Migren için alternatif çözümler

kolonya yapıyorum sadece ağrıyan yerlerimi ovalıyorum rahatlatıyor karabiberi :uhm:

sağol arkadaşım ağrım olduğunda denicem ben kendimi bildim bileli cekerim bu migren illetini çevremde de çeken yakınlarım var şimdiden teşekkürler.
:enbuyukkk:

bende yıllardır migren derdi çekiyorum hemde kronik bir şekilde. ben bitkisel bir karışım kullanmıştım ağrı olduğu zaman 10 dk msj yaptırarak sürdürüyordum ve çok iyi geliyordu. ama bitti satanı bulup yine alacağım.
kolonya biber karşımını deneyeceğim.en kısa zamanda malesef. çünkü eli kulağında migrenimin:KK43:(

selamlar şu an çok kötü bir migren ağrım bir tane majezik aldım ve var burda okuduğum yöntemi deniyorum şimdi pamuk kolonya ve karabiber olayını başıma bağladım acayip yakıyor umarım işe yarar yoksa hastaneye gidicem yine

arkadaşlar biberiyeyi başım ağrısını hissettiğimde devam ediyorum ve şimdilik migren tutmadı vede en güzeli yiyemediğim portakal mandalinayı doyasıya yedim çok hafif bir baş ağrısıyla geçirdim önce korktum çünkü baş ağrısı ve bulanık görme başlamıştıki biberiyeyi içtim doktorumun verdiği ilacı aldım ve çok şükür inşallah devam etmez sizlerle paylaşmak istedim.birde biberiyeyi içtikten sonra burnumdan iltihaplar inmeye başladı bir hafta sonra ve sanırsam iltihaplar indikçe baş rahatlıyo şimdiye migreni kaçıncı kez yaşayacaktım bilmiyorum hepimize geçmiş olsun

selamlar şu an çok kötü bir migren ağrım bir tane majezik aldım ve var burda okuduğum yöntemi deniyorum şimdi pamuk kolonya ve karabiber olayını başıma bağladım acayip yakıyor umarım işe yarar yoksa hastaneye gidicem yine

geçmiş olsun canım... nasıl oldun sonuç alabildin mi... senin çok sık geliyor nöbetlerin... yediklerine dikkat etmiyomusun... yoksa prenses uyutmuyo mu... inşllah faydasını görmüşsündür...

eşiminde migren rahatsızlığı vardı bi tanıdığımız bu işlerle uğraşıyor adam özel kendi eliyle yapıyor başta ,nanmadım ama yüzde yüz para iade garantisi verdi kullanalım dedik çok şükür geçti adam yıllarını vermiş ve sorgusuz sualsiz işe yaramazsa para iade ediyor ki çevremde bir çok tanıdığa tavsiye ettim hepsi memnun kaldı her türlü hastalığa yapıyor basurdan tutun her türlü romatizmal hastalıklar migren ülser zayıflama sigarayı bırakma astım bronşit sarılık bel boyun fitığı behçet hastalığı daha çok var ama neyse her zaman güvenirim bitkilere tabi doğru kullanılırsa

arkadaşlar, bende yaklaşık 9 yıldır migrenden muzdaribim..ilk teşhis edildiği günlerde internetten araştırırken yabancı bir ilaç firmasının sayfasında, migren hastalarının ortalama 3-6 ay arası günlük tutmaları gerektiği yazıyordu ( konu başında bir arkadaşımızda benzer bir uygulamadan bahsetmiş ) . Mesela bugün migren ağrınız başladı, 3 gün geri gidip; neler yediniz-içtiniz, hava nasıldı ( rüzgar tipi,basınç,yağmur v.b. ), normal rutin hayatınızdan farklı neler yaptınız, tarihiye birlikte not almanız gerektiği yazıyordu. Ben bunu yaklaşık 4 ay uyguladım, bunun sonucunda migrenimi tetikleyen bütün yiyecekler, hava durumları ve olaylar liste şeklinde önüme çıktı. Bunlara dikkat ederek migrenimi minimum seviyeye getirdim. Birde tabi kadınların regl döneminden hemen önce yaşadığı migren ağrıları var, bunuda hesaba katmak gerekiyor. İlaç olarakta, bana alman bir arkadaşım Migren Aspirin ( bildiğiniz aspirin ilacının migren için olanı, yine bayer firmasına ait ) getirmişti 8-9 yıl kadar önce, maalesef bu ilaç Türkiye'de yok, suya karıştırıp içiyorsunuz, migren mideyede dokunur ve bu sulu karışım midenizide çok yatıştırıyor, ayrıca diğer migren ilaçları gibi uyku ve uyuşukluk hali yapmıyor, ben yıllardır bunu kullanırım . Birde ilk teşhisten sonra çalıştığım otelin doktoru bana birkaç ay ilaç almamamı, mümkün mertebe bitki çayları,uzanıp karanlık odada dinlenme şeklinde atlatmaya çalışmamı, böylelikle ağrı eşiğimi yüksek tutacağımı ve ilaçların etkilerinin ilerleyen zamanlarda daha fazla olacağını söylemişti. Zaten ilaç sevmeyen biri olarak bunu da uygulamıştım ve çok istisnai durumlar dışında tek migren ilacıyla sorunum çözülür...

