Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

canım tek tip gıda diyetleri yarardan çok zarar getiriyor,uygulaması da zor,ben oğlum 5 aylıkken diyet+sporla 3-4 ayda 84 kg dan 69 a düşmüştüm,o ara kiraz detoksu modası çıktı yapayım daha hızlı gitsin kilolar dedim,2 gün diyet bozuldu,bir daha da dikiş tutturamadım ve tekrar kilo aldım,sonra da kilolu bir şekilde (79 kg9 iken kızıma hamile kaldım.demek istediğim zaten fayda gördüğün birşey varken,yeni arayışlara girmek hezimet getirebiliyor.tabii balık ve kiraz bir değil,biri saf protein biri şekerli bir meyve,yine de sen bilirsin
Yok zaten bu dıyet yeter bana ya daha yolum uzun,kırmızı kılcal damar seklınde varıslerım kayboldu,bu sekılde sarmadan erıyorum,tabı kılo verdıkce ıs gucum arttı eskıden cam sılemezdıM sımdı rahat sılıyorum mesela,kedım ben temızlık yaparken ajan gıbı takıp edıyor vıledayı fılan cok komık halımız,bugun yerlerı deterjansız. Sıleyım eve detoks olsun ara ara yazarım,paylasımların ıcın tesekkurler.

Iyı fıkır tesekkurler,oglun cok tatlı masallah,benım kedım de erkek,sokakta buldum onu karne cıkardım ası fılan annem cok sevıyor, mır mır dolasıyor yasam kocum adeta,sabah ısıkla uyanıyor fılan,veterınere gıdıyoruz adama bır pıfFf dıyor kızıyor fılan adamcagızda ıgnelerı tasıma sepetının penceresınden yapıyor halımız tam komedı,bakımını ınternetten ogrendım. :KK1:

teşekkür ederim.bir canlının bakımı insanı hayata bağlıyor gerçekten,ama benim fobim var uzaktan sevebiliyorum hayvanları,elima alamam hiç kedi,köpek ,tavşan falan.oğlumsa tam zıddım,alıştırdı babası onu hayvanlara,ankaradaykan çalıştıgı yerın bahçesine bir tavşan almıştı,birkaç kere eve getirdi,oğlum hiç kucagından düşürmüyor,bırakamıyor elinden,yere koy diyoruz,3 sn sonra geri alıyor bi bakayım diye:KK60:aslında stresini de alıyor çocugun,bahçeli bir evim olsa isterdim hayvan beslemek,hem bende alışmış olurdum,ama apartman dairesinde zor,zaten temizliği şimdi bile zor yapıyorum 2 küçük çocukla( oğlum 3 yaşında ,kızım 9 aylık)bir de tavşanımız olsa yanmışım ben:KK60:

kızım kalktı ,ben kaçarrrrrr:KK58:

Yok zaten bu dıyet yeter bana ya daha yolum uzun,kırmızı kılcal damar seklınde varıslerım kayboldu,bu sekılde sarmadan erıyorum,tabı kılo verdıkce ıs gucum arttı eskıden cam sılemezdıM sımdı rahat sılıyorum mesela,kedım ben temızlık yaparken ajan gıbı takıp edıyor vıledayı fılan cok komık halımız,bugun yerlerı deterjansız. Sıleyım eve detoks olsun ara ara yazarım,paylasımların ıcın tesekkurler.

bende de var o kırmızı kılcal damarlardan.inş. benimkiler de kaybolur:97:

paylaşım çok yapalım ki motivasyonumuz artsın dimi:KK34:kolay gelsin sana

Temızlık yAptım az uzandım,evet hersey yolunda tabı kı ılk zamanlardakı heyecan sevınc 5 ay dan sonra rutınlesebılıyor,hıc boyle olmamıstım ya cok guzel bır duygu ıyı hıssetmek,tum dıkkatımı olmasını ıstedıgım kılolara verıyorum, tabıkı daha ıyısı olaBılır ama elde olanlarla yetınerek yol katedıyor ınsan bayaga.Herzaman dort dortluk olmayabılır,baslamak lazım bır yerden,ınadına tum sıkıntıların fılan .:KK1:

iyi akşamlar kızlar.bugun biraz alışveriş yaptım diyetim için,günkurusu kayısı,keten tohumu,sızma zeytinyağı,sebze aldım.bir de 7den 70e taş devri kitabı,kendimi diyete adadım anlayacagınız:KK1:

şimdide bugunkü menümü paylaşaşayım
sabah: 2 haşlanmış yumurta(bir türlü kayısı kıvamını tutturamıyorum yalnız:26::26:)
1 avuç içi peynir
4 zeytin
1 kırmızı biber
1 çay brd karısık kuruyemiş(ceviz,fındık,fıstık)

