Migren için alternatif çözümler

Aura Migren hastasiyim 1,5 yil once gozlerimdeki zikzaklar egri bugru goruslerim kör noktalar olusmasi derken yuzumun ve sol el parmaklarimin uyusmasi ile gunlerde aylarca teshis konulmasini beklerden en son aura migren teshisi konularak rahatladim..rahatladim cunku belirsizlik beni deli etmisti...bende agri olmuyor...migrenin ön safhasi dedikleri aura olayini yasiyorum..ama en az yarim saat en fazla 1 saat felan suruyor...ataklarim sıklasınca doktorum beni diyet programina aldi...gercekten diyete basladiktan sonra ataklarimi azaldigini gordum...Doktorum yiyeceklerle cok alakali oldugunu bir cok yiyecek maddesinin migren ataklarinin tetikledigini anlatti...hayatimdan cikardiklarim..

cukulata
peynir
kakao ile hazirlanmis gıdalar
kuru yemis (fındık-fıstık badem vb)
kizartma
kahve (gunde bir tane)
cay ( gunde en fazla 2 tane)
salam sucuk sosis
Narenciye
(portakal mandalin greyfurt limon)
Bira viski Sarap

gunde bir tane kahve 2-3 tane cay iciyorum oda cok cok acik
beni tetikleyen migren ataklarimi arttiran yiyecekleri bulmam lazim
doktorum sıkı sıkı tembih etti..atak geldigi zaman hemen o gun neler
yedigini bir yere not edeceksin demisti..

beni cikulata mandalin ve patates puresi etkilemisti...yiyecekler
bunyelerimize göre farkli degisimler gosterebilir...ama en azindan
ortak noktaları gorerek hareket etmemiz lazim..bu yiyecekleri
tuketiyorsak bile en aziyla yetinmek zorundayiz.....
hepimize migrensiz gunler dilerim

Aura Migren hastasiyim 1,5 yil once gozlerimdeki zikzaklar egri bugru goruslerim kör noktalar olusmasi derken yuzumun ve sol el parmaklarimin uyusmasi ile gunlerde aylarca teshis konulmasini beklerden en son aura migren teshisi konularak rahatladim..rahatladim cunku belirsizlik beni deli etmisti...bende agri olmuyor...migrenin ön safhasi dedikleri aura olayini yasiyorum..ama en az yarim saat en fazla 1 saat felan suruyor...ataklarim sıklasınca doktorum beni diyet programina aldi...gercekten diyete basladiktan sonra ataklarimi azaldigini gordum...Doktorum yiyeceklerle cok alakali oldugunu bir cok yiyecek maddesinin migren ataklarinin tetikledigini anlatti...hayatimdan cikardiklarim..

cukulata
peynir
kakao ile hazirlanmis gıdalar
kuru yemis (fındık-fıstık badem vb)
kizartma
kahve (gunde bir tane)
cay ( gunde en fazla 2 tane)
salam sucuk sosis
Narenciye
(portakal mandalin greyfurt limon)
Bira viski Sarap

gunde bir tane kahve 2-3 tane cay iciyorum oda cok cok acik
beni tetikleyen migren ataklarimi arttiran yiyecekleri bulmam lazim
doktorum sıkı sıkı tembih etti..atak geldigi zaman hemen o gun neler
yedigini bir yere not edeceksin demisti..

beni cikulata mandalin ve patates puresi etkilemisti...yiyecekler
bunyelerimize göre farkli degisimler gosterebilir...ama en azindan
ortak noktaları gorerek hareket etmemiz lazim..bu yiyecekleri
tuketiyorsak bile en aziyla yetinmek zorundayiz.....
hepimize migrensiz gunler dilerim

Sevgili arkadaşım, nihayet kendi rahatsızlığıma yakın birisine rastladım, Ben de sağ gözümde oluşan görme kaybı şeklinde aura yaşıyorum, yiyecek takibini ben de yapıyorum, dememkki doğru yapmışım fakat henüz bir sefer yaptım, yazdıklarını dikkate alacağım, Ank. Hacettepede Tülay hoca bu konunun yakın takipçisi. Ben mersindeyim ve burada Dr.umun tavsiyesi üzerine kendisiyle irtibat kurdum ..günaşırı coraspin alıyorum,bu konu hakkında seninle irtibatlı olmak isterim..sevgiler

