erkek infertilitesinde tüp bebekle ilk denemede hamile kalan varmı?başarı oranı nedir

Nil canim, benimde esimle aramda 7 yas var, ilk tup bebek denememde ben 22 yasinda esim 29 yasinda idi, benim esim seker hastasi, gecirdigi bir ameliyat yuzunden sperm idrar kesesine gidiyor disa gelmiyodu, degerleri iyi diyolardi tam bilmiyorum, benim esimin duzenli kullandi insulin ve ilaclar var. Bende hic bir problem yoktu, cok umutlandirdilar bizi turkiyede ama olmadi, ikinci denemede kimyasal gebelik, ucuncu denem yurtdisi negativ, dorduncu deneme donus embriyolar ile pozitif, 8+2 ikiz gebeyim suanda, sabret bekle canim dilerim ilk denemende olur

Birde esine TESA degil TESE yapilmasini isteyin siddetle tavsiye ederim, cunku TESE oldumu direk erkegin arastirisin canim cok daha kaliteli sperm buluyolar, TESA yapdilar benim esime ilk daha zahmetsiz igne ile alindi icin, doktor allah razi olsun aldi gibi bakti olu olduklarini gorunce hemen TESE yapti bu yontem cok cok daha basarili bir yontem, ben iki ay kadar esime keci boynuzu kuru yaptim, dilerim hersey gonlunuzce olur

merhaba.tese sperm olmadığında yapılmıormu?sperm olmadığında burada gerek duymuor doktorlar kimse yaptırmıor siz de spermlerdışarı çıkmıo die miyaptılarki? birde hangi merkeze gtiin sen

benim eşimde azosperm yani hiç canlı spermi yoktu.tese yapıldı çok şükür sperm bulundu.benim yaşım 27 eşiminde 27 doktor genç olduğumuz için avantajlı olacağımızı söylemişti.bulunan spermlerin kalitesi çok iyi çıkmadı hatta 1 embriyom oda ikinci kalite ama çok şükür bebeğim benimle.ne doktor ne hastane seçimi önemli değil Allah nasip ettikten sonra onlar sadece sebebi olurlar.içini ferah tut tüp bebek süreci kolay bir süreç değil Rabbim herkezin yardımcısı olsun.eşimde sende ne kadar pozitif olursanız odar iyi olacağını düşünüyorum ben

merhaba...eşimde sperm hareketliliğinde sorun vardı.hızlı sperm sayısı % 0 dı.normal hareketli sayısıda azdı.ayrıca varikoselde vardı.önce varikosel ameliytı oldu,ilaç kullandı ve hızlı sperm sayısı %15 oldu.ama bende de endometriosis olduğu için beklemek istemedik ve mikroenjeksiyon yaptırdık.ilk denememizde tuttu,ikizlerimiz cuma günü 1 yaşına girecekler İnşallah:)...Allah nasip ettikten sonra hiç olmaz denilen durumlarda bile olur.Derısı tüm bekleyen arkadaşlarıma İnşallah.

Son düzenleme:
merhaba.tese sperm olmadığında yapılmıormu?sperm olmadığında burada gerek duymuor doktorlar kimse yaptırmıor siz de spermlerdışarı çıkmıo die miyaptılarki? birde hangi merkeze gtiin sen

Canim kesinlikle yanlis bence disa gelip gelmemis onemlid egil, onemli olan en iyi spermi bulmalari bunun icinde en cok taVSIYE edilen yontem tese dir, ilk deneme turkiyede oldu icin international Hospitla tup bebek merkezinde oldu, orda da TESE ile aldilar, yurtdisinda doktorumuz ilk tesa deneyelim dedi daha az zahmetsiz, ondan sonra bainca olu hemen tese yontemi ile aldi hemen ayaga kalkiyon esim ikinci gun ise bile gitti, kolay bir operasyon ve basari orani daha yuksekkk

bizim erkek inf. idi ilk denemede hamdolsun ki hamileyim..darısı başınıza kızlar

Benimde eşimde varikosel vardı. 1 milyon sipermi varı hareket azlğı. Doktor aşılama falan fayda etmez dedi. 4 yıl hic korunmadık olmadı. ilk tüp denememizde oldu. Şimdi hamileyim. Birde bende tek tüp tıkalıydı. Laporoskopi falan actırdık. endometriyozist falanda vardı.

benim yaşım 23 eşimin yaşı 30 bu ilk denememiz olucak...

eşimin son testte sperm sayısı 14 milyon morfolojiside %99du...

yani sadece spermlerin % 1 i düzgün...mikroenjeksiyon yapılcak...

bende hiç ama hiç sorun yok ne hormonlarda ne rahmimde yaşımda genç ya bunlar avantaj olurmu ki??

Canim ben senden iki yas büyügüm esimde senin esinle ayni yasta ve benim esimin sperm sayisi 11milyondu morfolojiside %95 hareketlilikte %11 falandi.
Dr benim yasimin genc olmasinin büyük bir avantaj oldugunu söyledi nihayetinde öyle oldu 21tane yumurtam toplandi 16si dölendi birinci kalite 2 si transfer edildi ama olmadi takdir Allahin cuma günü yeniden transferim yapilacak.

