yanak dolgusu hakkında yardım ve bilgi lütfen....

Canım hiç öncesi sonrası fotoğrafın varmı benimde yanaklarda biraz dolgunluk olsun istiyorum 2cc yetermi ki acaba. İlk yapıldığında çok şişlik oluyor mu? İk yaptırdıktan 1 ay sonra örneğin % kaç gibi bir dolgunluk kaldı tahmini. Bende en azından yaptırırken ona göre yaptırayım gözüme şişiinince azcık kalır diye düşünüp gaza gelip şişrmiyim yanaklarımı çok. Yanaklarım biraz tombik dursun istiyorum :) Birde yüzümde güneş lekeleri var önce onları soydurup yaptırayım daha iyi olur değilmi. Doldurupsonrada soymaya kalkarsam dolgu zarar görür diye korkuyorum Cuma günü için randevu alacağım Dr Güner için aldığım bilgileri paylaşırım taze taze :)

Canım ben yanaklarım dolsun diye yaptırmadım benim bariz bir şekilde çukur vardı yanağımda onun içi dolduruldu ve burun ucu ile ağız kenarına biraz koyuldu. eylül 2011 de yapıldı hiç erime olmadı henüz yapıldığı gibi duruyor ama dolgu sonrası 1hafta kadar şişlik ve morarma oluyor. Bu arada yüzünü soyduracaksan bencede önce onu yaptırman doğru olur, bendede güneş lekeleri var onun sonuçlarını yazarsan sevinirim. Pazarlık yapmayı unutma

Canım daha soydurma işlemini yapamadım yapınca mutaka yazıcam burdan herşeyi adım adım merak etme :) Yalnız diğer dolgu vs olayını doktorla henüz görüşemedim fırsat bulamadım haftaya yıllık iznimde inşallah bi görüşüp ikisinide halletmeye çalışıcam önce leke olayını halletmeye çalışıcam bakalım inşallah güzel haberler yazarım :)

Arkadaşlar daha önce bir fırsat sitsesinden prp yaptırmıştım Esteroyal polikliniğinde bu sabah orda yine prp yaptırdım fiyatı yine diğer yerlere göre iyi uygulamada iyi açıkçası daha önce de memnun kalmıştım o yüzden şimdi yine oraya gittim Dokto Ebru Hanımla dolgu hakkında da görüştüm.
Dolgu için yanaklarıma Bio- Expander Hyalüronik asitin kullandıkalarını 3 tüpün "500 tl olduğunu yanaklarıma 2 tüp yeteceğini söyledi, daha kalın bir dolgu için yüzüme 700tlik bir dolguyeteceğini söyledi ikisinden birini tercih edebilirsin dedi ama bu dolgular max 12- ay kalıcıymış. Burnum içinde dolgu istersem tek tüpü 700 tl yada diğer 3 tüpten 2si yüzüme 1ini burnuma hafif bir düzeltme için dolgu kullanabileceğini söyledi.
Bu leke ve dolgu ile ilgili İstanbul Bağdat Caddesinden bir doktorla mailleştik Gülay Boztosun isimli bir doktor. Lekeler konusunda çok iddialı olduğunu dolgu içinde kalıcı uygulayabileceğini ve sadece kalıcıyı yüzümüe uygulamanın doğru olacağını söyledi, kullandığı dolgu maddesini bilemiyorum açıkçası onun için bir ön muayeneye gideceğim ordan da bilgi aldığmda yine yazarım arkadaşlar.

kızlar bizim orada uygun fiyatı buldum özel bi hastanede dolgu seans 800 tl

Canım sizin orası dedğin yer neresi? dolgu için ne kullanıyorlamış kalıcılığı ne kadarmış, seans dediğin 1cc mi 800 tl acaba varsa sende telefon vs buraya yazamırısn yada özelden yazar mısınn bende arayıp bilgi alayım :)