öğlen geç yedim 3:30 gibi
dışarıda
1 porsıyon adana
domates salatası
közlenmiş soğan
patlıcan salata
1 brd ayran

öğleni geç yiyince akşam saatine kadar acıkmadık,şuan açım ama bişey yemeyeceğim ,saat 20:00 yi geçti,belki ayran içerim

şimdi biraz kitabımı okuyayaım:KK34:

selammm arkadaşlar herkesin geçmiş bayramını kutluyorum bu bayramda korktuğum şeyler başıma gelmedi allahtan sadece çikolatayı fazla kaçırdım ne tatlı yedim ne ekmek yedim ama kendimi toplayıp tekrar düzene girdim inşallah daha iyi olacak.yumurtayı kayısı kıvamında yapmak için ilk önce ocaktaki su kaynayacak kaynadıktan sonra yumurtaları içine kaşıkla koyup 6-7 dakika kaynatacağız dk.bitince hemen ocaktan alıp suya tutun kayısı kıvamında sağlıklı ve besleyici bir yumurta olacak bizlere .ikincisi küçük bi tarif sizlere basit ve pratik tereyağında biberleri çok öldürmeden kavuracağız hemen iki yada üç yumurta kırıp pişirebilirsiniz çok güzel oluyo denemeyen varsa deneyebilir ayrıca cilbiri bende çok severim.o da sayenizde aklıma geldi teşekkürler,bugün birde patlıcanları ve biberleri közleyip salatasınıyapmayı düşünüyorum göreve kaldığımız yerden devam edelim hep birlikte ..:KK66:

selammm arkadaşlar herkesin geçmiş bayramını kutluyorum bu bayramda korktuğum şeyler başıma gelmedi allahtan sadece çikolatayı fazla kaçırdım ne tatlı yedim ne ekmek yedim ama kendimi toplayıp tekrar düzene girdim inşallah daha iyi olacak.yumurtayı kayısı kıvamında yapmak için ilk önce ocaktaki su kaynayacak kaynadıktan sonra yumurtaları içine kaşıkla koyup 6-7 dakika kaynatacağız dk.bitince hemen ocaktan alıp suya tutun kayısı kıvamında sağlıklı ve besleyici bir yumurta olacak bizlere .ikincisi küçük bi tarif sizlere basit ve pratik tereyağında biberleri çok öldürmeden kavuracağız hemen iki yada üç yumurta kırıp pişirebilirsiniz çok güzel oluyo denemeyen varsa deneyebilir ayrıca cilbiri bende çok severim.o da sayenizde aklıma geldi teşekkürler,bugün birde patlıcanları ve biberleri közleyip salatasınıyapmayı düşünüyorum göreve kaldığımız yerden devam edelim hep birlikte ..:KK66:
Aynen katılıyorum ben de aksama karnıyarık salata dusunuyorum.Gule gule gonderelım su kıloları .:KK1:

merhaba kızlar. ben de başladım karatay a 4 gündür i gidior çok şükür ama akşamları acıkıorum yatana kadar. bi de emziriorum. emziren kadınlar yapabilir diordu kitapta o yüzden yapıorum ben de.daha sağlıklı olayım hem die. hani kitabın sonunda bulgur salatası kek filan tarifleri var. onları öğnlerde mi öğn aralarında mı yiyiyoruz çözemedim. bu diyetle kaç kilo vericez bakalım hayırlısı:nazar::nazar:

merhaba kızlar. ben de başladım karatay a 4 gündür i gidior çok şükür ama akşamları acıkıorum yatana kadar. bi de emziriorum. emziren kadınlar yapabilir diordu kitapta o yüzden yapıorum ben de.daha sağlıklı olayım hem die. hani kitabın sonunda bulgur salatası kek filan tarifleri var. onları öğnlerde mi öğn aralarında mı yiyiyoruz çözemedim. bu diyetle kaç kilo vericez bakalım hayırlısı:nazar::nazar:
Ogun aralarında yemek yok,ayran ıcebılırsın.ara ogunlerde bırsey yersenız depolama hormonu yanı ınsulın salgılanıyor,saatınde yemekten maksat bu salgıyı az salgılatmak.saat sekızden sonra da yag yakan hormon salgılanıyor bu nedenle sekızden sonra lahana dahı yemek yok,ayran ıcebılırsınız ben sut ıcıyorum.

