Emziren anne diyeti

Ne özendim ya yedirmedim çoğu şeyi özenle ayrı çorba faln hazırladım tariflerden bakıp kahvaltı faln . Yemeyince yemiyo. Bu da öyle yapmicam Allah izin verirse yaa azar azar nne yiyosak vercem çoğu zamn arada ona özel tarifler yaparım.
Şu kısım harfi harfine beni anlatıyor. 🥴 Hep diyorum bunda ilki gibi yapmayacağım diye. Ben ilkinde de yoğurt ve sebzeyle başlamıştım ama çocuk iştahsızsa o da işe yaramıyor. Benimkine de babaannesi bakacak, okula yakın da değil. Süt sağma işi bana çok angarya geliyor ya, sevemedim bir türlü. İnşallah iyi olur iştahı da beni o dertten kurtarır.

Şu kısım harfi harfine beni anlatıyor. 🥴 Hep diyorum bunda ilki gibi yapmayacağım diye. Ben ilkinde de yoğurt ve sebzeyle başlamıştım ama çocuk iştahsızsa o da işe yaramıyor. Benimkine de babaannesi bakacak, okula yakın da değil. Süt sağma işi bana çok angarya geliyor ya, sevemedim bir türlü. İnşallah iyi olur iştahı da beni o dertten kurtarır.
Ne kadar mesafesi ben kızımı iki yaşına kadar emzirmistim ama onda 2 gün çalışıyorum o yüzden o iki gün bı şekilde idare edeoyoduk

Ne kadar mesafesi ben kızımı iki yaşına kadar emzirmistim ama onda 2 gün çalışıyorum o yüzden o iki gün bı şekilde idare edeoyoduk
Ben de oğlumu iki sene emzirdim, izinliydim. Memeden kestikten sonra okula başladım. Şimdi daha erken başlayacağım. Mesafe toplu taşımayla bir saat. Ders programımı her gün sabahtan öğleye kadar ayarlattıracağım, yani yaparlar inşallah. 😁

Ben de oğlumu iki sene emzirdim, izinliydim. Memeden kestikten sonra okula başladım. Şimdi daha erken başlayacağım. Mesafe toplu taşımayla bir saat. Ders programımı her gün sabahtan öğleye kadar ayarlattıracağım, yani yaparlar inşallah. 😁
Yaparlar bence, benim geçen sene 16 saat dersimi 3 gün öğleden önceye ayarlamıştı idarecim sağolsun. Ben de 4,5 aylıkken başladım 👀

İnşallah yaaa inan burda birbirimize çok güzel destek oluyoruz her konuda eminim bunu da bu şekilde birbirimizi gaza getirip hallederiz 🤭🤣 bende 165. Oy 64le hamile kaldım şuan 70im basen göbek ne ararsan var popom zaten normalde büyüktür sen düşün artık🤭 özel sektör çalışanıyim mecbur iki aylıkken başladım canım elimden geldiği kadar kosturuyorum iki ikibucuk saate bı emzirmeye çalışıyorum gelip gidip
Yok canım ya senin boyun da var 70 çok durmaz sende benim de çok fazla çatlağım var mesela onların çaresi de yok🙄Allah yardımcın olsun valla özel sektörün en zor yanı bu belki de 2 aylık çok küçük başlamışsın, bebişin akıllı uslu olsun hep işini kolaylaştırsın inşallah 🌸

Müdür sıkıntılı bir insan değilse yapar heralde yaa

Aminnnn aminnn
Yok canım ya senin boyun da var 70 çok durmaz sende benim de çok fazla çatlağım var mesela onların çaresi de yok🙄Allah yardımcın olsun valla özel sektörün en zor yanı bu belki de 2 aylık çok küçük başlamışsın, bebişin akıllı uslu olsun hep işini kolaylaştırsın inşallah 🌸

Aminn amin güzel anne inşallah. Uyku problemi var işte malesef uykuları kısa kısa gece erdeyse saat başı belki bı buçuk saate bir uyanıyor. Kızım da var 5 buçuk olack işte ikisi bir gercekten çok yoruluyorum ama çalışmak zorundayım onların rızkı için napalim 🤷

Aminnnn aminnn

Aminn amin güzel anne inşallah. Uyku problemi var işte malesef uykuları kısa kısa gece erdeyse saat başı belki bı buçuk saate bir uyanıyor. Kızım da var 5 buçuk olack işte ikisi bir gercekten çok yoruluyorum ama çalışmak zorundayım onların rızkı için napalim 🤷
Benimki de öyle canım çok sık uyanıyor sürekli emip geri dalıyor ama o kadar çok beni uyandırıyor ki , inşallah geçici bi süreçtir 🥹

merhabalar liste için çok teşekkür ederim 😍 bebeğinizi sağlıkla büyütün, ben solgar aldım destekleyen 3 öğün 2 adett içiyorum doğru mu kullanıyorum acaba 🥰

Aminnnn aminnn

Her çocuk farklı ve zor ama her kalktığında emzirmeden önce biraz pispis denesen belki uyanma sürelerini uzanırsın ben ilk cocugumda her kalkmasına emzirirken geceler kabus oldu hep memede aldı uyuyamadım sonralarda sırayla bir emziritor bir pispisliyordum derken uykular uzadı belki işine yarar

İNCİR UYUTMASI

8 kuru incir
500 ml süt

İncirleri sıcak suda yarım saat bekletelim, yumuşayınca süzüp doğrayalım. Sütü ısıtalım (parmağımızı daldırdığımızda dayanabileceğimiz kadar sıcak olmalı, yoğurt mayalama sıcaklığı gibi ) İncir ve sütü mikserden geçirip kaselere alalım. Üzerlerini streçleyip bir havluyla kapatalım ve uyutalım 😊
Ortalama 1,5-2 saat uyumaya bırakıp daha sonra buzdolabına soğuması için alabilirsiniz.

