLO VERECEKSİN 3 KİLO" ASLINDA ADAM BENDEN FAZLA BİR ŞEY İSTEMİYOR 3 KİLO DİYOR AMA OLMUYOR.(BU ARADA SPORUMUDA YAPIYORUM HAFTADA 3 SAAT AMA OLMUYOR OLMUYOR)

VEEE BİR SABAH KALTIM 72 KİLO OLMUŞUM :1shok:ACİL KİLO VERECEKSİN DEDİM KENDİME BEYNİMDE BU İŞİ BİTİRDİM VE BAŞLADIM ARAŞTIRMALARA
İLK ÖNCE İSVEÇ DİYETİNİ YAPTIM 3 KİLO VERDİM, SONRA KK DA DİYET GRUPLARINDA SEVGİLİ PÜSKÜÜTLE TANIŞTIM.

YANILMIYORSAM 13.ETAPDAN BERİ YARIŞIYORUM ŞU AN 60.0(ASLINDA 59.9 AMA DÜZ HESAP)HEDEFİME ÇOK AZ KALDI 2 KİLO KADAR

HAFTANIN 4 GÜNÜ DİYET YAPTIM 3 GÜN SERBEST(AMA AŞIRIYA KAÇMADAN)
ŞUANDA 38 BEDENE GİRİYORUM ARKADAŞLAR İNANAMIYORUM.
SAĞOL KOMUTANIM(PÜSKÜÜTÜM)SAYENDEa.s.

ARKADAŞLAR DAHA ÖNCE YAZMIŞ OLDUĞUM İÇİN TEKRAR BAŞINIZI ŞİŞİRMEK İSTEMEDİM.
CUMA GÜNÜ SON KİLO BİLGİMİ VERDİM(KENDİME 2 MAYISI HEDEF BELİRLEMİŞTİM)
HEDEFİME ULAŞMAMA 200 GR KALDI AMA BEN KENDİMİ ULAŞMIŞ OLARAK KABUL EDİYOOR VE MEZUN OLMAK İSTİYORUM.

YALNIŞ ANLAMAYIN SİZLERDEN BIKMADIM KIZLARIMI ÇOK ÖZLEYECEĞİM:çok üzgünüm:, AMA BİR HEDEFİM VARDI VE BAŞARDIM.

HEDEFİNİ AŞAĞI ÇEK DEDİ KIZLAR AMA BENİM DAHA FAZLA KİLO VERMEM OLDUKÇA ZOR,

BUNDAN SONRA KİLOMU SABİTLEMEK İÇİN DİKKAT EDERİM TÜKETTİKLERİME

KOMUTANIM, ÇUKULATALI PÜSKÜÜTÜM SANA VE TÜM CUMA YARIŞMASINDAKİ ARKADAŞLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM.
3.TAKIMA AYRICA TEŞEKKÜR EDİYORUM ÇÜNKÜ BİZ BİR AİLEYİZ KIZLARIM BENİMŞeniz

nam'ın Cuma Yarışması Karnesi:

Temmuz / 0,5
Ağustos / 2,5
Eylül / 2
Ekim / 2
Kasım / 0
Aralık / -1,3
Ocak / 1,3
Şubat / 0,1
Mart / 0,1
Nisan / 1,6

Başlangıç Kilosu ( 67 )
50. Etap Bitiş Kilosu ( 58,2 )
Verilen Toplam Kilo ( 8,8 )
Yüzde Olarak Toplam Kayıp ( 13,13% )
Toplam Süre ( 39 Hafta )
Ortalama Haftalık Kayıp / % ( 0,34% )
Ortalama Haftalık Kayıp / gr ( 226 )

Yorum : Sevgili nam 20 Temmuz 2007 tarihinde ve 67 kiloyla başladığı Cuma Yarışması'ndan, 3 Mayıs 2008 tarihinde toplam 8.8 kilo vermiş ve hedefine ulaşmış olarak, başarıyla mezun olmuştur.

Yarışmacıların bireysel derecelerini gösteren son listede, başlangıçtan bugüne vermiş oldukları toplam kiloya göre sıralandıkları listede onbeşinci (15/89) sıradadır.

Kendisini başarıları nedeniyle tebrik eder, yarışmadan bulunduğu sürece gerek lideri olduğu 3. Takıma, gerekse Cuma Yarışması'na katkılarından ötürü teşekkür ederiz. a.s.

perili su'yun Cuma Yarışması Karnesi:

Haziran / 4
Temmuz / 2
Ağustos / 1,8
Eylül / 0,4
Ekim / 1,7
Kasım / 1,2
Aralık / 0,4
Ocak / 0,2

Başlangıç Kilosu ( 66 )
37. Etap Bitiş Kilosu ( 54,3 )
Verilen Toplam Kilo ( 11,7 )
Yüzde Olarak Toplam Kayıp ( 17,73% )
Toplam Süre ( 35 Hafta )
Ortalama Haftalık Kayıp / % ( 0,51% )
Ortalama Haftalık Kayıp / gr ( 334 )

Yorum : Sevgili perili su 1 Haziran 2007 tarihinde ve 66 kiloyla başladığı Cuma Yarışması'ndan, 25 Ocak 2008 tarihinde toplam 11.7 kilo vermiş ve hedefine ulaşmış olarak, başarıyla mezun olmuştur.