Canım sizin orası dedğin yer neresi? dolgu için ne kullanıyorlamış kalıcılığı ne kadarmış, seans dediğin 1cc mi 800 tl acaba varsa sende telefon vs buraya yazamırısn yada özelden yazar mısınn bende arayıp bilgi alayım :)

tmm cnm özelden yazarım şimdi :KK66:)

yanak ve burun dolgusunda en başarl doktor kim sizce , yani doğal görünüm önemli burda tabi..

dolgu yaptıran bilgisi olan arkadaşlar yanak yan tarafına kulak hizasından başlayıp çeneye inen kısıma dolgu uygulanabiliyor mu. lütfen cevap yazın.
ulthera diye ameliyatsız yüz germe uygulattım sağ yan tarafımda dediğim bölgede erimemi çökmemi nedir bişiler oldu. sol ön çene kısmımda da şişlik..
şimdi çare arıyorum. çökük kısma dolgu olabilir mi. çöküklük kapladığı alan olarak aşağı doğru uzunlaması. yer olarak biraz fazla. o kadar kısım doldurulabiliyor mu. bilgisi olan paylaşsın lütfen

dolgu yaptıran bilgisi olan arkadaşlar yanak yan tarafına kulak hizasından başlayıp çeneye inen kısıma dolgu uygulanabiliyor mu. lütfen cevap yazın.
ulthera diye ameliyatsız yüz germe uygulattım sağ yan tarafımda dediğim bölgede erimemi çökmemi nedir bişiler oldu. sol ön çene kısmımda da şişlik..
şimdi çare arıyorum. çökük kısma dolgu olabilir mi. çöküklük kapladığı alan olarak aşağı doğru uzunlaması. yer olarak biraz fazla. o kadar kısım doldurulabiliyor mu. bilgisi olan paylaşsın lütfen

Doldurulabiliyor ama iyi bir doktor bul her doktor güzel yapmıyor, yağ enjeksionu bence yaptırma önce 1 yıllık geçici dolgu yaptır bakalım nasıl olacak sonra kalıcıyı düşünürsün.

Ben yıllar önce yaptırdım. Hiç doğal olmadı. Yanaklarım garip bir şiş gibi görünüyor. Yapacak doktoru iyice araştırın. neyle dolduracağını önceden kesinlikle görün. Ne yapacağını iyi bilmeden yaptırmayın. Doğal malzeme deyip silikonla dolduruyorlar.
Silikon kalıcı ve geri dönüşü yok.