bunu denedim ve hiç bir işe yaramadı.:1no2:ağrı bir geldimi hiç bişey fayda etmiyor neler denemedimkisenağlama

arkadaşlar maalesef kıdemli bir migrenli olarak :çok üzgünüm: denemediğim şey benimde kalmadı fakat eğer migreninizin geleceğinizi anladığınız an itibariyle nefesininizi tutup bırakırsanız işe yarıyor. Şu lodoslu günlerde umarım işinize yarar. Bir saat kadar tutup bırakın süre önemli değil ne kadar tutabilirseniz. İnşallah faydasını görürsünüz

Sevgili Arkadaslar,
Aslında sevgili hastalıkdaşlarım mı demeliydim.:) Yıllardır migren ağrısı çeken,hatta ağrısı kronikleşmiş olduğundan ağrı kesicilerin fayda etmediği,ağrıdan sürekli hastanelik olup serumlar ve iğneler yiyen biriydim.haftanın 5 günü basım ağrırdı.Korkudan ilaç almadan dısarı çıkamıyordum.Bu ağrılarım o kadar şiddetliydiki artık delirecek gibiydim.Düşünün ki neredeyse her sabah uyandığımda,basım ağrıyordu.Sonra kusma geliyordu şiddetlenince.Birçok ilaç kullandım.Ağrıdığında karabiber,pamuk kolonya,buz torbaları,nane kokuları herseyi denendim.Gecmedi.Beyim mr'ı cektirdim.Tertemiz cıktı ama ağrılarım devam ediyordu.
Bir gun seda sayanın programında ıbrahim Saraçoğlunu migrenden bahsederken gördum.böyle bitkilere falanda cok inancım yoktu acıkcası.2 bitki söyledi biri biberiye,biri de aslanpençesi otu.hafif migrense biberiye,ama migren şiddetliyse ve ataklar sıksa aslanpençesi otu kullanın dedi.Denemekte fayda var dedim cunki bıkmıştım ağrılardan.
Böylece aslanpençesi kürünü uygulamaya yani aslanpençesi otu cayını içmeye başladım.başladığımda bile başım ağrıyordu düşünün.ılk hafta ağrılarım yine vardı.Sonraki hafta küre devam ettiğimde basımın bikaçgundur ağrımadığını farkettim.en guzel yanıda ağrı kesici içmemiş olmamdı.Devam eden günlerde basımın ağrısı tamamen gecti.Artık ağrımıyor,migrenden kurtuldum.ha tabiki her insan gibi ağrımıyor değil.Ama ne hastanelik oluyorum,nede cok şiddetli.Genelde adet zamanı olan biraz gergin bas ağrım oluyor ayda 1 kez falan.Aslında kürü tekrar etmem gerekiyordu.Etmediğim halde yinede cok iyiyim.baska bir bitki içiyor olmasam 2.etabınıda yapacaktım.Ama sun gercekten cok iyiyim(ama maşallah diyin lutfen olur mu:)
ağrısı olan arkadaslarım,lutfen bu kürü uygulayın.Ama hiç vazgecmeden ve aksatmadan.En fazla 3-4 hafta boyunca gunde 1 bardak içeceksiniz zaten.Tadı bile yok,su gibi bu çay.
bunyeye göre belki daha hızlı etki eder,yada kurun sonunda etki eder sanırım.Ama bu ot bir mucize.
not:Bibriyeyide denemiştim ama o hafif derecede etkili galiba.Ben aslanpençesinden fayda gördum cunki çok etkili.
Sorusu olana seve seve yardımcı olurum..

