Dış gebelik sonrası geleceğe umutla bakanlar !

benim 35 gün kadar sonra gelmişti diye hatırlıyorum..sen bi yerde ne kadar korundunuz yazmıssın eger iğne olduysan genelde 6 ay diyolar çünkü erken hamile kalırsan düşüğe veya sakat vs. cocuga nedne oluyomuş (doktor arkadaslarım dedi)
ama gittiğim doktorlar 4 ay yeterli dediler

Cnm banada 3 ay korunmamızı tavsiye ettiler. İğne derken, ne iğnesi:) o kadar iğne oldum ki son zamanlarda.. Biz zaten tüp bebek ( Blastosist) yaptık. Olmaması gerekirken yaşadım bu problemi. Olur ya Allah'ın işi bilinmez, korunmayı bırakırız normal yoldan kalırım. Gerçi doktorlar tavsiye etmiyorlar. İlk hmilelikte dış gebelik yaşayanların diğerlerinin de yüksek Riskde olduğunu söylüyorlar. Perşembe gecesi laparoskopi oldum ben, kanamam devam ediyor. Doktor herkeste farklılık gösterir dedi, anlayamıyorumda ameliyattan dolayımı kanamam geliyor, yoksa erkenden reglmi oldum. Aranızda varmı böyle kanaması gelip, karın ağrısı devam edenler???

Cnm banada 3 ay korunmamızı tavsiye ettiler. İğne derken, ne iğnesi:) o kadar iğne oldum ki son zamanlarda.. Biz zaten tüp bebek ( Blastosist) yaptık. Olmaması gerekirken yaşadım bu problemi. Olur ya Allah'ın işi bilinmez, korunmayı bırakırız normal yoldan kalırım. Gerçi doktorlar tavsiye etmiyorlar. İlk hmilelikte dış gebelik yaşayanların diğerlerinin de yüksek Riskde olduğunu söylüyorlar. Perşembe gecesi laparoskopi oldum ben, kanamam devam ediyor. Doktor herkeste farklılık gösterir dedi, anlayamıyorumda ameliyattan dolayımı kanamam geliyor, yoksa erkenden reglmi oldum. Aranızda varmı böyle kanaması gelip, karın ağrısı devam edenler???

Canim benim de laparoskopiden sonra ilk hafta degil ama sonrasında kanama oldu ama adet gibiydi doktorumu aradığımda kalan adetinin devamı da olabilir dedi yumurtaliklar düzene girdiği icin toparlıyor olabilir demişti.dojtorkar neyi tavsiye etmiyor anlamadım simdi dis gebelik yasadık diye hep mı yasicaz yani? Anlayamadım..

ben sana ayrıntılı yazayım ozaman
ben hamile kalmamak için ertesi gün hapı kullandım..adetim bir hafta geçikmiş ben fark etmedim. sonra iğne batması gibi sağ tarafa agrılar gelmeye basladı..test yaptım poziştif cıktı sonra kan testi yaptırdım pozitif çıktı doktor arkadasımı aradım..
ben hap içtim nasıl olur diye bana dıs gebelik yapar o hap hemen hastaneye git dedi. gittim 2 gün sonra dıs gebelik oldugu kesinleşti. metotrax ne onun gibi bişi işte bi iğne var aslında kanser hastalarının iğnesi ama dıs gebelikte düşük yaptırmak içinde kullanılıyo..
bana bu iğneden vurdular ilk olarak betayı yükseltip sonrasında düşürüyo ve sende düşük yapıyosun.
ben düşük yaptım fena agrılar içinde ama kanamam adet sonu gibi devam etti. kanamam rahimde toplanıyodu sıkıntı yoktu bu evrede çünkü adet kanaması gibi atıcan dediler ama 3 gün ac susuz yani serumla durdum.sonrasında kanama tüpe kaymaya baslamıs ve acık ameliyatla sağ tüpüm alındı.

Canim benim de laparoskopiden sonra ilk hafta degil ama sonrasında kanama oldu ama adet gibiydi doktorumu aradığımda kalan adetinin devamı da olabilir dedi yumurtaliklar düzene girdiği icin toparlıyor olabilir demişti.dojtorkar neyi tavsiye etmiyor anlamadım simdi dis gebelik yasadık diye hep mı yasicaz yani? Anlayamadım..