Merhaba arkadaşlarrrrrrrrrr

Evett geldikk yolunn sonunaaaaa,bir diyet serüvenine burda son noktayı koymak istiyorummm.

Sizlerle olmaktan gerçekten çok mutluyumm ve sizleri tanıdığımm için çok şanslıyımm ve sizleri

tanımama vesile olann sevgiliii püskütümee ve sonrada nilgün ablacığımaa çok teşekkür ederimmm.

Kilo serüvenimm 78le başladııı burdaa mutsuz mutsuz gezerkennn püskütümüzünn güzel mesajıııylaaa

kendimi güzell grubumm 9ncu grupta buluverdimmm.

Hayellerimdeee bile 59 a ulaşmakk gerçektenn çok zorduu.

Ama hayalinii kurmak bile güzeldiii,ama ben yenilmedimm yendimmm 58.4 oldum

Aslında hedefimm 55 olmakk ama eşiminn ısrarları doğrultusundaaa kilo verme serüvenine son veriyorumm

58 olmuşkenn 55 olmalıydımmm ben ,hayallerime az kalmıştııı ,mutluluğa az kalmıştıı deyilmii edaaa

ama eşim 57 yi dahii baskülde görmek istemediğiniii ve bu kilonun yakıştığını düşündüğünü söylediii

bu yüzden yarışmaya devam edemezdimm,

Sonra paylaşım alanını okudummm,orda yeni gelenn arkadaşlarımızaaa destek vermemiz gerektiğine karar verdimm,artık başkalarıda kiilolarından kurtulsunn onlarda benimm gibi mutlu olsunlar istedimmm

9ncu grup kurucularından nilgün ablacığıma ,güzel yorumlarıyla herzaman destek verenn adanaya yakın olmasından dolayııı hemşerim sayılann aysuncuğumaa,hülya ablacığımaaaa,bizlere son zamanda katılıpp herkezin başarabileceğini kanıtlayan yanlız bırakmayann yeşil gözlüüü emirimeee,bana yaşımın 30 olduğunu unutturann çıtır abla diyen leylacığımaaa, bizi kilo vermemiz hakkında gaza getirenn çubukcuğumaa,berihtçiğimeee ve elma şekerimee ve ve yorumlarını okumaya doyamadığımmm biricikk zeynebime hayatlarında başarılar dilerimmm ,gruptakii yeni gelen arkadaşlarımada başarılar dilerimmm

Daha unutmadımm 6ncıı gruptaa olann superisi ,lolalola,ebruluum,dilara46 daha adını sayamadığımm arkadaşlarr hepinizle burda çok güzel dostluklarr kurdukkk,sanal manal ama sizleri çok seviyorummm

Ben yine sizlerle olmaya devam edeceğimmm yine sizleri okuyacağımmm yarışmadan haftaya cuma çıkıyorumm kızlarrr
benim şimdiki halim ve yeni halimi merak edenler profilimde resmim varrr