bende kolonya ve kara biberi denedim geçiyo çok şükür ama yanıyo başım:))
olsun ağrı geçsinde yarım saat acısı olsun dmi amaa:)))

cok tesekkurler bu paylasım ıcın ben bugun denedım ve sonuc ınanılmaz kac gundur agrıyan bas agrım gectı bende sasırdım dogrusu yaparken ıtımat etmemıstım oysa..suan yuzum guluyo bas agrısı cok zor aynı sekılde koydum 1 dak bıle durmadı yandı annem sıcak suyla pamukla sıldı oglenden sonradan berı cok ıyıyım

Arkadaşlar bu bana mail yolu ile bir arkadaşım tarafından gönderildi.

Migren için...

6 tane makyaj temizleme pamuğu- karabiber ve kolonya.
Pamukların arasına yarım çay kaşığı karabiber koyup üzerine bol
kolonya döküyorsunuz. toplam 3 pamuk oluyor bunların 2 tanesini şakaklara bir
tanesinide 2 kaşın ortasına koyup bir tülbentle başınızı bağlayın.
uyumaya çalışın . 1 saat kadar sonra tülbenti açtığınızda ağrınızın geçtiğini ve
kuş gibi hafif olduğunuzu hissedeceksiniz. Bakın size ne kadar inandırıcı gelir
bilmiyorum ama ben ve arkadaşlarım denediğimiz de gerçekten sonuç
aldık. Her ağrınız olduðunda bunu deneyin. 2 veya 3 defa yaptıktan sonra migrenin kalmadığını göreceksiniz. Bana söylenen karabiber ve kolonyanın
birleştiğinde dünyanın en iyi antiseptiği olduğu. bana yardımcı olan kişi ( 5 yıl
önce )bunu isviçre de öğrendiğini ve migrenin beyine giden sinir
damarlarından birinin tıkalı olması sebebiyle oluþtuğunu söylemişti. Geçenlerde
gazetede aynı şeyi okudum. bunu onlar demekki 5 yıl önce biliyorlardı.
Gerçekten deneyin faydasını göreceğinizden eminim.

Bende 14 yaşlarında boğazlarım şişmeye başladığını hisseddiğimde tülbenti katlar bol karabiber ve limon kolonyası döküp boğazıma sarardım sabaha hiçbirşey kalmazdı 3-5 kez yapmışımdır ondanmı bilmem hala boðazlarım kışın dondurmada yesemde
şişmez
Merhaba arkadaşlar.Ben de migrenden çok çektim.Gitmediğim doktor kalmadıı.Tavsiye üzerine Çin'de ve Hindistan'da yıllarca araştırma yapmış bitki ve Güzellik uzmanı Gülden Çimen'in her derde deva kitabından civan perçemi çayının kürünü uyguladım.Yalnız aynen şu şekilde yapacaksınız.Günde 1 bardak yudum yudum içeceksiniz.Kür halinde 14 gün için de migrenimden tamamen kurtuldum.Gerçekten mucize olduğunu düşünüyorum.Mutlaka miğreni olanlar içmeli.Ayrıca günde 1 bardak biberiye çayı içilecek.Size adres veriyorum... guldencimen.com

arkadaşlar bende 10 yıllık migren hastasıyım inanmadan denedim ama çok faydasını gördüm,ben ayrıca ense köküme de uyguluyorum iyi geliyor

kızlar Allah razı olsun
bende karabiber,kolonya,pamuğu bende denicem
bide aslan pençesi çayını
bu çayı hergün mü içiyoruz canım?

migrenim başladıgı an arveles ağrı kesici alırım 10 dakika içinde birşeyim kalmaz

Bunu denedim, baya işe yarıyor... baş ağrısından kaynaklanan mide bulantısını da iyi geliyor

X