bende istiyorumm tavsiye ediyor musun

Ben de iki hafta öncesine kadar dolgu ve botoks hakkında araştırma yapıyordum. İşlemi yaptırdıktan sonra bilgi vermek istedim çünkü bir konuda arştırma yaparken en çok destek aldığım güvendiğim bir site..Bir yıldır çatık kaş ve alın çizgilerim ve hafif yanak düşmesi şikayetim vardı ve ameliyatsız çözüm arıyordum. Google böyle yazdığımda vshape yi gördüm. Pek fazla yorum yoktu ve bende bunun radyofrekans işlemi olduğunu anlamadım. Kadıköy'de bir güzellik merkezinde işlem yapılıyordu ve gitmeye başladım. 2 hafta aralıklı dört seans yapılıyordu ama güzellik merkezi kendi insiyatifinde her hafta çağırdı seans zamanı iki alet arada yalnızca ısıtıcı kullanılıyordu. 4 seans gittim seans ücreti 500 tl ayrıca avrupa yakasından gittiğim halde yol ücretlerini hesaba katmadan bana 2000 tl ve hayal kırıklığına maal oldu. Standart aletler dışında alnıma ütü denilen bir aletle işlem bile yapıldı ama nafile o anlık alnınız düzeliyor sonra eski rahatsız edici haline dönüyor. Neyse çok uzattım ama ben konu hakkında bilgi alamadığım için yaşadıklarımı anlatmak istedim. Sonra dolgu ve botoks konusunu araştırmaya başladım. Daha önce hiç yaptırmadığım için korkuyordum. Formda adı geçen Aylin Karanlığa gittim önce(akmerkez karşısı) benim için tek çözümün yağ enjeksiyonu olduğunu söyledi ve bir tane enjeksiyon örneği gösterdi 50 yaşında bir kadın elmacık kemikleri dudak yanak bölümüne yağ enjeksiyonu yapmışlar sankş yanaklara gerçekten birer elma konmuş gibi olmuş. Korkunç görünüyordu. Benim istediğim o değildi. Ayrıca doktor hiç güven vermedi. gittiğimde yoktu sonra geldi ağzında bir sakız iticiydi. Gerçi önemli olan profesyonel olması güven vermedi. Birde kullandığı dolgu teosyal markaydı ve forumda okuduğum kadarı ile pek önerilmiyor. Ancak çok moralimi bozdu bu durum bir sürü işlem saydı. Sonra Tunç Tiryaki ve Güner Uysal hakkıda araştırma yapmaya başladım. Güner uysal kalıcı dolgu yaptığı için Onda karar kıldım. 10 nisanda bilgi almak için gittim.Yeri Nişantaşı'nda iki kişi hariç çalışanlar devlet hastanesi çalışanı gibi suratsız ama Güner Bey olumlu rahat hissettiren bir insan(çalışanları takmayın yani) derdimi anlattım yanaklarım için gözaltı elmacık ve nazobial bölge dolgusu dedi(ama elmacıkla göz altını yapınca nazobial seni daha az rahatsız edecek dedi ayrıca) alnım için botoks dedi. İşlem için yüzüme krem sürülmedi ağrı eşiğim düşük olduğundan dogu biraz ağrılı oldu nazobial bölgeye dayanamadım hatta canım öyle tatlıki ağlamaya başladım:) Güner beyde nazobial bölgeyi bırakalım kontrole geldiğinde istersen yaparız dedi.Arkadaşlar çok uzattım biliyorum ama ben net detay hiç bir yazıda bulamamıştım kusura bakmayın.. Sol göz altımda iki mor iğne izi oldu Yüzüm şişti biraz işlem sonrası bir antibiyotik yazdı ve 3 gün yüzünü yıkamak bile yok dedi duş falan hakketire... Kapatıcı ile morlukları hallederim dedim makyajda yok dedi(formda kapatıcı kullandığını söyleyenler vardı) Sonra yüzüm özellikle gözaltım feci şişti gözlerimden yanaklarımı görebiliyordum ancak 4.günden sonra şişler inmeye başladı göz altlarından dolayımı öyle şişti botoksla beraber diyemi anlamadım botoks yalnız yapıldığında böyle şişlik yapıyormu onu da bilmiyorum. Ama bir arkadaşın daha önce dedği gibi ilk 4 gün sağlam dayak yemiş gibiydim. Sonuca geleyim. Botoksu bu zaman kadar yaptırmadığım için pişmanım gerçekten alnım çok iyi oldu. Nazobilal çizgim hafifledi ama yanaklarımın bşraz daha dolgun kalmasını isterdim belki ilave yapılması gerekebilir 22 nisanda kontrolüm var bakalım doktor ne yorum yapacak şunu bilirsiniz fotoğraf çektiğimdeki sönmüş yüz gitti gerçekten. Ama tam istediğim sonuçta bu değildi. Şimdi nazobial bölgeye yaptırırsam ve bu derece şişerse diye korkuyorum çünkü yüzümü gözlükle kamufle ettim büyük oranda. Birde işlemden birgün sonra dehşet ağrım oldu iğne yerlerinde kan sulandırıcı özelliği olmayan bir ağrı kesici alın ben korkudan alamadım sonra arayıp sordum biraz buz kompresi ve ağrı kesici alabilirsin dediler bir tane aldıktan sonra ikincisine ihtiyaç durmadım(bu da ek bilgi olsun) sevgiler :)

yanak ve burun dolgusunda en başarl doktor kim sizce , yani doğal görünüm önemli burda tabi..