Ogun aralarında yemek yok,ayran ıcebılırsın.ara ogunlerde bırsey yersenız depolama hormonu yanı ınsulın salgılanıyor,saatınde yemekten maksat bu salgıyı az salgılatmak.saat sekızden sonra da yag yakan hormon salgılanıyor bu nedenle sekızden sonra lahana dahı yemek yok,ayran ıcebılırsınız ben sut ıcıyorum.

o zaman bulgur u filan mesela taze fasulyeyle yiyebilir miyiz

o zaman bulgur u filan mesela taze fasulyeyle yiyebilir miyiz

evet bulgur pilavını yiyebiliyosunuz ama çok fazla değil abartmadan tüketebilirsiniz akşam sekizden sonra veya gün içinde acıkırsanız bol bol limon sıkılmış su içebilirsiniz anında yeme isteğin kesiliyor ben hiç düşürmüyorum elimden gerçektende alışdım limonlu suya çookta faydası var inanın meyve çayları,ayran; ama elde yaparak hazır ayranlardan değil tuz atmadan, süt ,bazı arkadaşlar süte tarçın koyarak içiyolarmış sende deneyebilirsin ama bana göre en güzeli limonlu su birde dip not açken elinde titreme falan oluyosa çok şiddetli açlık hissediyosan en güzel ilaç sana zeytin olacaktır bol bol tüket tabiki tuzsuz olmalı güzelce harmanlanmış zeytin sana antibiyotik etkisi yapacaktır ...

evet bulgur pilavını yiyebiliyosunuz ama çok fazla değil abartmadan tüketebilirsiniz akşam sekizden sonra veya gün içinde acıkırsanız bol bol limon sıkılmış su içebilirsiniz anında yeme isteğin kesiliyor ben hiç düşürmüyorum elimden gerçektende alışdım limonlu suya çookta faydası var inanın meyve çayları,ayran; ama elde yaparak hazır ayranlardan değil tuz atmadan, süt ,bazı arkadaşlar süte tarçın koyarak içiyolarmış sende deneyebilirsin ama bana göre en güzeli limonlu su birde dip not açken elinde titreme falan oluyosa çok şiddetli açlık hissediyosan en güzel ilaç sana zeytin olacaktır bol bol tüket tabiki tuzsuz olmalı güzelce harmanlanmış zeytin sana antibiyotik etkisi yapacaktır ...

tşk ederim cnm. bugün ilk kez limonlu su içtim ii geldi. ama acıktım yine bugün:) bi de bugün geç kahvaltı ettim 11 gibi. öğle yemeği yemedim akşamı bekliorum. arada öğle yemeği yesemiydim ki. yoksa 2 öğn yeter mi geç kahvaltı yapılınca

tşk ederim cnm. bugün ilk kez limonlu su içtim ii geldi. ama acıktım yine bugün:) bi de bugün geç kahvaltı ettim 11 gibi. öğle yemeği yemedim akşamı bekliorum. arada öğle yemeği yesemiydim ki. yoksa 2 öğn yeter mi geç kahvaltı yapılınca
Ben uc ogun yıyıyorum,aslında sabah ıyı kahvaltı yaptıysanız gercekten ıkı ogun yetıyor.

arkadaşlar bu diyet boyunca mercimek köftesi yiyen arkadaşlar oldumu ?yada yiyebilirmiyiz çoğu doğal malzemeler. birde salça kullanabilirmiyiz acaba yemeklere ? bi sakıncası varmı bilgisi olan paylaşsın lütfen son sorum tuz, yemeklere hangi tuzdan atıyosunuz ben genelde yemeklik atıyordum.bu diyet boyunca kaya tuzu atiyorum şu iri tuzlardan salinanın iri salamura tuzunu kullanıyorum yanlış mı yapıyorum sizce ....:44:

arkadaşlar bu diyet boyunca mercimek köftesi yiyen arkadaşlar oldumu ?yada yiyebilirmiyiz çoğu doğal malzemeler. birde salça kullanabilirmiyiz acaba yemeklere ? bi sakıncası varmı bilgisi olan paylaşsın lütfen son sorum tuz, yemeklere hangi tuzdan atıyosunuz ben genelde yemeklik atıyordum.bu diyet boyunca kaya tuzu atiyorum şu iri tuzlardan salinanın iri salamura tuzunu kullanıyorum yanlış mı yapıyorum sizce ....:44:
Kıtapta mercımek salatası var,salca kullanıyoruz bız,tuz olarak hımalaya tuzu cok ıyıymıs ıcınde seksendort element varmıs,tuz konusunu bende hala halledemedım.

Kıtapta mercımek salatası var,salca kullanıyoruz bız,tuz olarak hımalaya tuzu cok ıyıymıs ıcınde seksendort element varmıs,tuz konusunu bende hala halledemedım.
Rafıne edılmıs tuz yerıne krıstal kaya tuzu(cam veya ahsap degırmende ogutulerek)kullanılmalıdır dıyor sayfa 146 da .

Kesinlikle limon çok rahatlatıyor.
Sabah içiyorum sıcak suya limon sıkıp, vücudumun kendine geldiğini hissediyorum.
Bir de tuvalet konusunda yardımcı mı oluyor bana mı öyle geldi?

X