En büyük avantajim bana göre ignelerle falan ugrasmadan direk transferim olacak...
Tabi yüce rabim isterse ama ben umutluyum bu sefer...
Hakimizda hayirlisi neyse o olsun...

yazılanlara baktım da takdir gerçekten allahın kiminin durum zor gibi ama hemen olmuş kiminde ihtimal yüksekken olmamış..rabbim nasip eder inş kimseyi çokbekletmez..ama yinede ilk denemede hamile kalanları okuyunca çok umutlanıyorum...mümkün olduğunca pozitif düşünme taraftarıyım umarım tedevi sürecince hep böyle olurum...

canım_ca arkadaşım inş sende bu defa güzel sonucu verirsin bizlere.rabbim hayırlı sağlıklı evlat nasip etsin herkese..

yazılanlara baktım da takdir gerçekten allahın kiminin durum zor gibi ama hemen olmuş kiminde ihtimal yüksekken olmamış..rabbim nasip eder inş kimseyi çokbekletmez..ama yinede ilk denemede hamile kalanları okuyunca çok umutlanıyorum...mümkün olduğunca pozitif düşünme taraftarıyım umarım tedevi sürecince hep böyle olurum...

canım_ca arkadaşım inş sende bu defa güzel sonucu verirsin bizlere.rabbim hayırlı sağlıklı evlat nasip etsin herkese..

canıom bizde birde yaş 33 dü...ve ben ünivertsite hastanesinde yaptırdım, öyle ımcı felanda yoktu...ama zamanı gelmiş demekki....Allahıma binlerce kere hamdolsun

benimde eşimde sperm azlığı vardı. 1 milyondu. tüp bebek yapmamız gerektiği söylendi ve tedavi aşamasında 13 gün boyunca 300 ml pregon kullanmama rağmen bendede yumurta oluşmadı. 2 tane yumurtam oldu oda 18 ml di zaten onunda biri döllenmiş diğerinde hiçbişey olmamış. umarım herşey yolunda olur ve ayın 24 ünde güzel haberler veririm...

benimde eşimde sperm azlığı vardı. 1 milyondu. tüp bebek yapmamız gerektiği söylendi ve tedavi aşamasında 13 gün boyunca 300 ml pregon kullanmama rağmen bendede yumurta oluşmadı. 2 tane yumurtam oldu oda 18 ml di zaten onunda biri döllenmiş diğerinde hiçbişey olmamış. umarım herşey yolunda olur ve ayın 24 ünde güzel haberler veririm...

inşş güzel haberlerle gelirsinn canımm:KK71::KK71:

haklısın umarım mucizeler sizi ve bizleri bulur...siz hangi merkeze gidiyorsunuz?birde ilk denemenizde kaç embriyo transfer edildi sana

umarım nil bizlerede gelir o mucize..benim 2.denemem umut tüp bebekteyim..ilk denememde başka yerde olumsuz sonuçlandı..29 yaşındayım o yüzden yarında tek embriyo transferi olucak..eğer şimdide olmassa ALLAHIM KORUSUN 3,de iki tane koyuyorlarmışş

umarım nil bizlerede gelir o mucize..benim 2.denemem umut tüp bebekteyim..ilk denememde başka yerde olumsuz sonuçlandı..29 yaşındayım o yüzden yarında tek embriyo transferi olucak..eğer şimdide olmassa ALLAHIM KORUSUN 3,de iki tane koyuyorlarmışş

inşş hakkında hayırlısı olur..ya 35 yaş altı tek embriyo ama bazı yerlerin insiyatif uyguladıklarnı duymuştum.bizde 2tane koymalarını istiyoruz özellikle eşim..ama biraz zor gibi:KK19:

Canım bizde de durum eşimin azospermi olması. Benimde Allaha binlerce şükür ilk denememde tuttu. Ben IVF işlemini Ankara da yaptırdım. Ama il dışında olduğum için tedavim kaldığım ilde başladı. Ankara'da Eşime mikrotese uygulandı. Benden de 13 yumurta toplandı. 2 embriyo transfer edildi. Bebişlerimden biri tutunabildi. Allaha şükürler olsun şimdi 13 haftalık hamileyim. Darısı senin başına inşallah...