Sevgili arkadaşım, nihayet kendi rahatsızlığıma yakın birisine rastladım, Ben de sağ gözümde oluşan görme kaybı şeklinde aura yaşıyorum, yiyecek takibini ben de yapıyorum, dememkki doğru yapmışım fakat henüz bir sefer yaptım, yazdıklarını dikkate alacağım, Ank. Hacettepede Tülay hoca bu konunun yakın takipçisi. Ben mersindeyim ve burada Dr.umun tavsiyesi üzerine kendisiyle irtibat kurdum ..günaşırı coraspin alıyorum,bu konu hakkında seninle irtibatlı olmak isterim..sevgiler

Merhaba hastadasim :)))
bizim durumumuz farkli oldugu icin cok cok iyi arastirilmasi gerekiyor..benim teshis konulmasi dedigim gibi 1,5 yilimi aldi..neyseki simdi biliyorum ben bir aura migren hastasiyim..olsun onemli olan neyin ne oldugunu bilmek ve savasmak pes etmek yok...bilgi alis verisinde bulunuruz etrafımızı da elimizden geldigince bu konuda faydalandiririz...benim simdi tek problemim kaldi..sigara..evet sigarayi da birakmam lazim....300 luk coraprin ve 5 mg..kollestrol ilacimi her gece yatmadan once aliyorum..bunlari hic birakmayacagim...yiyeceklerime iceceklerime de cok dikkat ediyorum...

benden de size Izmirden kocam sevgi ve selamlar olsun

arkadaşlar ağrınız olduğu zaman şakaklarınıza nane yağı sürün.eşime yapıyoruz iyi geliyor.

Bişiy sorcam canıma.s.
Eşimin migreni var ve bizde nane yağı kullanıyoruz. Ama burun deliğine biraz sürüyoruz nane yağını yarım saate ağrısı geçiyor. Bende grip olduğum zaman biraz burnuma çekiyorum kafamdaki ağrıda,tıkanıklıkta geçiyor.
Şimdi nane yağıyla şakakları ovun dedinizya acaba biz yanlış ve tehlikeli bişey mi yapıyoruz burnumuza çekerek????

Bişiy sorcam canıma.s.
Eşimin migreni var ve bizde nane yağı kullanıyoruz. Ama burun deliğine biraz sürüyoruz nane yağını yarım saate ağrısı geçiyor. Bende grip olduğum zaman biraz burnuma çekiyorum kafamdaki ağrıda,tıkanıklıkta geçiyor.
Şimdi nane yağıyla şakakları ovun dedinizya acaba biz yanlış ve tehlikeli bişey mi yapıyoruz burnumuza çekerek????

Ben kendi adıma hic boyle bir yöntem uygulamadim..zaten benim aura migrenimde agri olmuyor...ama ben basagrim oldugu zaman kulaklarimi baskılı bir sekildi kulak memesinden kulak kepcesine kadar tum kulagimi ( 2 kulak) ovarım hatta o kadar bastırarak ovarım ki canim bile yanar ama en az 5 -10 dakika sonra agrimdan eser kalmaz..isterseniz sizde bu yöntemi deneyebilirsiniz

gecmis olsun

kızlar denedinizmi bilmiyorum ama migren bandı var .15kullanımlık. buzdolabında ıslatıp bekletiyosun 2 dakikada etki ediyo .fazlası yan etki yapıyomuş.kullandıktan sonra buzlukta saklıyosun ağrıda hemen takılıyo.ben anneme aldım.Allaha şükür bende yok ama annemde var.çok ağrıyodu iyi geldi.fiyatı 15 ytl.eczanelerden siparişle getiriliyo.deneyin derim .hepinize geçmiş olsun.inş.ii gelir.

Çin yağı: Her derde yağ çekiyor

Tamamlayıcı tıp denilen bitkisel tedavi metodları her geçen gün kabul görüp yaygınlık kazanıyor.

‘Menthae piperitae’ denilen bir ve alplerde yetişen bitkinin yağı birçok günlük derde çözümler sunuyor. Yağı çıkarılarak kullanılan bu bitkinin isminin Çin Yağı (China-Oel) olduğuna bakmayın, bu yağ Almanya’dan geliyor. Almanya’da çok popüler olan ve Federal Eczacılar Birliği tarafından yılın en doğal ilacı seçilen China-Oel’in, Almanya’da neredeyse her evde kullanıldığı söyleniyor.