BU TARİF ORTALAMA 3 KİŞİLİKTİR.

1 PORSİYON İÇİN ÖLÇÜMÜZ YAKLAŞIK 1 SU BARDAĞI KADAR YAKLAŞIK 200 ML KUP KADAR DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ 😊

Emeğinize sağlık, her şeyi paylaşmışsınız çok teşekkürler🙏

Her çocuk farklı ve zor ama her kalktığında emzirmeden önce biraz pispis denesen belki uyanma sürelerini uzanırsın ben ilk cocugumda her kalkmasına emzirirken geceler kabus oldu hep memede aldı uyuyamadım sonralarda sırayla bir emziritor bir pispisliyordum derken uykular uzadı belki işine yarar
Ya zaten hiç aglamiyo elini emiyo sap sup seslerine uyanıyorum ben denedim ama uyuyup 5 on dk sonra yine uyaniyodu. Karnını tam doyurmuyo bence uyuyakaliyo

Ya zaten hiç aglamiyo elini emiyo sap sup seslerine uyanıyorum ben denedim ama uyuyup 5 on dk sonra yine uyaniyodu. Karnını tam doyurmuyo bence uyuyakaliyo
Elini etmesi açlıktan değil kilo alması varsa benimkide öyle doktora söyledim hele bazen hırsla sokuyor elini doktor kilosu iyi diş için erken ama emme refleksi ve elini yüzüne değişmesiyle emer normal bırak etsin dedi hem uyumak için yapıyor olabilir bence

Listeniz çok güzel, bire bir olmasa da benim beslenme alışkanlığıma çok benziyor ( çörek otu yağı, Hindistan cevizi yağı, smoothie , keçiboynuzu kefir hariç ) onların yerine bol zeytinyağı, yoğurt çiğ kuru yemişler var.
Ben bu şekilde beslenerek doğum sonrası 10. günde gebelik öncesi kiloma 56 kiloya dönmüştüm . Bebeğimi sadece anne sütü ile besliyorum 7 kiloyu geçmiştir ( hiç mama vermedim.geçen hafta 6900 idi, 24 Haziran doğumlu 3180 gr doğdu)
Şu anda ben de 54 kiloyum
Gebelik takiplerinde doktor bana beslenmeme bu şekilde devam edersem , özellikle paketli abur cubur ve gazlı içecek içmezsem gebelikte çatlakların olmayacağını söyledi. Ben de dikkat ettim , gerçekten hiçbir krem, yağ kullanmamama rağmen tek çatlağım yok. ( annem ve ablam harita gibi çatlakları var)
Başlığa sadece emziren annelere ek gebeleri de mi ekleseniz acaba ? Şahsi fikrim nasıl uygun görürseniz.

IMG_9851.jpeg

Eklentiler

• IMG_9852.jpeg
    IMG_9852.jpeg
    152,7 KB · Görüntüleme: 90
Listeniz çok güzel, bire bir olmasa da benim beslenme alışkanlığıma çok benziyor ( çörek otu yağı, Hindistan cevizi yağı, smoothie , keçiboynuzu kefir hariç ) onların yerine bol zeytinyağı, yoğurt çiğ kuru yemişler var.
Ben bu şekilde beslenerek doğum sonrası 10. günde gebelik öncesi kiloma 56 kiloya dönmüştüm . Bebeğimi sadece anne sütü ile besliyorum 7 kiloyu geçmiştir ( hiç mama vermedim.geçen hafta 6900 idi, 24 Haziran doğumlu 3180 gr doğdu)
Şu anda ben de 54 kiloyum
Gebelik takiplerinde doktor bana beslenmeme bu şekilde devam edersem , özellikle paketli abur cubur ve gazlı içecek içmezsem gebelikte çatlakların olmayacağını söyledi. Ben de dikkat ettim , gerçekten hiçbir krem, yağ kullanmamama rağmen tek çatlağım yok. ( annem ve ablam harita gibi çatlakları var)
Başlığa sadece emziren annelere ek gebeleri de mi ekleseniz acaba ? Şahsi fikrim nasıl uygun görürseniz.
Ne güzel, tebrik ederim. 🥰 Benim yeme alışkanlıklarım farklı olduğu için maalesef zorlanıyorum listeye uyma konusunda. Gecenin köründe hadi künefe söyleyelim diyoruz mesela. Pasta, börek çok severim. Evdekiler de sevdiği için mecburen yapıyorum. Yapmışken de tüketiyorum. 😩 Ama yine de eskiye göre biraz disipline girdim diyet sayesinde. Aslında sağlıklı olduğu için gebeler de uygulayabilir bu diyeti haklısınız. Anne karnındaki bebek için de faydalı besinler. Ama hamileler bu listeye bağlı kalmak zorunda değiller, o sebeple onları eklemedim. Tahin, keçiboynuzu, dere otu vs. direkt anne sütü odaklı besinler. Umarım herkese faydalı olur.

X