Tabiki hayır cnm. Sadece dış gebelik yaşamayanlara göre yaşayanlar 2 kat riskli oluyor. Daha önce dış gebelik yaşamamış bir kadının dış gebeliğe yakalanma riski %15 iken bizde bu %30 oranına yükseliyor. Dış gebelik yaşadığımızdan dolayi zaten tüplerde bir hasar meydana gelmiş oluyor, bu da bir şekilde etken oluyor. Ben tüp bebek yaptırdım 5. Gün embriyosu idi yani dış gebeliğe yakalanma şansım % 0,01 ( yani çok düşük değerler tam olarak şimdi bilemiyorum) iken dış gebelik yaşadım. Bundan dolayıda doktorlar normal yoldan hamile kalmamı önermiyorlar , şimdi tekrar tüp bebek denediğimde tabii benim gibilerin riskide yükselmiş oluyor %5 gibi oranlara ulaşıyor. Herşey Allah'tan doktorlarda kesin birşey söyleyemiyorlar, umarım hepimizin gönlüne göre kur herşey. Yardımcı olamadıysam internette dış gebelik yakalanma oranlarına da bakabilirsin..

ben sana ayrıntılı yazayım ozaman
ben hamile kalmamak için ertesi gün hapı kullandım..adetim bir hafta geçikmiş ben fark etmedim. sonra iğne batması gibi sağ tarafa agrılar gelmeye basladı..test yaptım poziştif cıktı sonra kan testi yaptırdım pozitif çıktı doktor arkadasımı aradım..
ben hap içtim nasıl olur diye bana dıs gebelik yapar o hap hemen hastaneye git dedi. gittim 2 gün sonra dıs gebelik oldugu kesinleşti. metotrax ne onun gibi bişi işte bi iğne var aslında kanser hastalarının iğnesi ama dıs gebelikte düşük yaptırmak içinde kullanılıyo..
bana bu iğneden vurdular ilk olarak betayı yükseltip sonrasında düşürüyo ve sende düşük yapıyosun.
ben düşük yaptım fena agrılar içinde ama kanamam adet sonu gibi devam etti. kanamam rahimde toplanıyodu sıkıntı yoktu bu evrede çünkü adet kanaması gibi atıcan dediler ama 3 gün ac susuz yani serumla durdum.sonrasında kanama tüpe kaymaya baslamıs ve acık ameliyatla sağ tüpüm alındı.

Anladım cnm, çok geçmiş olsun. Ama ben bu tür iğneler kullanmadım, direk laporoskopi yapıldı bana. Bebeği inşallah şaşalım kucağına almak nasip olur.. Amiiiinnnn.. Darısı başımıza:nazar: :)

amin canım.ben iğneden önce kürtaj olduğum için kanamam başlamıştı zaten.doktor kürtaj kanamasınında 1 hafta falan süreceğini söylemişti.sonra iğne oldum kanamam hep devam etti.40 günü buldu.değerlerim sıfırlandıktan 1 hafta sonra falanda adet olmuştum.ama burda bazı arkadaşların kanamsı hemen bazılarınında belirli bir süreden sonra başladığını okumuştum.ama sanırım senin değerlerin düşük olduğu için benim gibi 40 günü falan bulmaz diye düşünüyorum.

canım yarın doktor gunu bebişi gorcen çok heyecanlı.4 lu teste karar verememişsin.
benım hamile olan arkadaşlarımın hepsi yaptırmıştı 2lide sorun olmasa bile hatta 2 gun önce bir arkdaşımla beraber girdik 4 lu teste çok güzeldi.bebeğin herşeyini görüyorsun .kalbını ,ciğerlerini beyinini,damak yapısını falan herşeyi gösteriiyor ayrıca renkli görebiliyorsun arkadaşım çok pınpırıklıydı endışelnyordu kan pıhtılaşması var cunku içi rahatladı.sen bilirsin canım eğer zararı olsaydı doktorlar onermezdı diye duşunuyorum.biz medicanada yaptırdık ama incirlide çamlık hastanesinin karşısında var doktorum onerdı deyınce 200 tl oluyor haberi olsun canım.
aaa buarada yarın benım rahım filmi korunma suresı hakkındakı sorumu sormayı unutma bebişim