Son düzenleme:
Dikkat dikkat,
duyduk duymadık demeyin biraz bende kendimden bahsedeyimmmm,
Benn 8 yıllık evliii 2kız annesiii 30 yaşındayımmm,
evlendiğimde 55 kiloydum büyük kızmı dogum yaptıktan sonra 72 kilo olmuştummm.İzne memleketime gitmiştimmm annemlerde dışarı çıktığımdaaa bana herkess sen nolmuşsun böyle dediklerinde çok üzülmüştümmm ve artık dışarı çıkmaya utanıyordummmm çünkü eskiden zayıf oluncaaaa
sonra neyse tayinimiz başka şehre doğuya çıkmıştııı,kafaya koymuştum zayıflamalıyımmm,ve ben diyet yapmaya başladımmm evde ip atlamaya başladımm 500e kadar eşimin çocuğa baktığı sıralarda yürüdümmm neyse tektar izne gitme zamanı geldi çattı ,ve biz memleketteydik yinee ,
Oanı hiç unutamam balkona çıktığımda komşular çok şaşırmışlardııı çok zayıflamışsın demişlerdi aslında komşular bana zayıflamışsın diyene kadar ben farkında değildim zayıfladığımınn çünkü oturduğum şehirdekiler hep aynı kişiler olduğu için güzel bu kadar motive edici sözler duymamıştımmm
Ben dururmuyum hemen kendime pantolonlar badiler aldımm,zayıftım ya güzel güzel giyinecektimmm
Nezaman tekrar oturduğum yere döndümmm ben 2nciye hamile kalmıştımmm,anlıyacağınız hiçbir aldığımı giyemeden kaldırdımmmm sonra 2nci kızımı dünyaya getirdimmm dogumdan sonra 76 olmuştum sil baştan herşeyiii baştan yapacaktımmm.
Neyse memleketimize tayinimiz çıktı ve ben diyetisyene gitmeye karar verdimmm ve gittimdeee ilk zamanlar çok güzel kilo verdimmm ozaman çok sevdiğim arkadaşımın düğünü vardı en azından düğüne kadar biraz vereyim diyordummm ve 67 olmuştummm kendime çok beğenerek 1 kottakım aldım.. Düğünde giydim herşey güzeldide ama sanki düğünün bitmesini beklermişim gibi yemeğe başladımmm bir baktımmm 75 kiloyum tekrarrr, aldığım takımım olmuyordu banaaa bacaklarım geçmiyorduuuu dolabda öyle duruyorduuuu
Ve okadar mutsuzdumkiii hedefime az kalmışkennn ben başaramamıştımmm
Eşim kilo vermemi isterdiii tabiki bende isterdimmm ama olmuyorduuu
birde kendimi resimlerde görmemiştimm kaynımın düğününde kendimi kamerada gördüğümde tanıyamamıştımm bu ben değildimm eski eda bu değildiii olamazdııı
Bayramlardaa amca kızlarıyla bir araya geldiğimde bana şaka yaparlardı kocan sana hiç iiyi bakmamış zayıflıktan ölüyorsunn derlerdi bende gülerdim şakalarına ama içimi yaraladıklarını bilmezlerdiii
Kardeşimle çarşıya çıkarrr ona güzel kıyafetler alırızzz bana nerde 46 beden kıyafet var onu arardıkkk ne denersem yakışmazdııı
Eşim bana ver dedikçe ben yemeğe sarılırdım o işe gider ben kendimi yemeklerde bulurdummm
Dayanamadığım en özel yemeğim poğaçalardır şöyle sıcak sıcakk dumanı üstünde fırından çıkınca soğumasına izin vermeden yemektiii her diyete başladığımda söz bunu yapıp yiyeyim birdaha yemiceğim derdiiim tabiikii kendimi kandırmaktan başka hiçbirşey değildiii buuu
birdeee dolmalarrrrrrrr haaa unutmadan birdeee ekmek arası atıştırmalarrr en güzel yemeğimdi benimmmm
Sonra biiziim eşimin görevi icabı polonyaya tayinimiz çıktttıııı kendime 46 beden takımlarrr 46 beden gömleklerrrr kıyafetler aldımmm ve tuttuk polonyanın yolunuuuuuuuuuu
Bana türkiyedeki arkadaşlar sen şimdi rahatlıktan dahada alır gelirsin demişlerdiii,yok bu böyle olmamalıydııı ben kilolu dönmemeliydimm
2006da buraya geldimmm ve izne hiç gitmedimmm 3 ayım var iznimeeee çok heyacanlıyımm günler su gibi akıp geçsin ben annemi babamı kardeşimi öpmek istiyorummm hatta annemle aynı yatakta uyumak istiyorummm babam izin verirseee ,ben bebek olmak istiyorum bu sefer çok özledim onlarııı
kızlarıma diyorummm adanadaykennn gidin siz kendi annenizle yatın bende kendi annemle yatacağım diyorum onlardaa ama annemiz sensin diyorlarr .

Ve ben burda okadar azimlendimkiii hatta benim lacey ablam vardırrr onun sayesindeee bazen bozarak bazende bozmayarakkk 58 kiloya indimmm şimdi çok heyacanlıyımmm biran evvel ailemin yanında olmak istiyorummm
nasıl mı verdimmm ekmek arasını kaldırdım abur cuburları kaldırdım yürüyüş yaptım bol bol su içtimmm
ve adanadan aldığım bütün kıyafetlerimi çekyatın altınaaa attıııımmmmmmmmm
Bu sefer 78 den indimmm