Ben de iki hafta öncesine kadar dolgu ve botoks hakkında araştırma yapıyordum. İşlemi yaptırdıktan sonra bilgi vermek istedim çünkü bir konuda arştırma yaparken en çok destek aldığım güvendiğim bir site..Bir yıldır çatık kaş ve alın çizgilerim ve hafif yanak düşmesi şikayetim vardı ve ameliyatsız çözüm arıyordum. Google böyle yazdığımda vshape yi gördüm. Pek fazla yorum yoktu ve bende bunun radyofrekans işlemi olduğunu anlamadım. Kadıköy'de bir güzellik merkezinde işlem yapılıyordu ve gitmeye başladım. 2 hafta aralıklı dört seans yapılıyordu ama güzellik merkezi kendi insiyatifinde her hafta çağırdı seans zamanı iki alet arada yalnızca ısıtıcı kullanılıyordu. 4 seans gittim seans ücreti 500 tl ayrıca avrupa yakasından gittiğim halde yol ücretlerini hesaba katmadan bana 2000 tl ve hayal kırıklığına maal oldu. Standart aletler dışında alnıma ütü denilen bir aletle işlem bile yapıldı ama nafile o anlık alnınız düzeliyor sonra eski rahatsız edici haline dönüyor. Neyse çok uzattım ama ben konu hakkında bilgi alamadığım için yaşadıklarımı anlatmak istedim. Sonra dolgu ve botoks konusunu araştırmaya başladım. Daha önce hiç yaptırmadığım için korkuyordum. Formda adı geçen Aylin Karanlığa gittim önce(akmerkez karşısı) benim için tek çözümün yağ enjeksiyonu olduğunu söyledi ve bir tane enjeksiyon örneği gösterdi 50 yaşında bir kadın elmacık kemikleri dudak yanak bölümüne yağ enjeksiyonu yapmışlar sankş yanaklara gerçekten birer elma konmuş gibi olmuş. Korkunç görünüyordu. Benim istediğim o değildi. Ayrıca doktor hiç güven vermedi. gittiğimde yoktu sonra geldi ağzında bir sakız iticiydi. Gerçi önemli olan profesyonel olması güven vermedi. Birde kullandığı dolgu teosyal markaydı ve forumda okuduğum kadarı ile pek önerilmiyor. Ancak çok moralimi bozdu bu durum bir sürü işlem saydı. Sonra Tunç Tiryaki ve Güner Uysal hakkıda araştırma yapmaya başladım. Güner uysal kalıcı dolgu yaptığı için Onda karar kıldım. 10 nisanda bilgi almak için gittim.Yeri Nişantaşı'nda iki kişi hariç çalışanlar devlet hastanesi çalışanı gibi suratsız ama Güner Bey olumlu rahat hissettiren bir insan(çalışanları takmayın yani) derdimi anlattım yanaklarım için gözaltı elmacık ve nazobial bölge dolgusu dedi(ama elmacıkla göz altını yapınca nazobial seni daha az rahatsız edecek dedi ayrıca) alnım için botoks dedi. İşlem için yüzüme krem sürülmedi ağrı eşiğim düşük olduğundan dogu biraz ağrılı oldu nazobial bölgeye dayanamadım hatta canım öyle tatlıki ağlamaya başladım:) Güner beyde nazobial bölgeyi bırakalım kontrole geldiğinde istersen yaparız dedi.Arkadaşlar çok uzattım biliyorum ama ben net detay hiç bir yazıda bulamamıştım kusura bakmayın.. Sol göz altımda iki mor iğne izi oldu Yüzüm şişti biraz işlem sonrası bir antibiyotik yazdı ve 3 gün yüzünü yıkamak bile yok dedi duş falan hakketire... Kapatıcı ile morlukları hallederim dedim makyajda yok dedi(formda kapatıcı kullandığını söyleyenler vardı) Sonra yüzüm özellikle gözaltım feci şişti gözlerimden yanaklarımı görebiliyordum ancak 4.günden sonra şişler inmeye başladı göz altlarından dolayımı öyle şişti botoksla beraber diyemi anlamadım botoks yalnız yapıldığında böyle şişlik yapıyormu onu da bilmiyorum. Ama bir arkadaşın daha önce dedği gibi ilk 4 gün sağlam dayak yemiş gibiydim. Sonuca geleyim. Botoksu bu zaman kadar yaptırmadığım için pişmanım gerçekten alnım çok iyi oldu. Nazobilal çizgim hafifledi ama yanaklarımın bşraz daha dolgun kalmasını isterdim belki ilave yapılması gerekebilir 22 nisanda kontrolüm var bakalım doktor ne yorum yapacak şunu bilirsiniz fotoğraf çektiğimdeki sönmüş yüz gitti gerçekten. Ama tam istediğim sonuçta bu değildi. Şimdi nazobial bölgeye yaptırırsam ve bu derece şişerse diye korkuyorum çünkü yüzümü gözlükle kamufle ettim büyük oranda. Birde işlemden birgün sonra dehşet ağrım oldu iğne yerlerinde kan sulandırıcı özelliği olmayan bir ağrı kesici alın ben korkudan alamadım sonra arayıp sordum biraz buz kompresi ve ağrı kesici alabilirsin dediler bir tane aldıktan sonra ikincisine ihtiyaç durmadım(bu da ek bilgi olsun) sevgiler :)