Yüce rabbim anne olmak isteyen herkese nasip etsin. Bizler birbirimize ne kadar çok dua edersek inanıyorum ki Allahım dualarımızı boş çevirmeyecek. Allahım hayırlı evlatlar nasip etsin...

banada tek yumurta koyacaklar çok ısrar ettim ama doktor kabul etmedi 2 transferi ben tedaviye başladıktan sonra umutta birden fazla koyduklarını duydum hemde çok yakın bir arkadaşın kızkardeşine hatta 2 konmuş biri çift yumurta ikizi olmuş 3 bebiş oldu yani ama 2 sini redüke etmişler tek bebek kalmış şimdi 3 aylık hamile. sen biraz ısrar et belki işe yarar

banada tek yumurta koyacaklar çok ısrar ettim ama doktor kabul etmedi 2 transferi ben tedaviye başladıktan sonra umutta birden fazla koyduklarını duydum hemde çok yakın bir arkadaşın kızkardeşine hatta 2 konmuş biri çift yumurta ikizi olmuş 3 bebiş oldu yani ama 2 sini redüke etmişler tek bebek kalmış şimdi 3 aylık hamile. sen biraz ısrar et belki işe yarar

inşş söylemek işe yarar..bizim doktor duruma göre 1 yada 2 embriyo transfer ediliyor demişti..bize ne olıcak bilmiyorum ama inşş kabul ederler...

birde gittiğim merkezde erkek infertilitesinden dolayı iki defadada negatif sonuç alan bir arkadaşa rastladım bu forumda çok moralim bozuldu..inş benim öyle olmaz:18::18:

Arkadaşlar kendim çok sıkıntı çektim, birtek yorum bulmak için saatlerce araştırdım ancak bulamadım ve hatalar yaptım şimdi biliyorum ve size yazıyorum umarım işinize yarar

Erkek infertilitesinde Ankarada en iyi doktor Kaan Aydos ankara üniversitesi tıp fak. hocasıdır. Salı perşembe ameliyat cuma vizite günüdür kendisine ulaşmak oldukça zordur öğleden sonra 4 5 gibi muayenehanesinde oluyor, yapılan tahlil ve analizler çoğunlukla ya kaybolmakta ya sadece kaan hoca ulaşabilmektedir takip etmezseniz dosyanız dahi kaybolabilir

Merkez olarak HRS ve Recai Pabuççunun merkezinde IMSI var İstanbulda Memorial ımsı kullanıyor.
Ancak Imsı ile spermlerin en düzgün olanı seçilsede baş boyun anomalisi en az olan üzerinde deformasyon olmayan eğer sizin spermlerinizde dna hasarı varsa fragmantasyon yüksekse imsi de bir işe yaramıyor çünkü dna hasarı çekirdekte olan birşey değil imsi hiçbir cihaz bunu göremz ancak embriyonuza biyopsi yapılırsa yani PGT o zaman sağlıklı olup olmadığı transfer edilip edilemeyeceğine karar verilir bu da oldukça pahalı bir yöntem ve güvenilirliği tartışılıyor (embriyoda hücre çalındıpı için)
Hrs çok çok pahalı tarık hoca belden aşağısı felçli hiç cinsel hayatı olmayan gazilere dahi tüp bebek yaptığını söylüyor diğer doktor pabucçu hakkında da gidenler şikayetçi

Anatolia Para tuzağı zaten hastane gibi tüm anadoludan ankara çevresinden gelenler orada kalabalık ve hastaya ilgi hiç yok araştırma asla yapmıyorlar ilk görüşme bile 270 tl

Maya: ucuz parayı hiç dert etmiyorlar çalışanları çok iyi temiz insanlar ama doktor yok! evet bir yakınım 46 yaşında menapoza 1 kala orada hamile kaldı ama bana inanın orada doktor yok, asla tavsiye etmiyorum. başarısız olduğunda yine yaparız ne olacak bu bir savaş denemekten başka çare yok yaklaşımı var

gürgan klinik. aynı şekilde paragöz bir yer, profunu görmek mümkün değil soğuk bir hanım var orada bir muayeneye için 270 sperm testi için 230 tl bayılıyorsunuz ve size tüp bebek demek illa eve bebekle dönmek demek değildir diyorlar doktoru bu kadar umutsuzken hasta danışmanı 000 sizin %75-80 olur diyor komedi

Fatih üniversitesi hastanesi, profu nilgün hanım sakin buz kesmiş bir doktor yanında öğrencileri muayene ve tüp bebek yapıyor tamamen ders amaçlı denek oluyorsunuz fare gibi

Medicana: yeni açıldı hastane, son derece tecrübesizler

Güven hastanesi: genart dan gitme bir akıllı doktorları var aancak yine çok pahalı sskyla anlaşmalarıda yok

Zekai tahir ve cebeci tıp fakiltelerinde tüp bebek yaptıranları da Allah kayırsın görevlilere bir soru sorduğpunuzda hakaret etmişsiniz gibi bakıyorlar ilgi alaka sıfır dosyalarınız kayboluyor doktorlar hep yeni mezun evet pek çok insan var mecburen oaralara giden insanlar ne yapabilir ki her defasında milyar kim dökebilir bu işe. emin olun oralarda çocuk sahibi olanlara doktor hiç birşey yapmamıştır zaten olacaktır.

ve tüm özel kliniklerde bu işi para ve yeni müşteri için yapan yerler. ne yazık ki tüp bebek pazarı tamamen kötülüğün düzenbazlığın eli altında ve bu pazardan hep sepetiniz boş ayrılıyorsunuz

bana inanın ki çocuğu olanlar tüp bebek yüzünden değil Allah ya da doğa her neye inanıyorsanız o istediği için olmuştur,

bilgilerinize

X