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlaaaaar.......
işte sonunda benimde yolculuğum bitti ve işte bende sonunda burdayım...
yarışmaya başladı başlayalı hep bitirdiğimde nasıl bir başarı hikayesi yazacağımı kafamda tasarlamaya çalışırken demiştim kii amaan daha çok var emir nasıl olsa yazarsın bişiler kilo vermek senelerini alıcak nede olsa 19 kilo ne demek dedim ....
ama bu 19 kiloyu 4 ay gibi bir zamanda vereceğim hiç aklıma gelmezdi...
diyet serüvenime doğum sonrası artık kendimi tanıyamadığım günlerden birgün başladım
doğumun üzerinden tam 2 yıl geçmişti ve ben hala 20 kilo fazlamla doşayordum hayır dedim olmıyacak olmamalı dedim ve 7 ocak 2008 günü diyete başladım....
aynı gün nette araştırma yaparken bu siteyi buldum ama katılmaya cesaret edemedim en iyisi dedim sadece yürüyüş yarışmasına katılayım dedim ve o gün yürümeye başladım ve yürüyüşle zayıflama grubuna başladım başladığımda 76.5 kiloydum ve 1 hafta sonra 3 kilo vermiştim
bunu o grupta paylaştım ve lacey(nilgün) ablam beni 9. gruba davet etti bende tamam değip kabul ettim
iyikide kabul etmişim bu hayatımın dönüm noktası oldu...
yoksa ben şimdiye kimbilir kaçkere diyete başlayıp bırakmış ve yine başaramamış olucaktım
burada arkadaşlarım sayesinde tam 4 ayda 19.5 kilo verdim ve şuan 57 kiloyum çok mutluyum bu kiloyu kesişnlikle rüyamda bile göremem artık diyordum...
ama insan karar verdimi başaramıyacağı hiçbirşey yokmuş bunu anladım kendime tekrar güvenim geldi...
atık yeni bir vucudum var ve bir daha aynı hataları yapmaya hiç niyetim yooookkk....
gelelim ne yaparak zayıfladığıma
ilk başta ve en önemli olan kendime olan güvenim ben bunu başarıcam dememdi
ben kendime güvendim ve başardım...
2. olarak arkadaşlarımın desteği hepsi bana çok güvendi ve beni çok şımarttı...
hepsine minnettarım beni bugünlere getirdiler
tam bitti artık olmıcak dediğimde arkandayız dediler yanımda olduklarını hissettirdiler yanlız değilsin sen bu işi başarıcaksın dediler ve beni her düştüğümde kaldırdılar hepsine teşekkürü bir borç bilirim...
3.sü ve en az arkadaşlarıomın desteği kadar önemli olan yürüyüş ve egzersizler hergün düzenli 60 dk yürüdüm ve her yürüyüşümün peşinden eğzersizlerimi yaptım...
4. sü ve zurnanın zırt dediği yer yemedim arkadaşlar...
pardon yemedim derken yanlış anlaşılmasın abur cubur yemedim tüm fazlalık ve gereksiz aburcuburları çıkardım hayatımdan ve düzenli dengeli sağlıklı beslenmeye başladım...
sabahları erken kalkıp kahvaltımı yaptım ara öğünlerim oldu öğle yemeğimi mutlaka yedim ve akşam yemeğimide en geç 6 dan önce yemeye özen gösterdim...hergün en az 2 lt su ve 3-4 bardak yeşilçay içtim...
mantığım şu oldu herzaman
sabah kıral gibi öğlen prens gibi akşamsa fakir gibi beslendim
tekrar sölüyorum ben inandım kendime güzendim vucudum iradesizliğimin çöplüğü değildir dedim...
oldu arkadaşlar hepinizin bu zevki tatmanızı diliyorum umarım sizlerde en kısa zamnda benim ve tüm başaranlar gibi hedefinize kısa zamanda ulaşırsınız...
son olarak bu sitede emeği büyük ve yatsınamaz olan sevgili püsküüte sonsuz teşekkürler...
onun saysinde rüyamda bile göremeyeceğim bir vucuda altık giyemem deyip kaldırdığım hatta bu yaz birilerine vermeği düşündüğüm kıyafetlerime
veee en önemlisi çoook güzel dostlara kavuştum...
emeğine eline yüreğine sağlık püsküüt....
eğer bi hatam bi kusurum olduysa affoluna....
en son olarakta takımların takımı 9. takıma arkadalarıma canlarıma
beni bu takımla tanıştıran nilgün ablam canım laceyime...
kaptanımma çubuğuma tekno kankime...
eda ablam sıcacık brownime....
leyloşum toprağım alleysenime...
pisikoloğum gülme kaynağım zenom zeynepcan21 e...
güzeller güzeli denizim deniz35 e...
elma şekerlerin en güzeli en tatlısı haticem elma şekerime....
gurbet kuşum biricik burcum berith me...
1 haftadır aramızda olan ama kanımın kaynadığı zeynep ablam topkekime...
ve aramıza en son katılan yeni arkadaşlarımıza çok çok teşekkür ederim
hepiniz canım cananımsınız hiç birinizi unutmam imkansız hepinizi çok seviyorum en kısa zamanda sizinde hedefinize ulaşmanızı diliyorum arkadaşlar....
herkese sevgiler...
tüm yarışmacı arkadaşlarımada başarılar diliyorum....

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X