Tabiki hayır cnm. Sadece dış gebelik yaşamayanlara göre yaşayanlar 2 kat riskli oluyor. Daha önce dış gebelik yaşamamış bir kadının dış gebeliğe yakalanma riski %15 iken bizde bu %30 oranına yükseliyor. Dış gebelik yaşadığımızdan dolayi zaten tüplerde bir hasar meydana gelmiş oluyor, bu da bir şekilde etken oluyor. Ben tüp bebek yaptırdım 5. Gün embriyosu idi yani dış gebeliğe yakalanma şansım % 0,01 ( yani çok düşük değerler tam olarak şimdi bilemiyorum) iken dış gebelik yaşadım. Bundan dolayıda doktorlar normal yoldan hamile kalmamı önermiyorlar , şimdi tekrar tüp bebek denediğimde tabii benim gibilerin riskide yükselmiş oluyor %5 gibi oranlara ulaşıyor. Herşey Allah'tan doktorlarda kesin birşey söyleyemiyorlar, umarım hepimizin gönlüne göre kur herşey. Yardımcı olamadıysam internette dış gebelik yakalanma oranlarına da bakabilirsin..

Tabiki bı hasar oluyor ama hic dis gebelik yasamamış birisi % 15 degil %1 riskli , yaşayan birinde de bu oran %8-10 oluyor yani %92 gıbi bir oranda yaşamıyorsun insallah.benim doktorum ve okuduklarım hep bu orandaydi.

ovitrelle ne canım.ne iğnesi bu catlama mı.18 mm olması iyi mi .ay bende ne kdr cahil kaldım kızlar ya utandım.
marla pink tum bilgisi olan kızlar size bir sorum var bunu aklıma sokan pinkti kızlar eşim gelince hamile kalmak için sürem kısıtlıya yoksa bende çatlama iğnesi vurdursam mı ,bunu neye göre vurduruyorlar yumurtlaması olmayana mı çünkü ben yumurtluyorum bunu biliyorum, yoksa olsada daha iyi olması için mi bunu her doktor yapıyor mu benı bu knuda bilgilendirirmisniz cankuşlarım .bide başka şansımı artırmak için ne yapabılırım

Tatlım ovitrelle çatlatma iğnesi. İçinde BetaHCG hormonu var. Aslında şart değil yaptırmak. İlk klomen denemesinde yumurtam gene aynı boyuttaydı ve iğne yapılmadan hamile kalmıştım. Bu sefer doktor sordu yapalım mı diye. Bende garanti olsun diye yaptırdım. Ama şart değil yine de. Zaten yumurta belli bir olgunluğa gelince çatlıyor. Bizimkisi o da eksik kalmasın merakından:)) Doktorla konuşursun tatlım eğer gerekirse sende yaptırırsın. Ya bu arada bugün soldan soldan bir ağrılar geldi bana. Resmen zonkladı sol tarafım. Heralde ben bugün yumurtladım sanıyorum:) Ama sol taraf aynı zamanda dış gebelik geçirdiğim taraf. Bakalım neler olacak????

Canim insallah ya..ben dün gittiğimde degilim biteli 2 gun olmuştu yumurta icin 10 mm normal suan icin carsamba icin çağırdı yani yarin 12. Gun olacak o zaman ne kadar olur ki yumurta normalde ne zaman vurulmalı ?cunku ben 33 -34 gunde bir adet oluyorum 15-16 .gun gıbi yumurtluyorum diye biliyorum.bir de sen nerenden vuruldun canim benim göbekten olacakmis acaba hangi igne?Canim insallah guzel haberler alicaz bız de ..Rabbim bizi de güldürecek insallah..

Canım ben klomen kullandım bu ay o yüzden benimki zaten 14. günde çatlaması lazımdı. Ama 12. günümde yumurtalıklarım 10. gün görünümündeydi, foliküllerim biri 12 biri 13 mm idi. 14. gün gittiğimde pazartesi yani sağda ki folikül kaybolmuş soldaki de 18mm olmuştu. Doktor iğne için gerekmez ama istersen yapalım dedi. Bende yaptırdım. Göbekten ciltaltına yapıyor. Çok basit bir işlem. En azından yumurta çatlamasını tetiklemiş oluyoruz. Bir de iki gündür bulantım var benim özellikle de sabahları. Bu iğnenin içindeki betaHCG hormonu sanırım biraz bulantı yaptı. Hamilelerde de bu hormon yükseldikçe bulantı oluyor zaten. Onun dışında bugün çok ağrım oldu soldan. Ovulasyonum 2 gün geriden geliyor tahminimce. Bugün 16. günüm çünkü....
Pink canım inşallah bu ay beraber hamile kalırız hayırlısıyla :)))