mavibeyazcan vshape başlığı altında okusaydın daha önce ben bir işe yaramadığını yazmıştım, paran cebinde kalırdı. Botoks tek başına yapıldığı zaman şişlik ve morarma olmuyor. Dolgumu bende Güner beye yaptırmıştım evet 1 hafta çok kötü şişti ve morardı ama daha evvel başka bir yerde dermotoloji uzmanına teosyal dolgu yaptırmıştım ne şişme nede morarma olmuştu aslında güzel olmuştu fakat sadece 1 yıl gittiği için daha sonra daha uzun kalıcı bir dolgu olsun diye aqualift yaptırdım onun kalıcılığının 3-5 yıl olduğunu söylemişti güner bey. Bu arada göz altına yapılan dlguyu çok merak ettim şişlerin inince nasıl göründüğünü yazarsan memnun olurum.

mavibeyazcan vshape başlığı altında okusaydın daha önce ben bir işe yaramadığını yazmıştım, paran cebinde kalırdı. Botoks tek başına yapıldığı zaman şişlik ve morarma olmuyor. Dolgumu bende Güner beye yaptırmıştım evet 1 hafta çok kötü şişti ve morardı ama daha evvel başka bir yerde dermotoloji uzmanına teosyal dolgu yaptırmıştım ne şişme nede morarma olmuştu aslında güzel olmuştu fakat sadece 1 yıl gittiği için daha sonra daha uzun kalıcı bir dolgu olsun diye aqualift yaptırdım onun kalıcılığının 3-5 yıl olduğunu söylemişti güner bey. Bu arada göz altına yapılan dlguyu çok merak ettim şişlerin inince nasıl göründüğünü yazarsan memnun olurum.

Maalesef atlamışım bir kaç başlık hatta şimdi yine kontrol ettim olumlu yazılar var hatta iki seansta süper kalite almışlar. İnanmayın arkadaşlar aksine benim yüzüm ondan sonra beni daha çok rahatsız etmeye başladı çöktü sanki. Şu an şiş kalmadı gibi morarma olmadı yalnızca küçük bir iki iğne ucu morarması ve göz altımda hafif bir koyluk ben sürekli bepantol ve soducrem uyguladım, belki de o yüzden morarmadı. Ama şiş fenaydı acaba yalnızca yanağa veya nazobial bölgeye yapılırsa yine göz altı şişer mi? yanaklarımın biraz ihtiyacı var gibi. Ben dolgunun Polyacrylamid olduğunu biliyordum ve bunun markası olduğunu sandım galiba bu içerikmiş. Markasını bilmiyorum ama kontrole gittiğimde soracağım. Aslında göz altlarımda pek sorunum yoktu belki biraz çökme yanaklarımda ona dikkat etmemiştim şu an çok hafif şişlik var genel anlamda iyi görünüyor. Kalıcılığı konusunda doktor ömür boyu diyor ama söylediklerine göre üretici firma 10 yıl veriyormuş. İkinci uygulamada da şişlik olurmu diye korkularım var sen yakın tarihli uygulama yaptırdın mı? tşk..