Almanya’da 54 yıldır var

Almanya’da 54 yıldır kullanılan Çin Yağı, ülkemizde üç yıldan bu yana Pronovo şirketi tarafından pazarlanıyor. Bu ilginç yağın formülünü bilenler biliyor; bilmeyenler için özetleyelim: Hem Türkiye, hem de Almanya Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı bir ürün olan Çin Yağı, soluk sarı renkli, kuvvetli mentol kokulu, yakıcı ve serinletici özelikte bir sıvı. İçerisinde hiçbir kimyasal madde ve alkol bulunmayan yağ, isterseniz içtiğiniz su veya çaya karıştırılıyor, isterseniz masaj yöntemiyle vücuda sürülüyor. İçeriği çok güçlü olduğu için bir ya da iki damla, tedavi uygulayacağınız bölge için yeterli oluyor. Baş ağrısı ve migrende başarı sağlayan Çin Yağı’nın deva olmadığı bölge neredeyse yok. Diş ve diş eti rahatsızlıklarında, mide rahatsızlıklarında ve hazım sorunlarında, böcek sokmalarında, bebeklerin gaz problemlerinde, kas ağrılarında, bayılmalarda, öksürük ve ses boğukluğunda, ağız kokusunun giderilmesinde, yorgunlukta, nezle ve üst solunum yolları şikayetlerinde Çin Yağı çözümler sunuyor. Ürünün hiçbir yan etkisinin olmaması da güvenle kullanılması noktasında bir tercih sebebi oluyor.

Çin Yağı’nı Türkiye pazarına sokan Soner Doğan, bir baş ağrısı sonucu denediği üründen memnun kalınca firmayla görüşerek anlaşma imzalamış. Sosyoloji okumasına rağmen Farmakoloji eğitimi de alan Doğan, ürünü kullanmaya başlayanların vazgeçemediğini söylüyor. “Her yaş grubundan insanın kullandığı ilacı Cem Ceminay, Kenan Işık, Hakan Şükür, Ümit Karan, Beşiktaşlı Zafer gibi futbolcular yanında ses çatallaşmasını önlediği için devlet tiyatrosu sanatçıları da kullanıyor. Özellikle profesyonel futbolcular masaj yaparken Çin Yağı kullanıyor. Masaj salonlarında yağların içine katılabiliyor.” diyen Doğan, Türkiye’deki bir aylık satışlarını Berlin’de sadece bir eczanenin bir günde yaptığına dikkat çekiyor. Şu an ayda 5-10 bin şişe Çin Yağı satan şirket, bu cirosunu artırmayı hedefliyor. Türkiye’de en çok migrenli hastaların rağbet ettiği ürün, kullandığınız bölgede lokal anestezi uyguluyor. İnsanın topraktan yaratıldığı için topraktan gelen her şeyi kabul edeceğine dikkat çeken Soner Doğan, kimyasal maddeleri vücudun kabul etmeyeceğini kaydediyor.

Hem bebeklere hem büyüklere

Doğan, “Migren başladığı anda bu ürünü parmak uçlarına iki damla damlatarak alından başlayıp şakaklara masaj yapıp, biraz da enseye sürerseniz ağrınız biter. Bu ürün, 0 yaş grubundan itibaren bebeklerde kullanılabiliyor. Biberonun içine yarım damla damlatılarak bebeğin gazını çıkarıyor. Boyunda, kas ve eklem ağrıları ile romatizma ve bel ağrılarında etkili.” diyor ve Türkiye’de bu ürünü en çok Alman turistlere sattığını belirtiyor. Türkiye’de bütün eczanelerde satılan ve yüzde yüz doğal olan Çin Yağı’nı aktarlarda da bulmak mümkün. Ürünle ilgili her tür bilgiyi 0 800 211 02 59 No’lu ücretsiz danışma hattından alabilirsiniz. 25 ml’nin içinde 500 damla bulunuyor. Günde iki damla kullanılsa neredeyse bir yıllık ihtiyacınızı karşılıyor. Fiyatı 15 YTL. 10 ml’lik şişeler 10 YTL 50 kuruş, 5 ml’likler ise 6 YTL 50 kuruştan satılıyor.

ALINTI

Son düzenleyen: Moderatör:
Moral bozmak istemem ama çinyağı benim migrenime hiç iyi gelmedi..:1no2:
Kokusu çok keskin..
İlk sürünce o ağır koku ile bir an ağrıyı unutuyorsunuz,sonra zonklamalar devam edince yine haplara saldırıyorum maalesef..benneyaptımki

nane yağı benim eşime de iyi geliyor başı çok sık ağrıdığı için devamlı süreriz her baş ğrısında.
bir de şunu tavsiye edeyim .toz karabiberi 2 tampon pamuk arasına dökün üstüne az kolnya karabiberin özü çıksın .be bu tamponu ağrıyan yere koyup sarın .bu da migrene iyi geliyor.

ben sinüzit için almıştım.
baş ağrım olduğunda rahatlatıyor ama migrenim yok benim.

ibrahim saraçoğlu migren için biberiye kürü
Migren için biberiye bitkisini önermekteyim. Ancak, bu bitkinin doğru türünün kullanılması şarttır.