meraba arkadaşlar bende dün beta yaptırdım yükselmiş malesef.35.84 olmuş.doktorumu aradım dış gebelik dedi:KK43: çok üzüldüm ama korkacak bişi yok tek doz iğne ile sonlanır dedi.yarın iğneyi olacam.inşlh fazla yan etki yapmaz. çok yıpratıcı bir dönem.ama en azından ne olduğu belli oldu belirsizlik insanı mahfediyor.birde değerlerim çok yüksek değil.buradakileri okudum 2000-6000 gibi değerlerden bahsediliyor.değerin düşük olmasıda benim için bir avantaj olabilir die düşünüyoru. yani daha kolay atlatabilirim belki.destekleriniz için çok tşklr arkadaşlar.rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun.biz elimizden geleni yaptık,elimizden gelmeyenler için rabbimize el açtık,rabbim ellerimizi boş bırakmasın inşllh....

Bahar ben senin dış gebelik geçireceğine hiç ihtimal vermemiştim. Çok üzüldüm canım. Ama işin iyi tarafı durumunun belli olması ve değerlerinin düşük olması. Çok geçmiş olsun. Tekrar transfer yaptıracak mısın? Konuştunuz mu doktorunla?

Canım ben klomen kullandım bu ay o yüzden benimki zaten 14. günde çatlaması lazımdı. Ama 12. günümde yumurtalıklarım 10. gün görünümündeydi, foliküllerim biri 12 biri 13 mm idi. 14. gün gittiğimde pazartesi yani sağda ki folikül kaybolmuş soldaki de 18mm olmuştu. Doktor iğne için gerekmez ama istersen yapalım dedi. Bende yaptırdım. Göbekten ciltaltına yapıyor. Çok basit bir işlem. En azından yumurta çatlamasını tetiklemiş oluyoruz. Bir de iki gündür bulantım var benim özellikle de sabahları. Bu iğnenin içindeki betaHCG hormonu sanırım biraz bulantı yaptı. Hamilelerde de bu hormon yükseldikçe bulantı oluyor zaten. Onun dışında bugün çok ağrım oldu soldan. Ovulasyonum 2 gün geriden geliyor tahminimce. Bugün 16. günüm çünkü....

İnsallah canimm:)) bugün gittim doktora bakti 14 mm dedi Pazartesi 10 mm ydi.cuma gunü tekrar çağırdı dediğin gıbi 18 mm olunca vuracakmış ben bugün vuracak sanmıştım bir de senin doktorun neden igne icin gerekmez dedi canim?igneyi yaparken acıyor mu, yakıyor mu? :KK43:(

Canim bir de bu igneyi vurulduktan sonra iliski 36 saat icinde mı 36 saat sonra mı olması gerek? Doktor ben igneyi yapınca soylicem dedi ama ben merak ettim:KK66:)

Tatlım ovitrelle çatlatma iğnesi. İçinde BetaHCG hormonu var. Aslında şart değil yaptırmak. İlk klomen denemesinde yumurtam gene aynı boyuttaydı ve iğne yapılmadan hamile kalmıştım. Bu sefer doktor sordu yapalım mı diye. Bende garanti olsun diye yaptırdım. Ama şart değil yine de. Zaten yumurta belli bir olgunluğa gelince çatlıyor. Bizimkisi o da eksik kalmasın merakından:)) Doktorla konuşursun tatlım eğer gerekirse sende yaptırırsın. Ya bu arada bugün soldan soldan bir ağrılar geldi bana. Resmen zonkladı sol tarafım. Heralde ben bugün yumurtladım sanıyorum:) Ama sol taraf aynı zamanda dış gebelik geçirdiğim taraf. Bakalım neler olacak????

yanı yumurtalayan birinede vuruyor mu doktorlar sence gerek var mı bana sen ne dersın bunu duşunsem mı
ilişkiden yrm saat önce eşlerinize sert kahve içirin

İnsallah canimm:)) bugün gittim doktora bakti 14 mm dedi Pazartesi 10 mm ydi.cuma gunü tekrar çağırdı dediğin gıbi 18 mm olunca vuracakmış ben bugün vuracak sanmıştım bir de senin doktorun neden igne icin gerekmez dedi canim?igneyi yaparken acıyor mu, yakıyor mu? :KK43:(

:))) Gerekmez dedi çünkü yumurta zaten belli bir olgunluğa ulaşınca çatlıyor. Ama işte piyasada böyle bir alternatif varken bizde kullanalım olayı oluyor. Bir nevi iç rahatlatma ya da ilaç firmalarının piyasa yaratma olayı yani. Şimdi bizler bu kadar emek veriyoruz. Ben o yüzden yaptırdım. Yoksa ilk klomen denememde iğne yaptırmadan yumurtam çatlamıştı ve hamile kalmıştım. Tercih meselesi gibi birşey bu, çok elzem birşey değil. Ama yine de bir alternatif ve motivasyon sağlayabilir :))) Beni şu aşamada motive ettiğini söyleyebilirim...

