Yumurtalarımız Toplandıktan Sonra Neler Yaşadık?

giderken bir kuşku ve heyecan vardı içimde hatta anestezi öncesi eşime vasiyetimi bile söyledim.. huyum kurusun her ameliyat öncesi aparım bunu:))
tam olarak uyku hali degildi diyebiliriz olanları hatırlıyorum...bir süre hastanede bekleyip, sandviçimi yiyip ve ayran içtikten sonra, wc'ye gitmem gerektiği söylndi.bir problem olmaınca evimize geldik şu anda dinleniyorum kasıklarımda hafif agrılar var ama dünkü agrım daha fazlaydı..
7 tane yumurtam toplanmış bakalım kaç tanesi döllenebilecek?
ve bol bol dua ediyorum Rabbim isteyen herkesin kucaklarını doldursun

bende çok kötü olmuştum yumurtalar toplandıktan sonra kasıklarımda çok ağrı olmuştu sanki organlarımı tümden çıkarmışlar gibi iki gün rahat yürüyemedim sonra iyi oldum birde kabızlık ve şişkinlik olmuştu göbeğimde

giderken bir kuşku ve heyecan vardı içimde hatta anestezi öncesi eşime vasiyetimi bile söyledim.. huyum kurusun her ameliyat öncesi aparım bunu:))
tam olarak uyku hali degildi diyebiliriz olanları hatırlıyorum...bir süre hastanede bekleyip, sandviçimi yiyip ve ayran içtikten sonra, wc'ye gitmem gerektiği söylndi.bir problem olmaınca evimize geldik şu anda dinleniyorum kasıklarımda hafif agrılar var ama dünkü agrım daha fazlaydı..
7 tane yumurtam toplanmış bakalım kaç tanesi döllenebilecek?
ve bol bol dua ediyorum Rabbim isteyen herkesin kucaklarını doldursun

ınsallah guzel sonuc alırsın

bende korkuyorummm yarın ılk olacak ve lokal :KK43:

Arkadaşlar ben asıl transfer esnasında sıkışık olmak gerekiyormuş ben ondan korkuyorum !!!!!!!!!!!! o nasıl oluyor?

Merhaba arkadaşlar.
Bende 2 kez yumurta toplama işlemi yaşadım.
İlk 23 yumoşum toplandı,hiç ağrım sızım olmamıştı,hatta işlemden 40.dk.sonra fıldır fıldır dolanıp hast.işlemlerimizi yaptım.(eşimde ameliyatlıydı)
2.Transferimde 4.ay önceydi.Bunda 17 yumoşum toplandı.
Ama bu sefer çok ağrım oldu.Kasıklarım şişti sanki,gaz sancısı oldu,nefesimi kesti sanki gaz sancısı,tuvalete çıkmaktan çok zorlandım ağrıdan.o gece çok zordu ama ertesi günü daha hafifledi ve bu şekilde 4 günden sonra iyileştim.
Bunları yazıyorum ki sizinde başınıza gelirse benim gibi korkmayın,geçici bir olay.

Merhaba, benim 27 ocakta yumurtalarım toplandı.uyandığımda odaya alınmıştım, beni giydirmişler bile..adet sancısı kadar bile değil sonrasında yaşanan sancı..zaten 1-2 gün sürüyor geçiyor.kaç yumurta döllendi, acaba döllenenler bölünecek mi diye hastaneden haber beklerken sancı pek düşünülmüyor bile..benim 13 yumurtadan 10 tanesi döllendi, 4 tanesi de transfer edildi.Her akşam kalçadan iğne oluyorum, progesteron hormonu, onun acısı hepsinden daha fazla.umarım emeklerimiz boşa değildir...

Arkadaşlar ben asıl transfer esnasında sıkışık olmak gerekiyormuş ben ondan korkuyorum !!!!!!!!!!!! o nasıl oluyor?

çok çok sıkışık olmaya gerek yokmuş aslında.hatta transfer sonrası hemen kalkmana izin vermedikleri gibi sürgüye de hemen yapmana izin vermiyorlar.o yüzden çok da sıkışık olmamak lazımmış aslında.ben sıkıştım diye beni aldılar ama içerde 15-20 dakika doktoru bekleyince zorlandım.işlem sonrası da odaya aldılar bir süre sonra dayanamadım sürgü verdiler.yapamam diyordum sürgüye ama başa gelen çekiliyormuş valla..

arkadaslar bende su anesteziden korkuyorum hiç almadım bugüne kadar birde ben biraz üşüttüm anestezi uzamnı antibiyotik verdiii yoksa anestezi verilemezmiş

turtemciğim ben de ilk anestezimi yumurta toplamamda aldım. O kadar uzun bir işlem olmadığı için çok fazla vermiyorlar. Tatlı bir uyku gibiydi, hani sabah uykusunda evdeki diğer insanların ne yapıp ettiğini duyarsın da kalkamazsın ya, işte öyle. Ben herşeyi duydum, konuştum, konuşamadığım anlarda ayağımı oynattım, doktor ve anestezyene bakın uyumadım ben yaptım:) anesteziden sonra da çakırkeyiflik gibi bir hal geldi, hafif dilim dolaşık hareketler ağırlaşmış filan:) odada 2 saat yatırdılar o arada iş telefonları geldi onlarla konuştum ama ertesi gün aynı insanları arayıp "ben size dün ne demiştim narkozluydum da" diye sordum:)))) Hastaneden çıkıp eve gelince de gene dayanamadım yatağa kendimi atıp 2-3 saat daha uyudum. Zaten günler öncesinden heyecandan uyuyamamıştım. Sanırım uyku sayesinde olacak herhangi bir mide bulantısı, baş ağrısı ya da başka birşey hissetmedim.

kac yumurta toplandigi ni hemen soyluyorlar mi? Toplanan yumurtalar in dollendigi nezaman belli oluyor?

bende bugun toplattırdım :) 6 tanecık olmus
bakalım hakkımızda hayırlısı

ama ben lokal yaptırdım.öldüm öldü dirildim bir daha allah ihtiyac hissettirmesin ama olusa genel yaptırırım..

Bafo cum kac folikulun vardi da 6 tane cikti?
Cok gecmis olsun canim insallah hayirli guzel sonuc alirsin

evet arkadaslar beni bugun aradılar 7 yumurtadan 5 tanesi olgun çıkmış onlarında 3 tanesi döllenmiş beni ptsi günü çağırıyorlar transfere embriyo sayısı az oldugu için beklemeyeceklermiş hakkımızda hayırlısı birbirimize dua edelim

ben lokal oldum uyusana kadar berbat bbır deneyımdı... acıdı cok fazla sımdı ıse
antıbıyotık ve rahım ıcın alttan kullandıgım bır ılac verdı. oturupp kalkarken acı cekıyorum kabızlık oldu ama sıslık yok cok sukur

X