Biberiye kürünün uygulanışı:

Bir su bardağı su kaynatın. Su kaynadıktan sonra 1 tatlı kaşığı biberiye bitkisini kaynayan suya ilave edin. 4 dakika kısık ateşte kaynatın. 4.dakika dolduğunda ocaktan indirip ılınmasını bekleyiniz. Ilınınca, süzerek yudum yudum içiniz.

İlk birinci hafta her gün 3 kez taze hazırlanıp şeker ilave etmeden içilmelidir. İkinci haftadan sonra günde sadece 2 kez taze hazırlanarak bir ay boyunca içilmelidir.

Daha sonra şikâyetlerin doğrultusunda kür tekrar edilebilir.Lütfen Hekim kontrol ve önerilerini ihmal etmeyiniz.

Not:Sağlıklı sonuç elde etmek için malzeme ,süre ve uygulama bakımında tavsiye edilen miktarları değiştmeden aynen uygulayın.

(ALINTIDIR)

arkadaşlar migren için biberiye kürünü uygulamaya başladım başka başlayanlar veya başka uygulamalar yapan varsa yazsın bende başağrılarımı azalttı inşallahda iyice yok eder

bende migren hastasıyım hemde kronik yıllardan beri çekerim bu mereti ve senede enaz 3 defa acilde bulurum kolumda ağrı kesicili serumla kendimi bitkileri karabaş otundan fayda görülür diye biliyorum ama fazla içemedim belkide ondan fayda etmedi hemen fayda etmeyince bırakma huyu var bizde ilaçlarıda milletçe sanırım yazdıklarınızın hepsini denemeye çalışıcam çünki dün gece yine acildeydim 2 aylık kızımı 14 yaşındaki kızıma bırakıpta gittik hemde 4,5 saat baktı büyük kızım kardeşine allahtan çok huysuzluk etmedi sayılır ama ya başka zaman olsaydı bu krizz evde ben tekken vss valla insanın gözü hiç bişey görmüyor o an kendimi arabadan atacaktım nerdeyse hastaneye giderken kafamı sıkıp arabanın koltuğuna vurup duruyordum eşim çok korkmuştu daha öncekilere benzemiyordu bu daha fenaydı sanırım

merhaba migrenli arkadaşlar biberiye kürüne devam ediyorum vede dr.da gittim dr.dan allah razı olsun açık açık söyledi migren türkçe olarak gerilim tipi baş ağrısıymış vede geçirecek bir şey henüz yokmuş sadece migren ataklarını ayda bir çekiyorsak 6veya 7 ayda bir olması vede olmaması için uğraşacaz dedi sakin olmamız stresten uzak durmamız herşeyi kafamıza takmamamız gerektiğini söyledi olamayaız ama ev yansa umrumda olmaz gibi olacakmışız iki adet ilaç verdi 3 ay kullanmam gerektiğini vede her ay kontrol dedi ben genede biberiye kürünede devam edeceğim acillere gitmekten vede o ağrının tutmasından bıktım pozitif düşünmemiz en önemlisiymiş inşallah kurtuluruz.

bir de migren de ağrı atakları başlamadan ağrı kesici içmek lazım.ağrı şiddetlenince ağrı kesici etki etmiyor.ben baktım ki hafif hafif migren belirtileri başladı hemen aç karnına yarım vermidon gibi agrı kesici içiyorum.eğer bu hafif ağrı geçmezse ikinci yarımı içiyorum.genelde ağrı geçiyor.yok eğer ağrı geçer diye bekleyip ağrı kesici içmezsem çok şiddetleniyor.ve mide bulantısı,halsizlik,baş ağrı ile birlikte bütün vuçut ağrısı,sese ve işiğa hassaslık artıyor.ve ben allah düşmanaıma bile yaşatmasın dedirtecek bir hale geliyorum.

ayrıca o kolanya ve karabiber olayını arkadaşım yapıyor ve iyi geldiğini söylüyor.ben hiç denemedim.ama bir daha ağrı gelirse deneyeceğim.

X