Canim bir de bu igneyi vurulduktan sonra iliski 36 saat icinde mı 36 saat sonra mı olması gerek? Doktor ben igneyi yapınca soylicem dedi ama ben merak ettim:KK66:)

Saatleri boşver bence önemli olan ilişkinin günaşırı olması. Zaten spermler vücutta 2-3 gün yaşıyorlar. Günaşırı olsun ki hem erkeğin sperm rezervi biriksin hem de vücudunda sayıca fazla sperm olsun. Ben doktora hiç sormadım zaten onlar iğneden sonra fix günaşırı derler.... Siz günaşırıya başlayın bence...

yanı yumurtalayan birinede vuruyor mu doktorlar sence gerek var mı bana sen ne dersın bunu duşunsem mı
ilişkiden yrm saat önce eşlerinize sert kahve içirin

Zaten iğnenin amacı var olacak olan yumurtanın folikülden çıkmasını sağlamak. Yumurtalamayan birine vurmazlar zaten. Sanırım iğnenin gerekip gerekmediğini öğrenmek için yumurta takibi yaptırman lazım. Doktora danışmakta fayda var. Cerol ama sende Pink gibi yaptırabilirsin. Pink spontan yumurtlayabiliyor ben ilaç tedavisiyle. Sonuçta ikimize de iğne yapılabiliyor... İçini rahatlatmak için yaptırabilirsin bence...

Saatleri boşver bence önemli olan ilişkinin günaşırı olması. Zaten spermler vücutta 2-3 gün yaşıyorlar. Günaşırı olsun ki hem erkeğin sperm rezervi biriksin hem de vücudunda sayıca fazla sperm olsun. Ben doktora hiç sormadım zaten onlar iğneden sonra fix günaşırı derler.... Siz günaşırıya başlayın bence...

Anladım canim haklısın:KK66: bugun benim regl bitiminden 12.gun 14 mm normal mi?? Bir de ben 5 inde gece 11-12 gibi az az geldi reglim sonra sabah daha fazlaydi ben 5 ni mi 6 sini mi birinci gun sayicam?ama kesinlikle rahatlama acısından bana da iyi geldi bu çatlatma iğnesi :)ama cok da kasmıyorum kendimi daha ilk denemem olacak hayırlısı insallah ikimizde bu ay saglikla hamile kalırız canim:))

Zaten iğnenin amacı var olacak olan yumurtanın folikülden çıkmasını sağlamak. Yumurtalamayan birine vurmazlar zaten. Sanırım iğnenin gerekip gerekmediğini öğrenmek için yumurta takibi yaptırman lazım. Doktora danışmakta fayda var. Cerol ama sende Pink gibi yaptırabilirsin. Pink spontan yumurtlayabiliyor ben ilaç tedavisiyle. Sonuçta ikimize de iğne yapılabiliyor... İçini rahatlatmak için yaptırabilirsin bence...

hadi bakalım siz bir deneyin hamile kalırsanız bende yaparımm.inşallah kalırsınz.
klomen dış gebeliğe neden olabılıyormuş pek bu iğnenin böyle bir durumu var mı.
buarada senı doktorum ilan ettim bilmem farkındamısın :)))))))))))))

Son düzenleme:

Aslında doktorlar regl bitimindn sonra 12-14-16-18.gunler de iliski önerirler ama benim bugün 12.gun iliski olsa da henüz catlamadigi icin olmaz dedi doktor sanırım 15.16.gunler onemli olacak benim icin 33-34 gunde oldum reglimi..

hadi bakalım siz bir deneyin hamile kalırsanız bende yaparımm.inşallah kalırsınz.
klomen dış gebeliğe neden olabılıyormuş pek bu iğnenin böyle bir durumu var mı.
buarada senı doktorum ilan ettim bilmem farkındamısın :)))))))))))))

Canim bu igne yumurtayı çatlatıp şansını artırıyormuş bana direk doktorum söyledi yapalım istersen diye baktiki sagdan yumurtluyorum cok da takiyorum oyle bir etkisi yoktur olsa zaten doktor önermezdi bence.

X