artık hıçbırıne ınanmıyorum bana orta yuz amelıyatı dedıler yuzumde ımplant var elmacık kemığınde eskı halını nerden bılıyosunuzkı amelıyat dıyosunuz reım görmeden ımplanttan öncekı halı gayet ıyıydı yuzume olgunluk çöktu sankı bencede çok dıkatlı olmak lazım bunları paylaştığınız ıçın tesekur ederım

cnn turkte ebru yasar konuktu bır ınsan kendını çırkınlestırmek ıçın bukarmı uğrasır bır bulent ersoy daha katıldı aramıza nekadar guzeldı yuzu zaten kendıde çok pişman olgunu soylemış ınterne 2012lı bır yazıda ama malesef gerı dönuşu yok demiş sanırım kalıcı dolgu fılan yada yag dolgusu kadının yuzunde ıkıncı bır yuz daha oluşmuş sankı gercektan çok ıyı duşunmek lazım sonra pişman olamak için ıyı arastırmak lazım

artık hıçbırıne ınanmıyorum bana orta yuz amelıyatı dedıler yuzumde ımplant var elmacık kemığınde eskı halını nerden bılıyosunuzkı amelıyat dıyosunuz reım görmeden ımplanttan öncekı halı gayet ıyıydı yuzume olgunluk çöktu sankı bencede çok dıkatlı olmak lazım bunları paylaştığınız ıçın tesekur ederım

Rica ederim sitenin bana saç bakımına kadar pek çok konuda faydası oluyor. İnsanların tecrübeleri en önemli referans aynı sıkıntıları başkası yaşamasın ya da daha tedbirli davransın:KK66: Sevgiler..

sadece elmacık kemıklerıme hafıf bır belırgınlık kazandırmak ıstedığım için gıdıphıç arastırmadan sonucunu duşunmeden ımplant taktırdım doktorda çok övdu tabı çk ıyı olur fılan dedı tamam eskı yuzumu arattı okulda arkadaslarım ne oldu sana deıler komşular sadece bıraz dolgun omasını ıstemıştım sonuç pskolojık bozukluk besbuçuk mılyarda çope çıkarmak ıçnde dörtbuçuk ıstıyolar zaten besbuçuğa neyıne ıstıyolarsa bu parayı bıde bıtanesı bunlar çıkınca yuzun boşalcak kendını kötu hısetceksın bence orta yuz amelıyatı yapalım bende duşunuyorum hakkaten çıkınca garıp olcak bıde dıyolarkı tıp ılerledı estetıkte harıkalar yaratıyoruz dolgulara bakıyosun gecıcı olana para vermeye yazık zaten yaptırdım ınanın ıkı gun kaldı yuzum çabuk emıyomuş kalıcı dolgu yaptırıp desen nasıl olacagını bılmedığın gıbı ılerkı sureçte deformasyon yapmıycagı ne malum kaldıkı ıstedıklerı kadar kalıcı desınler kesın bır kısmı erıycek yuzde dalgalanmalar egrılıkler oluşcak çözumde yok bıde hıç doğal durmuyo en son dun cnnde ebru yasar konuktu suratı tanınmaz halde gercekten doğal durcagına ınanmıyorum arı sokmuş gıbı esra balamır de de var aynı yapaylıkta kısacası dolguda mantıklı çözum değil gıbı gerıye orta yuz amelıyatı kalıyo ama ben artık amelıyatlla yuzumde oynansın ıstemıyorum sonuç bellı kımbılır arkadasımız ne sıkıntılar çekmış bende çok cektım bır ay agrım vardı hala dokununca agrıyo bır sene oldu ama yanı arkadaslar artık mucıze fılan yaratıklarını dusunmuyorum ve uzgunum ama gercek bu kabullenmem lazım

arkadaslar juvaderm gibi gecici dolgularda ödem olusuyor mu yüzde yanak bölgesi için ?

X